موضوع جامع كار با سونار Sonar ( سئوالات و مشكلات )

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
استفاده از پارتیتور در Sonar

امید خان حالا که زحمت میکشی من یه مشکل دیگه هم توی استفاده از staff دارم و اون اینکه وقتی در مشخصات ترک گام را مثلا روی دو مینور تنظیم میکنیم و فعالش میکنیم باید گام در پارتیتور هم تنظیم بشه حالا اگر از ابتدا همه را تنظیم و فعال کرده باشی توی پارتیتور هم میبینی وگرنه تغییر در این تنطیمات تاثیری در پارتیتور نداره آیا این هم جایی برای فعال شدن داره؟ من خیلی گشتم پیدا نکردم.

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
منظورتون از مينور طبيعي متوجه نميشم..!!:smile (4):
این یک مثال بود مثلا:
C D Eb F Gb Ab C گام مینور طبیعیه و
C D Eb F Gb A C مینور هارمونیک
این گامها فقط در صفحه اصلی در دسترس هستند
یه چیز بدتر اگر از منوی View تنظیم کنیم دیگه تغییر در صفحه اصلی به هیچ وجه تاثیر نداره

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,305
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
آهان ببخشيد نگرفتم.. حالا گرفتم...
یه چیز بدتر اگر از منوی view تنظیم کنیم دیگه تغییر در صفحه اصلی به هیچ وجه تاثیر نداره
اونم راه حل داره.
اما الان خيلي در گير كارم. انشالله فردا كه بيكارتر شدم در خدمتتون هستم.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,305
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
حق با شماست الان ديدم... گويا بايد همون اول تنظيمات رو انجام بدين.
اما بازم ميگردم فكر كنم بشه جاهايي اين تنظيمات رو تغيير داد

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
دست شما درد نکنه
من هم دیشب تاحالا هرچه گشتم چیزی پیدا نکردم ولی من هم میگردم این دیگه الان یه مسئله ملیه!:smile (24):

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,305
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
البته بايد توي help دو كاملا بگردم. ممكنه ما نتونسته باشيم پيداش كنيم.
جون سونار برنامه كامل و حرفه اييه. ممكن نيست همچين كاري از دستشون در رفته باشه.

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
من كه help را زير و رو كردم (الان help من وارونه س) :smile (79):
ولي چيزي پيدا نكردم.

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
ربع پرده با VST در Sonar

درود بر همه دوستان گل
کسی میدونه که در بر نامه Sonar چطوری میشه نتهایی را با micotuning یک چهارم پرده زیر یا بم کرد(کرن و سری)؟میدونم که در Nuendo راه حل داره اما من در Sonar نتونستم پیدا کنم.

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
پس برای ربع پرده باید چه کرد اینکه خیلی بده اگر آقا امید بگه نمیشه فکر نکنم دیگه بشه یکی به دادمون برسه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,305
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من كه خودم براي كارهاي ربع پرده از ترايتون و صداهش استفاده ميكنم يا اينكه از vst هايي كه خودشون ميكروتيونر دارن مثل ethno world استفاده ميكنم يا اگه ناچار بشم ترك رو به نئوندو منتقل ميكنم و با vst هايي كه در نئوندو ميشه ريع پرده شون كرد مثل hypersonic استفاده ميكنم.

8/9/09
30
0
0
با سلام خدمت دوستان عزیز
تو سونار وقتی میخوام اکسپورت از پروژه بگیرم همه فرمتها کار میکنه الا mp3
ورژن سونار من 7 هست
آیا من نیاز به نصب پلاگین خاصی دارم
و اینکه بهترین نرم افزار برای تبدیل فایل ویو به ام پی تری به صورتی که کمترین افت کیفیت رو داشته باشه چی هست؟
ممنون

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
MP3 در Sonar

من هم همین مشکل را دارم و بررسی کردم دیدم پلاگین MP3 روی سونار 7 موجود هست اما آخه ما که پول ندادیم بخریم پس فعال نیست چون من فقط کد فعالسازی خود برنامه سونار را داشتم و اون رو فعال کردم اگر دقت کنید هر VST یا VSTi که نصب میکنید باید جداگانه قفلش رو باز کنید اینهم یکی مثل اونا فقط فرقش اینه که در موقع نصب سونار نصب میشه.
من که همیشه Export خروجی را به شکل Wav انجام میدم و در موقع توزیع با یکی از چندین نرم افزار موجود اون رو به MP3 تبدیل میکنم.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,305
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
دوستان توجه كنيد كه فرمت mp3 براي كار در استوديو پيشنهاد نميشه.
اما اگه دوست دارين اينكار رو انجام بدين بهترين راهش اينه كه پروژه رو به فرمت 24 بيت و 48000 انجام بدين و اكسپورت كنيد و اون رو در برنامه هاي حرفه ايي براي اينكار مثل sound forge يا wave lab يه mp3 تبديل كنيد.

ويرايش :
البته اگه دوست دارين با سونار اينكار و انجام بدين موقع اكسپورت بعد از انتخاب فرمت mp3 سمپل ريت رو از 24 به 16 تغييير بدين تا منوي بعدي كه مربوط به اكسپورت به mp3 هستش براتون باز بشه و اكسپورت كنيد.

8/9/09
30
0
0
با تشکر از شما آقا امید
اگه بخواییم اکسپورتی مثلا توی sound forge با فرمت ام پی تری بگیریم ،کدام بیت و هرتز مناسبه (البته با حجم متناسب) که حداقل افت کیفیت رو داشته باشه؟