لطفا منو راهنمایی کنید (سبک های گیتار)

شروع موضوع توسط Fate changed ‏12/4/11 در انجمن گیتار

تاپیک لطفا منو راهنمایی کنید (سبک های گیتار) تالار گیتار در persian-music.org.

1. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان من الان دو ساله که گیتار میزنم، همه عشق و علاقم هم به ملودی های شادمهر بود؛ که به توصیه یکی از اساتید از 6 ماه پیش شروع به گام زنی کردم و خب خوب هم دارم پیش میرم؛

کلاسیک که به گفته اساتید کلا به دردم نمیخورد واسه همین گذاشتمش کنار، و در کنار گام زنی فلامنکو را شروع کردم از روی کتاب خوان مارتین، از صفحه 80 به بعدش خیلی سخته، میخواستم بزارمش کنار، که در این صورت من دیگه هیچ سبکی از گیتار را کار نمیکنم و فقط گام میزنم، میخواستم بدونم کار درستیه؟

در بحث گام زنی هم، که اون یک نواختیشا به امید نتیجه خوبی که میگیرم فراموشش میکنم، ولی همش فکر میکنم دارم درجا میزنم، اساتید برنامه ای واسه پیشرفت چشمگیر در این زمینه دارن؟ میخوام زود به نتیجه برسم و دیگه فقط ملودی بزنم!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/4/11
  2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من من هم 5 سال آموزش گيتار ديدم و تجربه اي كه بدست اوردم اين بود كه ملودي شادمهر رو ميخواي بزني اصلا به اميد استاد نشين چون حالا حالاها دور ميزنن ادم رو.شما اگر ميخواي ملودي بزني بايد سبك گيتار كلاسيك رو پيش ببري البته پاپ هم داره اين حالت رو ولي با تفاوت اين كه پاپ سولو ميزني و يك ريتم زن هم نياز داري ولي كلاسيك هارموني وار هم باس و سولو رو با هم ميزني.حالا بگزريم از همه اين حرفا شما 100% برو سراغ پاپ ولي پيك زني رو ياد بگير گام زني ربطي به ملودي زني نداره

3. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

خیلی ممنونم از اینکه منا راهنمایی کرده؛ قطعا من به تجربیات 5 سالت نیاز دارم، ولی این که واسه ملودی زدن باید تمرین گام کرد را من از کسی شنیدم که رو حرفش حرفی نیست، از اون نظر که هیچی...

ولی من میخوام بدونم بی سبکی واسم مشکل درست نمیکنه؟

و اینکه واسه گام زنی یه برنامه میخوام که تو 6 ماه بتونم به یه حد قابل قبول برسم... که دیگه رکورد کنم ملودیهام!!!

4. reza kazemzadeh

reza kazemzadeh عضو سایت

امتیازات:
    +92 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلام دوست عزیز٬در مورد روون شدن ملودی زدنتون تمرین گام تمرین خیلی خوبیه٬اما بستگی به نوع تمرینتون داره.
    از گام برای خیلی از تمرینها استفاده میشه٬درست کردن شکل دست٬حذف حرکات اضافی و...
    و اینکه کلاسیک به درد شما نمی خوره به نظرم اصلا حرف درستی نیست!چون شما وقتی سبک کلاسیک کار می کنید تسلطتون رو گیتار خیلی بیشتر میشه و خیلی تکنیکهای مفیدی یاد می گیرید و فراتر از ملودیهای شادمهر می نوازید.
    موفق باشید.

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    100 %تمرين گام زني يه چيزه پايس و هر نوازنده اي نه تنها گيتار بلكه پيانو و بقيه سازها بايد تمرين شن ولي . . ملودي زني يه چيزي هست كه شما بايد بري دنباله اصل مطلب شايد مثلا شما چند سالم گام بزني اخر سر يه نت رو نتوني بزني.اگر ميخواي بزني و بخوني + ملودي و در نهايت ميخواي لذت ببري از گيتار نواختن سبك پاپ رو پي بگير اگر ميخواي اصولي و مادر سبكها رو ياد بگيري كلاسيك اگرم طرفدار سبك خاصي هستي Rock - بلوز و . . . هر كدوم ترفند خاص خودش رو داره.
    پيروز باشيد

6. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون،

این دستور العملی بود که استاد بهروز پایگان به من دادند، فرمودند که کلاسیک به درد این کاری که من میخوام نمیخوره و فقط باید گام بزنی... من از نظر درست بودن این نظر شکی ندارم برای همینم الان 6 ماهه دارم همین کار را میکنم، و باز هم به توصیه خودشون در کنارش هم برای آشنایی بیشتر با ساز فرمودن سبک فلامنکو کار کن،

