لطفا از میکس و مسترینگ من ایراد بگیرید

شروع موضوع توسط Saeed Canaan ‏9/3/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک لطفا از میکس و مسترینگ من ایراد بگیرید تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان و اساتید گرامی این آهنگ را من برای این اینجا گذاشتم، که یه بحث تخصصی در مورد میکس و مسترش بشه واشکالات من در این زمینه برطرف بشه که شاید برای دوستان دیگه هم چیزایی داشته باشه، این یه ملودی راک آمریکایی هست(آهنگ مستقلی نخواستم باشه که بتونم تو این تالار بزارمش) که من توی سبک هوس نوشتم و همه چیزهایی که از میکس و مسترینگ بلد بودم را روش پیاده کردم ولی بازم نتونست منا ارضا کنه، اون kick & Bass و اون لودنس و اون انرژی که هوس های امروزی داره را نداره، خواهش میکنم اساتید اشکالات کار منا بگن، من مرتب آزمون و خطا میکنم و واقعا هر روز دارم بهتر از دیروز میشم، ولی میخوام مثل همیشه از این سایت و اساتیدش یه جهشی داشته باشم...

روش کاریم را خیلی خلاصه میگم:
    کامپرس کلیه لاین ها، کمپرس یکسری لاین ها با هم (اجزای درام، آرپژ ها)، بررسی لودنس خروجی، کامپرس تکمیلی...

EQ کلیه لاین بر اساس سلیقه و جنس صدایی که میخوام بگیرم، بررسی لودنس خوروجی، EQ بر اساس علم و تجربه مثلا hi cut ها low cut ها قوی و ضعیف کردن ها، جلوگیری از تداخل و ... الی ماشالا... بررسی لودنس خروجی

ریورب و دیلی و واید مدول و ...

فایل های ضمیمه:

• Remix.zip
      اندازه فایل:
      1.5 MB
      نمایش ها:
      150
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب خیلی صریح و منطقی میگم:
    انتخاب شما توی سازها پو سینتی سایزر و مخصوصا درام زیاد جالب نبود.چون یه میکس خووب اجزای خوبی هم میخواد.حس میکنم تو محیط آکوستیک میکس نشده.شایدم اشتباه میکنم.این از نظر من.موفق باشین

3. Adel Khanghahi

Adel Khanghahi عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    اساتید باید نظر بدن دوست من ... ولی من به عنوان یه نیمه حرفه ای باید بگم تو انتخاب بعضی صدا ها دقت کن صدا ها بهم نمیان ... در ضمن Kick خیلی مهمه تو کار house که الان تو کار تو اون powere لازم و کوبندگی موزیک های امروزی رو نداره ... البته این نظر شخصی بنده هستش اساتید بیشتر راهنماییت میکنن :smile (73):

4. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیلی برای لاین نویسی وقت نذاشتم، عمدا روی انتخاب صدا ها حساسیت به خرج ندادم تا میکس سخت تری در پیش داشته باشم و بتونم با افکت صدایی که میخواما دربیارم... محیط نیمه آکوستیک با مانیتور bx5a بوده...

من به شدت تشنه نظرات و پیشنهادات سازنده اساتید هستم...

5. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    سلام

به نظر من اگر توی میکس اجزا درامز به خصوص کیک رو بیاری بالاتر درصد زیادی از مشکلت حل میشه .
    مهم ترین ایراد کار شما به نظر من میکس نادرسته ( صدای سینت و و لید بسیار بالاتره ) ،
    و مشکل دیگه اکولایز و کامپرس kick هستش .

واقعا باید با پارامتر های کمپرسور با دقت کار کرد تا نتیجه مطلوب گرفت .

این رو هم بگم که کارتون اصلا ایراد فاحشی نداشت و با کمی ریزبینی پتانسیل تبدیل شدن به کار خوب رو داره .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان عزیزم، من خودم تا حدودی اشکالات کار را میدونم، همه مرگ آهنگ من توی kick bass نمیدونم چی کارش بکنم!!!
    من برای اینکه لول مسترم خیلی با و پایین نپره و بتونم مستر موفقی داشته باشم، کامپرس میکنم، کامپرس میکنم داینامیکما از دست میدم...!!! بد وضعی شده...:D

7. kazan-tip

kazan-tip عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست خوبم تا آهنگو پخش کردم صدا دیستورت شد!تنوع تو کارت کم بود سعی‌ کن پا هارمونی و صداهای متنوع تر که کم کم به موزیکت اضافه میشن بهش جلا بدی!به امید رشد روز افزون!

