مانتوی مشکی

شروع موضوع توسط kasrabakhtiari ‏3/9/14 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک مانتوی مشکی تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. kasrabakhtiari

kasrabakhtiari عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +126 / 0 / -0
    دوس داشتنی،جذاب، بی منطق
    با این و اون هر لحظه می جوشه
    میشه مث کعبه طوافش کرد
    مانتوی مشکیشو که می پوشه

می دونه از این عشق لبریزم
    میتونه تسکین غمم باشه
    یه کشور بی پرچمم اما
    شالش می تونه پرچمم باشه

من عاشقش بودم نمی فهمید
    من عاشقش بودم جوابم کرد
    هی گریه کردم تا یخش وا شه
    سیل اومد و خونه خرابم کرد

کافه،خیابون،تاکسی،مترو
    خونه،اتاقم،کشوی میزم
    هر جای این شهرُ که می گردم
    با خاطراتش اشک می ریزم

میخوام از این خونه برم اما
    پیچیده توی خونه عطرش حیف
    ابرا دارن بی وقفه می بارن
    جا واسه من نیس زیر چترش حیف...

موسیقی این ترانه رو میتونید این جا بشنوید :

Ramtin Shabanian - 'Mantoye Meshki' MP3 - RadioJavan.com

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/9/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 12
  2. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آفرین کسرا، قشنگ و رمانتیک و غم انگیز بود، اما آدم بی منطقی که هر لحظه با این و اون می جوشه! زیاد هم غصه خوردن نداره ها! همون بهتر که رفت!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. mahbob2

mahbob2 عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    خیییییییلی زیبا بود به دل من که نشست نمیتونم ازش ایراد بگیرم. فقط وزن ترانه تون روبنویسید ممنون میشم چون یه جاهاییش برام سخته...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. kasrabakhtiari

امتیازات:
    +126 / 0 / -0
    سلام ممنونم از لطفتون
    وزن ترانه مستفعلن مستفعلن فعلن هست!
    مرسی که وقت گذاشتید خوندید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. majidkeyan

majidkeyan عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترانه سرا
    امتیازات:
    +374 / 0 / -0
    قشنگ ، جذاب ، منسجم ، با فضاسازی خوب و دلربا بود. میدونم که میدونید 2-3 جا از مستفعلن مستفعلن فع لن عدول کردید.
    مثلا "مانتوی مشکیشو که میپوشه" تو "تو"ی "مانتو" - یه کشور هم باید میشد یک کشور ، حقیقت این بود که نمیخواستم ایراد بگیرم امّا اینا رو (البته با تواضع ) گفتم که خیلی میشه از ترانه ایراد گرفت ، خیلی .
    و احساس میکنم شما قبل از اینکه زیبایی رو ببینید ( اینو از نظراتتون در مورد ترانه های دیگران دریافتم) و بگید ، به ایرادات میپردازید
    کاملا دوستانه و به دور از جسارت عرض کردم ، و این نظر رو به خاطر این در پیام خصوصی نگفتم چون فکر میکردم باید تعادل رو بین مکدر شدن شما و دوستانی که درست و البته نادرست (مثل حباب بازی و اعلام حشو در اون ) باید رعایت کنم. شما و همه ی دوستانی که ترانه سرا هستند هم میتونن چشمه ای رو جوشنده کنن و هم میتونن بخشکونن.
    اگر دنبال عیوب اونم منحصرا عیب باشیم بدون دیدن زیبایی ها میشه از شعر حافظ و سعدی و شعرای معاصر و ترانه سرا های نامی عیب و ایرادات اینجوری بیاریم و اونا رو تبدیل به شعرای تازه کار کنیم که کاراشون باید رفع عیب بشه. ولی به عنوان هنرمند زیبا بینی و شناخت زیبایی کار در ابتدا مهمتر از ایراد گیری( و اعلام ایراد اونم هم بدون اعلام نظر در مورد زیبایی) هستش.
    امیدوارم از نظر صریحم ناراحت نشید و سوء تفاهمی نشه . حیف بود که پای این کار به این قدرت و زیبایی از کلمات مکدر کننده استفاده میکردم اما برای اینکه شما هم حس کنید چه حسی داره به کار بردن جملات با بار منفی این کارو کردم.
    موفق و پیروز باشید دوست من

6. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از این نظر که باید امید داد و فقط ایرادات رو نگفت با مجید موافقم. هنرمند، اون هم هنرمندهای گمنامی مثل ما، به تشویق بیشتر احتیاج داره تا تنبیه! البته همه اش هم نباید به به و چه چه باشه، ولی بین تشویق و ایرادگرفتن تعادلی باشه که هم آموزنده و هم دلگرم کننده باشه.

7. kasrabakhtiari

امتیازات:
    +126 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز!
    نظر صریح شما من رو مکدر نمی کنه و اتفاقا خیلی برای من محترمه!در بعضی جاها با شما هم سو و موافق هستم و در بعضی جاها خیر!
    "تو" در "مانتو"هجای کوتاه آخر کلمه هست که طبق قواعد میتونه بلند محسوب بشه.حرفتون در مورد"یه" درست هست اما آیا فکر نمی کنید که اگر من از یک استفاده می کردم شاید کار دچار دوگانگی زبان می شد!؟دوست عزیز اتفاقا میخوام بگم این کار ایراد وزنی داره اما نه این مواردی که شما اشاره کردید!"کشو" در بند یکی مونده به آخر تنها ایراد وزنی این کاره که متاسفانه شما بهش اشاره ای نکردید.من همیشه بزرگترین و سخت گیر ترین منتقد کار خودم هستم و البته هیچ وقت این ادعا رو نکردم که کار من بی ایراد هست.اما دلیل این نقد های صریح من چیه؟حداقل خود من به شخصه توی هفته توی سه تا جلسه ی شعر شرکت می کنم و اون جا جز به به و چه چه نمیشنوم.اما آیا واقعا تعریف ها ما رو به جایی می رسونه!؟شما همه ی نقد های من به ترانه های دوستان رو بخونید و ببینید آیا برخورد من مغرضانه ست؟در زمینه اعلام حشو در زمینه ی کار شما هم حق با شماست و من بعد از دوباره خوندن کار حرفم رو پس می گیرم و توی اون کار حشو نبود اما ایراد قافیه بود!
    تخریب بقیه ی دوستان مطمئنا چیزی به من اضافه نمی کنه.در آخر هم عرض بکنم که واقعا هر کسی دوست داره که کارهاش رو نقد نکنم لطف بکنه به من اعلام کنه.چون واقعا جایگاه خیلی بالایی برای نقد قائلم و همه ی این نقد هایی که گاهی به دوستان وارد می دونم یک روز به خود من هم شده!اگر حرفی میزنم صرفا و صرفا به خاطر پیشرفت دوستان هست و همچنین خودم.ممنونم

8. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  9. majidkeyan

شغل :
    ترانه سرا
    امتیازات:
    +374 / 0 / -0
    دوست من ضمن تشکر از اینکه نقطه نظرت رو کامل بهم گفتی و پاسخ روشنی دادی من سه تا چیزو که جدا از همن باید عرض کنم:1- "تو" تو "مانتوی مشکی " نه پایان کلمس نه پایان رکن وزن (بحثی ندارم روشن گفتم خودت هم متوجهی)، "یک" هم خارج از محاوره نیست شما جمله ی" یک بارِ دیگه تکرار کنی ، میکشمت !!"(با تاکید روی "ک" در کلمه ی یک) رو محاوره نمیدونی؟ تاحالا نشنیدی؟، مثل "دوم" و "دویّم" که هر دو محاوره هستن و در زبان محاوره رایجن منتها دویّم رو هم محاوره میدونن هم تو ادبیات قدیمی تر استفاده میشده.منتها فکر میکنم حصاری که خودمون دور خودمون میکشیم نمیذاره تراوشات احساسمون رو بکر تر عرضه کنیم و مثل مجسمه سازی که هی وسواس به خرج میده و هی کم میکنه از پیکره ی اصلی کارش تا آخر چیزی نمیمونه ، اونقد به"قواعد بیخود" اهمیت میدیم که فقط تو نگاهمون اینه که کجای کار خارج از قاعدس.خیلی از ماها اونجایی که باید رو قاعده باستیم سستی و تفریط میکنیم و اونجایی که حقیقتا قاعده ای در کار نیست موکدا تاکید میکنیم به حضور قاعده(مثل حشو! و "دوگانگیهای مبهم در زبان")

2- ایراد بیشتری هم میشه گرفت من گفتم 2- 3 جا منتها به 2 تاش اشاره کردم.فقط به همین اشکالات روتین (مثل خروج از وزن) بسنده کردم تا مثالی از ایراد گیری بزنم ، مطلوب من فقط ایراد گرفتن از این ترانه نبود ، مطلوبم چیز کلی تری به نام"ایراد گرفتن از هر ترانه " حتی این ترانه ی فوق العاده بود.
    اتفاقا منم تو این احساس با شما مشترکم در مورد محافل(مثلا) ادبی ، مثل جلسات خانه ترانه . هر بار که رفتم پشیمون شدم ، چون فقط به لفّاظی و مجادله ی بیهوده میگذره (اکثرش نه همش) ، و من برای خودم حضور تو این جلساتو قدغن کردم چون فک میکنم همش ابطاله وقته. از نظر من نقد بیجا و پی در پی عبثه ، اگر به نظرم یه نگاه دیگه بندازی میبینی که من نگفتم نباید ایراد گرفت و نقد نکرد ، من میگم عین آیینه که هم خوب و هم بد تصویر رو منعکس میکنه باید بود ، و نباید از ابتدا شرو کرد به ایراد شمردن اونم پی در پی. که این کارو شما کردی ( البته شما مختار هستی که این کارو کنی و من صرفا نظرم رو در رابطه با این کار گفتم)
    3-بحثو بذاریم کنار چون داره حسی که تو ارسباران بهم دست میداد الان بهم دست میده. مَخلص کلامم این بود" دوست من لطف کن زیبایی کار رو ببین و بگو . ایراد هم بگیر و بگو " حالا شما مختارید که این لطفو کنید یا نکنید .

10. kasrabakhtiari

امتیازات:
    +126 / 0 / -0
    مرسی که پاسخ دادید.من هم اصراری به مجادله ندارم و نداشتم!
    شک نکنید که زیبایی در کار اگر ببینم خودم اولین نفر تشکر میکنم.و اتفاقا همین دیشب بود که توی فیس بوک ترانه ای خوندم از دوستی که اصلا خودش رو ترانه سرا نمی دونه و چقدر دل نشین بود و چقدر تشکر کردم!
    تا حدودی با نکاتی که فرمودید موافقم اما روی"مانتو" همچنان مخالف هستم."تو" هجای کوتاه آخر کلمه نیست؟
    به هر حال ممنونم از شما!

11. majidkeyan

شغل :
    ترانه سرا
    امتیازات:
    +374 / 0 / -0
    واژه "مانتو" نیست کسره ی اضافه داره

12. kasrabakhtiari

امتیازات:
    +126 / 0 / -0
    من فکر میکنم کسره ی اضافه جدا شمرده میشه.اما چون این شبهه ایجاد شده در موردش مطالعه میکنم و نتیجه رو اعلام می کنم خدمتتون

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مانتوی مشکی
  1. musicsadaf
    پاسخ ها:
    1
    نمایش ها:
    769
  2. mojtaba_mm
    پاسخ ها:
    9
    نمایش ها:
    609