قسم نامه رعایت کپی رایت

شروع موضوع توسط bamdad1359 ‏8/2/11 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک قسم نامه رعایت کپی رایت تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    همه اعضای این سایت به نوعی هنرمندند، و تا به حال یک محصول هنری تولید کرده اند یا در آینده نزدیک یا دور تولید خواهند کرد. کپی غیرمجاز و رعایت نکردن حقوق مالکیت معنوی و فکری است که باعث شده محصولات فکری در این مملکت سودی عاید هنرمند و مالک آن محصول نکند، موضوعی که در همه دنیا رعایت می شود و هنرمند از قِبَل آن به نوایی می رسد و نمی توان بحث مادی را در ایجاد انگیزه یک هنرمند کتمان کرد. این موضوع علاوه بر تمهیدات قانونی به ایجاد بستر فرهنگی مناسب هم نیازمند است. اگر ما هنرمندان خودمان به خودمان رحم نکنیم از مردم عادی چه توقعی می رود؟
    بیایید لااقل از آثار ایرانی، از خودمان، از هنرمندانی مانند خودمان حمایت کنیم و اصل اثر را خریداری کنیم و به این کار عادت کنیم، و به این عادت افتخار کنیم...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    به نظر من حقوق معنوی برای تمامی انسان ها یکسان هست و ایرانی و غیر ایرانی نداره
    اون کسانی هم که این نرم افزارها رو که ما استفاده میکنیم تولید میکنن زحمت زیادی کشیدن و درست نیست ما از ابزاری استفاده کنیم واسه کسب درامد که صاحبان اون راضی نیستن و انتظار داشته باشیم حقوقمون هم محفوظ باشه

اول باید سعی کنیم صنعت و خیلی چیزهای دیگه شبیه به اونا بشه بعد کپی رایت اونارو اجرا کنیم
    مشکل ما فعلا کپی رایت نیست چون هیچ راه درآمد دیگه ای فعلا نداریم تنها امیدمون کپی رایت شده

اگه قرار باشه کپی رایتی در کار باشه من به کپی رایت جهانی رای میدم

(البته اصل اثر رو خریداری کردن و کپی رایت دوتا مبحث جدا هست من که همیشه اصل رو ترجیح میدم بخاطر کمک به سازنده اثر و کیفیتش و ........)

ببخشید اگه بدون اجازه توی تاپیکتون پست دادم

3. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون، ولی سنگ بزرگ نشانه نزدنه! من یه چیزی گفتم که عملی تر باشه، التزام به رعایت کپی رایت جهانی برای ما خیلی سخته، از خیلی لحاظ. این بحث، بحث مفصلیه، و موافق و مخالف هم زیاد داره، ولی همین که کپی رایت آثار ایرانی رعایت بشه خودش گام بزرگیه، تا بعد که ما هم مثل همه دنیا از این نظر وضعیت استانداردی پیدا کنیم، انشالله...

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بهتره بگیم کپی رایت یه قانون فردی و اجتماعی هستش.
    تا شخص به این درک نرسه که باید به حق و حقوق دیگران پایبند باشه نمیشه گفت تابع کپی رایت و قوانینش هستیم.
    و همینطور اگه در جامعه فرهنگ اون رایج بشه مشکلات اون هم حل میشه.
    در خارج از ایران چنانچه مشحص بشه شما قوانین کپی رایت رو رعایت نکردید جریمه نقدی و زندان در پیش رو خواهید داشت.
    در مورد نرم افزارهایی هم که استفاده میکنیم همینطور.
    اگه در ایران نمایندگی رسمی و جهانی فروش این برنامه های باشه و قیمت اون هم قیمت جهانی باشه من خودم به شخصه خرید اونها رو ترجیح میدم..
    این مورد رو هم بگم که شما میرید نوار فروشی و با 1000 تومن یه سی دی mp3 شامل 15 ساعت موسیقی مختلف میخرید.!!
    در حالیکه در هیچ جای دنیا و در فروشگاهها چیزی به نام mp3 به این صورتی که ما میخریم نیست و وجود نداره !
    الان شما یه برنامه نیاز دارید و میرید اون رو میخرید مثلا 100 گیگ نرم افزار به قیمت هر گیگ 1000 تومن !
    که واقعا بی انصافی هستش. اما اگه بخواین از اصلی ها استفاده کنید علاوه بر مزیت اصلی بودن و نداشتن مشکلات برنامه های کرک شده شما بابت پولی که از جیبتون برای تهیه اون خرج کردید دلسوزانه تر رفتار میکنید. و نرم افزارهای مناسب و مخصوص کارتون رو میخرید.
    خود شما الان چند گیگ vst روی سیستمتون دارید که اصلا باهاشون کار نمیکنید ؟ یا از دوستانتون مجانی گرفتید. ؟ یا فقط برای تکمیل بون ارشیوتون دارید ؟
    مثال :
    چند سال پیش وقتی برای اولین بار نرم افزار virtual guitarist اومده بود تو بازار من 250000 تومن بابت خرید اون هزینه کردم .
    در حالیکه میشد بعد از چند ماه کرک شده ی اون رو ( چیزی که الان همه دارن استفاده میکنن ) رو گیر آورد. اونم با 10000 تومن !

