مجری برگزاری کنسرت

شروع موضوع توسط pooya_asr ‏20/3/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک مجری برگزاری کنسرت تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. pooya_asr

pooya_asr عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من قصد دارم مجری برگزار کننده کنسرت با حضور هنرمندان مطرح باشم
    میخواستم بدونم چه مشکلاتی سر راه این کار از ابتدا تا شروع و پایانش هست
    چگونگی گرفتن مجوز ، هزینه ها ، باید و نباید ها...
    کمکم کنید ممنون میشم:smile (2):

2. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    شما ابتدا براي گرفتن مجوز يك موسسه فرهنگي هنري پيدا كنيد
    يا اين كه همون شركت پخشي كه كار اون خواننده رو داده بيرون مجوز روبگيره
    معمولا كنسرت هاي بيشتر از 500 نفر تماشاچي رو سخت مجوز ميدن
    مشكل بعدي هزينه ي بسيار بالايي هست كه مدير برنامه هاي هنر مندا ميگيرن
    به عنوان مثال من با آقاي حسين خاني (ايران گام) كه واسه يكي از خواننده هاي مطرح تماس گرفتم با رقم هر اجرا 15 مليون تومن مواجه شدم كه واسه كنسرت تو شهر ما خيلي زياده و به هيچ وجه كوتاه نيم اومد كه كمتر بگيره
    مجوز رو معمولا يكي دو روز مونده به اجرا ميدن كه نتوني تبليغ بكني
    آخرين كنسرتي كه تو شهر ما بود و من صدا بردار بودم ماله سال پيش بود كه مجوز رو از قبل گرفته بودن ولي ارشاد يه حالي بهشون داد و تمام بنر ها و تبليغاتشونو مجبور كرد جم كنند
    اگر سوالي بود در خدمتم

3. pooya_asr

pooya_asr عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون بابت راهنمائیتون چیزای قشنگی گفتین
    تو شهر ما فکر میکنم جواب بده کنسرت از لحاظ تعداد نفراتی که میان
    من شنیده بودم این مشکلی که دیر مجوز میدن تا تبلیغات با مشکل مواجه بشه حالا با قصد و غرض یا بی قصدو غرض دیگه تو سال 88 مرتفع شده. شما این آمارتون واسه سال 88 هستش؟
    در کل سوای کار هنری کار مطلوبی هست از نظر درآمد؟ یا اینکه حداقل ضرر منفی نمیده؟

4. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این قضیه بیشتر به اداره ارشاد شهرستان و استانتون بستگی داره
    با این که پدرم سالها رئیس انمن موسیقی استان بوده و سابقه تدریس داره و آموزشگاه موسیقی داره و . . . باز هم برای کنسرت آموزشی آخری ما رو آزار دادن باید بری داخا ارشاد و آشنا پیدا کنی

باز هم بستگی به شهرتون داره به عنوان مثال رضا صادقی اومد اصفهان
    به خاطر کثافت کاری بعضی ها مجوز سالن بیشتر از 700 نفر داده نشد و بلیط کنسرت قیمت نجومی 40 هزار تومن رو پیدا کرد و با استقبال هم مواجه شد
    در صورتی که تو شهر ما 5 هزار تمن بیشتر نمی شه بلیط فروخت
    ما تا الان همه کنسرت هایی که برگزار کردیم یا با ضرر بوده یا نه ضرر نه سود بوده
    باید شهرتون رو بررسی کنی ببینی چه جوریاس

