قیمت کارت صدا

شروع موضوع توسط GharaT.records ‏10/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک قیمت کارت صدا تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. GharaT.records

GharaT.records عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان خسته نباشید امیدورم حالتون خوب باشه.:smile (70):
    من عضو جدید این سایت هستم و برای یه سری سوال و کمک شما وارد سیستمتون شدم
    هرچند خیلی از مباحث شما بهره بردم و خیلی چیزارو یاد گرفتم.
    سوال بنده در مورد خرید کارت صدا و میکروفون هستش که امیدوارم منو راهنمایی کنید بودجه ی من برای خرید میکروفون و کارت صدا تا سقف 500000 t هستش . قیمت تا 100یا 200 بالا موردی نیست . میخوام مدل خوبی به بنده معرفی کنید که حد اقل یه مدت بتونم باهاشون کنار بیام.لطفا"pci معرفی کنید با قیمت روز؟؟؟؟؟
    بیشتر کارای من فقط ظبط صدا (vocal) هستش البته با کیبورد هم کار میکنم هرچند نیازی به ورودی یا خروجی زیادی ندارم.
    من آهنگامو با نرم افزار اف ال استدیو میسازم و میکس میکنم و همچنین صدا رو،،،،،،،، حالا این وسط بنده نیاز به میکسر دارم یا با نرم افزار میکس کافیه؟؟؟؟؟؟یعنی میکسر بخرم یا نه . اگه نیاز هستش لطفا" منو راهنمایی کنید.
    خواهشا" کسی اگه میتونه کمک بکنه منت بزاره و از علمش به ما بهره برسونه .
    دمتون گرم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/4/10
  2. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    امیدوارم لحظات خوشی رو در کنار دوستان بگذرونید.
    ابتدا یک سوال چرا کارت صدای PCI ?
    اجازه بدید بنده چیزی رو معرفی نکنم و صرفا این رو بگم که کاربر یک میکسر میتونه چه چیزهائی باشه :

1 : شما ورودی های زیادی دارید (میکروفون ساز یا هر منبع صوتی دیگه) اما اینترفیس (رابط کاربری یا کارت صوتی) شما اون مقدار ورودی رو ساپورد نمیکنه.

2 :
    شما چند ورودی دارید و کارت صداتون هم به قدر کافی ورودی داره اما بنا به هر دلیل میخواید تمام صداها رو در یک لاین یا ترک بگیرید در این صورت هم به میکسر نیاز دارید تا صداها رو براتون به صورت realtime میکس کنه.

3 : نیاز دارید روی صداتون قبل یا بعد از ضبط افکت هائی مثل ریورب یا هر افکت دیگری رو اعمال کنید , در این صورت هم بعضی میکسر ها میتونند مفید باشند. هر چند این شکل افکت گذاری بیشتر جهت کارهای زنده کاربرد داره و در دنیای نرم افزارها افکت هائی هستند که بسیار بهتر از میکسرهاس ارزان قیمت یا حتی متوسط صداها رو برای شما ویرایش می کنند.

4 : میکروفون کاندنسوری دارید و نیاز به تغزیه فانتوم پاور, اما کارت صداتون برق مورد نیازتون رو تامین نمیکنه.در این صورت هم اکثر میکسر ها جوابگو هستند. ضمن اینکه میتونید از منابع دیگر هم استفاده کنید مثل فانتوم پاور ها پری آمپ ها و ...

5 : کارت صداتون ورودی قابل قبولی از نظر پاور یا کیفیت نداره که در این صورت میتونید از میکسری که پری آمپ یا پیش تقویت کننده سیگنال داره استفاده کنید. که البته تاثیر کیفیت پری آمپ میکسر های معمولی چندان دلچسب نیست.

