قرار دادن انگشت روی بدنه گیتار

شروع موضوع توسط Broken-Spades ‏12/8/16 در انجمن گیتار

تاپیک قرار دادن انگشت روی بدنه گیتار تالار گیتار در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    سلام به همه
    من عادت دارم موقع گیتار زدن (الکتریک ) انگشت 4 و یا 3و 4 با هم رو روی بدنه میذارم . دیروز تو یه سایتی دیدم نوشته عادت های غلط هنگام گیتار زدن که یکیش همین مورد بود . گفته شده بود که هیچ انگشتی نباید روی گیتار قرار بگیره . بعد که دقت کردم به دست نوازنده ها دیدم اصلا روی ساز نیست
    حالا میخوام بدونم این حرف درسته ؟ من بدون انگشت گذاشتن روی بدنه تقریبا نمیتونم گیتار بزنم . یه چیزایی مثل روز اولی که گیتار گرفتم میشم . چیکار کنم ؟

2. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    درود
    یکی از مسائلی که در نوازندگی مهم هست اینکه عادت کردن به یک مسئله ی اشتباه میتونه شدیدا مخرب باشه.
    من تصور میکنم شما منظورتون از انگشت 4 و 3 انگشت های x , a هست. چون انگشت های دست راست رو با Pimax و انگشت های دست چپ را با شماره مشخص میکنن و قرار دادن انگشت های دست چپ به بنه گیتار کمی محال هست.
    پیشنهادم اینکه برای ترک این عادت استایل درست انتخاب کنید و تمرین کردن رو شروع کنید تا کم کم این عادت رو کنار بذارید.
    جو ستریانی وقتی پیک میزنه انگشت کوچک دست راستش کمی بدنه ی ساز رو خرش میده تا فاصله مناسب پیک تا سیم ها حفظ بشه ولی این خراشیدن به این صورت نیست که انگشت دائما در حال انجام اینکار باشه در موارد خاص استفاده میکنه.

• موافقم موافقم x 1
  3. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    بعضی ها میگن مهم نیست و تو انجمن اولتیمیت گیتار گفتن مالماستینم انگشتشو میذاره روی گیتار حالا اینا مهم نیست
    الان من پس بدون قرار دادن انگشت روی گیتار تمرین کنم ؟ میشه علتش هم بپرسم ؟ به این شیوه نیست که هرکی هرطور راحته ؟ در اینده مشکل پیش میاد ؟؟
    ممنون

4. Les_paul

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    مالمستین مالمستینه ! شما شمایی !
    اون کسی که گفته مهم نیست سر از گیتار در نمیاره ...
    مالمستین همیشه اینجوری نیست دستش زمانی که میخواد muting بزنه بیشتر اینجوریه و اگر قرار باشه بعد از میوتینگ شیرد کنه یا یه سولو کوتاه داشته باشه انگشتشو بر نمیداره تا فاصله ی دستش حفظ بشه و از فرو رفتن پیک بین سیم ها جلوگیری کنه ...
    شما فرمودید اگر انگشتتونو از رو صفحه ی گیتار بردارید هیچی نمیتونید بزنید آیا مالمستین هم اینجوریه ؟
    گرفتن ایراد از دست مالمستین در حد منو شما نیست هر چند که این حرکت اشتباهه ولی شما الگوتون رو مالمستین قرار ندید چون چندتا قاعده دیگه هم هست که رعایت نمیکنه ...

• موافقم موافقم x 1
  5. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    3.5 ماهه که شروع کردم طبق اموزش learn and master guitar اینطوری کار کردم برای همین نمیتونم طور دیگه بزنم . حالا بدون انگشتم هم سعی میکنم ببینم میتونم درستش کنم یا نه
    {username}-{filename}

6. Les_paul

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    سعی کنید انگشتتون رو مثل یک پایه ازش استفاده نکنید ... سفت نکنید و پایه دست راستتون نذارید و اگر در حد خراش دادن باشه مشکلی نداره ...
    از ساعد دستتون برای پایه شدن دستتون استفاده کنید و زمانهایی که ساعد متغییر میشه از انگشت 4 به عنوان یک خطکش استفاده کنید تا فاصله ی پیک با سیمها رعایت بشه.
    شما برای گرفتن پیک به انگشت p و i نیاز دارید پس بقیه انگشتان دستتون رو بازتر از این عکس کنید و رعایت فاصله بین نگشتهای باز و سیم هارو با کف دستتون کنترل کنید.
    خوشبختانه مدت زیادی نیست تمرین رو شروع کردید و جلوی ضرر رو از هر جا بگیرید منفعت هست. نگران نباشید زود استایل درست رو یاد میگیرید به دست نوازنده های مثل جو ستریانی ، استیو وای برای بهتر شدن کارتون دقت کنید. هر مشکلی داشتید من در خدمتتون هستم.

• موافقم موافقم x 1
  7. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    ممنون . خراش دادن یعنی چی ؟؟
    من مثل تصویر بالا اصلا نمیتونم انشگتمو ببرم داخل . 3 تا انگشت صافه و فقط 2 تا انگشتی که پیک رو دارن به شکل O در راستای سیم های گیتار هستن . مشکل اینجاست وقتی انگشت کوچیکو بر میدارم تعادل ندارم رو پیک زدن مگر خیلی اهسته

8. Les_paul

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    خراش دادن یعنی انگشتتون ثابت رو صفحه نچسبه با حرکت دست حرکت کنه و صفحه رو خیلی نرم لمس کنه و وقتی شما در حال نوازندگی هستید دستتون حرکت میکنه پس انگشت کوچک شما صفحه رو خراش میده.
    شما ابتدا 3 انگشتتون رو باز کنید بعد شروع کنید به نوازندگی هر جا دیدید انگشتتون داره میچسبه به صفحه و ثابت شده سریع فاصلشو زیاد کنید و بذارید با حرکت دستتون حرکت کنه.
    فاصله ی مچ دستتون رو رعایت کنید و همونطور که قبلا گقتم ساعد دستتون رو روی ساز قلاب کنید و تکیه گاه دستتون ساعدتون باشه.

• موافقم موافقم x 1
  9. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    راستی من گمون میکنم که دست راستمم اشتباه میگیرم البته مشکلی برام پیش نمیاد و راحتم ولی موقع گرفتن ظاهرا بعضی ها پایین ترین قسمت کف دست راستشونو میچسبونن به بدنه یا به بریج من دستم کلا ازاد ازاده (در صورتی که انگشت کوچیکمو نذارم رو بدنه ) یعنی فقط ساعد دستم بالای بدنه ی گیتاره و از ساعت به پایین به گیتار برخوردی نمیکنه . علاوه بر این دست خیلی هارو میبینم صافه صاف روی گیتاره یعنی مچ دست در راستای ساعده ولی برای من اینطوری نیست من مچم نزدیکای 30 درجه به سمت پایین خم میشه موقع پیک زدن یعنی یه حالت خمیده ای داره
    حالا به نظر شما ایا اشتباهه ؟؟

بارگذاری...