آخرین ارسال‌ها

لیست پیشنهادی: قطعات کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی با بودجه X

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,108
32
اهواز
با سلام به همه دوستان دوتا سوال دارم.
1- برای استفاده از سه مانیتور چه کارت گرافیکی پیشنهاد میدین؟
2- من درحال حاضر رو سیستمم رم Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz DDR3 قرمز رنگ رو دارم الان که اومدم دوتا ماژول دیگه از همین رم بگیرم موجود نیست. ایا میشه از رم دیگه ایی استفاده کرد یا حتما باید هم مدل باشن؟
یه کارت ارزون مثل gt 730 کافیه
در مورد رم هم پیشنهاد می کنم کیت فعلی رو بفروشی و حجم بیشتر بخری
اما اگر اصرار داری که نگه شون داری باید مطئن بشی که کیت جدید تایمینگ و ولتاژ یکسان با کیت فعلیت داشته باشه تا مشکل ناهماهنگی پیش نیاد

1/3/10
56
آمل
پس راه اندازیه سه تا مانیتور به قدرت پردازش کارت گرافیک وابستگی زیادی نداره؟ یا چون ماها کار موزیک انجام میدیم و دیدن محیط نرم افزار برامون کافیه کارتهای ارزون جوابگو هستش؟
[doublepost=1489438483,1489419181][/doublepost]نکته بعدی اینه که برای انتخاب کارت گرافیک سایز مانیتور هم مهمه؟
[doublepost=1490520199][/doublepost]و اینکه آیا از تلویزون های 4k با سایز 42 اینچ برای اینکه محیط نرم افزار بیشتری داشته باشیم، میشه به عنوان مانیتور استفاده کرد؟

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,108
32
اهواز
پس راه اندازیه سه تا مانیتور به قدرت پردازش کارت گرافیک وابستگی زیادی نداره؟ یا چون ماها کار موزیک انجام میدیم و دیدن محیط نرم افزار برامون کافیه کارتهای ارزون جوابگو هستش؟
[doublepost=1489438483,1489419181][/doublepost]نکته بعدی اینه که برای انتخاب کارت گرافیک سایز مانیتور هم مهمه؟
[doublepost=1490520199][/doublepost]و اینکه آیا از تلویزون های 4k با سایز 42 اینچ برای اینکه محیط نرم افزار بیشتری داشته باشیم، میشه به عنوان مانیتور استفاده کرد؟
علی جان کاملا جوابگو هست
همه کارت های گرافیک ارزون وجدید هم از رزلویشن 4k پشتیبانی می کنن
شخصا 2 تا مانیتور رو به 1 دونه ترجیح می دم
اگر محیط کار بیشتر در یک مانیتور می خوای بهتره مدل های واید انتخاب کنی
ولی در کل 2 تا مانیتور تسلط ات بیشتر میشه می تونی بخش های مختلف پر استفاده ات رو بین مانیتورها تقسیم کنی
و البته حواست به فاصله ات نسبت به مانیتور هم باشه برای 42 اینچ حدود 2.5 متر باید فاصله داشته باشی که چشمات اذیت نشن
4کی درسته که محیط بیشتری بهت میده ولی چون باید دور بشینی ممکنه کمی اذیت کنه به خاطر کوچیک شدن اجزا و نوشته ها ( که البته اینم راه حل داره ولی خیلی خوب نیست)

24/12/15
57
32
علی جان کاملا جوابگو هست
همه کارت های گرافیک ارزون وجدید هم از رزلویشن 4k پشتیبانی می کنن
شخصا 2 تا مانیتور رو به 1 دونه ترجیح می دم
اگر محیط کار بیشتر در یک مانیتور می خوای بهتره مدل های واید انتخاب کنی
ولی در کل 2 تا مانیتور تسلط ات بیشتر میشه می تونی بخش های مختلف پر استفاده ات رو بین مانیتورها تقسیم کنی
و البته حواست به فاصله ات نسبت به مانیتور هم باشه برای 42 اینچ حدود 2.5 متر باید فاصله داشته باشی که چشمات اذیت نشن
4کی درسته که محیط بیشتری بهت میده ولی چون باید دور بشینی ممکنه کمی اذیت کنه به خاطر کوچیک شدن اجزا و نوشته ها ( که البته اینم راه حل داره ولی خیلی خوب نیست)
سلام مجدد
من به خاطر شرايط كاريم فعلا فقط ميتونم لپتاپ داشته باشم. اين كانفيگ مناسب هست به نظر شما؟
ايسوس N551VW
i7 - 6700HQ
چهار هسته اي
2.6GHz up to 3.5 GHz
6 مگابایت كش
8 گيگابايت رم DDR4
يك ترابايت هارد ديسك به همراه 128 گيگابايت SSD

