لفا منو تو شروع کار خوانندگی کمک کنید

شروع موضوع توسط tahna ‏23/10/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک لفا منو تو شروع کار خوانندگی کمک کنید تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. tahna

tahna

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز
    من قبلا یه تاپیکی که مربوط میشد به سوالاتی در مورد شروع کار خوانندگی ارسال کرده بودم ولی متسفانه حذف شده بود. امیدوارم این بار مدیر عزیز سایت تاپیکمو حذف نکنه.
    سوال هام زیاده ولی سعی میکنم کوتاه ترش کنم. فقط لطفا تا آخر بخونید و تا جایی که میتونید جواب بدین .ممنون
    جدیدا علاقه من به کار خوانندگی و موسیقی شدیدتر شده الان 21 سالمه و دانشجو هستم ولی اصلا دوس ندارم حرفه آینده من مربوط بشه به تحصیلات دانشگاهیم، چون اگه تو کار موسیقی و خوانندگی فعالیت کنم مطمئن هستم پیشرفت میکنم البته از خودم تعریف نمیکنم اصلا چه دلیلی داره که از خودم تعریف کنم. توضیح و اثبات این که به موسیقی و خوانندگی علاقه دارم خیلی زیاده و نمیشه اینجا بیان کنم. اما دلیل اینکه الان به فکرم رسیده که شروع به کار خوانندگی کنم اینه که قبلا یه جنبه دیگه ای از استعدادم رو داشتم رشد میدادم که بعد ها بنا به دلایلی نتونستم اونو ادامه بدم و دیدم اگه کار خوانندگی و موسیقی رو ادامه بدم خیلی بیشتر رشد می کنم . به نظرم ما آدما باید دنبال اون چیزی که بهش علاقه شدید داریم و استعدادشو داریم و برای رسیدن بهش از جون مایه میزاریم بریم تا بتونیم موفق تر بشیم. بگذریم این مقدمه ای بود که گفتم تا یه شناخت کمی از من داشته باشین (خدا صبرتون بده مطالب زیاده ، لطفا نور مانیتورتونو کم کنید.)
    با وجود این همه علاقه به این کار کاملا دلسرد شدم چرا چون اونجور که دیدم و شنیدم و نتیجه گرفتم میتونم بگم که خوانندگی فقط برای کسایی هستش که پولدارن و براشون مهم نیس که چقدر خرج کنن. و اگه پول نداریم نریم سراغش.
    باور کنید هر کاری میکنم که مطالب کوتاهتر بشه، نمیشه.
    قبلا انگیزه و اعتماد به نفس بالایی داشتم ولی الان کلی اعتماد به نفسم داغون شده و احساس حقارت میکنم ، مثلا قبلا فکر میکردم اگه تلاش زیادی بکنم و به صورت علمی یا اصولی این کار رو انجام بدم میتونم یه خواننده بشم. قبلا وقتی میخوندم ، مثلا اگه تا حالا پیش 20 نفر خوندم 14 نفرشون گفتن که صدام خوبه و توصیه می کردن که ادامه بدم ولی الان اگه اون 20 نفر هم بگن صدات محشره بازم خوشحال نمیشم و خواننده شدن رو امری تقریبا غیر ممکن میدونم . چرا؟
    به خاطر اینکه این اندیشه ها رو تو سرم دارم اما نمیدونم چند درصدش درسته. این که هرچقدر تلاش کنی و کار خوانندگی رو با استاد های خوب و به صورت کاملا اصولی آغاز کنی اما بچه مایه دار نباشی نمیشه. آیا درسته.
    منم مثل خیلیا عشق خوانندگی دارم ولی بچه مایه دار نیستم، گناهم چیه یعنی این علاقه رو سرکوب کنم.
    یه مشکل بزرگی که دارم اینه که همش تو ذهنم میگم که من الان 21 سالمه و تازه آموزش گیتار رو شروع کردم و یه سال بعد قراره برم سربازی تو اون دوسالی که تو سربازی هستم شاید امکانش پیش بیاد که گیتار رو کار کنم (چون میدونید که آموزش یه ساز قبل از خواننده شدن توسط خیلی از استادا مورد تاییده) یا این که علمم رو تو زمینه تئوری موسیقی بیشتر کنم، بعد سربازی میام و چند سالی آواز و سلفژ رو به صورت حرفه ای کار میکنم . در نتیجه نهایتا میتونم تو سن 29 -30 سالگی اولین آلبوم رسمی ام رو بدم بیرون آلبومی با یه صدای واقعی نه دسکاری شده. ولی با این و جود احساس میکنم این آلبوم نمیتونه حتی هزینه ای که براش کردمو در بیاره و اون موقع هستش که من بدبخت میشم. آیا اینطوره؟
    هدفم پولدار شدن نیست ولی میخوام یه جور باشه که حداقل آلبومی که میدم بتونه علاوه بر پولی که برا خودش خرج شده بتونه نصف اونو برام در بیاره تا بتونم زندگی انفرادی خودمو باهاش بگذرونم.
    خلاصه سوال ها
    آیا اولین آلبوم یه خواننده ای که واقعا خواننده هستش و کلی وقت گذاشته و زحمت کشیده میتونه خرجی که برا آلبوم شده رو در بیاره یا نه؟