5. pooya_asr

pooya_asr عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خب از نظر ظرفیت شهرمون (رشت)باید بگم که من فکر میکنم در حد خوبی قرار داره با این کنسرت هائی که من دیدم برگزار شده این اواخر که کنسرت محسن یگانه برگزار شده بود تقریبا حدود 2هزار نفر فکر میکنم حضور داشتن و هر بلیط 12هزار تومن بود از این لحاظ فکر نمیکنم مشکلی باشه با تبلیغات خوب..
    با گرفتن اسپانسر فکر میکنم بازم این مشکلات و مسائل مالی یکمی دردش تسکین پیدا کنه
    اما اینکه رو بحث مجوز گرفتن بخوان ظرفیت تعیین کنن خیلی جفاست در حق برگزار کننده چون واقعا دیگه نمیشه کاری کرد.
    حقیقتش من تاحالا چنین کاری نکردم
    اما قصد همچین کاری رو دارم و نمیخوام بی هوا وارد این کار بشم
    میخوام از شمائی که این کار رو چندین بار انجام دادید درس بگیرم از تجاربتون استفاده کنم
    واقعا لطف دارید که جواب سوالات بنده رو با حوصله تمام و دقیق میدید خیلی ازتون ممنونم:smile (2):
    خب شما الان به یه شخصی که برای اولین بار میخواد همچین کاری رو انجام بده میگید از کجا باید شروع کنه؟
    دقیقا برا گرفتن مجوز کجا باید بره
    اول برا گرفتن مجوز باید اقدام کنه یا اول هماهنگی با شرکت همکاری کننده برای اجرای کنسرت؟
    میخوام بهم یه خط کامل بدی
    خیلی تو فروم ها گشتم اما کسی مثل شما نبود که بخواد خوب و منطقی جواب بده و تجربه داشته باشه

6. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اختیار داری دوست عزیز من خوشحال میشم بتونم کمک کنم
    من همیشه اینطور عمل میکنم
    ابتدا تصمیم بگیرین که چه هنر مدی رو میخاین دعوت کنین و با مدیر برنامه های اون وارد مذاکره بشین و حدود قیمت هر سانس اجرا و زمان هایی که خالی دارن واسه اجرا رو از شون سوال کنین. در صورتی که بتونین اجرا رو با یکی از مناسبت های دینی (!) هم زمان کنین مشکل کمتری خواهید داشت.
    بعد از اون بشینین حساب کتاب کنین که مثلا اگر سالن فلان باشه و این تعداد صندلی و هر شب این تعداد بیان و فلان تعداد هم دعوتی داشته باشیم (به کسایی که بدونه بلیط میان تو توجه کن و یه برنامه ای واسشون داشته باش) هزینه سالن هزینهی تبلیغات و هتل نوازنده ها هم هست + درصدی هم هزینه های پیش بینی نشده!
    حالا اگر دیدی رو یک حساب سر انگشتی واست میسرفه ادامه بده اگر نه که بیخیال شو.
    مرحله ی بعدی درخواست مجوزه که از طریق همون موسسه های فرهنگی هنری باید اقدام کنی و البته ما از طریق آموزشگاه موسیقی خودمون اقدام می کنیم در حین در خواست هم با مدیر برنامه در تماس باش و هر روز پیگیر مجوز بشو در این مرحله پارتی خیلی بدرتت میخوره در مرود متن مجوز باید ببینی که اداره ارشاد استان شما به چه صورت عمل میکنه بعضی ها باید مستقیما به مدیر بنویسی و بعضی ها به کارشناس موسیقی و واحد موسیقی یا انجمن یا . . .
    سعی کن حد اقل یک ماه واسه تبلیغاتت وقت داشته باشی (حلت ایده آل و تغریبا غیر ممکن) ولی اگر بتوین مثلا 3 ماه قبل اقدام کنی و همزمان با مناسبت دینی بزاری شاید بشه
    تبلیغات هم که باید به یه موسسه تبلیغات بسپاری واسه نصب بنر و بیلبورد و پوستر و چاپ بلیط و ... با اماکن و نیرو انتظامی هم باید هماهنگ کنی هر سانس 20 بلیط از وسط بلیط هایی که واسه فروش گزاشتی باید به حراست ارشاد بدی که انا هم در اختیار سربازان گم نام قرار بدن و تشریف بیارن()
    سعی کن که حد اقل دو نوع بلیط داشته باشی و ردیف های جلو تر رو گرون تر بدی هم در امد بیشتری داره و هم از هجوم آداما واسه نشستن جلو گیری میکنه
    فعلا همینا به ذهنم رسید
    باز هم چیز ی بع ذهنم رسید میگیم
    شما هم سوالی داشتی بپرس خوشحال میشم بتونم کمک کنم