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوستان اینیایی که شما میگید همش درست اما اگه دقت کرده باشید اکثر نرم افزارها و vstهایی که توی سایت لینک دارن همه بنوعی این قانون رو زیر پا میزارن چون اکثرا کرک شده هستن و مطمئنا سازنده نرم افزار هیچ دل خوشی از این سیستم کپی نداره پس این عملکرد ما با این قسم نامه مغایرت داره. !!!

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله منظور بنده هم همینه اگه به پست قبلیم توجه کرده باشید متوجه میشید که منظور من هم همین بوده.
    این سایت مثل خیلی از سایتهای دیگه لینک دانلود رو داره اما فکر نکنم گناهش بدتر از اونهایی باشه که این برنامه ها رو کرک میکنن !

7. Mohammad Sedighi

Mohammad Sedighi عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    آقا امید شکسته نفسی میکنید الان اگه بگردی میتونی با دو سه هزار تومن هم گیرش بیاری.

در کل دوستان به نظر من خیلی از برنامه ها و به نوعی بیشتر برنامه هایی که استفاده میکنیم کرک شده هستند و تماما هم تولیدات خارج هست ولی ما از اونا استفاده میکنیم و نباید فقط به این فکر باشیم که برای محصولات داخل این قانون باشه و باید برای تمام برنامه ها و هر چیزی که میخواهیم دانلود کنیم و یا بخریم و .. باشه.

در ضمن من خودم به نظر سنجی بله دادم فقط برای محصولات داخل و گرنه در کل اینجوریشو قبول ندارم چون میگم یا همش یا هیچکدوم.

و نظر من اینه که نه فقط برای خودمون باید این مسئله مهم باشه بلکه باید به هر کسی که میتونیم هم بقبولونیم که به کل قوانین کپی رایت یعنی قوانین اصل و کلی کپی رایت احترام بزاره تا شرکتهایی هم که میخوان محصولاتشونو بدن از این نترسن که بخواد یه روزی کرک بشه و ضرر کنن.

به امید موفقیت همه و رعایت همه قوانین و مخصوصا کپی رایت که تو بیشتر هر چیزی که در زندگی دیجتال کامپیوتری یعنی هر چیزی که به نرم افزار کامپیوتر مربوط میشه احترام بگزاریم.

8. bamdad1359

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست هنردوست من، من که بالا عرض کردم، به قول قدیمی ها نردبون پله پله! امیدوارم این کار ما سرآغازی باشه بر رعایت کامل کپی رایت، که کار سختیه، کلاً ایران چون قوانین کپی رایت رو نپذیرفته ما می تونیم بگیم که این کار سیاست کشوره و گناهش گردن ما نیست! پس با خیال راحت از نرم افزارها و آهنگهای خارجی استفاده می کنیم و عذاب وجدانی هم نداریم! ولی اگر این طور حساب کنیم محصولات ساخت داخل کشور که تحت کپی رایت داخلی هستند، و باید رعایت کنیم چون رسماً قانون شکنی کردیم، ولی کپی آثار خارجی رسماً قانون شکنی نیست، مگر در خارج از ایران. الان ما تحریمیم، خیلی وقتها مجبوریم کپی رایت رو رعایت نکنیم چون بهمون نمی فروشن، من خودم بعضی نرم افزارها رو که می تونم اصلش رو می خرم مثل آنتی ویروس و غیره. ولی رعایت کلی قانون کپی رایت جهانی برای ما بار سنگینیه، خود شما فکر کن، همین ویندوز رو اگه بخوای بخری، و همه نرم افزارهای دیگه... ما (قوانین کشور ما) کپی رایت جهانی رو رعایت نمی کنه، عواقبش رو هم داره می بینه، ما که نمی تونیم خودمون رو فدای سیاستهای پذیرش یا عدم پذیرش کپی رایت کنیم، ما (خود ما) الان داریم کلی تحریم رو تحمل می کنیم، این از یک طرف، کپی رایت جهانی رو هم رعایت کنیم، اون هم یک بار سنگین دیگه، مگه ما چقدر قدرت داریم؟ به لحاظ اقتصادی و از لحاظ دیگه. ما ضعیفتر از این هستیم که به تنهایی تصمیم بگیریم کپی رایت جهانی رو رعایت کنیم، کشور ما باید این گام رو برداره. یک کلام، ما کپی رایت ایران رو می تونیم و قانوناً باید رعایت کنیم، ولی کپی رایت جهانی رو نمی تونیم (سخته) و قانوناً مجبور نیستیم (قانون ایران)... کاش می شد، کاش ...... شخصیتمون توی دنیا زیر سؤال می ره اینجوری...

9. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    البته منم با دوستان موافقم. حق کپی رایت باید برای تمامی انسانها رعایت بشه چون قانون کپی رایت منحصر به شخص یا اشخاص خاصی نیست.من چون خودم در تیم های طراحی نرم افزار و برنامه نویسی فعالیت دارم میدونم که چقدر دردناکه اینکه یکی بیاد از برنامه بصورت غیر مجاز استفاده کنه.

بدون تعارف هرچند که من خودم در بعضی از موارد مثل تعدادی از آلبوم ها موزیک قوانین رو رعایت نمیکنم ولی در یکی دو سال اخیر سعی کردم از نرم افزارهای اپن سورس و رایگان استفاده کنم که حداقل کمی به این قانون توجه داشته باشم و هم از شر کرک و ... راحت باشم حتی بعضی وقتها از سیستم عامل اپن سورس لینوکس اوبونتو استفاده میکنم(دوستش دارم :)).
    در حال حاضر متاسفانه فقط ویندوز و نرم افزار اف ال و vst ها رو سیستمم کرک شده هستند که اینم واقعا ناچارم چون یکی از مواردش اینه که تا حالا 1 ریال هم از این راه تو جیبم نرفته ولی اگر منبع درآمدم از این راه بود بدون شک نسخه اریجینال رو تهیه میکردم.

البته یک نکته دیگه هم هست و اون اینه که در کشورهای دیگه هم خیلی وقتها این قوانین رعایت نمیشه.نمونه بارزش تورنتها و ... که خودتون میبینید.پس عدم رعایت قوانین مختص ما نیست.اما چه بهتر تا اونجا که میتونیم به قوانین احترام بزاریم.

10. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خدمت همه دوستان سلام و عرض ادب
    نظر بنده در مورد کپی رایت آثار هنرمندان ایرانی داخل کشور این هست که خریداری بشه تا پشتیبانی مالی بشند برای کارهای بعدی .
    ولی خواهشا دل برای کپی رایت کردن وی استی ها و بقیه نرم افزارها نسوزونید بیرودروایستی شرایط ایران و ایرانی با همه جا فرق میکنه ما هنوز سیستم فراگیر مشترک بانکی جهانی نداریم و هزار و یک دلیل دیگه که همه شما هم میدونید که ما مجبور میشیم کپی کنیم این نرم افزارها را . حتی خود اون هنرمند نازنینی که توی ایران کاست میده و اصرار داره که کپی نشه که حق هم داره همون نازنین هم از ویندوزش تا وی تس تی هاش و همه نرم افزارهاش برای کاستش کپی شده هست چرا ؟ چون اون هنرمند هم به علت شرایط مجبور شده که مثلا فلان وی اس تی را کپی شده بخره یا دانلود کنه .
    درضمن کپی رایت در همین اروپا و امریکا بیداد میکنه نمیگم کار درستیه ولی اونها مگر مسایل مالی حتی یکی از مشکلات ایران را ندارند حالا ایرانی عزیز که خیلی ها مشکلات مالیش را که دارند و هیچ بقیه موارد را هم میدونید پس دیگه اینقدر بخودمون سخت نگیریم اون هم در مورد نرم افزارها .
    ارادتمند محمد

11. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    ببینید به نظر من باید از یه جایی شروع کرد.اگه بگیم از فردا هر چیییی میخریم باید اصلی باشه نه این کار رو میکنیم نه میتونیم انجامش بدیم!باید خودمونو عادت بدیم.باید فرهنگمونو اصلاح کنیم.پس اگه واسه همین کارهای داخلی هم قانون رو رعایت کنیم خودش میشه یه قدم.بعدشم مگه 2000 کی رو فقیر کرده که بخواد مارو فقیر کنه؟؟؟اما دستمزد یه هنرمند از همین 2000 هاست.

12. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    بحث خوبیه ... ولی امیدارم منطقی پیش بره

ببینید اگر آهنگسازان و تنظیم کننده های معروف کشورمون که بصورت مجاز کار میکنند از محصولات کرک شده استفاده کنند که واویلاست... پس چطور توقع دارند که آلبومهاشون خریداری بشن در صورتیکه خودشون از برنامه های کرک شده استفاده میکنند (در صورتیکه این حرف درست باشه) ؟؟؟!!! (در ضمن توجه کنید که معمولا درآمد کمی هم ندارند که بخواهیم بهونه بیاریم.)

یه موضوع دیگه اینه که وقتی شما بخاطر یه برنامه هزینه زیادی متحمل میشید سعی میکنید از برنامه خریداری شده حداکثر استفاده رو ببرید (یا در مورد آلبوم موسیقی با دقت بیشتری گوش میدید و لذت بیشتری خواهید برد) ولی وقتی با قیمت مفت تهیه کنید خیلی سریع ممکنه دلسرد بشید و برید یه برنامه دیگه رو امتحوان کنید و ...

13. Mohammad Sedighi

Mohammad Sedighi عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    من با شما موافقم ولی من خودم چند وقت پیش رفتم یه سی دی اورجینال شرکتی خریدم که از هایپرسونیک استفاده کنم ولی اون هم خراب بود و سی دی برنامه سونار هم خریدم خراب بود یعنی موقع نصب بازی در میاوردن و من هم نتونستم دیگه خودم این وی اس تی رو دانلود کنم و در اینجور موارد آدم دلش به حال پولش میسوزه که هیچ و پوچ داده رفته ولی خوشحاله که یه کار درست کرده و خیانت به قوانین کپی رایت نکرده.

14. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با عرض سلام خدمت همه دوستان جای این بحث واقعا" خالی بود
    به نظر من هم بین آلبومهای کشورمون و نرم افزارها و واس تی ها و... که درخارج از کشور تولید میشن تفاوت هست.هرچند که همه میدونیم تولید یک وی اس تی ساده هم بسیار پر زحمت و پر هزینه باشه ولی خوبه یکم واقع گرا باشیم و تفکراتمون خیلی آرمانی نباشه.اما دلیل این نظر بنده این هست:
    یک هنرمند در ایران که موسیقی هیچ ارزشی نداره و حتی رسانه ملی ساز نشون داده نمیشه و از دید خیلی ها موسیقی حرام است! با هزار زحمت یک اثر تولید میکنه و تمام این هزینه ها رو به نوعی قمار میکنه.حالا رسیده به انتشار و باید هزینه ها برگرده.چی میتونه اون هنرمند رو جلو ببره تا آلبوم بعدی رو با انگیزه بیشتر و با کیفیت بالاتر ارائه کنه؟ جواب رو همه میدونیم.پس هنرمند ایرانی واقعا کارش ریسکه و زحمت زیادی داره.زیاد شنیدیم که فلان هنرمند خارجی یک تک آهنگش در سراسر دنیا یک میلیون نسخه فروختهو شاید همون تک آهنگ مسیر زندگیش رو تغییر بده.
    بله مسلما این توجیهی برای کپی کردن آثار خارجی نیست.ولی خوب به عنوان مثال شما دنبال آخرین آلبوم کریس دی برگ میگردین.از کجا میتونید نسخه اصلی رو تهیه کنید؟ پس رو میارید به کپی رایت.زیاد حرف رو طولانی نمیکنم و از گفتن بدیهیات صرف نظر میکنم ولی قسمت اصلی مشارکتم در این موضوع بیان این پیشنهاده:
    کاری که میشه کرد اینه که از خودمون که قشر موزیسین جامعه هستیم شروع کنیم.مثلا خودم به هر کس که بخوام یه هدیه بدم علاوه بر هدیه اش (معمولا" کتاب)یه آلبوم اورجینال از یک هنرمند که کارش واسم ارزش داره رو میدم.حالا بستگی داره جدیدترین آلبومی که اومده باشه چی هست.مثلا" آلبوم آخدای حامی.شاید ده نسخه از این آلبوم رو تا حالا به اطرافیانم داده باشم.با اینکار:
    1-هنرمند مورد علاقمون حمایت میشه
    2-اگر کسی فلان هنرمند رو نشناسه با این کار به دیگران معرفیش میکنیم
    3-به اطرافیانمون هم این کار رو یاد میدیم
    4-به گوشهای مردم موسیقی خوب هدیه میدیم و انشالابه پیشرفت موسیقیمون کمک میکنیم.
    و در نهایت اینکه فکر کنیم اون اثری که راحت تکثیرش میکنیم مال خودمونه بازهم تکثیر میکنیم؟
    موفق باشید

15. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    سلام
    دیدم موضوع جالبی گفتم نظر بدم
    قانون کپی رایت قانون فوق العاده خوب و مفیدیه اگر شما از لحاظ مالی نگاه میکنید به قضیه من جور دیگه ای میبینم
    وقتی ما کاری رو شروع میکنید از اونجایی که دستتون تو vst و sample بازه چون پول خیلی کمی بابتش خرج کردید سعی نمیکنید که کامل نرم افزار رو یاد بگیرید پلاگین های مختلف رو باز میکنید تا به صدای دلخواهتون با کمک پریست های مختلف برسید .
    من یه حساب سر انگشتی کردم برای نرم افزارهام :
    ableton suite 8 :$699
    FL Studio Producer Edition :199$
    logic pro :$499
    wave lab 7 500$
    ---------
    ویوز plugins :5000$
    cronox:149$
    sylenth1:50$
    …..
    باور کنید اگر فقط و فقط همین ۵۰ دلار رو بابد sylenth1 بدید خودتون مجبور میشین که بشینین و نرم افزار رو کامل یاد بگیرید
    نه اینکه فقط هی وی است پیدا کنید نسب کنید یا بانک صدا و ...
    اگر در حال یاد گیری هستید مثل من ... واقعا ارزش نداره اینهمه پول خرج کرد ... اما اگر در آمد دارید نرم افزارها رو بخرید

16. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز شما اصل خود شرکتهای سازنده رو تهیه کردید یعنی واسه هایپرسونیک یه چیزی حدود 400-500 هزار تومن پول دادید؟؟؟ یا اینکه اصل ایرانی خریدید؟!!

اگه سی دی اصل خود شرکت باشه در صورت بروز مشکل حتما واستون حل میکنن و اگه سی دی معیوب باشه اطمینان داشته باشید که یکی واستون میفرستن (البته شاید نه توی ایران)

من تاحالا شاید 30-35 تا سی دی ویندوز اکس پی خریده باشم هر کدوم رو 2500 هم حساب کنیم میشه حدود 80 تومن که اگه اصلش رو تهیه کرده بودم خیلی به نفعم بود ولی خوب متاسفانه توی ایران گیر نمیومد اگرهم بود با قیمت جهانی خیلی تفاوت داشت

دوستان دستمزد مشاغل ما جهانی هست؟! اینجا 1ماه حقوق متوسط 450 تومن هست و توی اروپا حدود 2500 یورو حالا خودتون جساب کنید با یکماه حقوق یک ایرانی چندتا محصول ارجینال میشه تهیه کرد و اون اروپاییه چندتا میتونه تهیه کنه.............!!!!!!!!!

واسه همین میگم ما از ریشه مشکل داریم وگرنه من هم خیلی دوست داشتم حتی همین الان هم یه سی دی اکس پی ارجینال داشته باشم ولی پولش رو واسه خرید نان ذخیره کردم..........

17. magmag0101

magmag0101 عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام
    من وقتی نظر سنجی را دیدم یو هو رفتم تو فکر انگار سخت ترین سوال زندگیم را ازم پرسیدن:smile (25):
    ااومدم بزنم بلی ! دیدم اگر بزنم اون موقع موظف می شم که رعایت کنم
    امدم بزنم خیر! یو هو یاد یه سری اتفاقات مزتبط افتادم که توضیح می دم بهتون!

راستش من یه سری هنرمندان را هم از نزدیک دیدم در حد تلفن و گفتگو و...
    و هم اینکه شاگردشون بودم مدتی...