گرافيك هم كه ارتباطي نداره ولي محض اطلاع:
GeForce GTX 960M GDDR5
4 گيگابايت
و مانيتور 4K

قيمت 4 ميليون و 300 هزار تومان.
هدفم اينه هنگامي كه با وي اس تي هاي زياد كار ميكنم كيوبيس لگ و استوپ نداشته باشه.
با تشكر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,108
32
اهواز
سلام مجدد
من به خاطر شرايط كاريم فعلا فقط ميتونم لپتاپ داشته باشم. اين كانفيگ مناسب هست به نظر شما؟
ايسوس N551VW
i7 - 6700HQ
چهار هسته اي
2.6GHz up to 3.5 GHz
6 مگابایت كش
8 گيگابايت رم DDR4
يك ترابايت هارد ديسك به همراه 128 گيگابايت SSD

گرافيك هم كه ارتباطي نداره ولي محض اطلاع:
GeForce GTX 960M GDDR5
4 گيگابايت
و مانيتور 4K

قيمت 4 ميليون و 300 هزار تومان.
هدفم اينه هنگامي كه با وي اس تي هاي زياد كار ميكنم كيوبيس لگ و استوپ نداشته باشه.
با تشكر
این لپ تاپ کاملا قویه خیلی از دوستان دارن با سیستم هایی به مراتب ضعیف تر کار می کنن و مشکلی ندارن
اما نکته اینجاست که اصل ماجرا نرم افزارها و پلاگین هاییه که استفاده می کنید
یک فرمول مشخص وجود نداره که بگیم اگر فلان قطعات رو داشته باشیم دیگه مشکلی نباید باشه
من با اینکه کیوبیسم اورجینال هست و سیستمم هم بسیار قویه( 20 هسته با 128 گیگ رم) گاهی مشکلات نرم افزاری وباگ پیش میاد بخصوص اگر نرم افزار یا پلاگین های کرک شده زیادی استفاده کنی

24/12/15
57
32
این لپ تاپ کاملا قویه خیلی از دوستان دارن با سیستم هایی به مراتب ضعیف تر کار می کنن و مشکلی ندارن
اما نکته اینجاست که اصل ماجرا نرم افزارها و پلاگین هاییه که استفاده می کنید
یک فرمول مشخص وجود نداره که بگیم اگر فلان قطعات رو داشته باشیم دیگه مشکلی نباید باشه
من با اینکه کیوبیسم اورجینال هست و سیستمم هم بسیار قویه( 20 هسته با 128 گیگ رم) گاهی مشکلات نرم افزاری وباگ پیش میاد بخصوص اگر نرم افزار یا پلاگین های کرک شده زیادی استفاده کنی
سلام
نرمفزار كيوبيس 9 كه تازه منتشر شده با مانيتور 4k همخواني داره؟ و مشكل كوچك بودن ابزارها در محيط كاري رو نداره؟

18/7/16
6
16
سلام.ارادت
دوستان محبت کنید یه کانفیگ مناسب فقط کیس برای کار تنظیم و میکس و مستر بطوریکه با هم مچ باشن معرفی کنید.
بودجه 2 تا 2.500

سپاس

Hamed Sedighi

نوازنده
هنرمند
20/1/11
490
31
کرمان
قصد بستن یک سیستم دارم، با تمرکز بر استفاده برای موسیقی. نیازی به اروکلاک هم نمی بینم اهل گیم هم نیستم اما به دلیل اینکه گاهی نیاز به رندرینگ دارم برای مثال موتور رندر متوسط podium و شاید حرفه ای v-ray