حالا من فلامنکو برام هم سخته و هم وقتشا ندارم، میخوام بزارمش کنار، آیا به با این کار در زمینه ملودی زدن و مهارت به مشکل بر میخورم؟

و اینکه اگه از دوستان کسی برنامه و متد خاصی برای گام زنی داره لطفا بگه... من الان بعد از 6 ماه گام های دیاتونیک دیز دار را تموم کردم با سرعت 145 (دولاچنگ)

ممنون

7. reza kazemzadeh

reza kazemzadeh عضو سایت

امتیازات:
    +92 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    گام زدن برای قویتر کردن پنجتون فکر کنم خیلی مفید باشه
    در مورد کلاسیک هم منظورم یه سری تکنیکها و قطعه ها بود که در کنار گام کار کیند که به نظرم کمکتون می کنه٬نه کامل برید سراغ کلاسیک و استاد پایگان درست فرمودند.و گرنه شما قصد این رو ندارید که سبک کلاسیک بنوازی.
    در مورد سبک فلامنکو هم کار نکردم و اطلاع ندارم.
    یه پیشنهاد دیگه هم دارم شاید مفید باشه
    شما اگه می تونی گوشی ملودی آهنگی رو بزنی٬سعی کنی با گیتار اون رو بزنی٬حتی بار اول اگه هر چقدر ساده باشه و بعد کم کم سعی کنی صحیحی تر بزنی
    یا اگه دسترسی داشتی به نت آهنگها(فایل G proیا MIDI) که خیلی بهتر از راه اوله از روی اونها بزن و سعی کن مهارتی که توی زدن گام به دست آوردی رو روی ملودی و آهنگ پیاده کنی.
    موفق باشید.

8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    من يه پيشنهاد ميدم البته اگر كتاباش باشه بتوني تهيه كني پنجت هم دست راست و هم چپ قوي ميشه + دستت تو ملودي زدن از اين رو به اون رو ميشه اگر تمرين كني

كتاب (تكنيك هاي دست چپ گيتار گام هاي دياتونيك (بزرگ و كوچك) لگاتوها اكتاوكروماتيك) اثره آندره سگوويا ترجمه حسين دي پير

كتاب (تكنيك دست راست گيتار يكصد و بيست آرپژ براي گيتار از اپوس اول) اثر مائورو جولياني ترجمه حسين دي پير

فلامينكو هم يه سبك هست ولي اگر ميخواي مثل شادمهر كار كني يا اهنگهاي شادمهر رو بزني پاپ بايد بري به فلامينكو مربوط نميشه

9. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز Ferdmusic شما از پاپ گفتین؛ کنجکاو شدم بدونم چیه؟

من اون زمان که کلاسیک کار میکردم هر چند جلسه یک بار استادم باهام کار میکرد، ریتم و آکورد و خب خوندن ترانه ها... غیر از اینا مگه چیز فراتری داره؟

10. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    متاسفانه در ایران در سبک پاپ چیزی یاد هنرجو نمیدن به قول دوستمون ختم میشه به ریتم و اکورد وترانه به اصطلاح ماهی به ادم میدن نه ماهیگیری یاد ادم منم پیشنهاد میکنم فلامنکو یا نیو فلامینکو یا اگه سختته بر گردی رو همون کلاسیک

11. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه.
    جسارت نشه ولي به نظرم بايد هدف موسيقاييتو بالا تر تعيين كني. چون ملودياي شادمهر چيز به اون صورت خاصي نداره و اگه سه ماه از صفر هم شروع كني به راحتي ميتوني ملودي بزني و در كل ملودي زدن فقط يه مقدار گوش قوي و تمرين ميخواد. من يادمه زماني كه گيتار شروع كردم بعد سه ماه همه‌ي ملوديا رو گوشي ميزدم، البته من سعي كردم خيلي علمي كار كنم و از اول كلاسيك كار كردم بعدش رفتم سراغ فلامنكو . با احترام خدمت اساتيد ولي به نظرم كلاسيك خيلي كمك ميكنه چون به شدت علميه و گيتار زدنو اصولي ميكنه. اگر در كنارش فلامنكو هم كار كني محشر ميشه و ميشن مكمل هم ديگه. در مورد سخت بودن كتاب خوان مارتين هم بگم كه چون يه مقدار نت نويسي فلامنكو پيچيدس واسه همين سخت به نظر مياد و اگه نت خوني سختته و دلسردت ميكنه از رو تبلچر بزن و زمانبندي هارو هم از سي ديش گوش بده. چون درس هاي بعديش تكنيك هاي خوبي داره و خيلي خيلي كمك ميكنه. در كل به نظرم اگه برات مقدوره يه مقدار كلاسيك هم كار كن ولي در هر صورت كتاب خوان مارتينو ول نكن!
    موفق باشي!

