قرار دادن ترک یا البوم خود در سایت های خارجی ؟

شروع موضوع توسط navid_nour79 ‏24/3/16 در انجمن موسیقی جهان

تاپیک قرار دادن ترک یا البوم خود در سایت های خارجی ؟ تالار موسیقی جهان در persian-music.org.

1. navid_nour79

navid_nour79

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام دوستان عزیز من میخواستم بدونم چطوری ترک یا البوم خودمو تو سایت های خارجی مثل I TUNES و ..... برای فروش و دانلود بزارم ؟؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +890 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    Navid خودت نمیتونی تو iTunes مستقیم آهنگ هاتو اپلود کنی. iTunes فقط با Record Lables های بزرگ مثل Sony , BMG و .... کار میکنه.
    برای کسانی مثل من و تو که قرارداد با این Record Lable های بزرگ ندارن , website هایی هست مثل :

The Largest Independent Music Store in the World
    TuneCore is the best way to sell your music on iTunes, Amazon, Spotify & more.

که واسطه هستن. تو ترک هاتو تو website اونها اپلود میکنی و بد اونها هستن که باقی کار رو برات میکنن و ترک هاتو تو iTunes و همه website های خارجی قرار میدن . من خودم از Tunecore استفاده میکنم خیلی هم خوب هست . برای هر آلبوم سالی $۴۰ charge میکنه (اگه درست یادم باشه ). اون خودش پول فروش رو از website های خارجی میگیره و تو حسابت میریزه. کارهای دیگه هم میکنه. مسالا اگه کسی ترک تو رو تو YouTube اپلود بکنه Tunecore (یا CD Baby ) اون رو پیدا میکنن و روی اون ویدئو تبلیغات میزارن. ی مقدار از پول اون هم به تو میرسه. ی سری website هم مثل SoundCloud هست که اونجا هم میتونی خودت مستقیم account درست کنی و ترک اپلود کنی, ولی هیچی مثل iTunes, Spotify و باقی نمیشه.

برای آهنگای ایرانی, افغانی, چینی, هندی ....هم همینطور. هیچ کدوم از اون ترک ها مستقیم تو iTunes یا Spotify اپلود نشدن. اون لینک فروش ترک که تو RadioJavan میبینی همشون از طریق CDBABY یا TuneCore به iTunes رسیدن. حتا ابی هم account CDBABY داره.

آخرین ویرایش: ‏24/3/16
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • مفید مفید x 1
  3. navid_nour79

navid_nour79

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    خیلی ممنون
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏25/3/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏25/3/16 ---
    خیلی ممنون واسه اطلاعاتتون ولی چند تا سوال
    اول اینکه خودتون میدونید ای سایتا یا فیلترن یا تو کشور ما غیر قابل استفاده
    دوم به مقدار تقریبی چه قدر درامد داره ¿??؟
    سوم اینکه راهی نداره که بتونیم ترک و البومو تو iTunes. Spotify. بزاریم ؟

4. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +890 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    یادم رفت بگم که single هم میتونی اپلود کنی. برای اونا سالی $۱۰ charge میکنن. باید هم account PayPal یا Credit Card (Discover ,Visa ,Mastercard ...) داشته باشی برای اینکه اون هزینه رو بدی.

چجوری پول میگیری وقتی ترک هات به فروش رفت؟
    ۱) هروقت بیشتر از $۱۰۰ تو حسابت پول جم شد, چک بانکی میتونی درخاست بکنی. برای هر چک $۳ charge میکنن.
    یا
    ۲) اگه حساب بانکی تو امریکا داشته باشی (یا اگه یکی از دوستت یا فامیلات حساب داشته باشه ) میتونن مستقیم پول رو بریزن تو اون حساب . اون هم فکر کنم چند $ charge میکنن.

۳) اگه حساب Paypal داشته باشی, میتونن پول رو تواون بریزن.

اگه PayPal تو ایران کار نمیکنه پس احتمالان باید کسی دیگه برات که تو ی کشور خارجی حساب بانکی داره این کارهارو برات بکنه. اگه بیشتر از $۴۰ تو سال فروخته باشی, میتونی هزینه $۴۰ سال بد رو از همون حسابت کم کنن .

امیدوارم اینا کمک کرده باشه.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏25/3/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏25/3/16 ---
    چقدر درامد؟ اینو فکر نکنم هیچکس بتونه جواب بده. این بستگی داره که چقدر کارت خوبه, چقدر ترفدار داری . چقدر خارج از کشور میشناسنت ؟ چون احتمالان اونها هستن که از iTune بخرن , چون credit card دارن ...تازه اگه بخرن .
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏25/3/16 ---
    الان تو RadioJavan این آهنگ "Doost daram zendigi ro" رو دیدم که بیشتر از ۶ میلیون دفع play شده . ینی از جمیعت کشور دانمارک بیشتر ! بد همین ترک رو تو iTunes که نگاه میکنی میبینی که ۳ تا comment داره ۱۷ بار هم rating ...پس خودت باید به ی نتیجه وحشتناک برسی !!!!

فایل های ضمیمه:

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...