كمك در ساخت يك ريتم 6&8

شروع موضوع توسط Nima Golestan ‏6/10/09 در انجمن سوالات دیگر ( Other Questions )

تاپیک كمك در ساخت يك ريتم 6&8 تالار سوالات دیگر ( Other Questions ) در persian-music.org.

1. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوستان اين يه kick و hi hat و bass هستش كه من فقط لوپ اين ريتم رو دارم اما متاسفانه نميدونم كه اگر بخوام بسازمش بايد از چه چيزايي استفاده كنم :d , لطفا اگر ممكنه راهنمائيم كنيد . :smile (74): ضمن اينكه اين ريتم 6&8 هستش كه اينجا بهش ميگن 6&8 ترنس .

لينك دانلود با حجم 105 كيلو : http://www.4shared.com/file/138029843/8a40243b/kick.html

با تشكر

2. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام نیما جان !
    ببین این سورس 2 کیلویی کوچولو کارت رو را میندازه . فقط پیاز داغشو به سلیقه خودت بهش اضافه کن . سرعتش رو کذاشتم رو 400 . :smile (31):
    http://upload.persian-music.org/images/zcxkwx52i9b4o5ec8gxq.rar

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ممنون مهران جان ولي ظاهرا اين مربوط به FL ميشه مگه نه ؟ من با چي بازش كنم ؟ :smile (42):

4. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام!
    آره نیما جان . مگه مشکل داری با fl ؟

5. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

:d آخه من با Fl كه كار نكردم هيچ , برنامه اش رو هم در حال حاظر ندارم كه نصب كنم و كارم راه بيوفته :smile (42):. حالا اين چي هست ؟؟؟!!! :smile (20):

6. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام!
    نیما جان این همون ریتمه که تو FL ساخته شده . البته میشه تو همه برنامه ها هم همین مدل ریتم رو ساخت.
    حالا
    یه میران شش هشتم رو در نظر بگیر . که شش تا نیم ضربیه ! یادته ؟
    حالا نیم ضزب اوّل و چهارم رو کیک بچین و
    دوّم سوم و پنچم ششم رو باس بچین ... میشه همین ریتم در نهایت سرعتش رو هم میزون میکنی . این کارو تو Cubase هم میتونی انجام بدی .
    من دیگه نمیفهمم مشکلت چیه :smile (53):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    مرسي مهران جان . اره يادمه .

خوب حالا من بايد توي كيوبيسم ميزان پروژه ام رو روي 6/8 تنظيم كنم ؟ يا اينكه 4/4 ؟ معمولا من كاراي 6/8 كه ميسازم و يا ضبط ميكنم با ميزان 4/4 پروژه رو تنظيم ميكنم و توي قسمت كوانتايز تايپم 1/64 تريوله رو انتخاب ميكنم .اينجوري تا حالا به مشكل برخورد نكردم ولي در كل من يه همچين ريتمي رو ميخواستم بسازم اما نميدونستم چطوري بايد اين كار رو انجام بدم !! مثلا همين كاري رو كه گوش كرديد رو بدون باس در نظر بگير .... شايد بخوام بدون باس بسازم . و يا قسمتهايي از اين ريتم رو تغيير بدم و ... ولي ميخوام ريتمم همين باشه .

ممنون از راهنمائيت مهران عزيز . :smile (21):

8. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    نیما جان من ازدست تو خودمو خودکشی میکنم :d
    به عبارتی لقمه رو دور :smile (42):
    این ابتکارات رو که البته از نوع سختش هست بذار کنار..... تو Cubase بعد از اینکه New project باز کردی تو تاسک بار میری تو Project و سپس توی Tempo Track اونجا هم میتونی تمپو کارتو میزون کنی هم Time signature رو که باید بزاری رو شش هشتم و بقیه اش رو هم که تو پست بالا گفتم . ولی اینو جدّی میگم دارم تو همین زمینه برای Cubase و همچنین FL فیلم آموزشی درست میکنم که تو چند روز آینده آپلودش میکنم . خبر نداری فیلم ساز هم شدم :smile (53):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/10/09
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    الاهي كه من قربون تو بشم عزيز دلم . خدا نكنه . جونت سلامت عزيزم . :d مهران جان تمام اين ها رو ميدونم . اونقدرام ديگه .... :smile (35): ولي خوب به هر حال هركسي كه به هر جور كار كردن عادت كنه ديگه عادت كرده , شايد سخت باشه ولي اين عادت سختي كار رو از بين ميبره . من طبق دستورات تو اين كار رو انجام دادم و نتيجه اين شد !! ببين درسته ؟؟ تو رو خدا اگه بد بود خودتو نزنيا باشه ؟؟ :d

