آخرین ارسال‌ها

فوم شانه تخم مرغی یکی از بهترین روش ها برای آکوستیک استودیوها با توجه به قیمت مناسبش

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
23
In A State of Trance
اگر مانیتورها و میز رو به پنجره باشه ، به نظر من مشکلی نیست و دلیلی برای پوشوندن پنجره نیست . مگه اینکه پنجره ، نسبت به دیوار ، عمق زیادی داشته باشه .
موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk
نه تقریبا هم سطح هستن

برای تنظیم و میکس استفاده از فوم های شونه تخم مرغی که دوستمون در اول تاپیک گفتن مناسبه؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
نه تقریبا هم سطح هستن

برای تنظیم و میکس استفاده از فوم های شونه تخم مرغی که دوستمون در اول تاپیک گفتن مناسبه؟
صد در صد مناسبه ...
البته باید طوری فوم ها رو نصب کنید که فرکانس های Hi از بین نرن و اصطلاحا صدا خفه نشه .
کل اتاق رو فوم نزنید . بستگی به چیدمان وسایل در اتاق و ... نصب کنید .
موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

27/6/14
2
32
با سلام....من هم واسه اتاقم می خوام از این فومها....چطور میتونم تهیه کنم....ممنون میشم راهنماییم کنید....سپاس گذار...

16/4/14
1
35
سلام دوستان.
راهنمایی میخواستم
من کلاس سلفژ میرم و برای تمرینم احتیاج به جایی دارم که صدام مزاحم دیگران نشه. میخوام یه فضای آکوستیک بسازم فقط جهت تمریناتم.تو پارکینگ ما اتاقی هست که پشت دو تا از دیواراش خاکه، از یک طرف دیوار مشترک با پارکینگ و از یک طرف دیوارمجاور حیاطه که پنجره داره.میخواستم ببینم واسه آکوستیک کردن این اتاق چه کاری میتونم بکنم که حداقل هزینرو داشته باشه و صدایی بیرون نره؟یه اتاق 15 متریه.حالا نمیدونم اتاقو آکوستیک کنم یا داخلش یه فضای کوچیک آکوستیک بسازم
ممنون میشم کمکم کنید

30/12/15
39
سلام دوستان ، گویا خیلی از دوستان در مورد آکوستیک کردن استودیوها شون مشکل دارن،
فوم های شانه تخم مرغی یکی از بهترین متریال ها برای آکوستیک کردن استودیو ها هستند

به چند دلیل:
1. حدف کامل پس آوایی (ریورب)
2. کاهش صدا تا 70 db (به خاطر ساختار خاص، وجود حباب های هوا با ضخامت 3سانتی متر)

3. زیبایی (مناسب برای پوشش خارجی)
4. نصب آسان (با چسب موکت یا میخ! )
5. عدم داشتن عوارض جانبی برای سلامتی
6. قیمت مناسب
7. عدم نیاز به زیرسازی (البته اگه دیوارهای شما مناسب نیستند و صدای زیادی ازشون عبور میکنه و بیرون رفتن صدا اذیتتون میکنه، میتونید با چوب یا دیوار پیش ساخته گچی 60*60 یا پشم سنگ زیرسازی کنید و فوم ها رو روی اونها بزنید، البته خود فوم ها صدا رو تا حد زیادی کاهش میدن، همه چی بستگی به شرایط محیطی شما داره)

مشاهده پیوست 3602مشاهده پیوست 3603مشاهده پیوست 3604مشاهده پیوست 3605مشاهده پیوست 3606

میشه یه جای معتبر رو معرفی کنین برا خرید چون من ساکن شهرستان ارومیه هستم و امکان خرید از تهران رو ندارم... و اکثرا خرید آنلاین هست ... و از طرفی هزینه ی ارسال زیاد نشه برام ...

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
میشه یه جای معتبر رو معرفی کنین برا خرید چون من ساکن شهرستان ارومیه هستم و امکان خرید از تهران رو ندارم... و اکثرا خرید آنلاین هست ... و از طرفی هزینه ی ارسال زیاد نشه برام ...
درود دوست عزیز ...
جدیدا سایت های معتبری که لوازم استودیو می فروشن هم فوم هرمی با سایز های مختلف و قیمت های مناسب آوردن . شما میتونید با خیال راحت از این سایت ها خرید کنید . هزینه ارسالش هم یا با تیپاکس ارسال میه ، یا باربری که خیلی زیاد نمیشه . چون فوم ها وزن زیادی ندارن ...
موفق باشید ...