به خاطر علاقه موسیقیم درخواست هایی ازشون کردم که این درخواست یه موضوع تکراری بوده در برخوردم با هنرمندان.
    جالب اینجاست که بعضی از هنرمندان شعار مردمی بودن میدن همشون در مواقعی که یکی از مخاطبانشون (مردم) به سمت شون میاد و درخواستی داره اون قدر اونو دلسرد می کنن که مثلا چون منی مبتدی فکر میکنم بزرگترین و سخت ترین کار دنیا موسیقی و خوانندگی و... هست

نمونه هاش:
    1- برنامه adob adition مگه چنده؟ باورتون می شه یه شخصی که به اسم هنرمند در یکی از شهرهای ایران داره برجی 5 میلیون تومان درامد کسب می کنه (از اعتماد مردم) رایت کردن این برنامه را وقتی ازش درخواست کردم چقدر دلسردم کرد از تلاش در موسیقی؟ (رایتش خیلی بشه 1000 تومان با سی دی )

2-هنرمندی که صدا سیما خیلی اسمش را تبلیغ می کنه البومش که میاد رادیو تبلیغ میکنه ، به اسم خواننده صدا و سیما تو مراسم های ..... دعوت می شه : همین خواننده وقتی باهاش ارتباط برقرار کردم خدا شاهده که اگر تو نیاز مندی های روزنامه همشهری می گشتم دلگرم تر می شدم ، شاید بگید خب خواستم زیاد بوده.بله شاید حق باشما باشه ولی همیشه گذشت زمان بهترین قضاوت کننده هست چرا که من بعد از چند سال اتفاقی شدم شاگرد ایشون در یکی از کلاس هایی که در بالاشهر تهران برگذار میکردند ، خب چی دیدم؟ هیچی درحد یه جمله بگم که:((از کوزه همان برون طراوت که دراوست))

3-یکی از اساتید بنام پیانو که برای تست دادن برای عضویتد در اموزشگاهشون بایستی حدوده نیمی از سال را در انتظار بمانی !!!
    پس از اینکه نوبت بنده شد و با اعتماد بر گفته های ایشان در یک مجله !!!! رفت م پیشششون خدا میدونه چه تجهیزاتی دیدم اوووووووووووووف

وقتی گفتم یکی هستم از همونایی که تو مجله گفتی کمک می کنی !! یکلام بهم گفت :(5 میلیون اگر داری هستم، اگر نداری خدا نگهدار)

و...

خب جوانی با سن و سال من و علایق من به نظر شما چرا باید بره اثار این افراد را بخره تا بزرگ تر بشن و خودشون را مهمترین گزینه برای پیشرفتشان بدانند و به تمام کسانی که به کمکشان نیاز دارند اینگونه رفتار کنند؟

البته با نوشته های بالا فکر نکنید که همه هنرمندان از نظر بنده این گونه هستن ها!!!! اصلا اصلا من چه چنین منظوری نداشتم

اینم بگم انقدر انسان های با کرامت و چشم و دل سیر دیدم که این ها از ذهنم پاک شده و مثل تجربه نگاه می کنم
    مثلا من بعد از همون ماجرا ها به یک هنرمند که به حق هنر مند هست برخوردم که با وجود وضع مالی بنده قبول کردن در منزلشان به من اون چیزاهایی که خودم دوست داشتن یاد بدن ، حتی پای سیستمشان بنده را امین می دونن و کارهایی که در دست ساخت دارند (صدا سیما تهران و خوانندگان محبوب و معروف و...) را نشان میدهند و نظرخواهی می کنند و با عاقوش گرم نظرات و انتقاد ها را می پذیرند. حتی این اواخر بنده روی یک شعر یه اهنگ گذاشته بودم و با سازم ترجیح بندیش را اجرا کردم براشون ، ایشون خیلی استقبال کرد و الان مشغول ساخت و تنظیم این اهنگگ هستن ایشون حتی پولی که من به ایشون دادم انقدر کم هست که اگر من به شما بگم خنده تان میگیره ولی خدا میدونه با انرژی ایشون وقتشوت را برای این کار می گذارن!!!!
    حتی چند ترم کلاسی که به صورت خصوصی برام در منزلشان گذاشتن را هیچ پولی بابتش از من نگرفتن!!!
    تمام هادشون منابعشون و.... که می خرن ب ا مبالغ شخصی در اختیار من می گذارن و هر چی فلش و .... می برم برام تا گلو پر از سمپل و وی اس تی و پلاگین و نرم افزار و لوپ و... می کنن که واقعا بگم بعضی وقتها تو استدیو دوستان می رم متوجه می شن چه چیزهای با ارزشی به من دادن که برای هر ارشیو داری خیلی سخته دل کندن از اون منابع که با کسی شریک شن اونم مفتکی..

به نظر شما ایشون نمی تونستن همون روز که بنده با سازم اون شعر را اجرا کردم من و کارم را مورد انتقاد قرار میدادن؟

من این اواخر که بهشون نزدیک تر شدم واقعا لذت بردم که چقدر ایشون افتاده هستن چرا که الگوهایی چون واروژان را در مسیر راهشون قرار دادن.

بنده اگر ایشون یه البومی بدن و بدونم در البومی فعالیت داشتن چرا برم کپی کنم؟ میرم دوتا می خرم به جای یکی ن ه برای اینکه به بنده خدمت کردن نه نه نه نه نه

بلکه برای اینکه دوستان مستضعفی چون خدم را میبینم که با وجود پیشرفت چنین هنرمندانی می تونن مسیر موسیقی ایران را به سمت رتبه های جهانی تغییر دهند

این بود گفته های من قضاوت باشما!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/2/11
  18. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    به نظر من مقصر اصلي كپي رايت شخص نيست بلكه مردم هستند.ما خودمون وقتي باسه يه كاري زحمت ميكشيم در قبال اين زحمت مزدي ميگيريم ولي اگر همين زحمت رو ديگران بكشند حاضر نيستيم 1 ريال بابتش خرج كنيم.فيلمي كه هنوز تو آمريكا رو پرده نرفته تو دست فروشهاي ما هست !‌ البته دليل ديگر هم ميتونه كم اهميت بودن هنر در ايران باشه.چون ارزش موسيقي واقعا به نظر من در ايران خيلي پايين اومده همينطور سينما و مقصر هم سبك خاصي نيست ! بيشتر فكر كنم انقدر خواننده و اهنگساز و . . . زياد شدن كه ديگه ارزش كار اومده پايين باسه همين شايد هر كي باشه بگه من پول بدم 2500 مثلا البوم حسن علي رو بخرم !!!! اصلا مهم نيست براش و حقم داره !

و راستي اينم يادم رفت !!! مردم ديگه به قول معروف ميگن فكر نان باش كه خربزه اب است ! اگه اشتباه گفتم بگيد !!!! طرف ديگه به رفاه ثانويه توجه نميكنه انقدر خرج و مخارج زندگي داره نمياد پول بده اهنگ بخونه يا البوم بخره ! مگر اينكه يه ادم مايه دار باشه عشقي بياد . مثلا مردم ايران چند درصد به نظر شما ميرن Cubase اصلش رو ميخرن ؟! تو همين سايت وجدانن چند نفر با Cubase اصل كار ميكنن ؟! خيلي خيلي خيلي كم هستند چون مردم واقعا ندارن و اقتصاد مملكت كه خراب باشه بقيه چيزا هم ميلنگه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/2/11
  19. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دلیل اینکه ارزش و سطح هنر پایین اومده این نیست که افراد زیادی دارن در این ضمینه کار میکنن یه دلیل دیگه داره........

درضمن دوستان کپی رایت در بسیاری از موارد این نیست که حق کپی کردن نداشته باشه بلکه نباید از اون کپی استفاده تجاری کنی

20. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    نمی دونم اما من اینطور می دونم :

من خودم برنامه نویس هستم و برنامه نویسی هم انجام می دم بخدا تا حالا نتونستم اثبات کنم که کپی رایت برنامه ای که من نوشتم واسه خودمه ..
    به کی اثبات کنم ؟ به کسایی که ازبرنامه من استفاده می کنن و کسانی که برنامه نویسن ...
    بگذریم بحث برنامه نویسی شد ...

موسیقی که دیگه جای خود داره یکی میاد زحمت آهنگسازی ، تنظیم و رکورد و ...............
    اینا رو می کشه خوب باید به کاارش احترام گذاشت نه اینکه کپی رایت رو روی اینن کار بنده خدا ....

حالا شاید این کپی رایت به قول دوستمون استفاده تجاری باشه
    در کل کپی رایت باید رعایت بشه چه تجاری چه غیر تجاری ...

بارگذاری...