آیا سن 30 سالگی برای انتشار اولین آلبوم دیر نیست؟

هزینه یه آلبوم حرفه ای 6-7 تراکه چقدره ؟

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    ازت ممنونم که تحمل کردی و وقت گذاشتی مطالبمو خوندی ولی جون هر کی که دوس داری تا جایی که میتونی کمکم کن تا به خواسته هام برسم اگه جواب این سوال هارو ندونم نمیتونم کارم رو شروع کنم . شب و روز فقط به این سوال ها فکر میکنم و هیچ جوابی براش پیدا نمی کنم کلا از زندگی عقب موندم. احساس حقارت میکنم. اگه کمکم کنی فقط از خدا میخوام که عوضشو بهت بده.

2. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من دیروز یه پست دادم نمیدونم خوندی یا نه .
    حرف اصلی اینه که :
    به جای اینکه هدف رو نگاه کنی و بگی اوووه چقدر دوره ، مسیر رو نگاه کن و لذت ببر .
    از الان بخوای به فکر این باشی که وای اگر آلبومی که شاید تو سن سی سالگی میخوام بدم خدای نکرده فروش نکنه و همه زحمت هام نقش بر آب شه چی میشه ؟

این فکر ها رو دور بریز داداش .
    الان حتی اگه 50 سالت هم بود و این حس رو داشتی ، یه نیاز درونی داشتی که باید واسه ی رفعش حرکت کنی .
    الان که دیگه 21 سالته و کلی هم انگیزه داری .

اولین کاری که به نظر من مناسب هست اینه که با یه استاد دلسوز و مهربون و کاردرست کلاس سلفژ و آواز و امثالهم رو برداری و دوره ببینی .
    الان هم که داری گیتار میزنی و این هم خیلی خوبه .
    اصلا تو این راه که قدم بزاری و یه کم بری جلو عقیده ات کامل تر میشه و اصولی تر میری جلو .

بچسب به عشقت ( خوانندگی ) ، فکر بعدش نباش .