CPU: i7 7700
البته می خواستم 7700k رو بگیرم که یهویی گرون شد

Main : asus tuf z270mark2
یا giga ga-z270-hd3p

RAM :Gskill TridentZ DDR4 2*8GB CL16 3200MHz
ADATA XPG Z1 DDR4 2*8GB 3200MHz

Graphic : asus GTX750TI OC 2GB

Power : Green GP850b-OC Plus

1- با این اوصاف نظرتون راجع به cpu چیه ؟ قیمت حدود 1200 توی این رنج مدل بهتری پیشنهاد می کنید
2- مین بورد بین این دو تا کدوم یکی؟ یا اینکه مدل پیشنهاد شما ؟ قیمت هر دو حدود 650 -700
3- رم های gskill توی بنچ مارک ها خوب ظاهر شدن ، با توجه نوع استفاده ای که من دارم پیشنهاد شما چیه ؟
4- با توجه به اینکه گاهی به نیاز به رندرینگ دارم گرافیک انبورد جواب میده یا این مدلی که نوشتم؟
5- پاور مناسب هست یا اینکه زیاده ؟
6- کیس چه مدلی مناسب هست ؟

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,108
32
اهواز
قصد بستن یک سیستم دارم، با تمرکز بر استفاده برای موسیقی. نیازی به اروکلاک هم نمی بینم اهل گیم هم نیستم اما به دلیل اینکه گاهی نیاز به رندرینگ دارم برای مثال موتور رندر متوسط podium و شاید حرفه ای v-ray

CPU: i7 7700
البته می خواستم 7700k رو بگیرم که یهویی گرون شد

Main : asus tuf z270mark2
یا giga ga-z270-hd3p

RAM :Gskill TridentZ DDR4 2*8GB CL16 3200MHz
ADATA XPG Z1 DDR4 2*8GB 3200MHz

Graphic : asus GTX750TI OC 2GB

Power : Green GP850b-OC Plus

1- با این اوصاف نظرتون راجع به cpu چیه ؟ قیمت حدود 1200 توی این رنج مدل بهتری پیشنهاد می کنید
2- مین بورد بین این دو تا کدوم یکی؟ یا اینکه مدل پیشنهاد شما ؟ قیمت هر دو حدود 650 -700
3- رم های gskill توی بنچ مارک ها خوب ظاهر شدن ، با توجه نوع استفاده ای که من دارم پیشنهاد شما چیه ؟
4- با توجه به اینکه گاهی به نیاز به رندرینگ دارم گرافیک انبورد جواب میده یا این مدلی که نوشتم؟
5- پاور مناسب هست یا اینکه زیاده ؟
6- کیس چه مدلی مناسب هست ؟
خوب podium که render رو بر اساس cpu انجام مید اما در مورد vray هم cpu هم gpu میشه استفاده کرد
vray برای cpu و vray rt برای gpu هستن
اما نکته مهم اینه که برای رندر براساس GPU باید هزینه زیادی کنی تا نتیجه مناسب بگیری
CPUvsGPU21.jpg

این تصویر تفاوت زمان رندر با یک کارت گرافیک 5/6 میلیونی رو نسبت به پردازنده زئون 3/4 میلیونی نشون میده

به صورت کلی ما توی این محدوده قیمتی نمی تونیم سیستمی مخصوص رندر ببندیم ( کلا سوکت 115x برای انجام پردازش های موازی خیلی سنگین ساخته نشده)
البته منظورم این نیست که نمی تونی رندر بگیری یا مشکلی خاصی وجود داره، نه ولی توی این رنج و کلاس نباید انتظار خیلی بالایی از نظر رندرینگ داشته باشی

پردازنده که توی این سوکت دیگه بهتر از این کلا نداریم که بخوای سراغش بری
بهتر از این باید بری سراغ سوکت 2011 که داستان به کل تغییر میکنه)

