لایبرری Brass جدید کمپانی Orchestral Tools و Tom Holkenborg

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
بزودی یک پک لایبرری Brass تحت کانتکت از کمپانیِ Orchestral Tools به بازار خواهد اومد که ادعای بزرگی در بین لایبرری های Brass داره. این لایبرری به پیشنهاد و سرمایه گذاری Junkie XL آهنگساز فیلم مدمکس تولید شده.

orchestra-tools-junkie-xl-brass.jpg

این آهنگساز که از معدود آهنگسازان حرفه ای فیلم هست که در پروژه هاش بیش از 80 درصد از لایبرری های سازهای ارکسترال استفاده میکنه، علت و انگیزه ی تولید لایبرری Brass جدید رو به این شکل توضیح میده: "اولین دلیل، نبودن داینامیک رنج وسیع در لایبرری های موجود در بازار بود، که نه کاملآً صدای کم داینامیک ppp داشتند و نه فورته در حد کافی (این مورد رو کاملاً باهاش موافقم). کامل نبودن آرتیکولیشن های فرنچ هورن مخصوصاً در نُت های کوتاه، کامل نبودن لایبرری های موجود در Attack سازهای Brass، خوش صدا نبودن استاکاتوهای Brassها در لایبرری ها و مواردی از این قبیل". در این لایبرری، هم ساز ها بصورت سولو و هم انسامبل نمونه برداری شدند.

بطور بی سابقه ای تبلیغات وسیعی از لایبرری جدید Junkie XL شده. امیدوارم که اتفاقاتی که مدعی اون هست رو واقعاً داشته باشه.

در مورد قیمت و حجم لایبرری Junkie XL تا الآن کسی ااطلاعاتی ارائه نکرده. ولی اینطور که پیداست، حجم این لایبرری رو میشه بیش از 80 گیگ حدس زد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
برای چنین ادعایی باید هم حجم بالا باشه ! لایبرری پیانوی هانس زیمر 180 گیگ بود بنظرم
اون پیانوی هانس زیمر رو اومده بودند برای ایجاد پرسپکتیو وسیع تر، لایه های میکروفون گذاری رو بیش از اندازه زیاد کرده بودند. 60 میکروفون برای نمونه برداری هر نُت!! در این وضعیت ضمن اینکه حجم لایبرری خیلی بالا در میاد، بخاطر تعدد میکروفونها مشکل Phase هم پیش میاد که ظاهرآً به این دیگه فکر نکرده بودند. در لایبرری های پیانو دیگه، این وسعت پرسپکتیو رو بصورت نرم افزاری انجام میدن که در نهایت همون در میاد. برای همین بود که استقبال زیادی هم از پیانوی 400 یوروییِ هانس زیمر نشد. یوزرهای پیانو براحتی میتونستند همون کارآیی لایبرری هانس زیمر رو در لایبرری های 10 و یا 15 گیگی با قیمتی بمراتب کمتر بدست بیارن.

سایت Sound On Sound لایبرری های پیانوی Galaxy Vintage D و Grandeur از Native و همچنین Ivory رو بعنوان جایگزین لایبرری پیانوی هانس زیمر معرفی کرده که همه ی اینها بصورت تک میکروفون نمونه برداری شدند!

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
من که ازش راضی ام .
البته بنظر من حجم بسیار بالا هم منطقی نیست .هر چند گاها مقدار زیاد یه چیز حمل بر بهتر بودنش فرض میشه
من اون لایبرری رو تست نکردم. موقع لود کردن فایل های اینسترونت بطور تقریبی چند ثانیه طول میکشه تا بانک صدا لود بشه؟ (البته این فاکتور به سیستم مورد استفاده هم ربط داره)

Mehdikhodaei

عضو سایت
20/1/16
223
145
43
35
تبریز
بله . به نسبت Miroslav Philharmonik2 که واقعا زیاد طول میکشه تقریبا بقیه وی اس تی ها خوب لود میشن . منتهی همون مشکل چند لایه بودن و ... هست که اونم با wave حل میشه

Mehdikhodaei

عضو سایت
20/1/16
223
145
43
35
تبریز
فکر کنم Miroslav Philharmonik2 تحت کانتکت نیست.
بله تحت کانتکت نیست .نسخه قبلیش حجمش کمتر بود.البته داخل همین نسخه دو نسخه یک هم هست.شبیه سازی هاش عالین ولی نیاز به سیستم بالاست.

راستی جناب فرهود من وقتی داخل کانتکت رو پیانو کیبورد خودش کلیک میکنم با موس صدا بالا و واضح هست ولی وقتی داخل کیوبیس با کیبورد میزنم صداش پایینه و کیفیت کم .ولوم ها رو هم بررسی کردم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
بله تحت کانتکت نیست .نسخه قبلیش حجمش کمتر بود.البته داخل همین نسخه دو نسخه یک هم هست.شبیه سازی هاش عالین ولی نیاز به سیستم بالاست.

راستی جناب فرهود من وقتی داخل کانتکت رو پیانو کیبورد خودش کلیک میکنم با موس صدا بالا و واضح هست ولی وقتی داخل کیوبیس با کیبورد میزنم صداش پایینه و کیفیت کم .ولوم ها رو هم بررسی کردم
خب این مشکل نیست! برای اینه که وقتی با ماوس روی کلیدها میزنی، بالاترین Velocity اون نُت رو برات اجرا میکنه. پوینت ماوس رو ببر بالای کلید و کلیک کن، دیگه این اتفاق نمیافته. چون هرچی روی کلید کیبورد ویرچوال بالاتر میری و کلیک میکنی، Velocity پایین تر رو اجرا میکنه.

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
99
273
53
تهران
ممنون استاد فرهود
واقعا منم امیدوارم این لایبری ها هر روز بهتر و خوش صداتر بشن .
من خودم برای براس از نیتیو و اسپیتفایر همزمان استفاده میکنم ، به صورت دوبل ، تا بهتر صدا بدن
ولی به نظرم نیتو خیلی بهتره (البته از نظر من )
اسپیتفایر با کلی تبلیغات و شعاف های تبلیغاتی ، به نظرم خیلی خوب عمل نکرده .
البته واقعا کمپانی اسپیتفایر کمپانی خلاقیه ، و بانکهای جدیدش طیف ایده های ادم را وسیع تر میکنه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
ممنون استاد فرهود
واقعا منم امیدوارم این لایبری ها هر روز بهتر و خوش صداتر بشن .
من خودم برای براس از نایتیو و اسپیتفایر همزمان استفاده میکنم ، به وصرت دوبل ، تا بهتر صدا بدن
ولی به نظرم نایتو خیلی بهتره (البته از نظر من )
اسپیتفایر با کلی تبلیغات و شعاف های تبلیغاتی ، به نظرم خیلی خوب عمل نکرده .
البته واقعا کمپانی اسپیتفایر کمپانی خلاقیه ، و بانکهای جدیدش طیف ایده های ادم را وسیع تر میکنه
درود
من پَک Spitfire رو چک نکردم. راستش اصلاً نمیدونستم که اونها هم Brass زدند! ولی پک Native رو چک کردم و ضعفهایی داشت که برای من قابل قبول نبود. مشکل هم فقط به رنگ صدای داینامیک ختم نمیشه. بعضاً میبینی داینامیک صدا خوبه، ولی Attack خوب نیست. و یا برعکس. برای همین بلِند کردن همزمان همیشه جواب نمیده.

الآن در انسامبل های Brass، لایبرری های Berlin SFX French Horn رو برای هورن، CineBrass Twelve Horn Ensemble باز هم برای هورن، و Cinematic Studio Brass رو هم برای انسامبل Brass ها استفاده میکنم. گرچه همینها هم هر کدوم مشکلات خودشون رو دارن. مثلاً پک CineBrass به رغم رنگ صدای پُر و قوی ای که داره، ppp خوبی نداره. Cinematic Studio Brass هم تغییر رنگ کرشندوهاش یه کمی مصنوعیه. این پک Forzo از Heavyocity که جدیدتره و اخیراً با سر و صدا هم اومد، همه چیزش خوبه فقط فورته هاش قوی نیست. نصفه فورته است در واقع!

در سولوها پَک Cinematic Studio Brass خیلی خوبه، بعلاوه ی CineBrass Descant Horn که فقط برای هورن هست. پک Descant فورته های کاملی نداره و از نظر فورته Cinematic Studio Brass قوی تر هست. هر دوی اینها Attack بسیار خوبی دارن، مخصوصاً Cinematic Studio Brass.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
در پک های انسامبل (من هنوز به صورت کاربردی کار نکردم ها ...ایراد نگیرین ) آیا مشخصه که چند ساز همزمان اجرا دارن یا بصورت دستی میشه تعیین کرد که تعداد سازها چند تا باشن؟
روی اسم فایل معمولاً خودشون مینویسن. مثلاً مینویسن: Horn 4 یا لاتین مینویسن: Horn IV

Mehdikhodaei

عضو سایت
20/1/16
223
145
43
35
تبریز
روی اسم فایل معمولاً خودشون مینویسن. مثلاً مینویسن: Horn 4 یا لاتین مینویسن: Horn IV
اگر احیانا نوشته نباشن و نتونیم داخل فایل راهنما هم چیزی پیدا کنیم داخل تنظیماتش این قسمت رو پیدا کردم.پایین سمت چپ تنظیمات as.jpg

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
اگر احیانا نوشته نباشن و نتونیم داخل فایل راهنما هم چیزی پیدا کنیم داخل تنظیماتش این قسمت رو پیدا کردم.پایین سمت چپ تنظیمات مشاهده پیوست 178400
حالا این لایبرری تعداد رو نوشته، ولی برای زهی ها کمتر پیش میاد که در لایبرری تعدادشو بنویسن. معمولاً Brass ها رو مینویسن. چون اولاً تغییر در تعداد Brass ها خیلی خودشو در رنگ صدا نشون میده تا زهی ها. بعد اینکه زهی ها در تعداد نوازنده یک استاندارد کمیتیِ تقریبی دارن. مثلآً برای ویولن 20 الی 30 نوازنده (که بخاطر هزینه، معمولاً حداقل تعداد رو برای کارهای مثل موسیقی فیلم یا ساختن همین لایبرری ها دعوت میکنن). ولی مثلاً فرنچ هورن استانداردش ثابت نیست. در موسیقی کلاسیک معمولاً 4 الی 6 فرنچ هورن استفاده میشه، ولی در موسیقی فیلم تا 12 هورن هم بصورت انسامبل استفاده میشه که رنگ صداش هم خیلی تغییر میکنه.

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
99
273
53
تهران
درود
من پَک Spitfire رو چک نکردم. راستش اصلاً نمیدونستم که اونها هم Brass زدند! ولی پک Native رو چک کردم و ضعفهایی داشت که برای من قابل قبول نبود. مشکل هم فقط به رنگ صدای داینامیک ختم نمیشه. بعضاً میبینی داینامیک صدا خوبه، ولی Attack خوب نیست. و یا برعکس. برای همین بلِند کردن همزمان همیشه جواب نمیده.

الآن در انسامبل های Brass، لایبرری های Berlin SFX French Horn رو برای هورن، CineBrass Twelve Horn Ensemble باز هم برای هورن، و Cinematic Studio Brass رو هم برای انسامبل Brass ها استفاده میکنم. گرچه همینها هم هر کدوم مشکلات خودشون رو دارن. مثلاً پک CineBrass به رغم رنگ صدای پُر و قوی ای که داره، ppp خوبی نداره. Cinematic Studio Brass هم تغییر رنگ کرشندوهاش یه کمی مصنوعیه. این پک Forzo از Heavyocity که جدیدتره و اخیراً با سر و صدا هم اومد، همه چیزش خوبه فقط فورته هاش قوی نیست. نصفه فورته است در واقع!

در سولوها پَک Cinematic Studio Brass خیلی خوبه، بعلاوه ی CineBrass Descant Horn که فقط برای هورن هست. پک Descant فورته های کاملی نداره و از نظر فورته Cinematic Studio Brass قوی تر هست. هر دوی اینها Attack بسیار خوبی دارن، مخصوصاً Cinematic Studio Brass.
ممنون استاد از معرفی این پکها ، حتما میرم گوش میکنم و میگیرمشون
.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

.
استاد اینا هم لینک براس اسپیتفایر هست .
یه چک بکنید .
البته من شخصا به این دموهایی که میذارن خیلی باور ندارم ... چون خودم بعضی هاشو گرفتم تست کردم ، به نظرم یه ذره واقعی نیستن !

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
ممنون استاد از معرفی این پکها ، حتما میرم گوش میکنم و میگیرمشون
.

.
استاد اینا هم لینک براس اسپیتفایر هست .
یه چک بکنید .
البته من شخصا به این دموهایی که میذارن خیلی باور ندارم ... چون خودم بعضی هاشو گرفتم تست کردم ، به نظرم یه ذره واقعی نیستن !
دقیقاً همینطوره که میگی، آدم خودش تا تست نکنه کیفیت لایبرری دستش نمیاد. این هم مستلزم اینه که اینها رو جایی گیر بیارم و دانلودشون کنم.