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
فوم های شانه تخم مرغی یکی از بهترین متریال ها برای آکوستیک کردن استودیو ها هستند

به چند دلیل:
2. کاهش صدا تا 70 db (به خاطر ساختار خاص، وجود حباب های هوا با ضخامت 3سانتی متر)

6. قیمت مناسب
7. عدم نیاز به زیرسازی (البته اگه دیوارهای شما مناسب نیستند و صدای زیادی ازشون عبور میکنه و بیرون رفتن صدا اذیتتون میکنه، میتونید با چوب یا دیوار پیش ساخته گچی 60*60 یا پشم سنگ زیرسازی کنید و فوم ها رو روی اونها بزنید، البته خود فوم ها صدا رو تا حد زیادی کاهش میدن، همه چی بستگی به شرایط محیطی شما داره)

مشاهده پیوست 3602مشاهده پیوست 3603مشاهده پیوست 3604مشاهده پیوست 3605مشاهده پیوست 3606
با تشکر از اطلاعات خوبتون، به نظر من اگرچه این پنل ها بسیار خوب و کار راه اندازند ولی در کارهای حرفه ای تر علاوه بر این پنل ها ابری باید از دیفیوزرها که نقش پراکندگی صدا را هم دارند استفاده کرد. چراکه استفاده زیاد از فوم شانه تخم مرغی موجب حذف فرکانس ها بالا می شود و حتما باید در محیط استودیو از پخش کننده ها یا همون دیفیوزر ها استفاده بشه تا با پخش متناسب صدا در محیط استودیو این مشکل پنل ها شانه تحم مرغی حل بشود. تفاوت اصلی بین diffuser و adsorber ها در متریالشون هست. جنس adsorber یا همون فوم ها شانه تخم مرغی موجب جذب صدا میشه و در نتیجه از بازگشت صدا جلوگیری می کند( چون ساختارش خلل فرج دراه ) ولی دیفیوزرها ساختارشون بدون خلل فرج است ( از چوب ، پلاستیک و یا یونولیت ساخته می شوند ) و با توجه به شکلشون با پرکندگی صدا در زمان و مسیر ها مختلف موجب جلوگیری از بازگشت صدا در همون مسیر می شوند و موجب تاخیر در ریورب و پراکندگی صدا در محیط می گردند و در نتیجه صدا در محیط واضح تر به نظر می رسد. در زیر چندتا عکس از این پنل ها می گذارم.
zaq1.png
این عکس از کتاب بسیار خوب : Acoustic Absorbers and Diffusers: Theory, Design and Application نوسته Trevor J. Cox, Peter D'Antonio هستش که 4 مدل دیفیوزر یونولیتی را نشان می دهد.

RPG_Skyline_Diffusor_System.jpg
اینم یک مدل دیفیوزر 3 بعدی از جنس یونولیت فشرده ( دوستان دقت کنند این دیفیوزر تمام خانه هاش و پستی بلندی هاش بر اساس محاسبات دقیق باید باشه )

images.jpg

دیفیوزردو بعدی از جنس چوب

images (1).jpg
یک مدل دیگر دیفیوزر از جنس یونولیت
[doublepost=1460368515,1458392830][/doublepost]
سلام دوستان.
راهنمایی میخواستم
من کلاس سلفژ میرم و برای تمرینم احتیاج به جایی دارم که صدام مزاحم دیگران نشه. میخوام یه فضای آکوستیک بسازم فقط جهت تمریناتم.تو پارکینگ ما اتاقی هست که پشت دو تا از دیواراش خاکه، از یک طرف دیوار مشترک با پارکینگ و از یک طرف دیوارمجاور حیاطه که پنجره داره.میخواستم ببینم واسه آکوستیک کردن این اتاق چه کاری میتونم بکنم که حداقل هزینرو داشته باشه و صدایی بیرون نره؟یه اتاق 15 متریه.حالا نمیدونم اتاقو آکوستیک کنم یا داخلش یه فضای کوچیک آکوستیک بسازم
ممنون میشم کمکم کنید
هم میتونی اتاق بسازی هم کل فضا رو بستگی به بودجه ات داره
یا باید از ترکیب فوم و و پشم سنگ استفاده کنی و رو دیوارهاتم از دیفیوزر و یا ابزوربر استفاده کنی
و یا به جا پشم سنگ از ترکیب چند تا فوم مختلف استفاده کنی و باز روش دیفیوزر و یا ابزوربر بزنی
البته فکر کنم برا کار شما ابزوربر بهتر جواب بده

17/6/16
5
29
ممنون از اطلاعات خوبتون ! چندتا از این فوم های شونه مرغی باید استفاده کنم برای یک اتاق 3 در 5؟؟؟؟
[doublepost=1466161671,1466161626][/doublepost]از کجا بخرم؟

17/7/16
1
24
من این فوم هارو مستقیما از شرکت سازندشون سفارش دادم خیلی کمتر از قیمت های فضایی بازار درمیاد پاتون
حالا نمیدوم قوانین سایت اجازه میده که آدرس وبسایت و تلفنش رو براتون قرار بدم یا نه
سلام دوست عزیز من خیلی به این فوم ها نیاز دارم لطفا اگه میبینی ادرسش به صفحه خصوصیم ارسال کن با شمارشو لطفا

