آخرین ارسال‌ها

پروژه آهنگسازی قطعه حماسی "Rise From The Ashes | از خاکسترها ، برخیز ... " ، در سه موومان برای ارکستر

5/7/14
47
29
درود دوستان
قطعه "Rise From The Ashes " جدیدترین و یکی از پرزحمت ترین کارهاییست که ساخته ام . ایده اصلی اینکار مربوط به 2-3 سال پیش است اما ساخت ان را 8 ماه پیش اغاز کردم .
این قطعه را برای انسانهای جنگ ساختم که جانی دوباره بگیرند ، زخم های باز زندگیشان را بندند و دوباره با درد اما محکم بر روی پاهای لرزانشان برای فردای ازادی بایستند .
تشکری ویژه از سیامک سرمدیان عزیز در طول این مدت چند بار قطعه را شنید و با مهربانی کمک فراوانی کرد .
تقدیم به آلان کردی پسری که دنیای سخت را به گریه انداخت ..
cover.jpg
ساختار :
این قطعه برای ارکستر کامل شامل تمامی سازها ممکن و همچنین افکت های سینتی سایزری نوشته شده است و تمامی ان از کتابخانه های صوتی مجازی تشکیل شده است .

لیست کتابخانه های صوتی مورد استفاده :
1-CINEMATIC Strings
2-Orchestral Essential-Symphobia1
3-Ethno World
4-8dio Dubstep
5-Native Instruments The Grandeur
6-Requiem Pr
7-Cinesamples Brass
8-OrchestralTools WoodWinds
9- Clara
10-ToneHammerEpic TomEnsemble
11-EWQL Voices of the Apocalypse
12-8Dio Epic Dhol Ensemble
13-Ilya Efimov Modern Bass
14-Studio Drummer
15- Epic Risers Drums Downshifters

و چندین عنوان دیگر ...

سناریو :
موومان اول :

قطعه در گام سل مینور (Gm) و با یک افکت صوتی شروع می شود و در ادامه روی اکورد تونیک هارمونی کوارتال موقعیت خود را تثبیت می کند . باس با صدایی کم اما ممتد در حال کوبیدن است و در ادامه یک ostinato توسط گروه زهی با تغییر داینامیک شروع به نواختن می کنند تا و زمانی که صدای مرد شرقی تمام می شود ، کار خود را به اتمام می رسانند .
در ادامه با یک افکت صوتی الکترونیکی قطعه سقوط و پس از چند لحظه گروه کر حماسی شروع به خواندن یک بخش کنترپوانی می نمایند .

پس از اتمام کار ، گروه کر روی یک نت ثابت می مانند تا پیانو بتواند موقعیت خود را تثبیت کند و در ادامه ملودی و تم اصلی اثر شروع می شود . پس از مدتی فضای داستان با اکورد VI-3 و صدای اصرار امیز هورن و استکاتو های باز در ویلن ها تغییر می کند و پس از اتمام کار و نواخته شدن ضرب اخر توسط تیمپانی، یک ملودی به صورت دیزالو توسط هورن و ویلن 1 ترمولو می شنویم .
پایان موومان اول


موومان دوم :

با صدای چارلی چاپلین و سخنرانی معروف او در فیلم دیکتاتور، در ر مینور (Dm ) ،شروع می شود . صدای ریز ویلنها به صورت نت پدال در ادامه اضافه می شود و پس از مدتی سولو سوپرانو و گلوکن و هارپ به داستان اضافه می شوند تا فضایی احساساتی خلق شود. این سازها تا پایان سخنرانی با چارلی چاپلین با او همراهی می نمایند .

در ثانیه : 3:13 قطعه تغییر مود می دهد و خود را به صورت حماسی و ریتمیک با یک پاساژ درام ، در می اورد . Brass ها نقشی پر رنگ تر در این قسمت دارند .در ادامه با یک حرکت تند و تیز استرینگ ها چند اکورد مختلف می شنویم تا ذهن از روی گام اصلی خارج شود و در نهایت در ثانیه 3:52 مدولاسیون اتفاق بیفتد . بدین ترتیب موومان دوم نیز به پایان رسید .


موومان سوم :
این موومان را می توان واریاسیون تم اول دانست که در گامی جدید تر برای نمایش " خیزش از خاکستر " با همراهی کامل با گروه کر اغاز شد. با این مدولاسیون قصد ان بوده تا روی دیگری از انسان تا از خاک بلند شده و با توانایی های جدید نشان داده شود .

در انتها با یک کادانس گول زننده و نت تونیک باس پیانو قطعه به اتمام می رسد .

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
 
بالا