كامپيوتر مناسب براي كار آهنگسازي و تنظيم تا سقف 1.5

شروع موضوع توسط meysam badrkhan ‏7/7/13 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک كامپيوتر مناسب براي كار آهنگسازي و تنظيم تا سقف 1.5 تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. meysam badrkhan

meysam badrkhan Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    كمك ميخوام براي انتخاب قطعات...
    من كلا سيستمم و فروختم. و از صفر ميخوام سيستم ببندم.
    كارمم خب براي آهنگسازي و تنظيم و استفاده از كيوبس و نرم افزارهاي موسيقي و ركورد كه بدون هيچ مشكلي باهاش كارم و حرفه اي انجام بدم.
    البته بودجه آنچنان بالايي ندارم. حدود 1.5
    تاپيك هارو خوندم cpu i3 و مناسب ديدم. اما خواستم سيستم پيشنهادي كامل بهم بديد كه بعد ها پشيمون نشم.
    اگه با بودجه 1.5 چيز مناسبي نبود براي كار حرفه اي تا 2 تومن هم اگه مجبور بشم هزينه ميكنم.
    كارت صدا saffire pro 14 و ميكروفون nt1 و دارم...
    ممنون ميشم از راهنماييتون.
    آقاي light منتظر جواب و پيشنهادئ شما هستم .

2. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    من تقریبا یک هفته پیش برای یکی از دوستانم سیستم جمع کردیم واسه کار آهنگسازی
    کل کیس هزینش 1500 شد بدون مونیتور و کیبورد و ...
    cpu corei3 3220
    هارد 1 ترا
    مادر برد asus مدلشو متاسفانه یادم نیست
    گرافیک 1 گیگ geforce
    رم 4 گیگ ddr3 بازم مدلشو یادم نیست
    با یه پاور و یه فن قوی واسه سی پی یو و دی وی دی رایتر و جعبه کیس تقریبا قیمتش همین 1 و نیم در اومد
    سیستم خوبی هم جمع شد به نظر من

3. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام دوست من.
    این قیمت به روز قطعات هست:
    Intel Core i3 - 3.2GHz - 3210
    Intel Core i3-3210 Ivy Bridge 3.2GHz LGA 1155 55W Dual-Core Desktop Processor Intel HD Graphics
    قیمت 395000 تومان

هارد اکسترنال:
    Portable - Seagate - 1000 GB - 1 TeraByte / USB3
    2.5" - Seagate Expansion Portable 1000GB Hard Drive - Model STAX1000200 USB 3.0 1 TB
    320000 تومان

رم:
    KINGSTON - 4GB - 1333
    DDR3 - 1333
    قیمت: 106000 تومان

خوب شما مهمترین قطعاتت اینها هستن برای کار آهنگسازی.چیزای دیگه چندان مهم نیستن مثل کارت گرافیک-نوع کیس.یه کیس 50000 تومانی هم میتونید تهیه کنید.ماینیتور هم میتونید این رو انتخاب کنید:

LG - 19" - E1940 - LED
    E1940S LG LED LCD Monitor. E40 Series
    قیمت 380000 تومان

اینطوری نزدیک 1200000 تومان هزینتون میشه.حالا نمیدونم محیط آکوستیک هم دارید یا نه؟چون برای رکورد و کار حرفه ای محیط آکوستیک میخواید که میتونید بقیه ی بودجتون رو برای اون کار در نظر بگیرید.اما اگه محیط آکوستیک دارید بگید تا سیستم دیگه ای رو پیشنهاد بدم.البته این نظر من بود.مسلما دوستان دیگه نظرات بهتری خواهند داشت

4. meysam badrkhan

meysam badrkhan Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از كمكت. اتاق آگوستيگ نيست. اما بعدا آگوستيگ ميكنم. مگه اتاق آگوستيگ باشه يا نباشه سيستم هاي كامپيوتر بايد فرق داشته باشه؟ متوجه نشدم....
    اين سيستمي كه گفتي حرفه اي هست ؟ ميشه كارو حرفه اي انجام داد؟

- - - - - - - - - -

مادربرد چي؟

5. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خواهش میکنم وظیفست.
    دوست من این سایت رو یه سری بزن قیمت تمام قطعات به روز رو براتون زده و از سمت چپ سایت میتونید قطعاتی که میخواید انتخاب کنید و قیمتهاشو بهتون میده با تصاویرش و توضیحاتش کامل.
    در مورد آکوستیک هم آخه شما گفتی برای رکورد هم میخوای.بالاخره تو تنظیمت حتما میخوای ساز زنده رکورد کنی یا ووکال دیگه؟ نه؟ خوب برای این کار یه ددروم باید داشته باشی تا کاملا صدا بدون سر و صدای بیرون و فن کامپیوتر و این چیزها ضبط بشه و کار حرفه ای انجام بدی.اون سیستمی هم که بهت پیشنهاد کردم خوب برای بودجه ی شما مناسبه.ولی این و همیشه بدون که حرف اول رو علاقه-پشتکار-خلاقیت و هنر هر کسی میزنه نه امکاناتش.کسانی رو سراغ دارم که میلیونی امکانات دارم اما شاید با یکیشم درست نتونن کار کنن یا کارشون و بلد نباشن.اما خوب واسه یه رکورد خوب و این چیزا سیستم خیلی خوبی هست نسبت به بودجتون.البته باید هدفون مانیتورینگ یا مانیتورینگ هم بگیری که البته اگه هزینت زیاد نیست و محیط هم آکوستیک نیست یه هدفون مانیترینگ خووب بگیری به صرفه تره برات الان.تا بعدا انشالا بودجه دستت بیاد و بقیه ی کارها.اینم بهت بگم نگران نباش.اگه پول تو دستت نیست زیاد کم کم وسایلت و بخر.اول از همه و مهمتر همین سیستم کامپیوتریت هست که باید جمع کنی.

6. meysam badrkhan

meysam badrkhan Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون. نه تو خونه فقط ميخوام وكال بگيرم. ساز نميگيرم تو خونه. اما خب آگوستيگ بشه صد درصد بهترميشه. تو تهران ملودي هم ديدم مدل هاي آگوستيگ و اما قيمت نزده بود. نميدونم هزينه آگوستيگ چقدر ميشه

7. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب من متاسفانه هزینه ی دقیق آکوستیک رو نمیدونم اما تو همین انجن جستجو کنید پیدا میشه مطمئن باشید.در مورد موضوعی هم که گفتید فقط میخواید ووکال بگیرید.هیچ فرقی نمیکنه که شما میخواید ووکال ضبط کنید یا ساز عزیزم.شما بالاخره هرچیزی که بخواید ضبط کنید سر و صداهای اضافی هم باهاش ضبط میشه.بخاطر این گفتم که یه اتاق سکوت درست کنی همه چیز حله.ببین میتونم یه راهکار بهت بدم که خودم ازش استفاده کردم و واقعا ازش راضی هستم و خرج زیادی هم نداشت برای اتاق سکوت.اگه واقعا کیفیت برات مهمتره پس ظاهر استدیو رو بیخیالش شو.در عوض هزینتم صرفه جویی میشه و میتونی به هزار زخم دیگه بزنی.بگو دقیقا هدفت چیه تا بازم راهنماییت کنم اگه در توانم بود

8. meysam badrkhan

meysam badrkhan Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من اصلا ظاهر برام مهم نيست. خب 100 درصد كيفيت مهمتره... هدفم فعلا اينه كه تنظيمهاي كار خودم و بتونم با كيفيت خوب فقط تو خونه ضبط كنم بهد بدمش ميكس و مستر بشه. واسه اينكه توي خونه مسلط تر هستم. اما تو استوديو شايد 30 درصد هم نتونم راحت اجرا كنم و تمركز كنم.
    براي همين كلا سيستم و فروختم كه كلا يه سيستم مناسب براي اينكار و براي تنظيم هم كه بعدا كارم بهتر شد بتونم با نرم افزارهاي آهنگسازي راحت كار كنم و به مشكل نخورم.
    الان هم ميكروفون nt1 و يه كارت صداي saffire pro 14 بهم پيشنهاد دادن با توجه به بودجه ام كه بتونم وكال خوب بگيرم...

9. meysam badrkhan

meysam badrkhan Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من اصلا ظاهر برام مهم نيست. خب 100 درصد كيفيت مهمتره... هدفم فعلا اينه كه تنظيمهاي كار خودم و بتونم با كيفيت خوب فقط تو خونه ضبط كنم بهد بدمش ميكس و مستر بشه. واسه اينكه توي خونه مسلط تر هستم. اما تو استوديو شايد 30 درصد هم نتونم راحت اجرا كنم و تمركز كنم.
    براي همين كلا سيستم و فروختم كه كلا يه سيستم مناسب براي اينكار و براي تنظيم هم كه بعدا كارم بهتر شد بتونم با نرم افزارهاي آهنگسازي راحت كار كنم و به مشكل نخورم.
    الان هم ميكروفون nt1 و يه كارت صداي saffire pro 14 بهم پيشنهاد دادن با توجه به بودجه ام كه بتونم وكال خوب بگيرم...

10. abtn

abtn عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason
    1-یک مادربرد خوب بگیر که قابلیت ارتقا در آینده داشته باشه یعنی چیپ ستش نسل آینده رو هم ساپورت کنه
    2-بیشترین هزینه رو روی سی پی یو و رم بگزار
    3-ظرفیت بالا داشتن کمک میکنه بانک های بیشتر داشته باشی منتها هارد اصلی باید خوب و سرعت بالا باشه 2 ترابایت فضا داشته باشی خیلی خوبه
    4-فعلاً اسپیکر نگیر و هزینه رو بزار روی خرید یک هدفون استودیو خوب

بارگذاری...