قضایی بودن انتشار آثار هنرمندان

3/7/13
9
0
1
تهران
سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران سایت پرشین موزیک

یه سوال از از اقایون متخصص. اینکه انتشار فیلم از کنسرت یک خواننده در سایت ها مجازه یا غیر مجاز یعنی خواننده میتونه پیگیری کنه یا نه؟ از لحاظ قضایی

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
25/5/14
1,062
682
113
30
Every where that there is Music
سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران سایت پرشین موزیک

یه سوال از از اقایون متخصص. اینکه انتشار فیلم از کنسرت یک خواننده در سایت ها مجازه یا غیر مجاز یعنی خواننده میتونه پیگیری کنه یا نه؟ از لحاظ قضایی
در دجه ی اول باید بگم نمیخواد زیاد نگران این مساله باشید... هر زمان قانون کپی رایت اینجا حل شد این موضوعات هم حل میشه.
شما که قرار نیست نسخه ی HD داشته باشید... تمام کنسرتها و ویدئوهایی که ازشون وجود داره معمولا با همین دوربین های معمولی و گوشی ها تصویر برداری شده...
خواننده باید از خداشم باشه که شب اجرای زندش و دارن تبلیغ میکنن براش تو سایتا...
این نگرانی زمانی هست که به طور مثال خواننده با هزینه ی شخصی خودش و یا تهیه کننده بهترین تصویر برداری رو انجام دادن و برای تصویر برداری هزینه ی زیادی شده باشه و همچنین یک شرکت اون ویدئوی مخصوص رو منتشر کنه و ثبت بشه در وزارت ارشاد.اونوقت بله میتونن پیگیری کنن...که البته من که تا به امروز ندیدم همچین سناریویی برای اجرای زنده اینجا نوشته بشه...
شما بابت تماشای فیلم کنسرت اینجا پول میدین؟مردم تو خرج اولیه ی خودشون موندن.

البته من برداشت دیگم از حرفتون این بود که آیا قرار دادن کنسرت خواننده ی مجاز مشکل داره یا نه... که خواننده ی غیر مجاز هیچوقت پیگیر فیلم کنسرتش نمیشه چون به ضرر خودش تموم میشه...

3/7/13
9
0
1
تهران
در دجه ی اول باید بگم نمیخواد زیاد نگران این مساله باشید... هر زمان قانون کپی رایت اینجا حل شد این موضوعات هم حل میشه.
شما که قرار نیست نسخه ی HD داشته باشید... تمام کنسرتها و ویدئوهایی که ازشون وجود داره معمولا با همین دوربین های معمولی و گوشی ها تصویر برداری شده...
خواننده باید از خداشم باشه که شب اجرای زندش و دارن تبلیغ میکنن براش تو سایتا...
این نگرانی زمانی هست که به طور مثال خواننده با هزینه ی شخصی خودش و یا تهیه کننده بهترین تصویر برداری رو انجام دادن و برای تصویر برداری هزینه ی زیادی شده باشه و همچنین یک شرکت اون ویدئوی مخصوص رو منتشر کنه و ثبت بشه در وزارت ارشاد.اونوقت بله میتونن پیگیری کنن...که البته من که تا به امروز ندیدم همچین سناریویی برای اجرای زنده اینجا نوشته بشه...
شما بابت تماشای فیلم کنسرت اینجا پول میدین؟مردم تو خرج اولیه ی خودشون موندن.

البته من برداشت دیگم از حرفتون این بود که آیا قرار دادن کنسرت خواننده ی مجاز مشکل داره یا نه... که خواننده ی غیر مجاز هیچوقت پیگیر فیلم کنسرتش نمیشه چون به ضرر خودش تموم میشه...

فرضا اگه نسخه hd بگیریمو رو سایت بفروشیم بازم میتونن پیگیری کنن؟

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
25/5/14
1,062
682
113
30
فرضا اگه نسخه hd بگیریمو رو سایت بفروشیم بازم میتونن پیگیری کنن؟
حالا من دقیق با فرمت های تخصصی ویدئو آشنایی خاصی ندارم اما این رو گفتم منظورم این بود که تصویر برداری با دوربین با کیفیت...
البته این هم نمیتونه دلیل باشه... شما از کنسرتی که تصویر برداری کردین هیچ نمونه ای ازش در سایتهای دیگه نیست؟

3/7/13
9
0
1
تهران
حالا من دقیق با فرمت های تخصصی ویدئو آشنایی خاصی ندارم اما این رو گفتم منظورم این بود که تصویر برداری با دوربین با کیفیت...
البته این هم نمیتونه دلیل باشه... شما از کنسرتی که تصویر برداری کردین هیچ نمونه ای ازش در سایتهای دیگه نیست؟
با یه دوربین حرفه ای فیلم گرفتم و نمونه ش در هیچ کجا نیس