http://www.4shared.com/file/138071320/44129a79/_2__kick_1.html

10. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio

به به :smile (31): این شد درست حالا هر جوری دوست داری بهش پیاز داغ اضافه کن . یه کمی سرعت رو اضافه کنی جون دار تر میشه . میتونی تو یه ترک جدید همراه کیک نیم ضرب چهارم یه مثلاً های هت بسته اضافه کنی همون نیم ضربی و .............
    به این میگن کار اصولی :d:smile (7):

11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    مهران جان از رهنمائيهات بسيار سپاسگذارم , اگه ممكنه اين رو هم گوش كن ببين خودش شده يا نه ؟؟!!

اين كار طبق تمپو 100 و در دو ميزان 6/8 خلاصه شده . ببين از نظر تمپو توي يه همچين ميزاني صحيح هستش يا نه ؟؟!! در ضمن من تعداد كيك ها رو هم توي اين دو ميزان بيشتر كردم . :smile (20):

http://www.4shared.com/file/138088031/d710fdac/_3__kick_1.html

12. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام !
    ریتم خوبه . من چهار تا میزان میشنوم . شاید تو دو تا میزان ولی با نُتهای ریزتر چیده شده،
    البته به طُرُق مختلفی میشه این کارهارو انجام داد . مثلاً تو میزان دو چهارم و همچنین سه چهارم و یا حتّی همون روش خودت ولی وقتی طبق اصول حرکت میکنی دستت واسه مانور باز تره و سرعت انجام کار هم بیشتره . به هر حال خیلی خوب شده :smile (31):

13. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آره مهران جان , دقيقا همين طور هستش كه گفتي من توي دو تا ميزان چيدمان ريزتري رو از نتها انجام دادم . ميشه گفت توي هر ميزان از چند نت چنگ كه ميتونه 2لا چنگ باشه استفاده شده , و اما يك سوال و يك نظر : :smile (75):

به نظر تو من اگر خطوط ريتميك باس رو يه تغيير كوچولو بدم يا اينكه بيشتر به نتهاي چنگ نزديكترش كنم , روي اين ريتمي كه الان ساخته شده بهتر جوابگو نيست ؟؟ :smile (74):

14. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    نیما جان من گفتم ریتمت خوب شده از نظر اینکه برات جا افتاده که چه جوری میشه این کارو انجام داد . خوب چهار چوب کار آماده شده حالا هر چی دلت میخواد میتونی تو این چهار چوب خوبترش کنی یعنی همون پیاز داغ . از اینجا به بعدش بستگی به کاری داره که میخوای اینو توش استفاده کنی . خودت ببین اگر اون تغییر باس مناسب هست واسه کارت انجام بده ولی بعدش تو کار نیاز به باس نداری؟
    منظ.ورم آکورد باس هست . این جا یه کمی تامُل لازم هست بعدش مجبور میشی از اون باسهای آرپژ استفاده کنی که همیشه و برای همه کارها مناسب نیست . مگر اینکه گفتم مناسب آهنگت باشه که دیگه سلیقه ای هست بستگی به تنظیم کارت داره . خلاصه آمادهاش کردی آپلود کن گوش کنیم . :smile (31):

15. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من تمام كارهائي رو كه تا حالا نياز بوده رو انجام دادم , طبق قانون تئوري و يك ركورد صحيح , اما اين وسط يك مسئله پيش اومده , كه من نتيجه اين راهنمائي ها رو توي دو ميزان به صورت چنگ خلاصه كردم و يك بار هم توي 4 ميزان به صورت حالا يا چنگ تكي و يا سياه 1 ضربي . با اين وجود كه هر دو توي تمپو 100 هستند . اولي كه توي دو ميزان ساخته شده مسلما سريعتر و دومي هم كه توي 4 ميزان ساخته شده با سرعت كمتري اجرا خواهد شد اما از هر آرپژي كه از Vst ميگيرم يا يك ريتم 6&8 از Stylux واسه قرار دادن زير اين ريتم يا به عبارتي در كل واسه تكميل هارموني استفاده مي كنم متاسفانه طبق ميزان 6&8 و اين تمپوئي كه به برنامه داده شده Sinc نميشه . هيچ كدام . حتي با تنظيماتي كه توي پنل vst انجام داده ميشه باز هم به مشكل برخورد ميكنم . نتيجه اينكه بايد تمام آرپژ ها رو + ريتمهاي ديگه اي كه قرار هستش بعدا واسه پر شدن كار ازشون استفاده بشه تمام به صورت دستي اجرا بشه . يعني از هيچ لوپي استفاده نميشه كرد . و اين كار بسيار كار دشوار و دست و پا گير و خسته كننده اي خواهد بود . :smile (23): آيا به نظر شما راه حلي واسه اين مسئله وجود داره يا اينكه بايد سوخت و ساخت ؟؟!! :d:smile (35):

آخرین ویرایش: ‏7/10/09
  16. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    نیمای عزیز سلام!
    زحمت رو کشیدی و کار رو اصولی انجام دادی . من هم اگه به جای اون vst ها بودم :d خیلی سختم میشد خودمو با ریتمی که تو، توی 2 یا 4 میران ساختی هماهنگ کنم .
    من حدث میزنم اگر ریتمت رو تو یک میزان شش هشتم و طّی شش تا نیم ضربی بسازی به این مشکلات از نظر هماهنگ شدن برخورد نمیکنی .
    میدونی که سرعت ها تو همه DAW ها و vst ها استاندارد هست پس مشکل کجاست ؟
    مشکل اینجاست که تو ریتمت رو پخش کردی تو دو یا چند تا میزان به سلیقه خودت . خوب پس کار از حالت استاندارد خارج شده و اینجاست که تو عزیز دلمی :d باید تجربه کافی برای هماهنگ کردن هم داشته باشی چون اینجا دیگه استاندارد به تو کمک نمی کنه .

حالا چاره چیه؟
    تو باید ریتمت رو تو یک میزان یا دو میزان و یا ..... بسازی ولی از تُت نیم ضربی استفاده کنی که به عبارتی همون شش تا نیم ضربی هست به خاطر اینکه استاندارد سرغت این برتامه ها رو در مچ شدن به هم نزنی :smile (21):
    حالا بسم اله شروع کن انجام بده خبرشم بده :smile (13):

17. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    البته مهران جان من در اين موارد هر چند كه اصولي نيستش اما ريتمها رو توي 4/4 ميسازم و بعدش ميتونم با combination ها و يا ارپيژيتورها هماهنگ كنم.

18. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    مرسي مهران جان . از نظر سينك كردن ما باقي ريتم و هارموني ها تجربه كافي رو دارم اما به روشهائي كه به قول تو پيچوندن لغمه دور سر حساب ميشه . :d:d ولي مشكل حل ميشه كه در اينصورت نه قانون تئوري رو و نه هيچگونه استانداردي رو رعايت كردم :smile (45): . مثلا همين ريتم رو برگردونم به 4/4 و ما باقي رو طبق همين ميزان مچ كنم .

Vstها متاسفانه ميزان 6/8 ايراني رو واسه تنظيم ندارن , بنابراين ناچار هستم طبق معمول از تنظيمات نتهاي تريوله توي vstهام استفاده و تنظيم كنم . حالا من هر 2-3 حالت رو انجام ميدم و آپ ميكنم ببين چطوره . البته با صداي مترونوم كه ميزانها و ضربها بهتر مشحص باشن . :smile (24):

دوستت دارم :smile (78):

19. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام امید عزیز !
    کاملاً درست میگی به همه شکل میشه این کارهارو کرد با کمی تجربه.
    ولی به هر حال حالت استاندارد نیست . دقیقاً مثال افرادی هست که به شکل گوشی اونهم به خاطر داشتن موزیکالیته بالا ساز میزنند و خیلی هم موفّق هستند.

سعی من این هست که مطلب رو به شکل استانداردش منتقل کنم که در واقع مسیری مستقیم تر هست :smile (31):

20. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دقيقا و كاملا باهات موافقم.

مثلا براي استفاده از لوپها بايد حتما توي 4/4 ساخت. وگرنه نميشه با اون لوپ از نظر تمپو مچ بشه.

بارگذاری...