6 : قصد دارید میکسر نرم افزاریتون رو (FL Studio یا هر نرم افزار دگیر) به صورت فیزیکی یا سخت افزاری کنترل کنید . در این صورت هم بعضی از میکسر ها به شما این توانائی رو میدند که نرم افزار رو کنترل کنید. در ضمن میتونید کنترلر هائی که مخصوص همین کار تهیه شدند رو هم تهیه کنید که ظاهری شبیه به میکسر دارند اما ورودی و خروجی ندارند و صرفا کارشان کنترل نرم افزار به وسیله کلید هاشون هست که نیازتون رو به ماوس کامپیوتر کمتر میکنه. قیمت هاشان هم از حدود 280000 شروع میشه و یک کنترلر کامل حدود 1.500.000 قیمتشه

8 : این شماره هم برای مواردی که ممکنه فراموش کرده باشم!

9 : حقیر از سطح معلومات شما بی خبرم با این حال در صورتی که هر کدام از عناوین براتون نا آشنا بود سری به این تالار بزنید

حالا به عقیده خودتون شما به میکسر نیاز دارید؟ (جزو هیچ کدام از دسته های بالا هستید ؟)
    یک راهنمائی :

ذکر این نکته رو هم خال از لطف نمیدانم که امروز می فرمائید حداکثر میتونم تا X تومان خرج کنم. پس باید X/2 تومن (نیمی از پولتون رو) موقع تحقیقات در نظر بگیرید چرا که خود به خود مخارج جانبی پیش میاد خصوصا ایزوله سازی محیط کاریتون که شما در موردش چیزی نفرمودید و این نکته جالب که فرضا یک کارت رو در نطر میگیرید به قیمت 100 تومن بعد پیش خودتون میفرمائید چرا حالا که دارم اینقدر خرج میکنم فلان کارت 110 تومنی رو نخرم؟ اون که بهتره! و به همین شکل تا انتها... و در نهایت وقتی شاد و سرحال از فروشگاه میاید بیرون با تعجم توام با اخم میبینید رقم فاکتورتون دو برابر تصور ابتدائیتون هست. و این در صورتیست که تعداد صفر هاش بیشتر نباشه!

3. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با 500 الی 600 هزار تومن انتخابهای زیادی ندارید
    برای کارت صدا شما چاره ای جز خرید کارت اکسترنال ندارید
    چون کارتهای پی سی آی بدلیل نداشتن فانتوم پاور و ورودی مستقیم میکروفن بیشتر برای آهنگسازی کاربرد دارن نه برای ضبط
    از این جهت من به شما برای کارت صداm-audio fast track pro وrode nt1a رو برای میکروفن پیشنهاد میکنم
    کارایی این 2 قطعه ثابت شدست توی این رنج قیمت
    البته محیط آکوستیک فوق العاده لازم هستش در غیر این صورت به شما میکروفن داینامیک پیشنهاد میشه

دوست عزیز ارزونترین و ساده ترین کنترلرها (کنترلر نه میکسر) بالای یک میلیون قیمت دارن و میشه گفت گرونترین هاشون هم بالای 50 یا 60 یا 70 یا .... میلیون قیمت دارن
    از مطرحترین کمپانیهایی که این محصولات رو میسازن میشه Neve.Euphonix.Digidesign رو نام برد.

4. GharaT.records

GharaT.records عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به دوست خوبم string امیدوارم که خوب و سلامت باشید همچنین ممنون از جوابتون و اطلاعات خوب شما.

به نکته های خوبی اشاره کردید و از اونا بهره بردم ولی این که چرا پس سی آی صرفا" به خاطر علاقه خودم به این کارت ها و دائم در معرض خطر محیط بیرون نبودن.

بیشتر بحث شما روی خرید میکسر بود و شاید حق با شما بود .البته باز هم تاکید میکنم که من با نرم افزار اف ال استدیو کار میکسمو میتونم راه بندازم و کلا" خودم دوست دارم که کارهام بیشتر با نرم افزار باشه نه با سخت افزار و این موضوع برای کنترلرها هم صدق میکنه .و خرج آکوستیک و محل ضبط صدا هم جدا از خرید سخت افزار، کنار گذاشتم و از این لحاظ مشکلی ندارم.

