1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

لول 7 خوانندگی

شروع موضوع توسط kasra keshavari ‏13/5/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک لول 7 خوانندگی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. kasra keshavari

kasra keshavari عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge
    با سلام
    یکی میگفت اقای ابی حامدی یه بار یه اواز خوند(اون میگفت یه اربده زد) به لول 7 خوانندگی رسید.
    این راسته؟ اصلا لول داریم؟ چیه داستانه این مرحله ها؟

2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,767 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    اگر منظور از لول خوانندگی سطح خواننده باشه من تا به حال این هفت رو نشنیده بود.
    هفت مرحله عشق، هفت خوان رستم و هفت سین رو شنیده بودم ولی لول هفت خوانندگی رو نه.
    خواننده درجه ی یک، دو و سه داریم تا جایی که می دونم.
    در مورد آقای ابراهیم حامدی با محدوده ی صوتی باریتون.
    الگو ایرانی ایشون فرهاد مهراد بود.
    این هم شروع خوانندگی از زبان خودش :
    «از زمان چهار پنج سالگی، رادیو به ایران آمده بود ولی ما آنقدر بودجه نداشتیم که یک رادیو بخریم. ضمن اینکه هنوز برق هم به همه ‌جا نیامده بود. به موسیقی گوش می‌کردم و آن را دوست داشتم. تفریح من در خانه خواندن بود، ضمن اینکه بارها هم گفته‌ام که از کلاس سوم دبستان در مدرسه صبح‌ها سر صف، قرآن با قرائت اجرا می‌کردم. خب این هم برای خودش یک نوع خوانندگی است. در سن ده یازده سالگی، رادیو و خوانندگانی بودند و مرتب فکر و ذکر من به غیر از مسألۀ درس خواندن، خوانندگی بود. در خانه برای هم‌کلاسی‌هایم و همین‌طور برای بچه‌محل‌ها می‌خواندم».
    اینم زمان شروع حرفه ای ایشون :
    ابی در همان دوران با شهبال و شهرام شب‌پره آشنا می‌شود. شهبال شب‌پره صدای او را در سان بویز می‌شنود و به وی پیشنهاد کار در گروه بلک کتز را می‌دهد. او در کنار فرهاد مهراد خوانندۀ پاپ ایرانی، مدت دو سال با گروه بلک کتز همکاری می‌کند و مدت زیادی در کابارۀ کوچینی به روی صحنه می‌رود. سپس از این گروه جدا می‌شود و به همکاری با آهنگسازان و ترانه‌سرایان مطرح آن دوران می‌پردازد. ابی از دوران همکاری با فرهاد در گروه بلک کتز، به عنوان دورهٔ آموزشی خود یاد می‌کند و خود را وامدار فرهاد می‌داند.

ایشون دفعه ی سوم که به قول اون آقا اربده (!) زد معروف شد نه دفعه اول : :)
    اما سومین ترانهٔ ابی که به گفتهٔ خودش باعث معروفیت وی می‌شود ترانه‌ای است به نام «شب» با شعر اردلان سرفراز و آهنگ منصور ایران‌نژاد که برای اولین بار در شوی معروف میخک نقره‌ای از فریدون فرخزاد پخش می‌شود.
    موفق باشید.
    منبع :
    ابی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
    پی نوشت :
    یه اشتراک جالب زندگی ایشون و آقای نصرالله معین نجف آبادی اینه هر دو قاری قرآن بودن و این نکته یه مقدار تامل برانگیزه.
    شاید خوانندگی در ایران دارای یه خود مستقل نیست چون بیوگرافی اکثر خوانندهای ایرانی رو که می خونم اکثرشون یا قاری بودن یا مداح.

آخرین ویرایش: ‏13/5/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. kasra keshavari

kasra keshavari عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge
    باید حدس می زدم اینیکه تو اتوبوس کنارمه دیونه اس.
    باتشکر.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...