قویترین نرم افزار ادیت کلیپ چیه ؟

شروع موضوع توسط Nima Golestan ‏5/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک قویترین نرم افزار ادیت کلیپ چیه ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    می خواستم بدونم با چه برنامه ای معمولا کارهای کلیپ های تصویری رو به صورت حرفه ای انجام میدن ؟ یه برنامه حرفه ای چیه ؟ البته من با ادیوس یه آشنایی کوتاه دارم . سلیقه بدی هم ندارم . آیا می تونم یه کلیپ خوب با کارگردانی و ... درست کنم ؟ نرم افزار After Effects چطوره ؟ خوبه ؟

ممنون .

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بیشتر دوستان من با اودب پریمیر و avid کار میکنن.

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آخه یه بار همین ادوب پریمیر رو نصب کردم ولی سیستمم جواب نمیداد . نمیدونم چرا . الان در حال حاضر ادیوس 5 رو دارم و افتر افکت . چه سخت افزاری واسه کار ادیت ویدئو لازمه که داشته باشم ؟ با 1 gb گرافیک 9600 و 4 gb رم می تونم کارمو انجام بدم ؟

4. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    یکی از دوستان من که در کاره ساخت کلیپ هست از after effects خیلی استفاده میکنه
    حتی برای یکی از کلیپ هایی که میخواست بسازه مجبور شد after effects رو یاد بگیره
    اگه بخوای میتونم ازش بپرسم که از چه برنامه هایی استفاده میکنه

5. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    آره میشه، من خودم با رم 512 و گرافیک 128 چندین کلیپ 3 و 4 دقیقه ای با پریمیر ساخته ام. خوب بود فقط توی رندر کردن کمی زمان می برد.

6. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    امروزه پدیده ی ae همون افتر افکت جهانی شده و اکثرا ازش استفاده می کنن. حتی توی کلیپ های جام جهانی هم اکثرا دیدم افکت های از پیش آماده ی افتر استفاده کردن. تا جایی که اطلاع دارم برادران بوشهری، بروبکس هم از افتر استفاده می کنن. یکی از دوستانم از افتر استفاده می کنه. یکی از پلاگین هاشو دانلود کرده بود قشنگ آسفالت رو تیکه تیکه می کرد. انگار شهاب سنگ خورده بود. حتی می شد تهش "ماگما " گذاشت انگار آتش فشان فوران کرده.. کلا چیز باحالیه

7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ممنون از همه شما دوستان . ممنونم حمید رضا جان . اگه یه لطف کنید و بپرسید ازشون ممنونتون می شم . حقیقتا جدیدا می خوام بزنم تو کار کلیپ :d آخه واقعا زور داره . از اینطرف بشینم تمام انرژی و وقت و ... رو بزارم روی یه کار و بهترین کار ازش بسازم و از اونطرف یکی بیاد و با کلیپ درست کردن روی موزیک من همه چیز رو خراب کنه . راستش تا حالا 2-3 تا کلیپ دارم که برام ساختن ولی هیچ کدومش به درد من نخورده . یکی از مهمترین چیزی که رعایت نشده سلیقه هست . که اصلا به خرج داده نشده .

8. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    برنامه های مختلفی هستند که هر کدوم مزایای خودشونو دارن.از جمله برنامه های زیر:

Sony Vegas Pro,Apple FinalCut,Edius,Adobe Premier,Adobe After Effect,
    Avid Media Composer,Pinnacle,Magix Video Pro X

البته کارهای تصویری به مراتب پردازش سنگین تری نسبت به کارهای صوتی داره و به همین دلیل سیستم خیلی قدرتمند به علاوه یک کارت کپچر حرفه ای که بصورت ریل تایم رندر میکنند و بالای یک میلیون قیمت دارند نیاز هست.
    البته با سیستم شما هم میشه کار کرد.

9. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    مرسی امین جان . حالا می خوام بدونم چه دوربینی رو واسه ضبط کلیپ کرایه کنم که کیفیت خیلی خوبی رو داشته باشه ؟ :smile (49):

10. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    معمولا از برندهای سونی و پاناسونیک استفاده میشه و مدتیست که دیگه تقریبا اکثرا قابلیت فیلمبرداری با کیفیت HD و یا Full HD رو دارند..مثل مدلهای زیر:

Panasonic Professional AG-HMC40
    Sony HDR-FX7
    Panasonic Pro AG-HMC150

البته برندهای JVC و Canon هم گزینه های خوبی هستند.

11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من این 3 برنامه رو دارم . به همراه آموزش . ولی به علت کم داشتن زمان می خواستم بدونم کدوم یکی رو پیش بگیرم که اگه وقتی براشون گذاشته میشه منفعت داشته باشه :

Premiere Pro 2
    Primiere CS3
    EDIUS Pro 5
    After Effects CS4

می شه از افکتهای همدیگه هم استفاده کرد ؟ مثلا یه سری کار ها رو با فلان برنامه انجام داد و سری دیگه رو با یکی دیگه .

ضمنا این دوربین هایی با نام X1 و الی X5 چطور هستن ؟ من فقط اینجوری شنیدمشون .

12. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    Full hd به بالا رو در نظر بگیر
    به پایین تر از اون فکر نکن

13. mj1

mj1 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    توي ايران مهمترين كمبود در ساختن كليپ به نظرم دوربينه حتي توي سينما هم اين كمبود رو داريم واين خيلي حيفه چون برخي از كليپ ها واقعا زيبا هستند و مي تونند در سطح كليپ هاي بين المللي باشند اما به دليل استفاده از دوربين هاي سطح پايين اونطور كه بايد از آب در نيومده البته اين اواخر چند تا كليپ خوب از اين نظر در اومده كه البته فكر كنم دبي فيلمبرداري شده . در كل در درجه اول به فكر بهترين دوربيني باشيد كه مي تونيد توي ايران گير بياريد كه بايد با يه متخصص مشورت كنيد .

14. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,493 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    نیما جان ی چیزی رو که باید بهش زیاد دقت کنی داستان کلیپ هست
    که باعث میشه خیلی از ابزارهای مورد نیازت رو مشخص کنه

من به دلیل علاقه ام به گرافیک همیشه پیگیر موضوعات پیرامونش هستم
    اگر داستان کلیپ در ذهنت باشه خیلی راحت تر می تونی ابزار رو انتخاب کنی
    این رو هم بدون هیچ برنامه ایی به تنهایی کافی نیست اگر صرفا می خوای افکت های تصویری زیبا به کار ببری AE خیلی عالیه اما از اونطرف باید editor خیلی خوبی باشی که بتونی ذهنت رو پیاده کنی توی کلیپ

چیزی که الان توی کلیپ های ایرانی دیده میشه همه اش کلیشه اس خیلی کم نبوغ و نوآوری می بینیم
    دلیلش هم نداشتند داستان و فضا سازی هست ( یادگیری استفاده از نرم افزار سخت نیست اما چطوری استفاده کردن ِ که مهمه )

در حال حاضر در کلیپ های سطح جهانی از انیمشن realistic استفاده زیادی میشه
    نرم افزار هایی مثل Maya

این نرم افزارها برای یاد گیریشون زمان زیادی نیاز داری ( گرافیک دنیای بزرگیه )
    فکر می کنم اگر شما به عنوان صاحب اثر نظارت کنی و مراحل ساخت کلیپ رو به دست کسانی که تخصصشون گرافیک هست بدی نتیجه خیلی بهتری میگیری

15. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آخه بدبختی من اینه که کار رو دست هر کی می دم دلسوزی نمیکنه . طرح کلیپ و ... هم بهشون دادم ولی انگار که نه انگار . کلیپ زمان تموم شدنش مثل کلیپ عروسی می مونه . قسمت شه آپلود می کنم ببینید . هر کدوم هم 2 میلیون و 3 میلیون هزینه ام شد . حالا خوشبختاته خوبیه کار به اینه که قرار دادی بود وگر نه ورشکست میشدم :smile (49): قبلا کارای تیزر های تبلیغاتی می کردم . یه چیزایی تقریبا میدونم . گفتم شروع کنم به کار شاید فرجی شد و ... حالا یه سوال :

من خودم اگه بخوام یه دوربین بخرم چقدر هزینه برام بر میداره ؟ با 3 میلیون تومان می تونم یه دوربین خوب و با کیفیت بخرم ؟ چیزی که بتونم باهاش کلیپ کار کنم در حد شبکه های در جه یک ماهواره ای :smile (49):

16. mj1

mj1 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با 2 يا 3 ميليون بعيد ميدونم دوربين آنچناني گير اورد فكر كنم يه چيزي تو مايه هاي همون كليپ هاي عروسي در بياد . اگه بخوايد كليپ هاي با كيفيت آنچناني بسازيد شايد با اجاره دوربين بشه كاري كرد البته نمي دونم تا چه اندازه اين امكان وجود داره . كلا توي بحث تصوير كه وارد بشيم هزينه ها وحشتناك بالا ميره . يادمه سعيد مدرس كه كليپ هاشم كيفيت خيلي عالي ندارند توي يه برنامه تلويزيوني مي گفت اين دوربين هاي 17 - 18 ميليوني كه تو ايران هست به درد نمي خوره برا كليپ سازي. البته اين قضيه مال دو سال پيشه .حالا شما حدس بزن چقدر بايد هزينه كني تا به يه كيفيت خوب برسي .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏5/7/10
  17. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    ببخشید یه کمی دیر شد آخه دوستم درگیر امتحانا بود
    اونطور که دوستم بهم گفت از Adobe Premier و after effects استفاده میکنه و گفت بیشترین انرژی رو هم after effects میگیره
    در ضمن تو این راه برات آرزوی صبر و شکیبایی کرد :smile (35):
    ولی با شناختی که من از شما دارم میدونم که موفق میشید :smile (24)::smile (13):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/7/10
  18. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ممنونم آقا حمید . بسیاااااار زحمت کشیدید . اتفاقا هر 2 برنامه رو هم دارم . جالبه که محیط کاریشون هم کاملا شبیه به هم هستند :smile (75): ممنون از لطف شما و دوستتون . تصمیم گرفتم دیگه یه دوربین بخرم ولی نمیدونم چی ؟ می تونم یه 8-9 تومانی ردیف کنم .

19. abbas qashqai

abbas qashqai عضو سایت

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    من خودم تو کار کلیپم . نرم افزار افتر افکت گزینه خوبی میتونه باشه برای خلق آثار جدید ،
    بهتون پیشنهاد میکنم برای ساخت کلیپ حد اقل با یک طراح صحنه و لباس و ... صحبت بکنید

20. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    الان بیشتر تبلیغات تلویزیون خودمون یا موزیک ویدئو ها با after efecte و حتما کنارش یه نرم افزار میکس ویدئو هم هست که بین 3تا برنامه primier و adius و avid بهترین و قویترین avid هستش(البته کار باهاش سخته و سیستم خیلی قوی میخواد )...کناره این نرم افزار ها حتما نرم افزار های دیگه هم استفاده میشه مثله photoshop و particel illusion ...

بارگذاری...