لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی ؟

شروع موضوع توسط WhitePrince ‏10/2/13 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار )

تاپیک لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی ؟ تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار ) در persian-music.org.

1. WhitePrince

WhitePrince عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلاممن یه سوال داشتم اینکه برای کار آهنگسازی و تنظیم از نظر عزیزان حرفه ای لپ تاپ مناسب تره یا کامپیوتر رومیزی ؟

2. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    من desktop(رومیزی) رو توصیه میکنم! چون کارایی و قدرت بسیار بیشتری داره...واسه من که اینجوری بوده
    تازه قیمتش هم مناسب تره نسبت به قدرتش!
    حالا جواب های تخصصی تر رو قطعا دوستان بهتون خواهند داد:)

3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این موضوع کاملا بستگی به کار شما و تجهیزات شما داره .
    لپ تاپ مزیتهایی رو نسبت به PC داره ( حمل و نقل راحت تر ، اندازه و حجم کوچکتر و مناسبتر و..) ولی در عوض مشکل کولینگ + قیمت بالا + ظرافت و آسیب پذیری بالا + در پاره ای از موارد مشکلات آپگرید و توسعه و.. ) رو در آینده خواهید داشت.

از نظر من برای یوزرهای مثل دی جی ها و یا کارهای مربوط به استیج مناسب هست ولی برای کار دائمی در یک استودیو بستگی به شما خواهد داشت.
    در بعضی از موارد شما پورتهای فایروایر رو نخواهید داشت ، کارتهای اکسپرس رو نخواهید داشت و برای اتصال یک کارت صدا مجبور به خرید کارتهای USB2 یا کارتهای Ethernet خواهید بود.
    پس انتخابهای شما محدود خواهد شد به کارتهای USB و شانس انتخاب کارتهای خوب با رابط فایر وایر رو از دست میدهید.
    البته قبلا هم در این مورد بحث شده و شما میتونید از کارتهای با تکنولوژِ hybride استفاده کنید .( وجود دو رابط فایر و USB در کنار هم بر روی یک کارت صدا ) یا اینکه از لپتاپهای تقریبا گران قیمت سفارشی استفاده کنید که در ایران به جز چند مدل انگشت شمار نیست .

برندهای خوب مثل Asus / Sony Vaio / Toshiba / Lenovo محصولات با کیفیتی دارند و سعی کنید سری ورک استیشن یا گیمینگ اونها رو تهیه کنید . البته در برندی مثل Asus سری مالتی مدیا هم میتونه اون قدرت لازم رو داشته باشه و نیازی به خرید یک دستگاهی مثل سری G , vx و و.. نیست.
    سری F وایو و thinkpad های یک برند مثل lenovo میتونه جوابگوی کار شما باشه.
    باتوجه به اینکه شما امکان ارتقای پردازنده رو ندارید سعی کنید حداقل یک لپتاپ i5 با میزان رم 6 GB تهیه کنید که در آینده به مشکلات ارتقا و توسعه دچار نشوید. ( توضیح : پردازنده قابل ارتقا هست ولی صرفه به بودجه نخواهد بود )

ولی این توصیه فقط برای کاربران ویندوز هست.

برای یوزرهای اپل کلا داستان فرق میکنه و به دلائل گوناگون شما میتونید از حداکثر پروفرمنس یک دستگاهی مثل مک بوک پرو استفاده کنید . ضمن این که مشکل کمبود پورتهای فایروایر رو هم نخواهید داشت علاوه بر او ن با thunderbolt هم میتونید از هارد اکسترنال با سرعت بیشتری استفاده کنید یا اینکه اگر یوزر کارتهای فوکوس رایت سافایر باشید میتونید کارتتون رو با یک اداپتور تبدیل به اون متصل کنید.
    حتی میتونید از کارتهای صدا یا دیگر محصولات با کیفیت برندی مثل APOGEE استفاده کنید . از سکوئسنر خوب اپل مثل لاجیک استفاده کنید . پس اینجا داستان فرق میکنه.
    برای یوزرهای حرفه ای بی شک من مک بوک رو توصیه میکنم. واقعا برای موزیک ساخته شده.

من مزیت لپ تاپ ها رو توضیح دادم و به معیابشون اشاره کردم . تمامی محدودیتها در PC برداشته شده و شما میتونید با قیمت کمتر به تمامی آپشن هایی که نیاز دارید در PC دسترسی داشته باشید .
    از اینجا به بعد انتخاب باشماست .

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    لب تاپ ماله کارای جمع و جوره
    به درد پروسس های حرفه ای نمیخوره
    توصیه ی من 100%کامپیوتر رومیزی هست و یه سیستم فضایی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دوست من این صحبت شما تا 8-7 سال پیش اعتبار داشت . از وقتی که سری جدید پردازنده های سندی بریج معرفی شدند تا الان کلا داستان عوض شده و یک لپتاپ 1000$ به راحتی به بهترین PC ها میتونه رقابت کنه . ضمن اینکه مشکلات عدم هماهنگی قطعات رو ندارید .
    میزان حجم رم یک لپتاپ + نوع پردازنده و تکنولوژی اون میتونه سندی بر این ادعا باشه .
    به عنوان مثال پردازنده های کواد i7 به راحتی با پردازنده های 300-400$ قابل رقابت هستند . البته شکی نیست که قدرت لپتاپ محدود هست و اشاره کردم که مشکلات کولینگ رو دارند و شما نمیتونید یک پردازنده موبلیتی رو با یک پردازنده دسکتاپ مقایسه کنید ولی خوشبختانه برای کارهای رندرینگ مثل صدا و تصویر مشکلی رو نداشتنند.
    البته مک بوکها به خاطر سیستم عامل و ساختار متفاوت اون با نوت بوکها کاملا از این قضیه جدا هستند .
    من همیشه خاطرم هست که در تبلیغ لپتاپهای HP و مک بوکها به قدرت رندرینگ اونها در هنگام کار با نرم افزارهای مثل افتر افکت و یا پریمیر اشاره میکنند.شما تیزرها رو ببینید و با کارایی اون بیشتر اشنا میشوید . تبلیغ نیست واقعیت است !
    حتی در مک بوکها شما نیازی به Asio4all ندارید میتونید با همون کارت صدای قدرتمند مک بوک هم کار کنید ( چیزی که در PC خیلی کم اتفاق میفته )

تنها ایرادی که من در لپتاپها میبینم ( و البته منحصر به لپتاپ نیست و در پی سی هم نمود پیدا کرده ) مشکلات HDD هست .
    سرعت پایین ، قطعات مکانیکی ، تکنولوژِی قدیمی ، بافر پایین و کش محدود باعث شده که نتونید در ضبط مالتی ترک بخوبی از اون استفاده کنید . در بعضی موارد کرش و هنگینگ مشاهده شده . چرا ؟ چون سرعت هارد و کش اون برای این کار ساخت نشده و بسیار کار رو سخت میکنه . ( این موضوع مربوط به صدابرداران ارکسترهای بزرگ هست ) ولی برای اجرای چندتا VST سنگین اصلا مشکل خاصی ندارند.
    این تنها ایراد لپ تاپ ها هست البته با وجود پورت های سریع و نیز وجود هاردهای SSD این مشکل هم قابل رفع است ولی هزینه زیادی رو در بر خواهد داشت .

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. HAMNAFES

HAMNAFES عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    از همه لحا ظ pcبهتر از لپتاپه
    هم ازلحاظ قیمت خرید وهزینه های جاری هم قدرت سخت افزاری هم عمر مفید احتمال اسیب بر اثر ضربه

7. multi talent

multi talent عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    یه نکته کگه شاید کمتر بهش پرداخته شده نوع اتصالات از جمله خود ساند کارته که هر ساندی رو نمیشه به لب تاپ وصل کرد در ضمن تعداد کانکتورهای هم زمان هم محدوده. از نظر سزعت و قدرت پردازش هرچی هزینه کنی نتیجه میگیری ولی یه انتخاب هایی غلطن. مثله کارت گرافیک های ای تی ای. یا هارد های دور پایین یا سیستم عامل قدیمی. برای کار حرفه ای که سیار نیست قطعا pc پیشنهاد میشه. چون هرچی از اتصالات یا دیوایس اضافه بشه منعطف و جواب گو هست. تو انتخواب کارت صدا محدود نمیشی و لازم نیست هارد اکسترنال و پورتهای دیگه اضافه کنید.

8. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.بنده دانشجوی کامپیوترم،عرض کنم که تنها مزیت لپ تاپ نسبت به کامپیوتر خانگی قابل حمل بودنشه.و الی واسه هر کاری کامپیوتر خانگی بهتره.دلایل زیادی داره.که ساده ترین دلایلش اینه که ارتقا و تعویض قطعاتی مثل کارت صوتی و ... در کامپیوتر به صرفه تره و کارایی و عمر و قدرت کامپیوتر خانگی بیشتر از لپ تاپه.بحثای بیشتری در این زمینه هست مثل رندر کردن فایل های صوتی و... که در موارد زیادی لپ تاپ و پی سی مشترکن ولی تو در هیچ موردی لپ تاپ بهتر از پی سی نیست.

9. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    اگه نیاز به جابجایی ندارید قطعا pc

10. WhitePrince

WhitePrince عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام
    دوستان تاریخ این مطلب برای پارسال همین موقع ها هست .
    خیلی دیر پاسخ دادید

بارگذاری...