قرار گرفتن بر سر دو راهی صدا

شروع موضوع توسط m-biainja ‏8/6/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک قرار گرفتن بر سر دو راهی صدا تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام باز هم به یه مشکل برخوردم که اعصابم رو بهم ریخته

من قبلا با یه صدای دیگه ای میخوندم در واقع همون صدای عادی حرف زدنم ولی اصلا خودم ازش لذت نمیبردم

ولی الان حدود یک ساله که دارم از ته حنجره میخونم که یک صدای کلفت تر نسبت به صدای حرف زدن معمولیم ایجاد میکنه

البته این رو هم بگم اصلا صدای خودم رو شبیه کسی نمیکنم و الان هم که از ته حنجره میخونم صدام شبیه کسی نیست

خیلی از این صدا لذت میبرم احساس میکنم البته دیگه مطمئنم که میشه در حنجره روی صدا خیلی کار کرد و تحریرهای جالبی بهش داد

هیچ مشکلی با این صدا ندارم و در حد توان حنجرم ازش استفاده میکنم

فقط مشکل من اینه میترسم ، میترسم که خوندن از ته حنجره برای حنجره ضرر داشته باشه و به حنجره فشار بیاره آیا داره حتما جواب بدید وآیا به حنجره فشار میاد؟
    چند وقتیه به خودم تلقینهایی میکنم که حنجرم مشکل پیدا میکنه یا نه اگه مشکل پیدا کنه چی، باید کلا قید خوندن رو بزنم.

این همه خواننده که از ته حنجره میخونن براشون ضرر داره؟ مثل محمد یاوری و...(البته من قصد تقلید از هیچ کسی رو ندارم یه روز اتفاقی با این صدا خوندم و عاشقش شدم)میدونم اگه با این صدا تمرین کنم پیشرفت میکنم

ولی اگر شما اساتید میگید که ضرر داره و به حنجره فشار میاد من از همین حالا این نوع خوندن رو ترک میکنم

این هم یه نمونه صدا که از ته حنجره خوندم به تحریر هاش توجه کنید تازه زیاد روش کار نکردم و اگرنه 100% بهتر میشد

Untitled (2).mp3 - 4shared.com - online file sharing and storage - download

تو رو خدا کمکم کنید
    اول خدا بعدم شما

2. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون میشم اگر پاسخ دوستان رو بشنوم

3. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    شما در هر حالتی اگه روی حنجره فشار بیارید مضره و ممکنه به تارهای صوتی اسیب بزنه.همیشه سعی کن موقع خوندن ریلکس باشی و با صدای خودت بخونی.
    موفق باشی

4. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز در رابطه با نوع خوندنتون باید یگم که خیلی سعی دارید که تحریرهای اضافه بزنید و این باعث میشه هم از tempo کار عقب بمونید و هم اینکه فالش بخونید...فکر میکنم صداتون هنوز کاملا پخته نشده و این نیازمند گذر وقت هست نه زحمت و تلاش در این رابطه...این رو به خاطر داشته باشید که صدای خودتون (همون صدایی که با کمترین فشار ایجاد میشه) بهترین صدا در حد و تواناییتونه...موفق باشید...

5. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    می دونی
    اتفاقا قدیما می گفتن صدا باید از تو سر در بیاد(به اصطلاح)
    شما اگر صدای موقع خوندنتون با موقع حرفیدن تون تفاوت داشته باشه
    صداتون مال خودتون نیست
    درسته شاید به صدای کسی شبیه نباشه ،اما صدای شما هم نیست

سوالی دیگه داشتی در خدمتم

بارگذاری...