8. arash-v4mpire

arash-v4mpire عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    یکی از ساده ترین چیدمان های Bassline تو هاوس و ترنس که فک میکنم خیلی وقته قدیمی شده این چیدمان Bassline. برای اینکه کارت انرژی هاوس های امروزی رو داشته باشه باید با قانون های اون اهنگتو بسازی و تو این حال نو اوری هم داشته باشی. ملودی اصلا به درده سبک مورد نظرت نمیخوره (البته نظر شخصی منه).انتخاب صدا ها وحشتناک بده.Drum هم که مثل بقیه اجزا واقعا مناسب سبک هاوس نیست.ولی در کل از نظر کیفیت کار بد نبود.(Normal) بود
    سبک House و مخصوصا Trance فقط Kick و Bass نیست کیک و بیس خوب وقتی به نظر خوب میان که کنار اجزای خوب مثل Clap - Hi hat - Pluck - Lead - Pad - و هزاران صدای دیگه باشن . یه اهنگ وقتی حرفه ای میشه که صدا های مورد استفاده تو اون صرفا فقط برای پر کردن جای خالی اون قطعه نباشن .بلکه مکمل باقی صدا ها باشن.

9. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون ولی من میخوام ایرادات میکسما بدونم، اگه میدونید چیه بگید، خارج از فروم اساتید بیشتر نظرشون روی کامپرس بوده...

10. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    اگه هدف شما از کمپرس کردن فقط لودنس هستش بنظرم اگر بجای کمپرسور از لیمیتر و ماکسیمایزر استفاده کنید بهتر نتیجه میگیرید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  11. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    هدف من ار کامپرس کردن جمع کردن و مرتب کردن صدا هست برای رسیدن به لودنس بالاتر...

12. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    انتخای صدای مناسب هم جزئی از پروسه میکس و مستر کار هست!البته اینکه پای کار زحمت بکشین خوبه اما انتخاب صدای نامناسب هم کارتون رو سخت تر میکنه هم به دست آوردن نتیجه بهترو دور از دسترس تر!بعد نمیدونم شاید به خاطر مونیتورینگ ضعیف خودمه اما چیزی که من دارم میشنوم صدای لید بیشتر از کیک به گوش میاد یه جوراییم گوشمو اذیت میکنه!کار پتانسیل بالای داره اما نتیجه کار فک میکنم در حدش نیست!

13. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    مطمئن نيستم ولي به نظرم اگه صداي pad رو عقب تر ميبردي و يه ذره فركانس هاي پايينشو ضعيف ميكردي شايد بهتر بود

14. shahram

shahram عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کار جالبی بود البت اساتید بهتر میتونن جواب بدن

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/3/13
  15. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    سعید جان به نظر من از EQ و Comp بعضی جاها کاملا نادرست استفاده کردی. صدای ُSnare پایین هست. هم چنین با توجه به تعداد المان هایی که دارید که زیاد هم نیستن لاغر هست توی EQ تجدید نظر کن.هم چنین روی جنس و صدای کیک کامپرس و EQ. روی Leveling صداها هم کار کن یکم.

به نظر میاد به دنبال لودنس بودی که 90% حدس میزنم به دلیل کامپرس و اکولایزر نا مناسب نتونستی به هدفت برسی. نه DR مناسب هست نه RMS. خیلی خیلی جا داشتی که به موزیک پاور خوبی بدی.
    روی محدوده 250 تا 500 برخی صداها تجدید نظر کن تا از Mudiness موزیک کمی گرفته بشه.

بدون خستگی گوش و بدون مشغولیت ذهنی روش وقت بذار. حتما نتیجه میگیری

16. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام منظور از mudinessچی هست آقای غفاری اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم با سپاس فراوان

17. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    به این قسمت 200 تا 800 هرتز محدوده ی Mid Range، محدوده ی Muddiness گفته میشه که گوش انسان بسیار حساس به این محدوده هست و در صورت عدم کنترل میکس کدر و یا همون Muddy میشه. خیلی از ادوات میکس در این محدوده هستند که رفتار خوبی از خود نشون نمیدن و میکس رو کدر می کنن. مثل اسنیرها، بیس ها، کیک ها و ... که باید کنترل بشن.
    اگر صداهای زیادی در این محدوده باشند به سرعت اصواتی که ساختید هم آزاردهنده و هم باعث خستگی گوش میشن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
    • مفید مفید x 1
  18. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان و اساتید گرامی با توصیه های شما بزرگواران و تجربیاتی که خودم تو این مدت به دست اوردم دست به تغییرات دیگه ای زدم که بیشترش روی اکولایزر بود و تونستم به یه تعادل بهتری برسم، ولی همچنان کار لودنس و ساب مورد نظر منا نداره، اگه لطف کنید و مجددا گوش کنید و با نظرات ارزشمندتون منا یاری کنید ازتون ممنون میشم...

- - - - - - - - - -

فایل

فایل های ضمیمه:

• Remix.zip
      اندازه فایل:
      1.5 MB
      نمایش ها:
      27
بارگذاری...