آخر از هه اگه میتونید از بین کارت صدا های موجود در بازار هم اکسترنال و هم پی سی آی قیمت ها رو برام بزارید ممنون میشم

سلام به دوست خوبم washington

ممنون از اینکه شما هم جواب دادید .

شاید حق با شما باشه و هزینه ی من خیلی بالا نباشه ولی خب کاری نمیشه کرد

پیشنهاد های خوبی دادید البته هنوز تحقیق زیادی در موردشون نکردم.

سوالم اینجاست که این کارت صدا که شما معرفی کردید فانتوم پاور داره؟

چند ورودی صدا داره؟

قابلیت نصب کیبورد یا گیتارهایی با قابلیت پیک داره یا نه؟؟؟

ممنون

متشکرم

میشه بیشتر در مورد کارت صدا اطلاعات بدین .یعنی اطلاعات در مورد کیفیت ورودی خروجی و هر چی که در موردش میدونید؟:smile (70):

5. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام
    فکر میکنم این تاپیک ها براتون مفید باشه:
    جدول مقایسه اینترفیس های صوتی pci
    جدول مقایسه اینترفیس های صوتی usb2.0
    جدول مقایسه اینترفیس های صوتی Firewire
    خیر اینطور نیست.
    نمونه هایی از کنترلرهای ساده که قیمتی پایین یک میلیون تومان دارند:

قیمت کارت صدا-p38201h-66dccd027fb583b6d9621ec3a7b5afc4.jpg
    PreSonus Faderport

قیمت کارت صدا-CC1212TopView-79816f22170658146adf6f95a54fba7d.jpg
    Steinberg CC121 Advanced Integration Controller

قیمت کارت صدا-ATtopView-fbe2b9179f36327fd7c2274f38eed8c4.jpg
    Frontier Designs AlphaTrack Compact Control Surface

فایل های ضمیمه:

6. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ممنونم که دوستان پاسخ ساده بنده رو تکمیل کردند . هرچند مایل نبودم مدلی رو معرفی کنم اما اجازه بدید کمی پارو فراتر بگذارم (البته چندان به موضوع مرتبط نیست اولی اگر صلاح برانید حتما موضوع جداگانه ای ایجاد می کنیم)
    قیمت کنترلر ها از زیر 300000 تومان شروع مبیشه یا حتی زیر 150000 که جناب محبی در همین انجمن یکیش رو معرفی کردند به نام شاتل پرو . بنده مدت مدیدی به دنبال انواع کنترلر ها گشتم و به لطف سماجت از قیمت داخلی و جهانی اکثرشون با خبر شدم. فروشگاه های اینترنتی هم هستن که میتونید به سادگی سفارش بدید تا براتون تهیه کنند.

تو یکی از موضوعات همین انجمن دیدم که دوستان echo audiofire 4 را در رده قیمتی fast track از این کارت بهتر دیدند. اگر چیز خاصی در این مورد دیدم حتما انجام وظیفه خواهم کرد.
    مکی رو فراموش کردید قربان.

تشکر میکنم . البته بحث بنده در رابطه با کنترلر هائی بود که توانائی کنترل میکسر رو میدند. هر چند زیر 1000$ کنترلری که همه کاره باشه پیدا نمیشه.
    ظاهرا خیلی بحث را به انحراف کشاندم باید ببخشید.(چند روز اخیر بالاجبار از اینترنت هوشمند استفاده می کنم از ترس اینکه مبادا ارتباط قطع بشه فقط به تایپ فکر میکنم)

7. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    string عزیز ایشون گفت کارت صدا و میکروفن میخوات شما راجع به زمین و زمان حرف زدی جز این 2 تا
    وقتی کسی می خوات وکال ضبط کنه و موزیک بسازه که کنترلر احتیاج نداره و کنترلر هم فقط در استودیوهای تجاری استفاده میشه که تقریبا میشه گفت چند برند اصلی داره و بقیه کشکن
    شما اگه یه سر به سایت ams-neve بزنید میبینید که تقریبا کل هالیوود دارن موزیک فیلمهاشون رو به وسیله محصولات اون ضبط میکنن (قبل از وارد شدن به سایت web flash player رو نصب کنید وگر نه تصاویر مربوط به افتخارات neve در سال 2010 رو نمیبینید
    دوست عزیزی که مکی رو پیشنهاد دادید مطمئنا مارکهایی به غیر از مکی هم هستن که کنترلرهای خوبی تولید میکنن
    من فقط چند مثال زدم و سعی کردم که از برندهای فوق حرفه ای نام ببرم
    JunioR عزیز واقعا از شما دیگه بعید بود
    کنترلر یعنی کنترل کننده
    غیر از اینه
    ولی به هر حال باید یه چیزی باشه تا کنترل بشه
    1 کانال:smile (18):که البته فکر میکنم کانال مستر هم باشه که دردی از کسی دوا نمیکنه
    منظور من از ساده مطمئنا چیزی فراتر از یه کانال مستر و یه سری کلید بود
    در ضمن توی این دنیا تقریبا همه چیز وجود داره
    تقلبی . اصل . با کیفیت . بی کیفیت و ....
    به نظر شما یه ساعت ارزون که از دست فروش می خرید بهتره یا یه ساعت گرونتر که از یه فروشنده معتبر میخرید
    JunioR خان حالا فکر میکنید محصولاتی که معرفی کردید در چه سطحی قرار دارن
    ناراحت نمیشی اگه بگم فقط یه مشت اسباب بازین که جز جا گرفتن کاربرد دیگه ای ندارن
    در ضمن من توی یه مجله فارسی خوندم که یه شرکت کیبردهای ساده ای زده که قابلیت کنترل هم داره
    یعنی میشه گفت که قابلیتهای این محصول (منظور امکاناتیست که در تصویر زیر وجود دارد) در اون کیبرد هم وجود داره
    {username}-{filename}
    البته در اون مجله به قیمت ارزونش هم اشاره شده
    متاسفانه اسم و شماره اون مجله رو یادم نیست در صورتی که پیداش کردم اطلاعات بیشتری از این کیبرد در اختیارتون میزارم

8. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من کارت صدا رو emu 0404 usb 2 , میک رو هم nt1 پیشنهاد میکنم.قیمت کارت صدا هم 290000 تومان

9. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    حقیقت اینکه اینها هم به نوعی کنترلر هستند و نمیتونید اونها رو اسباب بازی فرض کنید و عملکردشون رو نادیده بگیرید.
    شما از فیدر اونها فقط برای کنترل کانال مستر استفاده نمیکنید میتونید برای کانال های دیگه هم استفاده کنید.
    اتفاقا این کنترلرها تو سطح خیلی خوبی قرار دارند و تا حدی میتونن به صدابردار کمک کنن.
    بهرحال از موضوع تاپیک خارج نشیم میتونید ادامه این بحث رو در تاپیک جداگانه ای دنبال کنید.

10. GharaT.records

GharaT.records عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یکی جواب مارو واضح تر بده و اگه سیستم معرفی میکنید مشخصات کامل بفرمایید ممنون

11. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله دوست عزیز هر دو کارت امکانات مورد نیاز شما رو دارند.
    2 ورودی XLR همراه با تغزذیه فاتوم + Echo Audiofire4 هم 2 ورودی 1/4 اینچی بالانس برای دستگاه ساز یا هر چیز دیگه داره (fast track رو درست چک نکردم). هر دو خروجی استریو هدفون با قابلیت تنظیم والیوم (سطح صدا) جدا گانه رو دارند. هر دو اکسترنال هستند و البته یک تفاوت آنهم اینکه fast track USB هست و Audiofire4 از پورت 1394 یا فایر وایر بهره می بره. که هر کدام خصوصیات خاص خودشان رو دارند.

