مانیتور مناسب برای پیانوی قابل حمل(stage)

شروع موضوع توسط PMUSIC ‏15/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مانیتور مناسب برای پیانوی قابل حمل(stage) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. PMUSIC

PMUSIC

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید.

من چند وقت پیش یک مدل قابل حمل پیانوی دیجیتال رولند مدل fp7f رو تهیه کردم و از اونجایی که این ساز مدل استیج هست اسپیکرهای خودش خیلی تعریفی نیست. توی چند تا فروم خارجی خوندم که بهترین کار اینه که به جای اسپیکر معمولی یه جفت مانیتور صدای خوب و مناسب برای استودیوی خانگی بهش وصل کنم. و خب من در مورد این چیزها خیلی اطلاعات ندارم.از دوستان خواهش میکنم اگه میشه اطلاعاتی رو در مورد اینکه چه نوع مانیتوری به درد این پیانو دیجیتال میخوره بدن و اگر مدل مناسبی رو میشناسن لطفا معرفی کنن.

در ضمن من احتمالا بتونم حدود 400-500 براش خرج کنم.

با تشکر

2. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    داداش من تبریک میگم.تو الان اگه تونسته باشی زیر 3 تومن دیجیتال پیانوی fp-7f رو گرفته باشی برنده هستین.بهترین اکشن دیجیتال پیانو رو گرفتی.در مورد مانیتورینگ هم من نمیدونم مانیتورینگ رو واسه چی میخوای.اسپیکرای این مدل خودش 12 واته دیگه کافیه دیگه.از این بیشتر رو میخوای چیکار؟مگه میخوای با پیانوت کنسرت بدی!!!!!اما به هر حال تو میتونی دورو بر 450 تومن از برند m-audio مدل studiophile bx-5a رو بگیری اینم مشخصاتش:
    اسپیکر اکتیو با یونیت ووفر 5 اینچ و توییتر 1 اینچ ،گنبد ابریشمی​
    دارای 2 آمپلی فایر یکی به توان 30 وات برای فرکانس های بالا و دیگری با توان 40 وات جهت فرکانس های پایین ،برای هر اسپیکر به صورت مجزا​
    دارای ورودی های بالانس و غیر بالانس آنالوگ​
    دارای محافظ آهن ربا جهت عدم ایجاد میدان مغناطیسی​
    پاسخ گویی فرکانس از 56 هرتز تا 22 کیلو هرتز​
    دارای خروجی هوای باکس از پشت .اما به نظر من لازم نیست چیزی بگیری . برای تو اول داشتن نزدیکترین اکشن به پیانو اکوستیک مهمه که خدارو شکر بهترین اکشن حال حاظر دنیا رو داری که حتی اکشن یاماها gh3 هم پیش این اکشنی که تو داری و حالت اسکیپ هم داره در برابر اکشن رولند phaiii حرفی برای گفتن نداره.(نظر افرادی که چند سال با پیانو اکوستیک زدن)

3. PMUSIC

PMUSIC

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با بلندی صدا ش مشکلی ندارم.مساله اصلی کیفیت و اکوستیک صداست که در اسپیکر یک ساز قابل حمل برام رضایت بخش نیست.
    دنبال اسپیکر یا مانیتوری هستم که کیفیت بالا و ترکیب صدای خوبی داشته باشه.

4. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوست عزیز پس با این حساب شما اگه صدای دیجیتال پیانوهای یاماها مثل clp 340 رو بشنوی دیگه چی میگین؟ این مدلی که شما ئدارین رزونانس تارهای مجاور هم شبیه سازی شده ولی تو مدلایی مثل clp 340 نه. .دوست عزیز شما اگه از صدای این مدلی که دارین راضی نباشین 100 درصد دیگه حتی نمیتونین نزدیک یاماها و یا کورزویل برین.مطمعن باشین.

بارگذاری...