3. AmirMehdiKarimi

AmirMehdiKarimi عضو سایت

امتیازات:
    +42 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    ببین دوست من این پیش بینی هایی که شما الان انجام دادی واقعا الان جاش نیست...
    من بهت قول میدم هیچ کدوم از این خواننده هایی که داریم قبلا پیش بینی واسه 9 سال آیندشون نکردن...
    من عقیدم اینه اگر رشتت چیز دیگری هست فعلا همون و ادامه بدی و از اون دلسرد نشی و همزمان در کنار اون تمرین و کلاس گیتار رو هم بری...تو انتخاب استاد سازت دقت کن...نرو تو هر آموزشگاهی که شد اسم بنویس...
    اگر یکی استعداد خوانندگی داشته باشه و جنس صداش خاص باشه با یه آلبوم مثلا 7 ترکی و یه برنامه ریزیه خوب میتونه به هرچی میخواد برسه...
    من نمیدونم 9 سال دیگه ایران در چه وضعیتی باشه ولی فرض رو بر این میذاریم که مثل الانه...
    اگر پول داشته باشی و نگران هزینه ها نباشی میتونی اول یکی دو تا آلبوم بدون مجوز با همکاری تنظیم کننده های اسم و رسم دار و یه پخش سراسری انجام بدی و بعد از حدود شش ماه دیگه اسمت میپیچه...بعدش میتونی دوباره به پشتوانه همون پولی که داری بری واسه آلبوم بعدیت دیگه مجوز بگیری...
    یا اینکه اون کار رو نکنی و دقیقا همه وقتت رو بذاری و یه کلیپ بسیار قوی درست کنی و بعد از پخش تو شبکه های ماهواره ای دوباره اسمت میپیچه...
    اما اینا واسه کسیه که پ و ل داره و به هر مشکلی هم خورد با پ و ل مطمئن باش حلش میکنه...
    اما میریم سر اینکه شما میگی پول نداری...اینم بگم که شما الان تو سن 21 سالگی پول نداری و خبری از 9 سال آیندت نداری که پولدار هستی یا نه...
    اما اگر پول نداشته باشی یا باید خودت تمامی کارای یه آلبوم یا یه ترک رو به عهده بگیری و تمامی مراحل آهنگسازی - ترانه - تنظیم - صدابرداری - میکس - مستر و همه کارها رو خودت انجام بدی...
    یا اینکه بتونی با حداقل هزینه با افرادی که دلسوز تر هستند و هزینه کمتری میگیرن واسه انجام دادن یه کار همکاری کنی...
    در روش اول باید حداقل 5 تا 10 میلیون واسه وسایل بذاری کنار تا خودت کارا رو انجام بدی...(فرض براینکه همه تکنیک ها رو هم تو همه زمینه ها بلد باشی)
    در روش دوم هم باید بگردی تا اون افراد رو پیدا کنی واسه همکاری و به هرحال بازم باید پول خرج کنی اما در حد معمولی...
    اگرم خیلی استعداد داشته باشی ممکنه یه کسی پیدا شه که اسپانسرت بشه و کمکت کنه که پیشرفت کنی...
    این سوال رو خیلی تا حالا ازم پرسیدن ولی راسیتش من تو ایران نمیدونم واقعا جوابش چیه...
    نظر خودم اینه که با این شرایط موسیقی جدا از پول شانس هم میتونه خیلی کمک کنه واسه پیشرفت...
    به هرحال از الان فکر خودتو درگیر آینده نکن و سعی کن تا میتونی موسیقی رو یاد بگیری...
    به خدا هم امید داشته باش...
    موفق باشی...

4. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست گلم ، فکر کنم بین همه ی کسایی که واسه خواننده شدن اومدن اینجا و کمک خواستن ، شما خوش ذوق ترین و مشتاق ترین فرد بودی تا الان!

میدونی ، وضعیت شما خیلی شبیهه منه! اما من خیلی کارا کردم که قراره شما همونا رو بعدا انجام بدی.. تقریبا یک سال و نیمه بطور رسمی شروع کردم و دارم تلاش میکنم.. واسه همین همون یه مقدار راهی که من رفتم رو برات توضیح میدم تا دستت بیاد الان اوضاع برای رسیدن به موفقیت در زمینه ای که عاشقش هستی ، ینی خوانندگی در چه حاله.

اولا شما قبل هر چیزی باید یه نمونه از صدای خامت رو با کامپیوترت یا با موبایل ضبط کنی ، آپلود کنی و لینکشو بذاری اینجا تا ما دانلود کنیم گوش بدیم تا بفهمیم که چی کاره ای و بهت کمک کنیم..

تمام سختی ها رو هم فراموش کن چون همه چیز فقط به میزان استعداد و توانایی ذاتی شما بستگی داره! سختی ها تحمل میخوان و سختی کشیدن میخوان، اما شکستنی و رفع شدنی هستن اگر و تنها اگر استعدادت خوب باشه.

اولا در مورد سن اصلا هیچ بحثی نکن که کاملا بیهودست! خوانندگی زیاد ربطی به سن نداره! الان فریدون میدونی 55 سالشه؟ ولی صدای دلنشینی داره کلی هم طرفدار داره.. پس از فکر سن و سال بیا بیرون!

حالا بریم سراغ پول!شما اگه بچه مایه دار باشی زودتر به هدف میرسی، اما اگه بچه مایه دار نباشی یه کم دیر تر به هدفت میرسی.. حالا که بچه مایه دار نیستی باید بگی نمیتونم؟! قطعا این یه اشتباهه بزرگه! اگه به چیزی واقن علاقه داری و اعتقاد قلبی داری که درش موفق میشی حتما، باید تمام کوششتو بکنی.

بهت حتما توصیه میکنم فیلم زندگینامه رضا صادقی که اسمش "مستند رمز شب" هست رو دانلود کنی و نگاه کنی. من شاید 5-6 بار کامل نگاهش کردم! چون رضا صادقی هم همچین وضعیتی داشته و پول نداشته! میتونه یه الگوی خوب باشه از این نظر.

