آخرین ارسال‌ها

قیمت یا کیفیت کدام استودیو مانیتور

21/3/10
42
سلام دوستان عزیز ، من خیلی درمورد مانیتور های صدا تحقیق کردم ، به نتایج خیلی جالبی رسیدم ، تا به حال دقت کردین تو سایت های خارجی و تو لیست بهترین مانیتور های صدا خبری از مارک های معروف و گرون مثل genelec , focal , dynaudio نیست و در عوض مارک هایی مثل hs8 و jbl بیشترین امتیازارو گرفتن ، به نظر من خیلی عجیب اومد یعنی واقعا این مارک ها با اینکه از لحاظ قیمت و تجهیزات پایین تر هستن عملکرد بهتری دارن که اینجوری نمره گرفتن؟؟؟ دوستان متخصص در امور مانیتورینگ لطفا در بحث شرکت بکنن ، ممنون

فایل های ضمیمه

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,006
28
G Studio
سلام.
با توجه به این لیستی که شما قرار دادید این رقابت بین مانیتور های هم رده ی هم دیگه بوده و در واقع قرار بوده بین مانیتور های توی اون رنج قیمت تست انجام بشه و بهترین انتخاب بشه چون تمام این مانیتور ها توی یک کلاس هستند.

مانیتور های کلاس های بالاتر با قیمت های خیلی بیشتر طبیعی هست که با هم مقایسه بشن و توی لیست کنار این مانیتور ها قرار داده نمیشن.

21/3/10
42
دوست عزیز من اصلا توی گوگل اسمی از قیمت نیووردم ، خود شما هم میتونین تست بکنین تو هر موضوعی و هر سایتی بهترینارو جستجو کنین همون لیست میاد

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
امکان نداره hs با جنلک یا focal مقایسه بشه کلاس کاری مانیتور ها فرق میکنه

sinateo

عضو سایت
27/9/13
22
تبریز
سلام دوستان من تو اينستاكرام بيشتر استوديو هاي خارجي كه خيلي حرفه اي هستن و تجهيزات آنالوك كران قيمت توشون استفاده ميشه رو فالو كردم ولي اكثران مانيتورشون krk هست يا yamaha ،ديكه خيلي سنك تموم بزارن هردوشون رو با هم ميزارن،حتي استوديو هاي خونكي هم از اين مانيتورها استفاده ميكنن،خب اونا اكه بخوان ميتونن هر مانيتوري بخرن مثل ايران نيست كه قيمت ها بيخودي بالا باشه مثلا ٦٠٠ دلار كه تو ايران ميشه ٢ ميليون واسه اونا رقمي محسوب نميشه كه بنا بر اين اونا بجاي بحث بيخودي در مورد تجهيزات تمركزشون تو اصل مطلبه يعني فقط موسيقي

سلام خدمت دوستان عزیز
برای سبک الکترونیک کدام مناسب تره
genlec 8030bpm
dynaudio bm5 mkiii
dynaudio bm5 mkiii compact
Dynaudio LYD-5
با توجه به 5 اینچ بودن مانیتورها ایا این مدلها محدوده فرکانسی بیس رو بخوبی نشون میدن؟یا اینکه با توجه به بودجه یک مانیتور مثل vxt 6 یا vxt8 تهیه کنیم؟
اگر هم فرکانسهای low رو بخوبی نشان میدهند بین مانیتورهای نامبرده کدام بهتر در low رنج جوابگو هست؟

mimusik

عضو سایت
24/4/12
131
تهران
از بين مواردي كه نام برديد. دايناديو bm5 بيسش از بقيه بهتره و كلا هم از بقيه بهتره چون ووفرش هفت هستش و نميتونيد با پنج مقايسه كنيد. ولي سريه lyd مدل هفتش گزينه ي خوبيه و هزينتون رو ميبره بالا ولي ارزششو داره
[doublepost=1479068648,1479068440][/doublepost]ضمنا جنلك هم در اين مدل و سطحي كه نام برديد خيييلي براي كار موزيك توصيه نميشه ( كلا جنلك براي كار صداگذاري و پروژه هاي تصويري مناسب تره) البته خوب خيلي ها هم دوست دارن و استفاده ميكنن

KiuMars_TR

عضو سایت
22/8/16
179
28
سلام خدمت دوستان عزیز
genlec 8030bpm
dynaudio bm5 mkiii
Dynaudio LYD-5
با توجه به 5 اینچ بودن مانیتورها ایا این مدلها محدوده فرکانسی بیس رو بخوبی نشون میدن؟یا اینکه با توجه به بودجه یک مانیتور مثل vxt 6 یا vxt8 تهیه کنیم؟
اگر هم فرکانسهای low رو بخوبی نشان میدهند بین مانیتورهای نامبرده کدام بهتر در low رنج جوابگو هست؟
به adam a5x هم ميتونى فك كنى،ولى LYD 5 و من قبول دارم

21/3/10
42
سلام خدمت دوستان عزیز
genlec 8030bpm
dynaudio bm5 mkiii
Dynaudio LYD-5
دوست عزیز برای بهترین نتیجه genelec در کنار bm5 mkiii توصیه میشه ، اگه بودجه داری ، genelec 8040 رو در کنار bm6 قرار بده , اگر کمتره bm5 در کنار 8030 ، این دو مانیتور در کنار هم تمام ضعف های همدیگرو پوشش میدن و میکس بی نقصی رو اراعه میدن ، میکس من علی لهراسبی هم با ترکیب 8040 و bm6 کار میکنه، البته علم میکس در کنار اکوستیک قوی اتاق و انداره اتاق خیلی تاثیر داره ، بهترین مانیتور صدا هم در اکوستیک بد مثل یه اسپیکر معمولی صدا میده و‌ میکس من رو گول میزنه‌

صفحه ما در اینستاگرام

بالا