خصوصیت usb در استفاده همگانی تره آن هست. میتونید از سیستمتون جدا کنید و به یک کامپیوتر همراه مدل یک هزار و سیصد و گاری متصلش کنید چرا که رابط usb همه جا هست. اما خصوصیت 1394 هم در حرفه ای تر بودن و سرعت بیشتر اونه که اگر PC دارید میتونید با حدود 30000 بهترین کارت فایر وایر رو براش تهیه کنید و اگر هم کامپیوتر همراه دارید متاسفانه در موردش اطلاعی ندارم.
    باید بنده رو ببخشید که حوصلتون رو با مطلب طولانی سر بردم. بنده صرفا مطالبی رو در مورد نیاز یا عدم نیاز بهمیکسر عرش کردم. در ضمن ایشون مردد بودند که برای استفاده از میکسر در نرم افزار چه راهی در گیش بگیرن که بنده بحث کنترلر ها رو پیش کشیدم.

بنده به هیچ وجه قصد توهین به سطح معلومات شما رو نداشتم, صرفا عرض کردم مکی رو از قلم انداختید.
    نمیتونید تصور کنید گاهی همین اسباب بازی ها چقدر به درد می خورند. در ضمن مگر شما از تم تمشون استفاده کردید و بی کیفیت بودنشون رو تضمین می کنید ؟
    خوب نظرتون در مورد این چیه ؟
    {username}-{filename}

این از نظر شما کنترلر هست ؟ قیمتش تو وطن حدود 270000 هست. همیچ چند روز پیش از یک سایت وطنی قیمت گرفتم. اگر مایل به تهیه بودید آدرسش رو براتون ارسال می کنم.

موافقم شخصا شدیدا بینانتخاب یک کنترلر میلیونی و یک کنترلر ساده موندم (انتخاب عجیبیه اما با دلائل منطقی) خوشحال میشم اگر شما که قدیمی تر هستید موضوع رو ایجاد بفرمائید تا بنده براتون بگم در راه انتخاب یک کنترلر چه ذجر عشقی کشیدم.

12. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    متاسفم که نتونستم به قدر کافی مفید باشم. متاسفانه یا خوشبختانه وقتی در موردی اطلاع نداشته باشم معمولا سکوت اختیار می کنم. در این مورد هم بنده نه با fasttrack کار کردم نه با audiofire اما تا آنجا که نت به داد بی سوادی بنده برسه سعی می کننم کمکتون کنم.

ببینید دوست عزیز سوال شما کمی ابهام داره. فرضا شما به دنبال یک اینترفیس + میکروفون برای ضبط وکال میگردید.(بگذریم از این که موضوعات مشابه بسیار ایجاد شده و توضیحات مفصل اساتید رو هم به همراه داره ) بنده عرض کردم پس ایزوله سازی چی فرمودید هزینه مجزا در نظر گرفتید اما حالا قصد دارم بگم پس مانیتور چی ؟ آیا شما با داشتن بهترین تجهیزات بدون اینکه خروجی کارتون رو به درستی بشنوید و ویرایش کنید میتونید کار مطلوبی ارائه بدید ؟ یا اینکه هدفون چی ؟! آیا برای اینها هم هزینه جدا در نظر گرفتید ؟ دوست من اگر هدف شما آهنگسازیست به میک و ورودی های اضافه احتیاجی ندارید ولی اگر هدفتون صدابرداریست به چیری بیش از یک میک و یک اینترفیس نیاز دارید. نمیگم هفت خوان رستم رو باید بگذرانید ولی حد اقل هائی هم هستند که مورد نیازند.

میکروفون nt1 که دوستمون پیشنهاد کردند به عقیده بنده انتخاب بسیار بسیار مناسبی هست. بنده از این میک استفاده میکنم و صدای به قول عام براقش رو دوست دارم. هر چند انتخاب های دیگری هم هستند اما باید دید شما اهل ریسک هستید یا خیر!؟ یعنی حاظرید وقتی همه میگن پراید امتحانش رو پس داده و یک خودروی همه کاره هست چرا که خیلی ها دارند ازش استفاده میکنند بفرمائید خیر بنده فکر میکنم فلان ماشین میتونه نیاز های من رو بهتر برآورده کنه و اینکه اکثرا دارند از fasttrack به همراه nt1 یا b1 یا امثالهم استفاده میکنند برای من دلیل قابل قبولی برای مطلوب بودنشون نیست خصوصا که تا صدای خانندتون رو با میکروفونتون تست نکنید نمیتونید بگید بهترین میکروفون چیست. اگر از این دست هستید انتخاب های دیگری هم خواهید داشت. فرضا استاد پایگان معتقدند تو همین رنج از قیمت sm proaudio هم یک میک همه کاره داره که به خوبی از پس string ها هم بر میاد چه نایلون و چه استیل.