در مورد آلبوم ، با توجه به هزینه ی بالای یک آلبوم، نیازی نیست که بیای یهو آلبوم بدی، باید از تک تِرک کار کردن شروع کنی!
    قبل از شروع هم حتما باید بری کلاس سلفژ و صداسازی چون خیلی واسه خواننده ها مهمه..

هر ترم 100 تا 150 تومنه ، خیلی هم سنگین نیست که نشه جورش کرد! بستگی به استاد هم داره البته ، حتما باید یه آموزشگاه خوب و یه استاد معتبر باشه ، پیش هرکسی نرو.

بعدش کم کم شروع کنی با آهنگسازهای شهری که درش هستی آشنا بشی و پیش اونایی که هزینه کمتری میگیرن بری و برات یه کار رو شروع کنن..

اگه استعدادت خوب باشه آهنگسازها باهات مطمئن باش راه میان و حتی اقساطی میتونی هزینه ها رو پرداخت کنی ..

هزینه ی ساخت هر تِرک هم کاملا بستگی به کار داره که بعدا میتونم برات مفصل تر توضیح بدم..

در مورد پخش آهنگ هم خدا رو شکر ما الان ابزاری در اختیار داریم به اسم اینترنت! که اینقدر قوی هست که بشه روش حساب کرد. الان اگه توی چند تا سایت موزیک خوب ، یه آهنگ گذاشته بشه خیلی خوب تو اینترنت پخش میشه! الانم همه اکثرا اینترنت دارن و بازدید سایتهای موزیک خیلی بالاست.

ضمن اینکه تو این کار باید صبر داشته باشی ، عجول نباشی ، کار رو از راهش پیش بری..

قبل هر چیزی یه نمونه از صدات بذار تا باز هم اگه خواستی نکات دیگه ای رو بهت بگیم..

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏23/10/12
  5. benyaminkocholo

benyaminkocholo عضو سایت

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, sonar
    تنها کسی تو هدفش موفقه که از از هیچی نترسه حتی از اینکه هیچ کسی البومشو یا اهنگشو گوش نده الان خواننده هایی مثل محسن چاووشی 32 33 سالشونه اما هر چی میگذره البوماشون بیشتر فروش میره هیچ ربطی به سن نداره با این دیدی که شما داری مطمئن باش که همونجوری که میگی البومت فروش نمیکنه چون به خودت تلقین کردی که اینطوری میشه اما اگه از همین حالا تمام سعیتو برای رسیدن به هدفت فارغ از نتیجه ی اون انجام بدی مطمئن باش که فروش میره خیلی بیشتر از حده انتظارم میره

6. tahna

tahna

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا از همه عزیزانی که راهنمایی کردن ممنونم
    سعی میکنم صدامو ضبط کنم و بزارم تو سایت.

7. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    سلام دوست عزیز.واقعا باید بگم که موقعیتت کاملا شبیه منه البته با این تفاوت که من 18سالمه البته سن زیاد مهم نیست مهم خواستنه.منم یه جورایی موسیقی تنها عشقه زندگیمه وحس میکنم اگه خواننده نشم عمرم رو بیهوده گذروندم منم تازه کارمو شروع کردم و میخواستم بهت بگم اگه یه چیزیو بخوای حتما بهش میرسی .درسته که پول نقش مهمی داره ولی خودت تواین خواننده های معروف یه چرخی بزن بیشترشون با تک ترک های صوتی شروع کردن یه ترک صوتی هم اگه شعر از خودت باشه بسن 300تا 500درمیاد که فکر نکنم زیاد باشه!!!وهمینطور که دوستمون گفتن با یه هزینه کم میتونی اهنگاتو تو نت پخش کنی اگه یکم صبور باشی وکارات هم قوی باشه (منظور فقط صدا نیست شعر وملودی هم خیلی تاثیر داره) ظرف یکی دو سال اسمت میپیچه اینبار میتونی یه آلبوم بسازی با مثلا 7ترک وبفرستی ارشاد واسته مجوز اگه مجوز بگیری این یه تضمینه برای تو اینطوری راحت تر میتونی واسه انتشارش یه اسپانسر بگیری البته انتظار نداشته باش از آلبوم اولت خیلی سود کنی. خلاصه اگه واسش زحمت بکشی واعتماد بهنفسم داشته باشی بهش میرسی خیلیا از هیچ شروع کردن وبه خیلی چیزا رسیدن پس دوست من ناامید نشو.ببخش اگه زیاد شد .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...