پروژه تمرینی قطعه ای در سبک متال - pooya_h

26/2/16
7
2
3
29
با درود بر اساتید و دوستان گرامی
این قطعه رو من با گیتار آکوستیک ساختم و نت اون رو با نرم افزار Guitar Pro 6 نوشتم،
در حقیقت این قطعه برای گیتار الکتریک ساخته شده ولی چون فعلا به گیتار الکتریک دسترسی ندارم برای شبیه سازی از نرم افزار Guitar Pro 6 استفاده کردم، مشخصات گیتار و افکت های استفاده شده در نرم افزار رو در زیر آوردم؛
گیتار:
Electric Guitars Humbucker - Jazz ES
امپ:
Modern
UK Light
افکت:
Orange Squeeze
 

فایل های ضمیمه

  • 1.3 مگابایت نمایش‌ها: 173

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
491
771
93
25
ریتم و ملودی قشنگی داره ولی اگر قصد کار در زمینه متال رو داری این چند نکته رو فراموش نکن :
۱. متال سابژانر زیاد داره، سعی کن قبل از ساختن قطعات متال، سابژانر مورد علاقت رو تحلیل کرده باشی و آرتیستهای مورد علاقت رو هم به وفور گوش داده باشی، اینطوری فضای ذهنی میره توی همون سابژانر و به راحتی میشه کار خوب در آورد ازش.
۲. صدای گیتار دیستورت دار به تنهایی کافی نیست. حتی خشک ترین گروه ها (مثلا Darkthrone یا Mayhem) در خیلی از کارهاشون از صداهای دیگری برای فضاسازی استفاده کردن. البته فراموش نکن افکت های خاص روی گیتار، مثل Delay و Reverb و ... هم میتونن تاثیر زیادی داشته باشن! برای اون مورد فضاسازی هم که اشاره کردم، میتونی از سینتسایزر یا پیانو و ... استفاده کنی.
۳. متال بدون درامز هم قشنگ نیست. گرچه گروه هایی مثل Khanate درامز رو تقریبا حذف کردن ولی اونها استایل موسیقی رو طوری ترتیب دادن که نبود صدای درامز هم حس نشه. پس حتما متناسب با گیتار و بیس، یه لاین درامز هم نیاز داری. استایل های مختلفی از درامز هم هست که میتونی با یه سرچ ساده ببینی کدوم سابژانر کدوم استایل رو میطلبه.
 
  • تشکر
واکنش‌ها: pooya_h
26/2/16
7
2
3
29
ممنون از شما دوست خوب من بابت وقتی که گذاشتید و ممنون از راهنمایی ارزشمندتون