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
25/5/14
1,062
682
113
30
با یه دوربین حرفه ای فیلم گرفتم و نمونه ش در هیچ کجا نیس
نه فکر نمیکنم مشکلی باشه... اگه مردم عادی هم داشتن با گوشی فیلم میگرفتن که دیگه کلا آزادی:wink:
ببین اینجور نگرانی ها فقط زمانی باید باشه که یک شرکت اون اثر رو ثبت کرده به نام خودش و منتشر میکنه...مثل فیلم های سینمایی یا سریالهایی که ثبت شدن در وزارت ارشاد...
ضمن اینکه همونطور که عرض کردم خواننده ها از خوداشونه بدون پرداخت هیچ هزینه ی با کمک مردم اجرای زندشون به نمایش گذاشته بشه.

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,209
8,570
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
دوست من ما اجازه نداریم از اثری که متعلق به شخص دیگه ایی هست کسب درآمد کنیم یا به رایگان اون رو در اختیار شخص دیگه ایی قرار بدیم
مگر اینکه با اجازه رسمی از صاحب اثر باشه

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

تخلفات و مجازات ها
  • ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  • ماده ٢٤- هرکس بدون اجازه ترجمه دیگری را به نام خود یا دیگری چاپ و پخش و نشرکند به حبس تادیبی ازسه ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.
  • ماده ٢٥- متخلفین ازمواد ١٧-١٨-١٩-٢٠ این قانون به حبس تادیبی ازسه ماه تا یک سال محکوم خواهند شد.
  • ماده ٢٦- نسبت به متخلفان ازمواد ١٧-١٨-١٩-٢٠ این قانون درمواردی که به سبب سپری شدن مدت حق پدید آورنده استفاده از اثر با رعایت مقررات این قانون برای همگان آزاد است وزرات فرهنگ و هنر عنوان شاکی خصوصی را خواهد داشت.
  • ماده ٢٧- شاکی خصوصی می تواند از دادگاه صادر کننده حکم نهایی درخواست کند که مفاد حکم دریکی از روزنامه ها به انتخاب وهزینه او آگهی شود.
  • ماده ٢٨- هرگاه تخلف ازاین قانون شخص حقوقی باشد علاوه برتعقیب جزایی شخص حقیقی مسئول که جرم ناشی ازتصمیم او باشد خسارت شاکی خصوصی از اموال شخص حقوقی جبران خواهد شد و در صورتی که اموال شخص حقوقی به تنهایی تکافو نکند ما به التفاوت ازاموال مرتکب جرم جبران می شود.
  • ماده ٢٩- مراجع قضایی می توانند ضمن رسیدگی به شکایت شاکی خصوصی نسبت به جلوگیری از نشر وپخش و عرضه آثار مورد شکایت و ضبط آن دستور لازم به ضابطین دادگستری بدهند.
  • ماده ٣٠- اثرهایی که پیش از تصویب این قانون پدید آمده از حمایت این قانون برخوردار است .
  • اشخاصی که بدون اجازه از اثرهای دیگران تا تاریخ تصویب این قانون استفاده یا بهره برداری کرده اند حق نشر یا اجرا یا پخش یا تکثیر یا ارائه مجدد یا فروش آن آثار را ندارند مگر با اجازه پدید آورنده یا قائم مقام او با رعایت این قانون . متخلفین ازحکم این ماده و همچنین کسانی که برای فرار از کیفر به تاریخ مقدم بر تصویب این قانون اثر را به چاپ رسانند یا ضبط یا تکثیر یا از آن بهره برداری کنند به کیفر مقرر در ماده ٢٣ محکوم خواهند شد.
  • دعاوی و شکایاتی که قبل ازتصویب این قانون در مراجع قضایی مطرح گردیده وبه اعتبار خود باقی است .
  • ماده ٣١- تعقیب بزه های مذکور در این قانون با شکایت شاکی خصوصی شروع و با گذشت او موقوف می شود.
  • ماد ٣٢- مواد ٢٤٥و ٢٤٦ و ٢٤٧و٢٤٨ قانون مجازات عمومی
    برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
    ملغی است
  • ماده ٣٣- آیین نامه های اجرایی این قانون از طرف وزارت فرهنگ وهنر و وزارت دادگستری و وزارت اطلاعات تهیه و به تصویب هیات وزیرات خواهد رسید.
  • قانون فوق مشتمل برسی و سه ماده و سه تبصره پس از تصویب مجلس سنا درتاریخ روز دوشنبه سوم آذرماده ١٣٤٨ درجلسه روز پنجشنبه یازدهم دی ماه یکهزار و سیصد و چهل و هشت شمسی به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

واکنش‌ها: SaeedMohebbi و Farhood

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,209
8,570
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
ماده 23 همین رو میگه دیگه
ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.