آخرین ارسال‌ها

قرار دادن میکروفون

میخواستم بدونم قرار دادان میکروفون بصورت برعکس برروی پایه علت خاصی داره یاصرفا جهت زیبایی هست؟

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
من به شخصه این کار رو برای راحتی خواننده انجام میدم که چیزی دست و پا گیر نباشه تو ددروم!!!
همونطور که جناب محبی فرمودن مهم صداگیری صحیح و درست هستش!!!
البته لازم به ذکره که ارتفاع و زاویه میکروفن گذاری هم اصول و قواعد خودشو داره!!!

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
سلام.با اجازه جناب محبي عزيز.برعكس قرار دادن ميكروفن تا جايي كه من تجربش كردم تاثيري در صدا نداره.جاي درست/ فاصله مناسب/زاويه خوب نسبت به دهان خواننده يا ساز/راحتي خواننده كه تايين كننده ارتفاع ميكروفن هست.در هر دو حالت ايستاده يا نشسته اينها مواردي هست كه بايد رعايت بشه.والا وارونه بودنش به نظر من تاثيري نداره.اگه نوشته من ايراد فني داره عذر خواهي ميكنم.

یاد رکورد پارسالم افتادم برای بنده خدایی،ضبط((سه تار))...میکروفن رو براش برعکس گذاشتم،گفت نه!!!!!نه!!!!!!هیچوقت میکو اینطوری نزار...گفتم چرا؟؟؟!!!گفت((از لحاظ صدابرداری کاملا اشتباهه
!!!)).هرچی بهش عکس و فیلم نشون دادم حتی دمویی اورجینال از شرکت سازنده rode!!!!!!گفتم حداقل دلیل بیار اما...!
چی میشه گفت به این نوابغ!!!... واقعا جالب بود...

10/3/12
110
teh
آقا من یه میکروفون k2 دارم و چون خیلی روش حساسم دلم نمیاد برعکس بزارمش:smile (35):من این میکروفون رو رو پایه و لرزه گیر همینجوری بصورت عمودی میزارم.این روش درسته؟و میکروفون رو تو چه فاصله ای از خودم قرار بدم.و خود میکروفون دقیقا روبروم باشه,بالاتر باشه,پایینتر باشه.کجا باشه؟:smile (10):

Omid Molavi

مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها
تیم مدیریت
مدیر تالار
21/8/09
381
تهران
میکروفن رو برعکس قرارمیدن ..دلیلش اینه که خاک نشینه ..همین ! چون یکی از بدترین چیزها برای میکروفن خاک هست که حالت اسیدی به خودش میگیره با رطوبت هوا..

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
میکروفن رو برعکس قرارمیدن ..دلیلش اینه که خاک نشینه ..همین ! چون یکی از بدترین چیزها برای میکروفن خاک هست که حالت اسیدی به خودش میگیره با رطوبت هوا..
امید عزیز اگه خاک بخواد بشینه میشینه ها..:D حالا چه برعکس باشه چه نباشه.
البته مکان رکورد هم مهم هستش. و اگه گرد و خاکی و رطوبتی در مکان باشه در هر دو حالت تاثیرش رو میگذاره. :D
یه نکته مهم اینه که چه میکروفون رو عادی بگذارید چه برعکس باید اگه مدتی باهاش کار نداریم حتما اون رو در کاورش گذاشته و در جای مطمئنی بذاریم.

Dr.Noise

هنرمند
23/2/10
1,946
31
نیشابور
امید عزیز اگه خاک بخواد بشینه میشینه ها..:D حالا چه برعکس باشه چه نباشه.
البته مکان رکورد هم مهم هستش. و اگه گرد و خاکی و رطوبتی در مکان باشه در هر دو حالت تاثیرش رو میگذاره. :D
یه نکته مهم اینه که چه میکروفون رو عادی بگذارید چه برعکس باید اگه مدتی باهاش کار نداریم حتما اون رو در کاورش گذاشته و در جای مطمئنی بذاریم.
درود دوست عزیز ...
من تا حالا از روزی که میکروفن رو تهیه کردم داخل کاور نذاشتم . یعنی نمیدونستم که باید این کار رو بکنم .
حالا میخوام بدونم رتهی برای گرد گیری میکروفون وجود نداره ؟؟؟ یعنی نمیشه هیچ جوری تمیزش کرد ؟؟؟
ممنون و منتظرم ...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
نه مگه اینکه یه پارچه تمیز بردارید و گردگیریش کنید.
روی کپسولش هم نمیشه کاری کرد یا من بلد نیستم.
اما اگه محیططتون خیلی گرد و خاکی نیست وسواس نگیرید موردی نیست

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
نه اصلا توصیه نمیشه
یه مدل جارو برقی های کوچیک و حساس بودن که با یو اس بی سیستم کار میکردند و باد ملایمی داشتند که برای کارهای حساس بود. نمیدونم هنوزم گیر میاد یا نه ؟ اونها بهترن

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,206
اگه خاننده سولو هستین و یکی یا ۲ تا mic بیشتر ندارین, هیچ فرقی نمیکنه که میک رو درست بزارین یا برعکس آویزون بکنید. به شرطی که کپسول mic و تکنیک mic کردن درست باشه هیچ فرقی نمیکنه که mic درست گذشته شده یا برعکس آویزون شده.

چرا پس mic تو بزی ستودیو ها آویزون میشه ؟
بزی وقتا شرایط رکورد کردن ی جوری هست که اصلان جا نیست از stand های معمولی استفاده کنی.

بزی وقت ها مخصوصا برای دوبلور های فیلم یا هر کسی که احتیاج داره نوشته بخونه جلوش پایه نوت میزارن . آسونتر میشه که mic رو برعکس آویزون کنی تا جلوی چشم رو نگیره.بد هم نمیخای پایه نوت رو به پهلو بزاری, چون هی سرشون رو کج میکنن و صدا خوب گرفته نمیشه. پس آویزون کنی بهتره.

شاید آسونتر باشه که control room رو دید.

بزی وقتا هم قد خاننده یا اندازه ساز ی جوری هست که برعکس آویزون کردن کمک میکنه.

بزی وقتا هم هیچ دلیل خاصی نداره. شاید فقط حس بهتر به اونی که داره رکورد میشه بده.

وگرنه سرعت صدا زیاد از سرعت نور کمتر نیست, چه کپسول اینجوری باشه یا اونجوری من شک دارم با این سرعت بالا گوش کسی بتونه فرق این ۲ رو تشخیص بده.
[doublepost=1459001369,1459000477][/doublepost]تمیز کردن mic :

تکنیکهای مختلف برای mic های مختلف هست . هر کمپانی برای خودش ی سری پیشنهادات میکنه . مثلا :

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

16/7/16
76
98
نه دوستان این طور نیست من هم اینو امتهان کردم میکرفون کاردیود در حالت بر عکس عالیه زیاد تفاوت نمی کنه با حالت غیر برعکس ولی فر کانس 1 کلوهر تز رو شفاف تر رکورد می کنه البته گفتم زیاد تفاوت نداره امتهان کنید دستتون میاد
[doublepost=1479482013,1479481902][/doublepost]دد روم رو همیشه عالی از گرد و خاک نگه دارید و همچینین اتاق فرمانتونو گرد و خاک خیلی برای تجهزات کامپیوتری و میک های کاندنسر مضر ه

بالا