در مورد رم هم در بازار داخلی فعلا مدل هایی با فرکانس 3200 و تایمینگ 15/6 وجود داره
برای انتخاب رم بهتره که به تایمینگ توجه بیشتری داشته باشی
مثلا رم با فرکانس 3400 و تایمینگ 17 از رم با فرکانس 3200 با تایمینگ 14 کارایی کمتری داره
رم های فرکانس بالا بیشتر برای زدن رکوردهای اورکلاک استفاده میشن

در مورد مادربرد هم هر 2 این بردها از بردهای خوب هستن و انتخابشون واقعا بسته به نیاز شما داره
برای مثل برد گیگا پرت USB Type C داره
از اونطرف برد ایسوس تعداد ساتاهای بیشتر و usb 3.1 بیشتر داره

پاور هم با توجه به قطعات بیشتر از نیاز هست اما به دلیل آینده نگری و البته اینکه پاور نخواد با همه توانش کار کنه پیشنهاد می کنم همین مدل رو بگیری

کیس هم بسته به قطعات دیگه ایی مثل هاردها و کولر که داری باید انتخاب کنی
یکی از مدلهای خوب با قیمت مناسب تو بازار داخلی Green X6 هست انتخاب ارزونتر میشه x4 و...

Hamed Sedighi

نوازنده
هنرمند
20/1/11
490
31
کرمان
خوب podium که render رو بر اساس cpu انجام مید اما در مورد vray هم cpu هم gpu میشه استفاده کرد
vray برای cpu و vray rt برای gpu هستن
اما نکته مهم اینه که برای رندر براساس GPU باید هزینه زیادی کنی تا نتیجه مناسب بگیری
مشاهده پیوست 175958

این تصویر تفاوت زمان رندر با یک کارت گرافیک 5/6 میلیونی رو نسبت به پردازنده زئون 3/4 میلیونی نشون میده

به صورت کلی ما توی این محدوده قیمتی نمی تونیم سیستمی مخصوص رندر ببندیم ( کلا سوکت 115x برای انجام پردازش های موازی خیلی سنگین ساخته نشده)
البته منظورم این نیست که نمی تونی رندر بگیری یا مشکلی خاصی وجود داره، نه ولی توی این رنج و کلاس نباید انتظار خیلی بالایی از نظر رندرینگ داشته باشی...
سپاس ، ممنونم از پاسخ

31/5/16
4
27
سلام خوبید
چرا دیگه این پست به روز رسانی نمیشه برای قطعات پیشنهادی. من تا سقف ۵ ملیون می خوام بدونم الان چه قطعاتی مناسبتها.
با تشکر

14/11/16
27
31
درود بر دوستان اهل فن
باتوجه به اینکه چند ماهی از آخرین بحث جدی در مورد سیستم میگذره ،میخواستم تاحدود 5 میلیون تومن و با توجه به بحث ها و سعی و خطاهایی که تا الان شد و سیستم ها با توجه به اپتیمایز و بالانس شدن بین هزینه و کارایی، چینش شدند؛ با توجه به توضیحات زیر سیستمی در خور استودیو معرفی بنمایید
توضیح: سیستم تا 5 تومن به احتساب مانیتور کیس و کیبورد برای ضبط ساز به صورت دوتایی یا استریو و اونم به صورت تکی تکی سازها استریو رکورد میشن و بعدا میکس میشن و در نهایت عمل مستر روشون انجام میگیرن و اینکه سیستم نام برده cpuاون 7 هسته ای باشه...متشکرم

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,108
32
اهواز
درود بر دوستان اهل فن
باتوجه به اینکه چند ماهی از آخرین بحث جدی در مورد سیستم میگذره ،میخواستم تاحدود 5 میلیون تومن و با توجه به بحث ها و سعی و خطاهایی که تا الان شد و سیستم ها با توجه به اپتیمایز و بالانس شدن بین هزینه و کارایی، چینش شدند؛ با توجه به توضیحات زیر سیستمی در خور استودیو معرفی بنمایید
توضیح: سیستم تا 5 تومن به احتساب مانیتور کیس و کیبورد برای ضبط ساز به صورت دوتایی یا استریو و اونم به صورت تکی تکی سازها استریو رکورد میشن و بعدا میکس میشن و در نهایت عمل مستر روشون انجام میگیرن و اینکه سیستم نام برده cpuاون 7 هسته ای باشه...متشکرم
این لیست پیشنهادی با حدود بودجه شما
CPU: Intel Core i7-7700K
Cooler: Cooler Master Hyper T4
Mainboard: Asus STRIX Z270H
RAM: Ripjaws V 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
SSD: XPG SX8000NPC M.2 128GB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
Power: Green GP600B-HP+ 86

