قبل از ویولن با گیتار آشنا باشی فرقی داره یا نه،تا چه حد؟

شروع موضوع توسط مهدی 73 ‏4/2/15 در انجمن ویلن

تاپیک قبل از ویولن با گیتار آشنا باشی فرقی داره یا نه،تا چه حد؟ تالار ویلن در persian-music.org.

1. مهدی 73

مهدی 73

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام دوستان
    من ی سال میشه گیتار خریدم اما هیچ موقع نخواستم و نتونستم درست حسابی بشینم کار کنم...
    میخوام از الان با پشتکار بچسبم به تمرین اما نه با گیتار با ویولن!آخه علاقم بهش بیشتره...
    بعضی از دوستان میگفتن چون ویولن سختتره اول گیتارو یاد بگیر بعد برو سراغ ویولن...! اما من میخوام از اول با همون ویولن شروع کنم.... ممنون میشم نظرتون بگید...(تقریبا چن وقت طول میکشه که بتونی خیلی اماتور گونه با ویولن بنوازی؟)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. guitarha

guitarha عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تاثیر که شاید از لحاظ موسیقی و حوصله تمرین بله اما از لحاظ نوازندگیش ویالون خیلی سخت تر از گیتار. سن یادگیری ویالون زیر دوازده ساله پس بهتره فرصت از دست ندید همون با ویالون شروع کنین

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    فرق زیادی نداره فقط ویلن سخت تره و از لحاظ حس نوازندگی هم سخته .

4. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    ببینید اون حرفی که دوستانتون زدن مثل اینه که من بگم رشته ریاضی سخته...درس نخون!
    خوب نمیشه که فرار کرد از سختی کار! شما اگر واقعا" علاقه و پشتکار داشته باشید میتونید هر سازی رو بزنید و خیلی هم سریع پیشرفت کنید.
    آشنایی با هر سازی برای شروع ساز جدید کمک میکنه. بخاطر اینکه شما با راه آشنا هستید و البته از لحاظ تئوری هم یه چیز هایی (مثل نت خوانی-وزن و ..) رو بلدید که خودش کمک کننده هست. اما اگر تازه کار هستید هیچ نیازی به اینکه اول گیتار بزنید بعد برید ویولون وجود نداره
    راجب اون قضیه که چقدر طول میکشه باید بگم که کاملا" به تمرین و استعداد بستگی داره. من خودم دوستی دارم که با حدود 2.5 سال وقت گذاشتن الآن به حد بسیار خوبی رسیده. اما اگر تمرین کم باشه قطعا" بیشتر طول میکشه
    امیدوارم کمک کرده باشم

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  5. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    arei جان خوبین؟
    هیچ قانونی نگفته کدوم ساز سخت تر از سار دیگست.تعجب میکنم این حرف رو زدین.هر ساری سختی خودشو داره و مقایسه گیتار با ویولون خیلی اشتباست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  6. Great_B

Great_B عضو سایت

امتیازات:
    +409 / 0 / -0
    از نظر فنی حرف شما کاملا" درسته.

اما اینکه یک نفر بخواد با ویولون راه بیوفته اوایل یه مقدار مشکل تره تا مثلا" با گیتار!
    چون اون کسی که میخواد ویولون بزنه همین که بتونه صدای ساز رو در حد قابل قبول در بیاره براش کلی کار میبره (این چیزیه که من دیدم)

7. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    من حرف از قانون تبصره یا ماده ای نزدم.از تجربه و تعداد هنرجویایی که نوازندگی میکنن و نظر افراد حرفمو میزنم و ویلن طبق تعریف دوستان صدا در اوردنش از گیتار سخت تره .و هر سازم به گفته شنا یه سختی داره تویه دنیا هیچ کاریم اسون نیس .

8. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اجازه بدید من یک سوال بپرسم فیزیک سخت تره یا ریاضی ؟‌ جدای از اینکه سوال این دوستمون کلا مشکل داره ( و طبیعی هم هست )‌ اما حقیقتش گیتار و ویولون و پیانو هر سه جزو مشکلترین ها هستند .
    البته معمولا یادگیری ساز دوم برای کسی که تجربه نوازندگی با ساز دیگری رو دارد ساده تر هست و سریعتر یاد میگیرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
بارگذاری...