فکر میکنید با تلفیق کدوم سبک با متال و راک میشه اونو میون مردم ایران محبوب کرد؟

شروع موضوع توسط mohamad ali ‏4/7/12 در انجمن Heavy Metal

تاپیک فکر میکنید با تلفیق کدوم سبک با متال و راک میشه اونو میون مردم ایران محبوب کرد؟ تالار Heavy Metal در persian-music.org.

1. mohamad ali

mohamad ali عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فکر میکنید با تلفیق کدوم سبک با متال و راک میشه اونو میون مردم ایران محبوب کرد؟
    سنتی
    هیپ هاپ و رپ
    پاپ
    بلوز
    کلاسیک
    جاز
    فولکوریک
    یا هر چیز دیگه ای......
    مثلا توی یکی از اهنگای محسن شریفیان که یکی از هنرمندای خوبمون هست اومده گیتار الکتریک رو با فلوت و نی امبونه ترکیب کرده یه اهنگ خیلی قشنگ ساخته یا شنبه زاده ی خودمون که تو البوم جدیدش همین کار رو تکرار کرده یا همین گروه های خارجی مث لینکین پارک یا پی او دی که رپ متال میخونن واقعا فکر میکنین چطور میشه راک و متال رو توی این کشور جا کرد

فکر میکنید با تلفیق کدوم سبک با متال و راک میشه اونو میون مردم ایران محبوب کرد؟-3.jpg فکر میکنید با تلفیق کدوم سبک با متال و راک میشه اونو میون مردم ایران محبوب کرد؟-1.jpg فکر میکنید با تلفیق کدوم سبک با متال و راک میشه اونو میون مردم ایران محبوب کرد؟-2.jpg

2. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه بار دیگه این بحث موسیقی تلفیقی پیش اومد...
    ببین الان تقریبا هر دو هفته یه بار یه آلبوم موسیقی تلفیقی میاد بیرون...
    برا محبوب کردن یه سبک موسیقی باید اونو عامه پسند کرد یا یه چیز کاملا نو و تازه به وجود آورد...
    برا ترکیب کردن که منظور شما است تا یه مدت اون سبک جدید آلترناتیو میشه...
    تا زمانی که اینقدر پیش رفت کنه تا خودش بشه یه شاخه ی جدید از اون سبک موسیقی...
    هر چی یه کار به آلترناتیو نزدیک میشه مخاطب هاش خاص تر میشن ...
    پس نمیشه اونو برا مردم محبوب کرد...
    تا حالا چندین بند سعی کردن که موسیقی ایران و راک ومتال رو تلفیق کنن که یکی از یکی افتضاح تر شد...
    مثلا شما چند نفر رو میشناسی که پوستر اوهام بزنن رو دیوار اتاقشون؟!
    راستیتش اینه که اشعار فارسی رو راک و متال به گوش شنونده های ایرانی خوش نمیاد...

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. mohamad ali

mohamad ali عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اخه مشکل گروه های ایرانی جدا از تقلید بی خودی یا ایجاد نواوری اینه که نمیتونن خوب شعر بگن یا اگه هم شعر خوب فلسفی عرفانی هم که میگن طوری میخونن که برای مردم عامه پسند نمیتونه جذاب باشه همین اهنگ های اوهام یا حتی محسن نامجو , مشکل کار از کجاست . این خواننده های راک ومتال ایرانی هستن که بلد نیستن محبوبیت کسب کنن و اگرنه همین گروه سیستم او داون چقدر قشنگ تونسته یه سبک متال شرقی واسه خودش درست کنه
    در مورد گروه اوهام هم بله قبول دارم کسی پوستر اونو به دیوار نمی زنه من خودم پوستر گروه دورز و فرانتس فانون و دکتر شریعتی رو نصب کردم چرا؟ چون اونا علاوه بر نواوری در هنرشون ایدوئولوزی خاص خودشون رو داشتن توی این دنیا کسی میتونه معروف باشه که علاوه بر نواوری و خلاقیت در کارش تفکراتی رو عرضه کنه که قبلا کسی بهش نپرداخته یا اگه پرداخته از اون زاویه نبوده
    شما هیچ وقت پوستر یه فوتبالیست رو که از مسی تقلید میکنه نمیزنی به در اتاقت میری خود عکس مسی رو میزنی
    پس علاوه بر ابداع راه های نو و بدیع شما باید چیزی داشته باشید که بقیه ندارن و در ضمن بلد باشی چطور مردم رو به سمت تفاوت هات با بقیه جذب کنی پس باید کمی از روانشناسی جامه ی خودت همین طور تاریخ انسان شناسی کشورت رو بدونی و نباید همین طوری دست به ابتکار بزنی