آخرین قیمت این موارد حدود 3900 میشه ( کیس و موس و... هم که بیشتر سلیقه ایی هست)
البته الان پیشنهاد نمی کنم خرید کنی بازار قیمت ها شدیدا افزایش پیدا کرده کمی صبر کنی موج می خوابه

14/11/16
27
31

البته الان پیشنهاد نمی کنم خرید کنی بازار قیمت ها شدیدا افزایش پیدا کرده کمی صبر کنی موج می خوابه

ممنون دوست عزیز از پاسخ خوب شما

9/10/17
9
21
بنظره من برا کسی ک میخواد با 4 میلیون تومن ی سیستم جم کنه این بهترین انتخابه ( البته اگر استفاده گیمینگ نداره از سیستمش )
MSI Z270 GAMING PLUS LGA1151 Z270 Mainboard 650
Intel Core i7-7700 1250
MSI GT 1030 2GB OC GDDR5 350
EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz CL15 750
WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer HDD 200
WD Blue 2TB 64MB Buffer HDD 270
Corsair VS450 Power Supply 190
TSCO TC MA-4468 Case 75
ViewSonic VX2263S Monitor 22 Inch 660
(تو بازار بگردید ارزون ترم میشه جم کرد این سیستمو) خودم هفته دیگه دارم میرم بخرم

14/11/16
27
31
بنظره من برا کسی ک میخواد با 4 میلیون تومن ی سیستم جم کنه این بهترین انتخابه ( البته اگر استفاده گیمینگ نداره از سیستمش )
MSI Z270 GAMING PLUS LGA1151 Z270 Mainboard 650
Intel Core i7-7700 1250
MSI GT 1030 2GB OC GDDR5 350
EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3000Mhz CL15 750
WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer HDD 200
WD Blue 2TB 64MB Buffer HDD 270
Corsair VS450 Power Supply 190
TSCO TC MA-4468 Case 75
ViewSonic VX2263S Monitor 22 Inch 660
(تو بازار بگردید ارزون ترم میشه جم کرد این سیستمو) خودم هفته دیگه دارم میرم بخرم
سلام...
لیست قیمت پیشنهادی دوست قبل شما به غیر از مانیتور و کیبرد و کیس مثل شما بود یعنی حدودا 5 تومن در میاد..فک کنم کیفیت قطعات دوست قبلی مثل مین بوردد و هارد و ...بهتر باشه..نظر شما چیه؟

9/10/17
9
21
سی پی یو های سری K فقط برای اورکلاک استفاده میشن و هیچ برتری دیگه ای ندارن ینی تنها تفاوت i7-7700 با i7-7700K اینه ک شما I7-7700 K رو میتونید اورکلاک کنید ولی 7700 رو ن
در ضمن CPU های سری کی فن هم ندارن و باید ی فن جداگانه خریداری کنید براش ک قیمتو بالا میبره
اگر استفاده ی گیمینگ ندارید و رندرهای سنگین نمیگیرید ب نظر من ب سی پی یو K نیاز نداری
در مورد مادر برد هم هردو سری z270 و از چیپست های یکسانی توشون استفاده شده و کارایی کلیشون یکی هست و تنها تفاوتشون توی کارکرد های جزعیشونه
من انتخابم msi هست چون توش از تکنولوژی optane استفاده شده ک میتونه سرعت هارد HDD رو تا مقدار قابل توجحی افزایش بده و از طرف دیگه ASUS بخاطر شهرت زیادش و شماره یک بودن تو تعداد فروش جهانی قیمت قطعاتش از بقیه رقبا بیشتره
تا الان روی تمامه سیستمام هارد WD داشتم و چون هیچوخت هاردم بد ترک نشده یا مشکلی براش پی امده همیشه هارد WD میخرم
در این مورد چیزه خاصی برای دفاع کردن از WD مقابل SG ندارم

