مانيتورينگ krk rokit5g2

شروع موضوع توسط turkyas66 ‏31/1/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مانيتورينگ krk rokit5g2 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. turkyas66

turkyas66 عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان خوب.
    دوستان اگه ميشه در مور اين مانيتورينگ واسم راهنمايي كنين كه ميخوام اينو بخرم در مقايسه با M-audio bx5a krk rokit5g2 چطوريه.

2. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه ممکنه جواب بدید. من هم بین این مدل و bx5-a موندم کدومو بگیرم.

3. turkyas66

turkyas66 عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    دوست عزيز krk بخر واقعا خوبه.من خودم مكي خريدم اونم خوبه

4. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    اصلا زمین تا آسمون فرق داره! bx5a به گرد krk نمی رسه! من صدای هردو رو شنیدم! هر دو هم که شما فرمودین 5 اینچن! ولی این کجا و آن کجا! بین این دو مدل! من KRK رو تضمین میکنم که بهتر صدا میده! (البته خودم شنیدم میگم! شاید شما با ام آدیو حال کنی ولی آخه!؟ ؟........:smile (23):)

5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من هم متوجه نمی شم دوستان بر چه اساس و بر چه متر و معیاری این دو مانیتور رو با هم مقایسه کردن.مقایسه دو نوع کالا حداقل باید توجیه هم قیمت بودن داشته باشن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره منم شندیم krk rokit 5g2 بهتره از bx5-a. کسی از دوستان میدونه krk rokit 5g2 الان تو بازار تهران تقریباً چنده ؟ اگه bx5-a هم کسی قیمتش رو داره به ممنون میشم.

7. advisory

advisory عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    قیمت bx5 در حال حاظر بین 550 تا 600 هزار تومن هستش و قیمتKRK Rockit 5 G2 الان 860 هزار تومن هست قیمتا به شدت در حال نوسان هستن و در حال بالا رفتن.در مورد بهتر بودن KRK مانیتورینگ های خیلی خوب و با کیفیتی تولید میکنه مخصوصادر سری VXT و یا Expose ولی در تولید سری Rockit بیشتر مقرون به صرفه بودن و استفاده در home studio مد نظر بوده و همین طور M-audio bx5 اگه دنبال یک مانیتورینگ حرفه ای از KRK هستید روی سری VXT این برند حساب کنید قیمت جهانی Rockit 5g هستش 300$ و قیمت bx5 هم 300$ و اینو بدونید که در اصل شما با دو مانیتور 300$ رو به رو هستید که تو ایران تفاوت قیمت فاحشی با هم دارن اگه بودجه کمتری دارید bx5 رو بخرید که خیلی از کاربران سایت هم استفاده میکنن و اینجور که سوال کردم و نظرات و دیدم اکثرا راضی بودن ولی در اخر باید خودتون تست کنید و ببینید با کدوم بهتر ارتبات برقرار میکنید [h=3][/h]

8. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی دوست عزیزم از پاسخ کاملی که دادی.
    راستش من هم برای استودیو خانگی میخوام. اگر برای استودیو حرفه ای میخواستم و قرار بود یه هزینه ی اساسی کنم شاید genelec میگرفتم .
    ولی الان من بین این دو مدل موندم. خیلی دیدم تو اینترنت که از krk استفاده میکنن. راستش رو بخوای از قیافش هم خیلی خوشم میاد.

ولی خب این دو مدل رو فعلاً مد نظر دارم تا موقع خرید تصمیم نهایی رو بگیرم. توی مانیتور های 5 اینچ این ها از بهترین ها باید باشن.
    یاماها 5 اینچ هم خوب بود ولی سری های جدیدش مثل اینکه یه سری مشکل داشتن باهاش.
    به هر حال ممنون از شما
    سپاسگذارم.

9. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فقط یه چیزی من مانیتور رو بیشتر برای کار رپ میخوام. اصلاً فرقی میکنه چه سبکی بخوای کار کنی ؟
    اگه فرق میکنه واسه رپ krk بهتره یا m-audio ؟

10. turkyas66

turkyas66 عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    دوستان من خودم شخصا 3و4 ماه طول كشيد تا يه مانيتورينگ مناسب يا ايده خودمو بگيرم,از هركي مپرسيدم ميگفتن بايد اوني كه مد نظرته امتحان كني و از نزديك بشنوي كدوم صداها خوبتره.وحالا من رفتم ديدم بيچاره ها راست ميگفتن بايد از نزديك ديدو امتحان كرد,مثلا به من ميگفتن ام آي ديو يا ياما بخر رفتمو امتحان كردم كنار هم گذاشتم ديدم بابا اينا در مقابل كي آر كي چي هستن و يا در مقابل مكي واقعا صداي هر كدومشونو يكي گذاشته بوديم اصلا صداي ياماها يا ام آي ديو به اونا نميرسيد صداهاشون گم شدن بينه كي آر كي يا مكي.و اگه كاره واسه رپ ميخواي من ميگم كي آر كي بخر نترس كلي هم خير ميكني.چون هيچكس بيشتر كاراش رو با همين مانيتورينگ كي آر كي كار ميكنه.

11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    KRK تازه وارد بازار شده و تا جایی که اطلاع دارم فقط مانیتورینگ میزنه . اما M-audio بیشتر جنبه تجاری و بازاری داره که همه چی میزنه از میکروفون تا میدی کنترلر و باند و کارت صوتی و الاماشالا . . اما از لحاظ فرق صدا نمیشه نظر داد چون هر کی یه گوش داره و مقیاس درستی نیست . این نکته رو بگم که الان بازار مانیتورینگ در درجه های خوب روی HS80 - KRK - MACKIE میچرخه . و در درجه های بالا ADAM

12. turkyas66

turkyas66 عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزيز شما هم راست ميگي از همه اول گوش خود انسانهاست كه بايد از نزديك خودش بشنو تا خودش نظر بده كه چيها خوبن,اما به قول دوستان زير 1 ميليون تومان همشون سليقه اي هستش و خواهشن اونايي كه ميپرسن چي بخريم يا چي نخريم خودتون برين از نزديك ببينين چون ياماها يا ام آدي يو شركت قديمي هستش و اوناي كه خيلي وقت پيش خريدن اون موقع اونا تو بازار چرخ ميزدن ولي حالا كه جديدا اومده و زياد كسي نخريده يا استفاده نكرده فقط رفتن يه سري آدما مانيتورينگ هاي جديد رو تست كردن و باز خودشو سليقه اي انتخاب كردن و اومدن تو نظر سنجيها الكي امتياز ميدن و ميگين مانيتور x خوبه ولي در نظر داشته باشين مانيتور مثلا ياما 600 تومان باشه و كي آر كي 800 تومان باشه و باز ميگين ميشه از مقايسه قيمتها يا رنج بالا بهترين گزينه مناسب واسه خريد هست ديگه چه لزومي داره بگيم كي آر كي يا مكي ....بدتره!؟

13. alirahmani

alirahmani عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببینید یه کلام مانیتور فقط hs80 yamaha بعد ار اون krk

14. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    من جنس صدای HS80 و KRK سری V8 رو گوش دادم بنظرم HS80 اشکالات میکس رو بهتر نشون میده.من صدای سری rokit رو نشنیدم ولی فکر میکنم سری V8 باید بهتر باشه نسبت به Rokit

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    از دید من KRK برای عقب نموندن از رقبا و حفظ بازار توی رنج قیمت پائین و این کلاس، مانیتورهای Rokit رو تولید کرد و هیچوقت نمیشه اونها رو با سری های معروف KRK مقایسه کرد، مثلاً حتی فکر مقایسه ی VXT8 و Rokit 8 به نظرم عاقلانه نیست

ولی از طرفی هرچی باشه تکنولوژی کمپانی بزرگ KRK هست
    نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/1/13
  16. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    بهرحال KRK جزو بزرگای این صنعته و نمیشه به راحتی در موردش نظر داد اون مقایسه V8 مربوط به سری های قدیمی تره که شکل ظاهریش یه مکعبه سادست.من صدای Rokit رو گوش ندادم ولی از روی review های سایتای این کاره اگه بخوایم قضاوت کنیم بنظر میاد که تو رنج مانیتورای ارزون برندایی مثل yamaha و M-audio ازش جلو زدن و تو رنج مانیتور های گرون قیمت هم بنظرم در مقابل برندایی مثل ِdynaudio و Adam کارش خیلی سخته.واقعا من برای اولین بار وقتی صدای dynaudio رو شنیدم مو به تنم سیخ شد.
    البته از همه این ها که بگذریم مهم سلیقه خود شنونده و سبکیه که بیشتر کار میکنه و از همه مهمتر اینه کیه هر مانیتوری هم که انتخاب کنیم مهم اینه که جنس صداش بعد یه مدت دستمون بیاد.
    فقط بنظرم موقع انخاب مانیتور به چند تا نکته کلی مثل سایز ووفر تیوتر،بازه فرکانسیش و ... و مهمتر از همه پخش کردن یه آهنگی که باهاش آشنا هستیم تو اون مانیتور توجه کنیم کافیه
    من خودم HS-80 دارم و نسبت به قیمتش خداییش راضیم.

17. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    دقیقاً موافقم با بحث سلیقه ای بودن

صدای ایده آل از میکس که سلیقه ی میکس من هست برمیگرده به اینکه صدایی که دوست داره بشنوه همونی باشه که ایده آلش از میکس هست
    مثلاً من دوست دارم بیس در حد X باشه وقتی میشنوم ولی مانیتورم به اون X نمیرسه و کمتره، خوب مجبورم باهاش بسازم و از نظر مخالف هم مانیتوری که بیسش اونی نیست که میخوام (بیشتره) منو مجبور میکنه که بیس رو کمتر کنم و این باعث میشه میکسم لاغر صدا بده

در کل صدایی که من از سری Rokit شنیدم بیس قوی و قابل قبولی داره نسبت به HS که ضعف توی بیس داره و به قول یه عزیز بیس نقطه ای داره، ولی به قول شما HS اشکالات میکس رو بیشتر نشون میده
    یکی از دوستان مثال میزد میگفت HS صدا رو انقدر کثیف پخش میکنه که باعث میشه روی میکس بیشتر وقت و انرژی بزاری و قطعاً (نه قطعی 100%) میکسی که توی HS خوب صدا بده توی مانیتورهای دیگه هم خوب صدا میده

به نظر من کسایی که سلیقه اشون روی KRK Rokit هست باید به دنبال مقایسه با Mackie MR Series باشن چون نقاط مشترک بیشتری دارن و صداشون بیشتر بههم شباهت داره تا مانیتوری مثل Yamaha HS80 که یه نوع سلیقه ی دیگه رو در بر میگیره

18. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    دقیقا.شما وقتی با KRK میکستونو گوش میدین بیشتر ازش لذت میبرین تا وقتی که با HS-80 گوش میدید.البته نه اینکه HS-80 کثیف تر باشه.من فکر میکنم بخاطر اینه که یاماها یکمی تاکیدش روی low mid بیشتره واسه همینم نا خواسته میکس منو مجبور میکنه که میکس تمیز تری ارائه بده که این ویژگیو از اسطوره ریفرنس مانیتور ها یعنی NS-10 به ارث برده.البته صدای hs-50 نسبت به HS-80 به NS-10 نزدیکتره.اگه صدای NS-10 رو گوش داده باشید میبینید که واقعا میکسو بد نشون میده و این رمز موفقیتشه که الان تو تمام استدیو های درجه یک دنیا حد اقل یک جفتشو رو میز میکسرشون میشه دید با اون ووفر های سفیدشون.در مورد باس هم با شما موافقم صدای باس KRK قدرتمند تره البته باید با ووفر های هم اینچ یعنی 8 اینچی مقایسه کنیم.
    در کل پیشنهاد میکنم در نبود مانیتور هایی مثل NS-10 خیلی عالیه که حد اقل یک جفت HS-50 در کنار هر مانیتوری که استفاده می کنید داشته باشید تا میکستون از توی ضبط آشپزخونه هم خوب صدا بده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  19. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من به شما یک پیشنهاد میکنم.
    قلم و کاغذتون رو بردارید و فهرستی از موینتورهای مثلا 5" داخل بازار جهانی رو بنویسید.
    قیمتها رو ببینید و با مونیتورهای هم رینج خودش مقایسه کنید میبینید که نهایتا 50 دلار اختلاف قیمت دارند.
    توی رویوها میخونید که شرکت X با n سال سابقه مانیتورهایی با فرکانسهای رنگ شده یا colored عرضه میکنه. ولی بقیه مونیتورهایی با کیفیت قابل قبول عرضه میکنند.
    به نظر شما چرا شرکت X با n سال سابقه باید موینتوری تولید کنه که فرکانسهایی رنگ شده رو پخش کنه ؟
    چرا بعضیها میگویند مونیتور X نویز خفیفی داره ولی میونتور Y نویز نداره . اصلا عالیه ! ولی اختلاف قیمت این دو شاید 50 دلار هم نباشه !
    جواب اینجاست . یقیینا تکنولوژی ساخت Cone و توییتر مونیتورهای شرکت X تفاوت 50 دلاری با شرکت Y نداره. و هیچ وقت شرکت X کردیت چندین ساله خودشو برای 50 دلار از بین نمیبره.
    بلکه متریال اولیه این شرکتها ست که همه از یک جا تهیه میشه و این فقط سیاست بازار و حقه کثیف تجارت و سودجویی تولید کننده های این عرصه هست که برای بدست اوردن پول راضی به هرکاری میشوند. و یک جنس رو به صد روش مختلف وبا صد قالب مختلف به بازار عرض میکنند.
    از بهرینگر تا " اُدآم" و جنلک و ... همگی فرکانسها رو رنگ میکنند و تفاوتی بین هیچ کدوم از این اسپیکرها نیست. من KRK K4 داشتم و کاملا با مانیتورهای هم رده خودش اینو قیاس کردم ولی باید عرض کنم که در قیاس با صدای اینفینیتی و یا Event ویا PSI هیچ چیزی نیست و حرفی باری گفتن نداره . در واقع تمامی موینتورهای موجود همین هستند.
    من صدای واقعی رو فقط یک بار تجربه کردم و میدونم اگر شما هم جای من بودید یقیینا یکی از مدلهای داخل بازار رو قبول نمیکردید.
    ولی خوب برای داشتن یک صدایی که فقط شما رو به واقعیت نزدیکتر کنه من میتونم Tannoy رو پیشنهاد کنم. سری های مختلفی داره که من با reveal کار کردم و ساختار مناسبش رو میپسندم ولی هیچ کدوم از موینتورهای موجود نمیتونند حتی در ست ایده ال من جایگاهی د اشته باشند.
    سری HS هم برای میکس خوب هستند ولی حقیقتا هیچ کدوم به دقت موینتورهای اصیل و معتبر نمیرسند.
    موفق باشید.

20. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    ممنون جناب اخوان
    راستش من با اینکه خودم YAMAHA HS80 دارم ولی اصلاً با سلیقه ی من OK نیست این همون بحث سلیقه است، اگه دوباره بخوام 8 اینچ توی این رنج بگیرم بدون شک سمت این مدل نمیام، حتی BX8a که از این ارزونتره به ایده آل من خیلی نزدیکتره تا این مدل از یاماها (البته این تفاوت اونقدر نیست که منو تحریک به خرید BX8a کنه) ولی با جناب قنبرپور موافقم که وجود این مدل از یاماها توی استودیو خیلی میتونه مفید باشه، البته نه به عنوان مانیتور اصلی

در رابطه با اینکه برخی از اجناس با رنگ و لعاب و برند مختلف ولی با یه متریال مشترک عرضه میشن کاملاً درسته ولی در رابطه با مانیتورها (حداقل اونهائی که من تست کردم) اینطور نبوده خدا رو شکر

مانیتورهای Tannoy که فرمودید رو خیلی شبیه به صدای Alesis دیدم، شما اینها رو با هم تست کردید؟

بارگذاری...