لطفا راهنمايي كنيد

شروع موضوع توسط F@KE LOVE ‏21/9/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک لطفا راهنمايي كنيد تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. F@KE LOVE

F@KE LOVE عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    سلام دوستان عزيز

راستش مي خوام خوانددگي رو شروع كنم و از حدود 10 سالگي هم خيلي به خوانندگي علاقه داشتم ! و هميشه تو تنهايي خودم برا خودم مي خوندم اما هيچ وقت به سرم نزده بود كه ايمكا رو به صورت حرفه اي دنبال كنم !!

كه حدود يه سالي هست زده به سرم كه وارد اين حرفه بشم ....

با فاميل و آشنا ها صحبت كردم و گفتن كه اول بايد يه ساز بري ياد بگيري و منم گيتار رو فعلا انتخاب كردم

اما مشكل من اينجاست كه :

1 - آيا واقعا لازمه قبل از خوانندگي يه ساز رو ياد گرفت ؟؟؟

2 - يه استاد خوب رو از كجا گير بيارم ؟؟(من اهل زنجان هستم)

3 - من الان 16 سالمه !! (براي شروع اين كار زوده يا دير؟؟؟؟؟؟؟

4 - اول از كجا شروع كنم ؟؟

يه سري توضيحات تكميلي هم بدين خيلي ممنون ميشم

2. saeidtroy

saeidtroy عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام دوست عزيز من در حد دانسته هاي خودم جواب شمارو ميدم
    1-اگه يه ساز داشته باشي راحت تر ميتوني نت هارو درك كني و براي ادا كردن صحيح نت ها و يادگيري اون ها به ساز نيازه..مثلا نت دو رو به صدا در بياري و بگي دووووووو و كلي چيزاي ديگه....
    2-در مورد استاد بايد از هم شهرياتون بپرسي اما واسه شروع تو همين سايت يه بخشي هست كه يكي از دوستان يه سري فايل صوتي براي اموزش خوانندگي گذاشتن كه خيلي خيلي مفيده اينم لينكش
    https://www.persian-music.org/7303-آموزش-خوانندگی-صوتی.html
    3-به نظر من كه هيچوقت دير نيست اما الان تو سن خوبي هستي و صدات داره شكل ميگيره پس موقعيت خوبي داري
    4-اول از همون لينكي كه برات گذاشتم شروع كن تا يه چيزايي دستگيرت بشه...تو همين تالار مباحث خوبي در مورد سلفژ و صداسازي شده بگردي راحت پيداش ميكني
    موفق باشي

3. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    با سلام از شما دوست عزیز ...
    قبل از هرچیز ورودتونو به پرشین سینگرز تبریک میگم و خوش آمدید :smile (61):

ببینید دوست عزیز آشنایان درست فرمودن...شما میتونین بدون یادگیریه ساز هم بخونین و خوب بخونین ... اما پیاده سازی اصول مربوط به خوانندگی بدون ساز بر روی حنجره غیر ممکن هست و اینجاست که همیشه پای یک ساز در میان است:smile (53):
    خب
    1 - بله دوست عزیز ... این جز قواعد شده .. نه اینکه ساز رو بصورت کاملا حرفه ای یاد بگیرین ... چ.ن باید بیشتر به صداتون بپردازین

2 - متاسفانه بنده از زنجان آشنایی ندارم اما آموزشگاه های معتبر باید باشن که میتونین استفاده کنین( باید کلاس سازتون(گیتار) و سلفژ)

3- هیچوقت واس عملی کردن خواسته های آدمی دیر نیس ... 16 سال انصاقا سن خوبیه ... صدای شما با نت ها آشنا میشه و در سال های آتی پخته می شه ...

4 - یادگیریه ساز و رفتن به کلاس و پشتکار زیاد به کنار ...پرشین سینگرز بهترین مکان برای شروع موسیقی و حرفه ای شدن هستش دوست من ... هم بصورت تئوریک (در تالار های مختلف و در زمینه های مختلف) و هم بصورت عملی (آموزش بوسیله ی فایل های صوتی ) ... و در آخر و مهمتر از همه ... برقراری ارتباط با بهترین های ایران در زمبنه های مختلف و اساتید ارجمند که بی منت بر سر ما لطف داشتند و در این سایت به ما تازه کارا کمک میکنند...

امیدوارم تونسته باشم کمک کوچیکی بهتون بکنم عزیز ... موفق و موید :smile (61):

4. F@KE LOVE

F@KE LOVE عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    ممنون دوست عزيز از راهنماييت فقط اينجا يه سوال برا من پيش اومده !!

1 - بله دوست عزیز ... این جز قواعد شده .. نه اینکه ساز رو بصورت کاملا حرفه ای یاد بگیرین ... چ.ن باید بیشتر به صداتون بپردازین

يعني تا چه حد بايد ياد گرفت ؟؟؟؟؟
    و آيا براي كار خوانندگي بايد كلاس آهنگسازي و تنظيم و... هم برم يا نه ؟؟؟

ممنون

5. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    با سلام ... ببین دوست عزیز...صدای شما باید در آینده ساز تخصصیه شما باشه اما نیازه که یه مثلا در سازی مثل گیتار به آکوردهای مختلف و لحن هایی که میشه با اونا خوند و ملودیای مختلف و خوندنش توجه داشته باشی و دیگه اینکه ساز کمک میکنه خواننده ضرب رو یاد بگیره ... از تئوریه موسیقی محدود به سازت شروع کن و ساز رو تا حد متوسطی یاد بگیر ... بعد از اون سعی کن صداتو بهش شبیه کنی ... چه توو ضرب یکی باشه و چه تو لحن که هردوش مهمه ... بعد از تمرین های مکرر انشاالله میبینی که صدات تیون شده و خیلی از نت ها و آواها به گوش و حنجرتون آشناس...
    ببینین کسی که ساز میزنه خود به خود با آهنگسازی هم(بیشتر لحن گذاری ) آشنا میشه ... این بسته به علاقه ی شما ، پشتکارتون و انتظاری که در آینده از خودت داری هستش ... چون کار تنظیم یهکار کاملا طاقت فرسا زمان بر و نیازمند حوصله ی فراوان هستش...اگر صرفا خوانندگی مد نظرتون هست میتونین اونها رو تا حدودی از همین سایت هم یاد بگیرین ..
    پیروز و سربلند دوست عزیز...:smile (61):

بارگذاری...