4. Hamid_Metal

Hamid_Metal عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    دادا نظر من اینه اینه که متال مثل زبان فرانسه یا آلمانی خودش یه زبان خاص خودششه شما ننمیتونی زبان فرانسرو با افغانی تلفیق کنی هرکسی تو دیا همونجور که فرهنگش رشد کرد آدمهاشن رشد کردند ایرانی ها تا زمانی که عاشق پاپ هستند نتمیتونن رشد کنن متال فرهنگ خشنیه که با به اسم شیطان پرستی مد شده و ایرانی ها این چرتوپرتاشو فقط میشنون غافل از اینکه نوازندگان راک ومتالی چون malmsteenو steve vaiراه نوازندگانی چون بتوون وباخ رو پیش گرفتند و در عین حال فرهنگ راک ومتالو حفظ کردند .ایرانیهایی که متال یا راک خوندند ( یک مشت بیسواد و پولدار) بودند که از متال فقط هد زدن بلدن . متالو باید به سبک وفرهنگ خودش ساخت این ما هستیم که باید ذهن خودمودمونو باز کنیم وبه سبک هایی که دوست نداریم توهین نکنیم.حتی ایرانی های خارج از کشورم به موسیقی راک اهمیت نمیدن چه برسه به متال .شما هر کجا مسابقات ایرانی ها رو میبینی که خوانندگان محبوب ایرانی آنها را به پا کردند فقط برای پاپ هست نه چیز دیگر ولی:smile (17): همش ادعای هنرمندی میکنن

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  5. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بقیه ی ساز هارو که اومدن با هم تلفیق کنن گند زدن به خود ساز و اصل موضوع
    خواهش میکنم دیگه کاری به گیتار الکتریک نداشته باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. Hamid_Metal

Hamid_Metal عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    دادا متادور راست میگه کاری نه به گیتار الکتریک داشته باشین نه با سبک دیگه ای متالو درهم برهم کنین.پرچم متال خودش بالا هست:smile (17)::smile (10):

7. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من شما موسیقی دلت رو بساز ، حالا هرچی . به این فکر نکن که محبوب بشه یا نشه.. وقتی از دلت بلند شه و استخون بندی خودش رو داشته باشه بالاخره مخاطب خودش رو پیدا میکنه که البته کمیتش مهم نیست ، کیفیتش مهمه... اگر دلت دوست داره صدای تلفیق رو بشنوه، اگر گوشت بطور ناخودآگاه صدایی از تلفیق شنید، آره، سرش فکر کن و اگر نه، که نظر من اینه که بهش فکر نکن.
    سال 80 وقتی اولین آلبومم رو بردم پیش یکی از این شرکت های پخش (قبل از گرفتن مجوز)..مسئولش گفت آقا چهار تا 6و 8 مینداختی تو آلبوم بشتر فروش کنه، مردم آهنگ رقصی میخوان!!!!!!!!! بهش گفتم شما وقتی مریضی میری دکتر خودت میگی چه قرصی میخوای یا دکتر برات تجویز میکنه.. گفتش خوب دکتر چون علمش رو داره...گفتم خوب ما اهالی موسیقی به مردم بگیم چی گوش کنن خیلی بهتره تا شرکت پخشی ها..و امدم بیرون!
    بلایی که امروز سر اکثر گوش های دنیا اومده اینه که دوست دارن با موزیک تن رو تکون بدن نه فکر رو! پس کار خودت را به بهترین نحوی که میتونی انجام بده ، اون چیزی که باید محبوب بشه ، میشه.
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فکر کن ملودث رو با سه تار بزنن!
    یا مثلا یه سیاهی بیاد با شلوار که داره میوفته و کلاه بیس بال چپ و بریک دنس متال کور بخونه!
    تنها سبکی که اصالتشو حفظ کرده همین متاله ...
    حداقل گروه های نو و آلترناتیو هم مثل سیستم آف داون و اسلیپ نات و ...به اصول پایبند بودن
    دیگه اینو ترکیب و تجزیه و تلفیق نکنین...