14/11/16
27
31
سی پی یو های سری K فقط برای اورکلاک استفاده میشن و هیچ برتری دیگه ای ندارن ینی تنها تفاوت i7-7700 با i7-7700K اینه ک شما I7-7700 K رو میتونید اورکلاک کنید ولی 7700 رو ن
در ضمن CPU های سری کی فن هم ندارن و باید ی فن جداگانه خریداری کنید براش ک قیمتو بالا میبره
اگر استفاده ی گیمینگ ندارید و رندرهای سنگین نمیگیرید ب نظر من ب سی پی یو K نیاز نداری
در مورد مادر برد هم هردو سری z270 و از چیپست های یکسانی توشون استفاده شده و کارایی کلیشون یکی هست و تنها تفاوتشون توی کارکرد های جزعیشونه
من انتخابم msi هست چون توش از تکنولوژی optane استفاده شده ک میتونه سرعت هارد HDD رو تا مقدار قابل توجحی افزایش بده و از طرف دیگه ASUS بخاطر شهرت زیادش و شماره یک بودن تو تعداد فروش جهانی قیمت قطعاتش از بقیه رقبا بیشتره
تا الان روی تمامه سیستمام هارد WD داشتم و چون هیچوخت هاردم بد ترک نشده یا مشکلی براش پی امده همیشه هارد WD میخرم
در این مورد چیزه خاصی برای دفاع کردن از WD مقابل SG ندارم
ممنون دوست گرامی...پس به نظرت سیستمی که معرفی کردی جوابه؟هیچ ارتقا دیگه ای مد نظرت نی؟ در ضمن میشه در مورد بافر و همچنین اورکلاک یه توضیح مختصری ارائه بفرمایید؟ سپاسگذارم

9/10/17
9
21
هرچی پولت بیشتر باشه اشت بیشتره
برای مثال کارت گرافیکی ک من پیشنهاد دادم واقعن ضعیفه و بدرد استفاده های گیمینگ و گرافیک نمیخوره
اگر بتونی ی کارت گرافیک قوی تر تهیه کنی خیلی بهتره یا اگر استفاده ی گیمینگ نداری ولی پردازش های سنگینی داری بهتره ک حجم رمتو افزایش بدی ( این مدله CPU ک من پیشنهاد دادم فرکانس رمو تا 2666 میشناسه در صورتی ک رمه پیشنهادیم فرکانسش 3000، پیشنهاده من این بود بخاطره اینکه بین رقبای همردش بیشترین بازدهیو داشت ولی نمیتونه تمامه قدرتشو تو این سیستم نشون بده، اگر ی سیستمی بخای ک بتونه این فرکانسه رمو بشناسه باید بودجت بالا 6 میلیون باشه، میتونی ام مدل رمو عوض کنی تا هزینت پایین تر بیاد)
اطلاعاته خودمم در مورد بافر کامل نیست ولی تا اونجایی ک یادمه ی حافظه ی رابط بین سخت افزار و نرم افزاره ( مطمعن نیستم )
اورکلاک ی سری از فرکانسای سخت افزارتو بالا میبره بازدهی سیستم بیشتر میشه ب زبون ساده از سیستمت بیشتر از تواناییش کار میکشی ولی اور کلاک ی سری اسیب ها ام ب سخت افزار میرسونه و عمره سخت افزارو پایین میاره

14/11/16
27
31
واقعا ممنونم...حالا برای اینکه هیج شبهه ای باقی نمونه و با توجه به اینکه سی پی یو از سری kنباشه به خاطر آسیب اورکلاک به سخت افزار، لیست پیشنهادی شما همونطور که خودت گفتی تا 6 تومن چیه؟ با این توضیح که سیستم خیلی به قول خودمون خفن باشه و به سختی کم بیاره..واقن متشکرم ]

آخرین ویرایش:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا