كيبورد اصولا بهتره يا ميدي كيبورد ها

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏19/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک كيبورد اصولا بهتره يا ميدي كيبورد ها تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خسته نباشيد من چند ساله اين فكر تو ذهنم بود اما هر چي فكر ميكردم كيبورد رو منطقي تر ميديم تا ميدي كيبورد.من كيبورد دارم ياماها اون زمان 550 تومان خريده بودم حقيقتا راضي هستم هنوز كه هنوزه و ميديشم كه ميخوره به كارت صدام هم بانك صدا داره هم ميدي.حالا مثلا اين داستاني كه طرف ميره ميدي ميخره چيه؟ايني كه دارم مشكلي داره ؟

2. si2music

si2music عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic, wavelab
    خوب به نظر من به خیلی چیزا بستگی داره

1.کاری که میخوای ازش (کار زنده یا فقط اهنگ سازی)
    2.سلیغه و راحتی کاربر

مثلا خودم کیبورد نگرفتم چون تنظیمات کمتری داره رو وی اس تی دگه یه کم درد سرش برای وصل کردن به نرم افزار بیشتر در کل باهاشش راحت نیستم
    ولی میدی تنظیمات بیشتری داره راحت با یه یو اس بی وصل میشه رو هر برنامه ای هم بالا میاد

ولی خیلی ها هستن برعکس من فکر میکنم به هم دیلی میگم سلیغه و راحتی هم هست میگم خوب کیبورد رو میشه ازش به صورت زنده استفاد کرد و... از کیبورد خوب میگن

3. hamed jahanbakhsh

hamed jahanbakhsh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, protools
    هر کدوم معایب و محاسن خودشونو دارن-مقایسه چندان منطقی نیست-از جهات بسیار زیادی میشه اینا رو باهم سنجید-
    می دی کنترلر ها برای استفاده در لپ تاب ها نیاز به منبع تغذیه ندارن و شما میتونی هر جایی کار کنی اما ارگ رو چه جور میخوای ببری وسط طبیعت وصل کنی به لپ تاب-وزن هر کدوم - امکانات نرم افزاری برات مهمه یا امکانات کیبورد توی نوازندگی؟مانیتورینگ بودن کیبورد رو یا ... ؟قیمت هر کدوم-و خیلی مسائل دیگه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام ..
    خب هر چی بود تا اونجایی که میشد دوستان گفتن ..

ولی خب هر کسی یه سلیقه ای داره من خودم یه کیبورد p800 یادم نی دقیقا مطمئن نیستم که واسه پسر داییم بود با هزار جور بدبختی به برنامه وصل کردیم خب شاید
    بلد نبودن من دلیل این کار بوده و ...
    ولی خب میدی یه کیبوردیه که از صداهای وی اس تی راحت استفاده می کنه و به قول حامد قابل حمل و بهینه ..
    کیبورد نه قابل حمل نی و یکم دردسرش ...

همونطور که دوست عزیز گفت میدی کنترلر با یه یو اس بیراحت نصب می شه . اما کیبورد ...

من نظر شخصیم و سلیقه خودم رو می گم که میدی کنترلر خوبه و به کیبورد ترجیحش می دم ..
    حالا باز مونده به سلیقه خودت
    موفق باشی دوست من

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    میدی کنترلر ها به دلیل قابلیت های مختلفی که برای کنترل نرم افزار ها دارن باعث سادگی انجام کارها میشن
    شما الان می تونید با بودجه ایی در حدود 800 بهترین میدی کنترلر موجود رو خریداری کنید

داستان اینه که وقتی کسی فقط با نرم افزار ها و پلاگین ها کار می کنه نیازی به هزینه کردن بیشتر برای امکانات جانبی نداره چون همه کارها رو نرم افزاری انجام میده

اما کیبورد ها به خاطر قابلیت های سکوئنس قیمت خیلی بالاتری دارن
    اگر بخوایید یک کیبورد متوسط بگیرید حداقل 1.5 میلیون باید هزینه کنید

در مجموع این دو دستگاه کاربرد خاص خودشون رو دارن و نمیشه گفت میدی کنترلر یا کیبورد می تونن جایگزین هم باشن
    همه چیز بستگی به نیازهای شخص داره

6. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    کارهایی رو که با میدی کنترولر روی وی اس تی میشه اعمال کرد، از طریق خود نرم افزار هم میشه انجام داد ولی مسلمأ زمان بیشتری رو میطلبه.
    میدی سرعت کار شما رو بالا تر میبره دوست عزیز و معمولأ چیز بیشتری از قابلیتهای نرم افزار نداره.
    من پس از گذشت 2 سال که بدون میدی و کیبورد کار کردم،تصمیم گرفتم که کیبورد بگیرم نه میدی کنترولر.چون به استفاده از امکانات نرم افزاری وی اس تی ها مسلط بودم و نیازی به میدی نمیدیدم.
    اینا نظرات شخصی من بود دوست خوبم.
    تصمیم نهایی پس از دیدن یا شنیدن تجربیات دوستان قطعأ با خود شماست.
    یا حق . . .

7. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام...
    چند روز پیش یکی از دوستان پرسیده....
    خدمت شما هم عرض میکنم:
    خب.....اگه بخوای در مقام مقایسه در بیای.....هر کدوم نقاط قوت و ضعفی دارن....
    مزیت بزرگ کیبرد،استقلالش هست.....یعنی بدون کامپیوتر هم میشه ازش استفاده کرد....اما میدی،وابسته به DAW هست ...و باید ،برای استفاده ازش حتما به کامپیوتر متصل بشه!
    اما...در عین حال.....میدی ها هم یه مزیت هایی نسبت به کیبردها دارن...روی میدی کیبردها یه کنترل هایی هست که در هنگام استفاده،میتونی با استفاده از اون،Knobهایی رو در DAW خودت کنترل کنی!
    مثلا....Knobهایی نظیر Cut off و Release و Sustain و از این قبیل کنترلها....
    اما در روی کیبردهای ارزون نمیتونی همچین کاری بکنی و موقعی که کیبردها رو اتصال میدی،تنها میتونی از کلاویه ها برای کشیدن Pattern استفاده کنی...
    البته.....در کیبردهای گرونتر.....هم میتونی با کنترلهای کیبرد،knob های روی DAW خودت رو تنظیم کنی!!!!
    مثلا...
    من یه Pa 500 دارم و یه یاماها E423.....
    با 423 فقط میتونم برای کشیدن پترن در هنگام اتصال به کامیوتر ازش استفاده کنم...اما با pa 500 میتونم خیلی کارهای بیشتری رو به صورت Real Time در هنگام ساختن آهنگ،انجام بدم....
    حالا..........
    اگه میخوای کیبرد بگیری،در حد 200 تومن...خوبیش اینه که میتونی برا خودت هم آهنگ بزنی،..بدون احتیاج به کامپیوتر....
    اما در هنگام اتصال،فقط برای کشیدن پترن میتونی از کیبردت استفاده کنی...
    اما اگه میدی بگیری..به تنهایی کار نمیکنه...حتما باید به PC وصل بشه....اما هنگام استفاده با DAW امکانات بیشتری در اختیارت قرار میده!
    حالا تصمیم با خودته.....که چی دوس داری!
    فعلا....

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    درسته من هم دقيقا رو مستقل بودن ارگ تمركز ميكنم . . . چون وقتي شما ميخواي 4 تا اكورد بنويسي بايد 2 ساعت كامپيوتر رو روشن كني بعد بري وي اس تي بياري بعد صداهاي كيبورد بهتر از وي اس تي هست به نظرم بعد استحلاك ميدي و كامپيوتر هر كدوم مصرف برق دارن يه روز كامپيوتر خراب شه ديگه اهنگسازي تعطيل ميشه تا اون درست شه.

