لیزری کردن صدا(کار درست یا اشتباه؟)

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏12/7/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک لیزری کردن صدا(کار درست یا اشتباه؟) تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.راستش یه سوال دارم.آیا لیزری کردن صدا کار درستیه یا نه؟ یا همون کوک کردن صدا.ببینید مثلا من که تو اوج خووب میخونم اما یکم تو آروم خوندن بعضی جاها بعضی نتها رو نمیتونم خووب ادا کنم اگه صدام و فالشگیری کنم دیگه نمیتونم اسم خودم رو خواننده بزارم؟ یکم نگران این موضوع هستم.واقعا دوست ندارم اصتفاده کنم از فالشگیری اما بعضی جاها میبینم نیازه واقعا. بعدشم من خیلی از خواننده های بزرگ رو حتی میبینم که با اینکه صدای خوبی دارن اما بعضی جاها رو لیزری کردن.همش دو دلم.میشه راهنماییم کنید؟

2. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    والا این کار از لحاظ هنری کار خوشایندی نیست توصیه میشه که خیلی کم استفاده بشه از تیون و در صورت امکان استفاده نشه ولی امروزه خیلی پرکاربرد شده و از اول تا اخر اهنگ صدا تیون داره. به این فکر کنید که بعد از خوندن چند تا اهنگ از شما خواسته بشه که زنده برای چند نفر بخونید و شما هم فالش بخونی و همه به این فکر بیفتن که این همون صدای تو آهنگه؟؟؟؟
    تا جایی که امکانش هست کمتر استفاده کنید و بهتره بجای تیون اتوماتیک از تیون دستی استفاده کنید تا صدا به قول شما لیزری نشه برای مثال با برنامه ی ملوداین نیوتن یا....

3. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    تصحیح فالشی ها اصلاً کار استباهی نیست، البته اینکه خواننده درست بخونه یه "باید" بوده که با پیشرفت تکنولوژی به خواننده ها تخفیف داده شده
    اون کسایی (به اصطلاح خواننده) که این روزا صداشونو با تیون زیاد میشنوید، توی اجرای لایوشون میشه از هر مصرعشون کلی فالشی گرفت
    "پنهون کردن عیب خواننده پشتِ تیون زیاد" رو شخصاً نمیپسندم چون به نظرم توهین به شعور شنونده است

4. dark_face2002

dark_face2002 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اصلا آتو تیون واسه فالشگیری ساخته شده دیگه!خیلی ها استفاده میکنن.2 حالت داره یا عمدی یک قسمت رو تبونش رو زیاد می کنن تا حدی که به گوش بیاد ، یااینکه یه جوری تیون می کنن که تابلو نباشه.اگه جزو سبک موسیقیت نیست ، تا حدی که یه گوش بزنه استفاده نکن.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    همونطوری که دوستان فرموند شرکت انتارس این نرم افزار و البته سخت افزارش رو فقط برای فالش گیری خواننده و ساز ساخته
    ولی خواننده ایی که فکر میکنم اسمش چر بود اولین بار با کمی خلاقیت صدابردارش اون رو با درجه و سرعت بالاتر به شکل امروزی که میگن لیزری کردن !!! استفاده کرد. و توسط ما ایرانی ها که همیشه دست به استفاده نابجا مون زیاده کاملا باب و البته تخریب شد. و بهانه ایی شد برای حضور خیلی از خواننده هایی که از خودشون چیزی ندارن !
    اما به هر جال استفاده از اون در حد فالش گیری های ریز مشکلی نداره
    اما شخصا همیشه به خواننده ها فشار میارم که سالم بخونند و نخوام از اون استفاده کنم.
    پی نوشت :
    یادمه روزی که این برنامه هنوز وارد ایران نشده بود و فراگیر نبود با پلاگین قدیمی برنامه ساند فورج و به صورت کاملا گوشی تیون میکردیم. اما حالا با یه کلیک و انتخاب گام مردم فالش گیری میکنند ×

6. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    بله.دقیقا یادمه که در sonud forge با استفاده از vibrator که یه نمودار مختصاتی بود دستی این کار انجام میشد.میدویند من خودمم واقعا اصلا دوست ندارم استفاده کنم و هیچ وقتم این کار رو نمیکنم.ولی بعضی از کسایی که میان پیشم واقعا افتضاح فالشی دارن و وقتی بهشون میگم بدشونم میاد و میگن تو چجور موزیسینی هستی که از لیزری کردن استفاده نمیکنی.من حتی خودم اگه فالش بخونم سعی میکنم انقدر اون نت رو بخونم تا درست اداش کنم.بیشتر واسه ی مشتریام میخواستم.ممنونم.

بارگذاری...