9. amirsoltany

amirsoltany عضو سایت

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    موسیقی که دوست داری رو پیدا کن. اگه دو نوع موسیقی بود، سواد هر جفتش را یاد بگیر
    بعد با احساساتت سبک جدید رو بساز

10. mohamad ali

mohamad ali عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان از راهنمایی هاتون ممنون واقعا بهم کمک کرد مخصوصا تجربه ی faham . حالا فکر کنم راهم رو پیدا کردم نمی دونم شاید خنده تون بگیره ولی با یه سنتور زن اشنا شدم و تصمیم گرفتیم که به جای گیتار باس از سنتور استفاده کنیم ولی خب چون بعضی از اشعار بیشتر حالت اعتراضی داره تا عرفانی فلسفی بیشتر دوستام میگن باید رپ متال بخونم یه چیزی تو مایه های lp یا rage againts the machine . ولی فکر کنم بهترین راه حل این باشه که به درونم رجوع کنم و اون چیزی رو بسازم که هم احساساتم رو بتونه خوب منتقل کنه و هم بتونه تفکراتم رو به نحو احسن نشون بده . و بالاخره بعد از چند روز فکر کردن من پیداش کردم . موسیقی مخصوص خودم رو : ترکیبی از گیتار الکتریک , سنتور , درام , پیانو و رپ و البته نومتال

11. دکتربهادر

دکتربهادر عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من با سنتی تلفیق کنن چیز خوبی میشه! من خودم 2سال پیش یک آهنگ سنتی رو با متال ریمیکس کردم کار قشنگی شد! این هم لینکش:
    Free Cloud Storage - MediaFire

12. SEETHER

SEETHER عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : فکر میکنید با تلفیق کدوم سبک با متال و راک میشه اونو میون مردم ایران محبوب کرد؟

متال تلفیقی که دیگه متال نیس...
    ولی ترکیبش با هیپ هاپ به درد ایرانیای شیشو هشتی شیرین میاد حتما...احتمالا باهاش بندری برقصن..:smile (8):

13. Metal Girl

Metal Girl

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ب نظره من رپ و هیپ هاپ

14. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شرمنده از شما و بقیه دوستان ولی همون Linkin Park اینکار رو کرد کافی بود
    البته نظرمو گفتم
    الان فن هاش نیان شلوغ کنن

15. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    از اونجایی که این سبک سبک خشنی هست از لحاظ روانشناسی و مردم ما هم مردم احساسی هستند طبق آمار کلی این دو با هم در تضاد هست هر وقت تونستید این سبک رو به طور لیطیف تری ارنج کنید و در واقع از خشونت بکاهید شاید بتونید یک سری مخاطب خاص پسند رو جمع کنید و لی هرگز نمی تونید به اندازه ی سبک های معمول بین مردم این سبک رو جا بندازید

16. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چی؟
    متال رو؟

17. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    هر دو سبک این ویژگی رو دارند ولی خوب متال بیشتر از راک در این محور قرار میگیره

18. Metal Girl

Metal Girl

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    اره خب،،،
    و دقیقا ب همین خاطر میگم
    لینکین پارک خیلی سبکای مختلف رو با هم قاطی کرد. هارد راک، متال، سافت راک، گاهی اسکریمو، رپ و هیپ هاپ .
    به خاطر همینم طرفدارای سبکای مختلف رو جذب کردن. به نظرم ترکیب راک و متال با هیپ هاپ خیلی مورد استقبال قرار گرفت

:-) :-) :-)

19. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کلا به نظر من یا مرد باش و خودت یه سبک بساز یا همون راهی که بقیه رفتن تو هم برو
    از اینکه مییان سبک ها رو قاطی میکنن حالم به هم میخوره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  20. hooman 61

hooman 61

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    مگه چه اتفاقی برا linkin park افتاد؟؟؟ یک بند صاحب سبک و فوق العاده پولدار و پر طرفدار هست....با اینکه من طرفدارش نیستم ولی بزرگیشو نمیشه انکار کرد

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - فکر میکنید با
  1. hesam steps
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها:
    205
  2. dj mhd
    پاسخ ها:
    7
    نمایش ها:
    619