9. banxter

banxter

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من می‌خوام با لپتاپ با اف ال آهنگ بسازم و نمی‌تونم کارت صدا بش وصل کنم.. پس به یک میدی کنترلر نیاز دارم..
    حالا سوالام اینه که میدی کنترلر‌ها خودشون کابل یواسبی دارن یا باید تبدیل جداگونه بخرم؟
    مرسی‌ از کمکتون..

10. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    بله خودشون يه كابل دارن كه يو اس بي هستش ولي خوب يه كارت صدا هم روش هست كه بايد رو سيستم نصب بشه ...

البته اين اطلاعات منه ..

11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    میدی کنترلرهایی هستند که با کابل usb که درش وجود داره میتونید بدون کارت صدا و بدون تاخیر زیاد به سیستم وصل کنید و کارتون رو انجام بدید .

12. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کارت صدا روش هست؟!
    خیر چنین چیزی نداره

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه منظورتون ميدي كيوبردهاي معمولي هستش كه خير كارت صدا ندارند.
    اما ميدي كيبوردهايي هستند كه روي خودشون كارت صدا دارند كه تقريبا دو برابر مدل مشابه و بدون كارتش قيمت دارن

14. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فکر کنم منظور آقا رضا همین کابلیه که روی بعضی میدی کنترلر ها مثل همین keystudio گه منم دارم، درسته؟!

البته من فکر این ربطی به تاخیر صدا نداشته باشه!!! صرفا برای برنامه پروتولز استفاده میشه... (البته این حدس منه)

15. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    توی پک Behringer UMX49 یه چیزی به اسم کارت صدا هست ولی از کارت صدای خود کامپیوتر هم ضعیفتره

به نظر من اگه میدی کیبرد میگیرید حتما باید یه کارت صدا که ASIO داره هم بگیرید چون اونجوری خیلی اذیت میشید

ASIO4ALL هم اصلا چیزه جالبی نیست

16. الهام.

الهام.

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نصب کیبورد

سلام دوستان عزیز من به تازگی با نرم افزار fl studio آشنا شدم کارهای رکوردینگمون رو با cool edit انجام میدیم .چندین سال هست که با این نرم افزار عتیقه کار میکنیم دنبال سازای دیجیتال هستیم و مشکل الان اینه که نمیدونیم کیبورد رو چطوری میشه به این نرم افزار وصل کنیم تا بتونیم نت هارو واردش کنیم و این تازه هنوز اول کاره.اگه ممکنه کسی راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم (-:

17. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    اینجا محل مناسبی واسه این پست نیست و در این مورد هم توی سایت خیلی بحث شده ولی بازم میگم

اگه کیبورد درایور داره نصب کنید - وصل کنید به کامپیوتر - روشن کنید - برید توی FL - توی منو Options گزینه midi setting رو انتخاب کنید - دکمه Rescan Midi Devices رو بزنید بعد توی قسمت Input انتخابش کنید و گزینه Enable اون زیرش رو فعال کنید

18. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    آقا یکی به من یه پاسخ بده لطفا.من بالاخره چیکار کنم؟من ارگ یاماها1000 دارم و شنیدم تاچش نسبت به میدی کنترلر طبیعی تره.همین ارگی که دارم عالیه؟

19. siyasiya

siyasiya عضو سایت

امتیازات:
    +318 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, soundforge
    دوستان عزیز
    اگر میدی کنترلر رو به پورت USB وصل کنیم، با یک کارت صدای معمولی و onboard، آیا delay داره؟
    منظورم اینه که در استفاده از نرم افزارهای VST و ... delay داره؟

20. MNMClub

MNMClub عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    بله ارگهای یاماها نسبتا کلاویه های خوبی دارن و اصولا هیدرولیکند:smile (71): و از کلاویه های میدی بهترن...

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. میدی کنترلر بهتر است یا کیبورد