12. alame

alame عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    سلام
    --> زیر بنای موسیقی پاپ از کلاسیک گرفته شده پس شما نیاز به علم موسیقی کلاسیک دارید نه نوازندگیش
    -->یک نوازنده گیتار در هر سطحی هر روز باید گام نوازی کنه پس گام نوازی ربطی به موضوع خاصی نداره
    -->برای یاد گیری فلامینکو کتاب خوان بیشتر شبیه یه کتاب داستانه!!! اون قدیم بود که ما با کمبود منابع روبرو بودیم ولی الان منابع کاملتری هست
    -->برای نوازنده پاپ شدن بهتره پیک استایل باشید البته می گم بهتره. مثلهمون کسی که شما دوست دارید شادمهر!!!
    -->گوش گوش گوش مهمترین چیزی که یک فرد موسیقی دان بعد از شعور موسیقی باید داشته باشه(دقت کنید)

یک برنامه نمونه--> مدت زمان گیتار نوازی خودتون رو به چند بخش
    -->1.گام نوازی
    -->2.ترمولو
    -->3.آرپژ نوازی و تکنیکهای نوازندگی سبک مورد نظرتون
    -->4.گوش دادن به یک قطعه موسیقی و سعی به اجرای اون
    -->5.و در پایان اجرای یک قطعه مورد علاقه خودتون

این یک برنامه روزانه هست سعی کنید اگر وقت هم کم دارید ولو نیم ساعت یا یک ربع برای هر کدوم وقت بزارید
    اگر هم که وقت دارید دقت کنید تمرینهایتون رو به بخش های 10 دقیقه تا یک ربع تقسیم بندی کنید

شاد زی........:smile (10):

13. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    هدف من توی موسیقی گیتاریست شدن نیست،میخوام گیتار یاد بگیرم چون سبکم پاپ هست،

خدمت اون دوستمون عرض کنم که هدف هر کس توی موسیقی برای خودش محترمه و رسیدن بهش هم با ارزش!!! پس خواهش میکنم هدف کسی را ارزش بندی نکنید! و دوم اینکه اگه شما توی سه ماه تونستین ملودی های شادمهر را بزنید (یا تمام تکنیک ها و پاساژها و همون سرعت) باید بهتون بگم شما یه نابغه هستین، پس قدر خودتونا بدونید!

دوست عزیزم alame ، راستش من دیگه کم کم دارم میترسم؛ من عاشق گیتارم، دلیلشم ملودی هایی که شادمهر میزد، نهایت گیتار برای من اونجاس،
    هرکسی هم داره یه راهی را پیشنهاد میده واسه رسیدن بهش!!!
    از طرفی هم این همه سبک و کتاب آموزشی...!!!

واقعا برای خودم دعا میکنم که کلا از ساز زده نشم...

همچنان نیازمند یاریتان هستم...

14. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من هم منظورم اين بود كه كلا ملودي زدن علم موسيقيه خاصي نمي‌خواد و با سه ماه روزي 4-5 ساعت تمرين و يكم گوش حساس و دونستن تئوري فقط در حد گام ميتوني روش به راحتي مسلط بشي. اين هم فقط حرف من نيست حرف بزرگ تر هاست. . پست قبل رو هم براي كسي كه ميخواست يه نوازنده معقول بشه نوشتم ولي خب به نظرم بايد به عقايد هم ديگه احترام قائل باشيم و طرز فكر شما هم كاملا محترم هست.
    من خواستم آخر پست قبلم بنويسم نظرات كاملا شخصيه ولي پاكش كردم چون فكر مي‌كردم به كسي بر نمي‌خوره.در هر صورت اگه به كسي بر خورد من عذر مي‌خوام!!!

اين نوشته نظرات كاملا شخصي من هست.

15. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من الان 6 ماهه فقط دارم گام میزنم الانم گام فا ماژور هستم سرعتم هم 140 (دولاچنگ) ولی احساس میکنم دارم درجا میزنم... در روز به طور متوسط یک ساعت تمرین میکنم....

16. reza kazemzadeh

reza kazemzadeh عضو سایت

امتیازات:
    +92 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    به نظرم دوستمون alame پیشنهاد خوبی دادند٬تنها گام زدن کمک نمی کنه
    و شما باید از این مهارت که به دست میارید به صورت عملی استفاده کنید
    زدن قطعه ها و ملودیهای ساده می تونن کمک خوبی کنن٬اگه خواستید پ.خ بدید من چندتا نت دارم براتون اسکن می کنم و میدم
    امیدارو مفید باشه.
    و آخرین نکته٬اینکه باید صبر و حوصله داشته باشی.
    موفق باشی...

بارگذاری...