قوانين و مقرارت كار در استوديوها.

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏19/11/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک قوانين و مقرارت كار در استوديوها. تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوستان .

شايد براي دوستاني مثل من كه بيشتر وقتشون رو در استوديوشون هستن و در حال انجام كار.
    قوانين و مقرارت رسمي مفيد باشه .
    من يه سري قوانين براي كار در استوديو خودم درست كردم كه شايد به درد شما هم بخوره.
    البته با توجه به اينكه استوديو ي من رسمي و مجوز دار هستش اين قوانين رو در يه قاب و به سايز 45 در 90 پرينت كردم و در ديد مشتريهام قراردادم.:

قوانين و مقرارت كار در استوديو اميد.

1-در موقع امضا قرارداد به بندهاي آن توجه بفرمائيد و سپس امضا نمائيد. در غير اينصورت استوديو مسئوليت عواقب ناشي از موارد احتمالي را نخواهد پذيرفت.

2-حداقل نيم ساعت قبل از ضبط در استوديو حضور داشته باشيد.

3-با توجه به اينكه تايمر استوديو در ساعت معين شده شروع به كار خواهد كرد پس در صورت عدم امكان حضور در تايم ضبط بايد سه ساعت قبل به استوديو اطلاع دهيد در غير اينصورت تايم شما به منزله كار انجام شده منظور خواهد گرديد.

4-تاخير بدون اطلاع قبلي نيز شامل مورد بالا خواهد شد.

5-در هنگام ضبط ديگران و بدليل احترام به حق سايرين از حضور در اتاق فرمان خودداري نموده و در اتاق انتظار بمانيد.

6-در ساعاتي كه براي شما در نظر گرفته شده فقط نوازندگاني كه براي اجرا در نظر داريد حضور داشته باشند و از آوردن افراد متفرقه و دوستان خود به استوديو خودداري فرمائيد. رعايت اين مورد باعث تمركز و عدم شلوغي در استوديو و در نهايت انجام كاري خوب و اصولي بوده و مسلما به نفع شماست.

7-درمورد آثار ساير مشتريان و هنرمندان ديگر و يا كارهاي انجام شده ديگران اظهار نظر ننمائيد. مگر اينكه آن شخص در استوديو حضور داشته باشند و از شما درخواست نظر كند كه آنهم بايد با رعايت ادب و احترام از طرف شما همراه باشد.

8-بد گويي و انتقاد خارج از ادب نسبت به ديگران در استوديو مطلقا ممنوع است.

9-در صورتيكه به هر دليلي از ادامه كار خود در اين استوديو منصرف شده و قصد تكميل آن را در استوديوو ديگر داريدو بدليل اينكه اثر يا آثار شما بايد در گزارشات عملكرد استوديو به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ارسال شود. لذا بايد كتبا به استوديو درخواستي مبني بر انتقال پروژه ها با ذكر نام و مشخصات استوديويي كه قصد انتقال را داريد ارائه نمائيد.

10- رعايت نظم و انضباط و نظافت در استوديو نشانگرشخصيت شما خواهد بود.

توصيه ها و قوانيني براي دوستان نوازنده

1- دوستان عزيز نوازنده لطفا قبل از ورود به اتاق ضبط ساعت. گردنبند.. و هر نوع زيور الاتي كه توليد صداي اضافه ميكند را در آورند.

2- استفاده از لباس مناسب كه راحتي شما را در در زمان نوازندگي تامين كند باعث اجراي بهتر شماست. حتي المقدور از پوشيدن شلوارهاي جين و تنگ كه دكمه هاي فلزي آن نيز در برخورد با ساز صداي اضافه توليد ميكند خودداري فرمائيد.

3- استفاده از موبايل در اتاق فرمان و اتاق ضبط ممنوع است. پس لطفا انرا خاموش كنيد.

4- ساز مناسب با خود بياوريد و انرا قبل از نوازندگي چك و كوك نمائيد.

5- اينكه گفته ميشود براي اجراي خوب از مواد مخدر و يا مشروبات الكلي و يا روانگردان ها استفاده كنيد ياوه و گزافي بيش نيست و نبوده لذا رعايت اصول شرعي و عرفي در استوديو الزاميست و در صورت مشاهده مراتب كتبا به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي با ذكر نام فرد خاطي ارسال خواهد گرديد.

تذكرات مهم

استوديو يك محل فرهنگي و هنري است لذا هرگونه بحث سياسي و اعتقادي و مذهبي در اين محل ممنوع است.

رعايت مسائل ذكر شده باعث خواهد شد در كنار هم و با دوستي و رفاقت براي اعتلاي موسيقي شهرمان و در نهايت كشور عزيزمان گام برداريم.

مديريت استوديو اميد

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مرسی امید جان من این موارد رو کپی می کنم ودر استودیو میذارم

من که همیشه با گروه ارشاد مشکل داشتم ودارم!

3. Masoud.abtin

Masoud.abtin عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    امید جان خیلی عالی بود ......
    من با اینکه چند تا استودیو مجوز دار رفتم ولی همچین جیزی به چشمام نخورد!!!!

4. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آقای محبی این که وقتی یه گروه برای کار استوديو اجاره میکنن نمیخوان هیچ غریبه ای توی استودیو رفت آمد داشته باشند دلیلش چیه؟؟؟

یعنی اینقدر کارشون بده که نمیخوان کسی کار اصلی را ببینه؟!:smile (49):

5. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    امید فکر کنم یه جایی درباره چیزای لازم واسه گرفتن مجور بحث کردیم. اگه اونو هم بیاریم اینجا خیلی خوب میشه. اگه باز درباره اش حرف بزنیم عالی می شه .
    ممنون