كمك براي دستگاه ماهور

شروع موضوع توسط ardesheer ‏23/11/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک كمك براي دستگاه ماهور تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ardesheer

ardesheer عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان لطفا كمك كنيد.يك جايي آموزشي ديدم كه برخي گوشه هاي مهم دستگاه ماهور ر ال سلفژ ميكرد بعد ميخوند .ميشه كمك كنيد پيداش كنيم؟براي خوندن خيلي مفيده.با تشكر.

2. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رفیق شما اگر می خوای اصولی کار کنی باید یک دوره ردیف آوازی رو با جدیت پیش یکی از اساتید ،دقیق کار کنی.ردیف استاد دوامی یا کریمی رو مثلا پیش آقای کرامتی یا آقای شفیعی یا آقای تعریف یا آقای نوربخش خوب کارکنی تا علاوه بر اینکه روی تکنیک های اجرایی وتحریر ها وشیوه تنفس و... تسلط پیدا کنی،ساختار مدال گوشه ها ودستگاه ها وگردش نغمات و... رو هم خوب یاد بگیری.البته قبل از اون سلفژ کار کردن هم بسیار مفید خواهد بود.

3. Mr.Amirreza

Mr.Amirreza عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge
    به نظرم این باشه اون آموزشی که میخواین:

{username}-{filename}

به روایت استاد محمود کریمی هستش
    من این رو دارم،ولی حجم بالایی داره!
    خیلی چیز خوبیه ولی طبق گفته چنگی عزیز شما باید دوره ردیف آوازی رو پیش اساتید ببینین!اینا نمیتونه آموزش دقیق و خوبی برای شما باشه،

4. ardesheer

ardesheer عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقاي امير رضا من كل اين آموزش رو دارمجناب كريمي خيلي دقيق كار كردن و براي مبتدي ها خوب نيست.يه آموزش هست كه فقط براي ماهور هست.اگه ممكنه انو بذاريد .بنده هم با حرف شما موافقم.ولي پول كلاس ندارم!

5. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا اردشیر عزیز ! من نمیدونم شما تا الان چیکارا کردی و چند سالتونه !
    من با تجربه اندک خودم یه سری نکته ها میگم شاید به دردت بخوره

خب ببین بحث هزینه رو من تا حدودی قبول دارم
    ولی واقعا نمیشه بدون استاد کار کرد ! استاد هم نه از این استادای معمولی ! باید بری بگردی دنبال استاد درست و حسابی !
    هزینه اش هم الان کلاسای آواز از حدود 15 تا 20 تومن جلسه هست حدودا ! حالا بعضیا ماهی میگیرن بعضیا ترمی !
    ما هم که میریم خیلی پول اضافی نداریم بدیم ! ولی واقعا لازمه رفتنش !

پس سعی کن کلاسو حتما برید !

نکته دیگه این که شما سعی کن با یکی از همین ردیفا مثلا دوامی یا کریمی که دوستمون گفتن رو شروع کنی گوش دادن و هفته ای مثلا یه گوشه کار کنی و بری جلو !
    خیلی از این آموزش هایی که جدید هستن رو اساتید معتبر قبول ندارن ! اصلا خیلی از اساتید حتی صداسازی رو به اون شکل کار نمی کنند و عقیده شون این هست که در آموزش ردیف صداسازی هم خود به خود کار میشه ! چه بسا درست هم باشه این دیدگاه ! چون شما مثلا ایرج و شجریان و ..... رو میبینی که حتی ظبط هم نمیکردن چیزی رو که بعدا گوش بدن ! و همون چیزی که از استاد میشنویدهن همون رو کار میکردن توی ذهنشون !

حالا بحثش طولانیه ....

ولی شما سعی کن حتما یکی از ردیفا رو درست کار کنی یا بری پیش یه استاد قابل

سوالی بود بنده در خدمتم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...