7. pooya_asr

pooya_asr عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یه سری سوالات دیگه از جراهای شما تو شهرتون تو ذهنم هست فکر میکنم خصوصی مطرح بشه بهتره
    این ای دی منه ************
    ادد کنی خوشحال میشم

دوست گرامی بارها گفته شده از نوشتن آدرس ایمیل در پست ها خودداری کنید
    پیغام خصوصی رو برای همین موارد گذاشتن

Light

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/3/10
  8. pooya_asr

pooya_asr عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    گرفتن مجوز از ارشاد احتیاج به پرداخت هزینه سنگین داره؟

9. shiraz99

shiraz99 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست من:من خودم به اتفاق چند تن از دوستان طی چنددوره چند کنسرت برای خوانندگان طراز اول در شهرههای مختلف که از ذکر اسمشون معذور هستم بگذار کردیم،اولین مساله ای که باید بدونی اینه که این امر در وحله اول نیاز به سرمایه گذار داره در حد 50 میلیون،دومین مورد این هست که ببینی کدوم خواننده در شهر شما از نظر استقبال جواب میده،سومین مرحله باید با مدیر برنامه اون خواننده وارد مذاکره بشی و قیمت و تاریخ رو فیکس کنی،مرحله بعد تقاضای کتبی رو از طریق یک موسسه فرهنگی دارای مجوز اجرای کنسرت و معتبر و خوشنام به اداره ارشاد اون شهر ارائه میدی در صورت موافقت ارشاد نامه شما از طریق ارشاد به دفتر موسیقی تهران ارسال میشه که باید منتظر جواب بمونی همزمان اداره ارشاد فرمهای استعلام از اداره جات همون شهر رو به شما میده که بری و موافقتهاشون برای اجرا رو کتبا بیا ری(اماکن،مفاسد،راهنمایی و رانندگی،در بعضی از شهرها شهرداری و دفتر امام جمعه)بعد از آوردن جواب استعلامات اگر همه موافقت کرده باشند و جوابیه ارشاد تهران هم آمده باشه ،ضمنا شما باید از قبل محل برگذاری رو هم مشخص کرده باشید،بعد باید به خواننده اعلام دریافت مجوز رو بکنید و رزرو هتل بلیط هواپیما تبلیغات و بلیط فروشی رو انجام بدید،که داستان اجرای موفق یک کنسرت قبل و در حین اجرا حکایت خاص خودش رو داره.به همه این مراحل استرس بیخوابی در به دری و تحقیر رو اضافه کن.باز هم سوالی بود در خدمتم:smile (31):

10. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    حرف ایشون درسته باید زیر نظر یک موسسه فرهنگی که قبلا سابقه برگزاری کنسرت داشته باشه حرکت کنید.
    باید به اون موصصه برید و از اون موسسه معرفی نامه هب ارشاد برید
    ولی در مورد هزینه ها میتونین صرفه جویی کنین و با پرداخت هزینه ای در حدود 10 تومن اجراه مکان و دستمزد صدابردار رو بپردازید . اگر خیلی بخواید مایه بزارید که دیگه شهرستان اون پتاسنیل رو نداره و باید در تهران و شهرهای دیگه اقدام به برگزاری کنسرت بکنید.
    چون باید به فکر بازگشت سرمایه نیز باشید.
    برای اسپانسر هم حتما حتما به کسی که میدونید میتونه از عهده مسائل بربیاد مراجعه کنید و اینقدر اویزون این شرکتها نشید. و معمولا با نصب یک بنر خیلی بزرگ از اسم اسپاسنر در کنسرت میتونید رضایشتو فراهم کنید.
    مثلا کنسرت خواجه نوری ها چندسال پیش توی تهران بود و توی فضای باز 3-4 تا موتور سیکلت رو روی استیج برده بودند !!!!!

11. shiraz99

shiraz99 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    متاسفانه سایت فیلتر شده پاسخها با errrrrrrroooooor مواجه میشه

12. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar