كار كردن بدون معلم و كلاس

شروع موضوع توسط Sarah B ‏14/2/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک كار كردن بدون معلم و كلاس تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    سلام دوستان عزيز!!!
    راستش من ميخوام خيلي أصولي رو خوانندگي كار كنم اما بدون كلاس و معلم! چون شرايطشو ندارم...
    من كتاب صداي خود را آزاد كنيد لأجر لاو رو دارم و روش كار هم ميكنم و از طرفي اين سايت هم خيلي ميتونه كمكم كنه ميخواستم از شما بپرسم كه تنهايي اگه خودم كار كنم ميتونم پيشرفت كنم؟؟إمكانش هس؟؟؟لطفا راهنمايي كنين ممنونم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    - - - - - - - - - -

سلام. اولش اینو بگم که هیچ کاری نشد نداره و میشه انجامش داد و لی اگه زمان مطرح نباشه.....
    کار کردن موسیقی بدون معلم زمان زیادی میبره و اگر شرایطش رو ندارید به نظر من بهتر از سی دس های اموزشی استفاده کنید چند روز پیش یکی از دوستان یه سی دی اموزش خوانندگی اورد اینجا و نگاه کردیم. خیلی واضح تدریس میکرد و میتونه بهترین گزینه برای دوستانی مثل شما باشه. و یه توصیه یا پیشنهاد اینکه وقتی شما هزینه ی استاد نمیدین برای سی دی و یا جزوه های اموزشی هزینه کنید. یعنی هرجا چیز اموزشی وکال دیدین بخرین چون شاید یه نکته داشته باشه که تو اون یکی سی دس نباشه و جلوتر بیفتید..... یکی از دوستان بنده این راه رو امتحان کرد و الان میشه گفت خوب میخونه و تا دلتون بخواد سی دی و جزوه داره که مدیون اونهاست... پس شما هم به یه سیدی یا جزوه قانع نشید.
    این نظر شخصی من بود که روی یک نفر که میشناسم جواب داده و شاید بدرد شماهم بخوره

3. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام.
    اینکه شما بشینید توی خونه تمرین کنید و با سی دی و جزوات و کتاب ها اون هم خوانندگی رو ..به نظر من خیلی سخته
    2 راه و یا 2 حالت ممکنه داشته باشه
    1 اینکه شما کلا ذاتا رنگ و جنس صداتون و خوندنتون رو دارید و خیلی بهتر و به قول گفتنیا توی خوندن ملودی ها و موزیک ها مشکلی ندارین و با تقویت و اینها بهتر میشه
    2 اینکه شما این حالت اول رو ندارین وبرای اینکه تقویتش کنید و رنگ صداتون رو پیدا کنید و بتونید رو نت ها فواصل گام ها تکیه داشته باشید نیاز هست یکی گوش زد کنه و بگه که توی نت می چطوری بخونید و از این حرفا که خوش بحث جدایی هست ...

یک استاد خوب میتونه قدم به قدم خوب با شما کار کنه و شما رو تا اونجایی که میخوایید برسونه ممکنه توی این جزوات و سی دی ها چیزی باشه که شما دقیق ازش اطلاعی ندارین و از روش در حال تمرین هستید ولی اگه پیش استاد باشید بهتون نحوه خوندن رو رو در رو و زوایای مختلف رو میگه و خیلی بهتر ...

یکی از دوستان من توی سعادت آباد بلوار فرهنگ پیش استاد خواجه امیری حضوری رفت و الان جوری میخونه که انگار خود استاد داره میخونه و تحریر و همه چی رو اصوله ..خیلی عالی ...
    تا جایی که میتونید شرایط کلاس رو برای خودتون فراهم کنید و بهونه ها رو از جلوی راهتون حذف کنید ..اگه علاقه دارین مطمئن باشید فقط یه مدته کوتاهه این دوره که بعدش راحت میشین ...
    ولی در حالت معمولی میتونید کتاب های قوی تری که توی انقلاب هست رو تهیه کنید که با جستجو توی انقلاب میتونید بهشون دسترسی داشته باشید ..
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. HAMNAFES

HAMNAFES عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    همیشه میگم هیچی بهتر از یه معلم خوب نیست در همه کارها
    اگه دسترسی به معلم نداشتید گزینه ی بعدی که به خوبی روش اول نیست یعنی کتاب وجزوه رو به شما پیشنهاد میکنم ودر کنارش میتونید از انجمن های مثل همین انجمن موسیقی ایران استفاده کنید

5. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    به نظر من فقط با استاد کار کنید اونم استادی که بدونه چیکار کنه با صداتون و صداتونو درست کنه.
    تو انتخاب استاد حتما دقت کنید.

6. khiyari

khiyari عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    من نصف همین کتاب رو با استاد گذروندم. کتاب خوبیه.
    نظر من اینه ک اولش باید با استاد شروع کنین چون اول اینکه اگه 1 جایی راه رو اشتباه رفتین کسی باشه که بهتون تذکر بده (مثلا اگه شما خود آموز کار کردی و نوع تنفستون غلط بود این تنفس اشتباه واستون عادت میشه و در آینده دردسر ساز)
    دوم اینکه اگه از اول کار با استاد شروع کنید خیلی جلوتر میفتید.

شما چند ماهی رو که با استاد گذروندین دیگه روند کار- تمرین ها... دستتون میاد و در اونصورت اگه خواستید میتونین ادامه راه رو خودآموز کار کنید.

7. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.سوال من:
    راستش من یه استاد آواز پاپ کلاسیک گرفتم اما اون همش مثل خواننده های اروپایی میخونه اما من میخوام که طوری یادم بده که مثل خواننده های امروزی بخونم اما اصولی.به نظرتون اولش اینطوره یا کلا قراره اینجری باشه؟

8. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    بهترین راه برای آواز اینه که اول کلاسیک کار کنی که این خودش دوتا مزیت بزرگ داره البته اگه استادتون به قول معروف واقعا این کاره باشه یکی این که صداتونو درست میکنه و کاری میکنه یه صدای قشنگ قوی و رسا داشته باشین دوم اینکه بتونین هنگام آواز پوزیسیونهای گلو رو حفظ کنید و بتونید اونها رو کنترل کنید. بعد از اون شما به هر سبکی که دوست داشته باشین میخواد جز باشه کلاسیک باشه یا پاپ باشه دیگه فرقی نمیکنه میتونید بخونید چون شما کنترل صدا گلو و حنجرتون رو یاد گرفتید.فقط عجله نکنید.
    موفق باشید

9. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    یه دنیا ممنونم

10. *alireza*

*alireza* عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام. خواستم بگم خوانندگی به معلم و کلاس نیست ، چیزایی که توی خوندن موثره به نظر من اول از همه عشق و علاقه (نه از نوع زود گذر و هوسانه) بعد هم استعداد و پشتکار و صبر و حوصله و تمرین و گوش کردن زیاد و .... است. نمیخوام بگم همینطوری بی حساب بخونی اما به نظر من لزومی نداره که پول و وقت را صرف کلاسهای به درد نخور کنی. خیلی از خوانندگان موفق که هم من میشناسم هم شما بدون کلاس و خودشون کارشون را پیش بردن. مثلاً من چند روز پیش یک مصاحبه با حمید طالب زاده دیدم در همین مورد. پس به نظر من هم با همون کتاب و سی دی پیش برین خیلی بهتره...

11. s_laminor

s_laminor عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    نوازنده باشید تا 60 درصد مشکلتون حل میشه

12. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من کتاب باز هم آواز از استاد مرتضی سرآبادانی را تموم کردم، 4 سال هم هست که موسیقی کار میکنم، برای من چه پیشنهادی دارید؟

13. alishayan

alishayan عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام من خودم کتاب راجر لاو رو خوندم کتاب خوبیه

ولی شما بازم میتونید برید پیشه استادیا

استادایی هستند که خصوصی تدریس میکنند حتی گروهی

یکی از دوستام میره پیش کسی کلاس سلفژ من خودم یکی دو بار باهاش رفتم دخترایی هستند که رپ میخونند تو اسندیو استاد

یا خود استاد به چند نفر از خانم ها آواز یاد میده .....

14. Captainpishgam

Captainpishgam عضو سایت

شغل :
    شاغل در استودیو موزیکJOKER RECORD
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    نمیشه گفت که نمیشه حاجی ولی موسیقی خیلی فراز و نشیب داره نمیتونی همشو یاد بگیری.میتونی چند سال همینتوری کار کنی و بعد که شرایطشو داشتی یه استاد بگیری!!!موفق باشی مرد>>>؟؟

15. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    پاسخ : كار كردن بدون معلم و كلاس

هه هه هه!
    ببخشید شما با من بودین!؟؟؟
    من مرد نیستم داداش!

16. warriorgirl

warriorgirl عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:

من فک کنم کلاس حتما لازم باشه مخصوصا واسه کسی که میخوادتوموسیقی خیلیییییی پیشرفت کنه چون یه کارتخصصیه ولی من شنیدم اونایی که واقعا استعداد دارن میتونن باتمرین کردن اهنگا مشکلاتشونو متوجه بشن ولی من فکرمیکنم ممکنه یه سری ازمشکلاتتو خودت یابقیه که اطرافتنودرحداستادنیستن نفهمن که توبخوای رفعشون کنی

- - - - - - - - - -

ولی خوب به نظرمن باکتاب وسی دی هم میشه پیشرفت کرد اگه واقعا موسیقی رو دوست داشته باشی

- - - - - - - - - -

ولی خوب به نظرمن باکتاب وسی دی هم میشه پیشرفت کرد اگه واقعا موسیقی رو دوست داشته باشی

- - - - - - - - - -

ولی خوب به نظرمن باهون کتاب وسی دی هم میشه پیشرفت کرد

17. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

هر کاری رو می شه به صورت Self Study هم یاد گرفت.
    فقط تلاش بیشتری نیاز داره.
    کتاب که اسم بردید رو تا آخر بخونید چون کتاب بسیار خوبیه.
    بعد از اینکه تمومش کردید یه سر به کتاب فروشی های شهرتون بزنید (در تهران رهام و پارت در میدون انقلاب) تقریبا می شه گفت تموم کتاب ها رو دارن.
    نوازندگی گیتار پاپ ، نرم افزار Ear Master سایت یوتوب و آپارات و ... منابع دیگه ای که دوستان اشاره کردن می تونن هر آدمی رو که حتی هیچ اطلاعاتی از موسیقی ندارن رو موزیسین کنه چه برسه شما که صداتون رو تو سایت گوش دادم و کارتون خوبه ولی هنوز تا تیلور شدن یکمی فاصله دارید.
    شوخی می کنم. :D
    موفق باشید.

18. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0

بابا من كجا تيلور كجا
    من مقابل تيلور واقعا هيچم!

19. Avril Lambert

Avril Lambert عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0

آخه عزیزم اون آموزش دیده ست!تازه توی آهنگاش auto tune هم داره.درسته ک کمتر از بقیه خواننده هاست،ولی بازم داره!تو مطمئن باش آموزش ببینی،رو دست تیلور هم بلند میشی!

20. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0

از كجا آموزش ببينم؟؟؟ بابا و مامانم صد سال سياه هم نميزارن برم كلاس :-(

بارگذاری...