مانیتور hs_80 برای ترنس و تکنو مناسب نیست!؟

شروع موضوع توسط shepeskof ‏3/5/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مانیتور hs_80 برای ترنس و تکنو مناسب نیست!؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوستان یه سوال سرنوشت ساز دارم توروخدا راهنماییم کنید سر بیست راهی موندم!!!!!

دیروز با یه مشاور سخت افزاری که نمیگم واسه کدوم شرکته صحبت کردم واسه انتخاب مانیتور!!! بهش گفتم سبکم الکترونیک و پاپ و لایت هستش!!! بهم گفت یاماها hs80 بدرت نمیخوره چون میدش بالاتر از فرکانسهای پایین و بالاشه!!!! من پیشنهادم aleisis mk2 هست!!!! چون بدرد همه چیز میخوره!!! حداقل مثل hs80 نیست

حالا من موندم!!!! کدومو بگیرم!!! یعنی اگه 80 بگیرم!!! نمیتونم خوب هاوس و ترنس میکس کنم!؟!؟!؟

بعدش اینم گفت که چون خروجی باکسش از جلو هست تو رو دچار محدودیت مکان نمیکنه!!!! میتونی بیشتر به دیوار نزدیک تر شین!!!! خواهشن حرفه ای هاش حرف بزنن!!!! چون من موقعیت ندارم هی برم و بیام!!! تهران!!!

یه انتخاب خوب پیش پا بزارید من همونو میگیرم!!!!! دیگه خلاص!!!!:smile (41):

2. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    اصلا در کل Aleisis Mk2 چطوره!!!؟؟؟

3. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    ببین دوست عزیز حرف فروشنده رو هیچوقت قبول نکن چون روی موجودی که در انبار داره حرف میزنه باید میدیدی با چشم خودت که ایا یاماها 80 داشت و این حرفو میزد یا نه
    به هر حال مونیتورهای یاماها امتحانشون رو پس دادند خیلی از بچه های این فروم دارند و راضین کمی صبر کنی میان خودشون نظر میدن

4. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    بله با حرف حامد جان كاملا موافقم، در ضمن اون فروشگاهي كه شما باهاش صحبت كردين (البته اگه درست حدس زده باشم) كلا رو برند Alesis تاكيد بيشتري داره ( احتمالا به خاطر اينه كه واردكننده مستقيم اين برند هست و سود بيشتري براش داره )، مونيتورهاي ياماها كاملا امتحان خودشون رو پس دادن، اتفاقا براي كارهاي اكترونيك، هاوس و ترنس هم بسيار مناسب هستند، براي مثال شما كارهاي Orbel رو گوش بفرماييد كه با Yamaha HS50m ميكس و مستر شده اند !!

همين فروشگاه موقعي كه من بهشون مراجعه كردم توي جمهوري باز هم تاكيد داشتن كه Alesis بردارم، مشخص بود كه توي انبارشون كلي Alesis دارن، حتي كارت صدا هم به همين شكل، وقتي در نهايت من Yamaha سفارش دادم زنگ زدن و از يه جاي ديگه واسم اوردن !! خب طبيعتا سود كمتري براشون داشته كه Yamaha رو پيشنهاد نمي دادن، وگرنه دلشون براي من و شما نسوخته !!

اميدوارم كه تصميم نهايي و درستي بگيريد و با خيال راحت به بازار بريد و خريد كنيد.

موفق و سربلند باشيد

5. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    دوست خوبم...خیلی فروشنده حرف پوچی زده...

dash berlin یکی از بزرگترین تنظیم کننده های دنیا داره با hs 80 میکس میکنه....من 2 سال پیش عکسشو دیدم....البته فقط hs80 نیست و 2 تا باند active بزرگ هم داره در کنارش

من 1.5 سالی هست دارم.....چون میکس با این مانیتور سخته ...چون دقیقه...همه با این مانیتور لج هستند...چون خریدن و 1 ماهه میخواستن گوششون به صداش عادت کنه و نتونستن و یا فروختن یا میگن بده !!
    من بار ها گفتم....با hs 80 دو تا مشکل بزرگ همه خواهند داشت.

1- صداها کثیف و کدر پخش میشن و صدای شفاف ازش در آوردن خیلی سخته و تحمل میخواد تو میکس....و انتخاب صدا تو ارنج رو دقیق تر میکنه....پس طولانی تر میشه کار.

2- وقتی مشتری میاد کارشو گوش کنه .... چون صداها تفکیک شده هستند از هم مشتری بدش میاد از کار....در صورتی که صداهای میکس شده شما تو مثلاً ضبط ماشین بسیار عالی پخش میشه ...یا مثلاً تو bx8 و ... بقیه jbl

من الان میکسمو میبرم تو مانیتور دوستانم گوش میدم...هیچ عیبی تو استودیو اونا معلوم نیست...در صورتی که تو اینجا گاهی افتضاحه به نظرم.!!!!!!

مانیتور به سلیقست ....و یادت باشه برند یاماها از قدیم با مانیتور اسطوره ای ns-10 خیلی حرف داره واسه گفتن.

من به شخصه الان به این نتیجه رسیدم...که با یه ضبط 100 تومنی قدیمی سونی..از این باند چوبی ها هم میشه میکس خوبی دراورد...
    باید گوش 1-2 سال عادت کنه به میکس های مختلف از اون باند....زمان میبره.....1 روزه نمیشه....باید اون قدر آهنگ گوش کنی با صدای کم ...و زیاد...تو زمان های مختلف که متوجه شی مثلاً کیک رو چه طوری باید میکس کنی

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    حالا کلا Aleisis چطوره1؟!؟!

بارگذاری...