و اما به عنوان حد اقل ها شما باید حدود 370-80 در نظر بگیرید برای یک مانیتور + حدود 300 برای یک کارت صدا + حدود 300 برای یک میکروفون و این شد حدود 900 و اندی بدون کابل ها کانکتور ها و باقی مخارج. برای مانیتور near 05 یا BX5 میتونن انتخاب های خوبی باشند ولی قمت ها حدود400 تا 450 هست پس به بودجتون هم نمیخوره و کمتر از این هم اکثرا معتقدند هزینه نکنید بهتره. nt1 تصور میکنم حدود 270-80 باشه و fast track همینطور + یک هدفون به قیمت حد اقل 43000 (AKG K44)

یک نصیحت : به دنبال کارت هائی با یک ورودی نباشید. اطمینان میدم به فاصله چند ماه به یک میکروفون دیگه هم نیاز پیدا میکنید خصوصا اگر قصد ضبط ساز رو هم داشته باشید که داشتن دو میکروفون خصوصا دو میک متفاوت میتونه کمک گرانی باشه.

fasttrack و echo audiofire هر دو پاسخگوی نیاز شما خواهند بود و در نظر سطحی که به بهشون انداختم تفاوتی جز همان که در پست قبل عرض کردم ندارند. هر دو مدئی نمونه برداری 24/96 هستند از نظر تعداد ورودی و خروجی یکسانند هر دو ورودی و خروجی MIDI دارند و هر دو از SPDIF پشتیبانی میکنند. echo Audiofitre مدئی تاخیر در حد صفر هست و در مورد تاخیر fasttrack هم مطلع نیستم هر چند قطعا تاخیر کمتر در کارت های 1394 طبیعی به نظر میرسه و هر دو هم چه با PC و چه با MAC سازگارند . اما اینکه کدام بهتر عمل نمونه برداری از صدا رو انجام میدند رو باید از کسی پرسید که هر دو رو استفاده کرده باشه وگرنه تنها ریویو ها به داد شما خواهند رسید. زیاد هم بد دل نباشید تفاوت آنقدر نیست که از خرید یکی از دو کارت پشیمان بشید.انشا االه به زودی خرید بسیار بهتری خواهید داشت:smile (70):

13. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    قیمت این میکروفن حدود 210000 الی 225000t هست.

14. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز
    شما برای خریدن کنترلر میلیونی پول ندارید و کنترلر ساده به نظر خودتون هم بی ارزش میات
    شما کنترلر می خواید که دوستاتون ببینن بگن وَو پسر این چیه؟ چند خریدی؟ بابا حرفه ای؟
    اگه برا این می خواید بخرید بهتون پیشنهاد میکنم که بودجتون رو افزایش بدید و یه چیزی رو بخرید که سرش به تنش بیرزه
    نه عزیز جان من به کنترلر بهرینگر احتیاجی ندارم تا چند وقت دیگه هم میرم سربازی پس خرت و پرت دور خودم جمع نکنم بهتره
    درباره بهرینگر هیچ چیزه دیگه ای نمیتونم بگم چون کاملا واضحه
    بعضیها فکر میکنن بهرینگر بیشتر میکروفن . میکسر و مانیتورهاش رو بد میزنه
    حاظرم قسم بخورم می دی کنترلر فابریکش رو باز کردم دیدم3 تا کلید از کلاویه هاش اصلا کار نمیکنه
    کارت صداش هم به نظر من با آنبورد هیچ تفاوتی نداره (تست کردم)
    بهرینگر هر چیزی که داره کپی برداری شدست (به نظر من از تقلبی هم یه چیزی اونورتره)
    برای همین هیچوقت طرف بهرینگر نمیرم
    ببینید کنترلر رو همه میدونن برای چیه
    برای میکس
    میکس چی؟
    میکس لاینهای زیاد موسیقی
    و تنها کاربردش صرفه جویی در وقته
    استرینگ میشه بفرمایید موسیقی ای که قراره بوسیله کنترلرمیکس کنید چند ترک هستش و تنظیم دستی لاینها چقدر از وقت شما رو تلف میکنه
    در ضمن بحثی که شروع شده باید تموم بشه
    اگه به یه جواب درست برسه به محل مناسب منتقل میشه
    در غیر این صورت پستهای اضافی توسط مدیرت پاک میشن
    ------------------------------------------------------------
    من واقعا نمی فهمم که چرا بعضیها دوست دارن تا یکی گفت قیمت فلان از اینجا به بالاست
    سریع بیان بگن نه یه شرکتی هست که اشانتیوناش کنترلر هم هست
    در ضمن اگه موسیقی ایران اینقدر نابغه داره چرا تا حالا به هیچ جایی نرسیده
    نه از خواننده و آهنگساز در جای خاصی قرار داریم نه از لحاظ ساخت لوازم موسیقی
    یه وی اس تی ایرانیا نتونستن هنوز بسازن
    لطفا نگید که حمایت دولتی لازمه که همه میدونن اکثر کمپانیهای الان خصوصین
    ولی در ایران اصلا تفکری در این ضمینه وجود نداره
    هر جا هم که فکر نباشه معمولا رشد نداره

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/4/10
  15. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان عزیز فکر نمیکنید بحث داره از موضوع اصلی خارج میشه ؟

لطفا از موضوع اصلی خارج نشید تا مجبور نشم پستهای اضافه رو حذف کنم.
    موضوع اصلی تاپیک قیمت کارت صدا بود.
    اما ببینید بحث به کجاها کشیده شده.!؟
    کاربر عزیزی که این تاپیک رو ایجاد کرده دنبال پاسخ مناسب برای سئوالش هستش.
    در صورتیکه پاسخی ندارید و یا قیمت ندارید لطفا ارسالی انجام ندید.

با تشکر.

16. GharaT.records

GharaT.records عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دمتون گرم آقا امید یکی به فکر ما باشه .آقا امید اگه میتونید شما جواب مارو بدید ممنون میشم:smile (70):

17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کارت فست ترک پرو و echo audio fire 4 کارتهای خوبی هستن. خودم هم برای خیلی از دوستام گرفتم و نصب کردم و راضی هم هستن.
    میکروفون هم nova خوبه اما اگه بتونین با کمی هزینه بیشتر nt-1 بخرید بهتره.

18. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    جناب محبی من تا به حال به nova دسترسی نداشتم. البته نمونه ها رو شنیدم اما نمیشه بهشون اطمینان کرد چرا که هر کدام در یک محیط و با صدائی متفاوت ذخیره شدند. به عقیده شما بین nova و NT1 کدام صدای براق تری دارند ؟
    اگر بخواهید به کسی که صدای براید رو می پسنده پیشنهاد کنید کدام رو انتخاب می کنید ؟ یا بلعکس.

19. GharaT.records

GharaT.records عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    :smile (70):ممنون از زحمت شما آقای محبی که جواب بنده رو دادید.
    فقط خواهشم اینه که اگه میتونید بیشتر در مورد این کارت صدا توضیح بدید مثلا" ورودی ، خروجی ،فانتوم پاور و .....؟
    متشکرم

20. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من هر دو مدل رو تست کردم و خودم nt-1 رو دارم.
    و بنظرم صدای اون براق تر و شفاف تر هستش. اما در موقع رکورد بعضی سازهای مثلا گیتار باید خوب اکولایز بشه.

در مورد هر دو کارت در سایت مطلب هستش میتونید سرچ کنید. fast track pro رو که در تاپیک های زیادی در مورد ش بحث شده. اما در مورد ehco audio fire 4 در اینجا مشخصات اون ذکر شده

بارگذاری...