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
ممنون از اطلاعات خوبتون ! چندتا از این فوم های شونه مرغی باید استفاده کنم برای یک اتاق 3 در 5؟؟؟؟
[doublepost=1466161671,1466161626][/doublepost]از کجا بخرم؟
اگر بخواید اتاق ددروم یا عایق صوتی کنید کنید در حدود 30 عدد ( کل فضا را پوشش بدید) اگه بخواهید فقط پس آوایی حذف شه در حدود 15 عدد تا 20 تا معمولا بجز اینها باید از بیس ترپ و دیفیوزر اسکای لاین هم استفاده کنید تا صدا طبیعی باشه
[doublepost=1471901805][/doublepost]
مبين جان همونطوري كه دوستمون گفت معمولا اينها براي رفع خطاهاي اگوستيك و برطرف كردن مشكلات اگوستيكي استفاده ميشه
البته مدلهايي هم هستند كه براي كل فضا استفاده ميكنند
روش درستش اينه كه از مدلهايي با چگالي بالاتر براي نقاط مشكل دار و جاهايي كه نبايد خطايي درش باشه استفاده بشه و از معمولي تر ها براي كل اتاق
واسه من هم بفرست ادرس محل رو ميخوام ببينم مدلي كه نياز دارم رو داره يا خير ؟
سلام میشه در این موردی که فرمودید ! چگال و غیر چگال بیشتر توضیح بدید . ممنون

10/6/14
16
27
۲۰۱۶۰۸۲۰_۲۲۳۵۰۱.jpg ۲۰۱۶۰۸۲۰_۲۲۳۴۵۳.jpg ۲۰۱۶۰۸۲۰_۲۲۳۴۵۷.jpg
من سقف رو از این فومها زدم دیوارهام کاغذ دیواریه به جاهایی که حس کردم حساسه و امواج صدا برخورد زیادی داره پنل ویو وود و پنل مربعی زدم و باند راستم به گوشه اتاق نزدیک بود اون گوشه رو هم بیس ترپ زدم خیلی خوب شده البته دیقیوزر هم دارم اونو هم نصب کنم بهتر میشه.واقعا الان درک کردم که اکوستیک شرط اول استودیو هستش.اینجا چندتا از پروژه هایی که قبلا میکس و مستر کردم گوش دادم واقعا خیلی بده اصلا ایراداتش خیلی واضح شد برام

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
پاسخ : فوم شانه تخم مرغی یکی از بهترین روش ها برای آکوستیک استودیوها با توجه به قیمت مناسبش

سلام دوستان از کجا معلومه ک فوم ساخت چ کشوریه و دانسیته ی فوم ها تو چ حدی مناسبه؟
الان تو شهر ما هر 2 در 1 مترش رو میدن 40 هزار تومن
شما جایی مناسب تر نمیشناسید؟
دوست عزیز این فوم ها همه ساخت ایرانه و هیچکدوم خارجی نیست ! تفاوت گاهی در دانسیته است و گاهی هم بسته به اینکه شما از کجا بخری مثلا از تولید کننده اصلی و یا مثلا از فروشنده دست دوم یا حتی سوم.
در مورد دانسیته معمولا سه دانسیته در بازار ایران دیدم دانسیته 12 که پودر میشه سریع دانسیته 17 و دانسیته 30
دانسیته 12 اصلا توصیه نمیشه حالا بین دانسیته 17 و 30 کدوم بهتره؟
از نظر من 17 چون ابر هایی که در ایران تولید میشه معمولا در دانسیته 30 متاسفانه سلول هاش بسته میشه و همین بسته شدن موجب جذب کمتر و از دست دادن کارایی پنل می شود ولی دانسیته های زیر 20 معمولا سلول ها باز و مناسب برای جذب داره

یک نکته دیگه که در خرید این فوم ها باید دقت کنید اینکه مواضب باشی دانسیته را الکی نگن مثلا فروشنده میگه دانسیته 30 است ولی دانسیته 17 هست

22/9/17
5
59

به چند دلیل:

6. قیمت مناسب

همینجوری این فوم هارو زدید به دیوار یا زیرسازی هم داشتید? منم میخوام فضا ددروممو تخم مرغی بزنم به نظرتون چه قطری مناسب تر هست

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
همینجوری این فوم هارو زدید به دیوار یا زیرسازی هم داشتید? منم میخوام فضا ددروممو تخم مرغی بزنم به نظرتون چه قطری مناسب تر هست
اگر میخواهید عایق صوتی کنید باید حتما زیرسازی هم داشته باشه ! ولی اگر می خواهید فقط ریورب حذف کنید قطر 3.5 سانت یا 5 سانت کفایت می کند.

19/2/18
2
99

به چند دلیل:

6. قیمت مناسب

واقعا عالی شده ! به نظرم فوم تخم مرغی بهترین روش برای آکوستیک هست. شما از چند سانتی استفاده کردید ؟ از سه سانت ؟ فکر کن 5 سانتیش بهتر باشه !

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
واقعا عالی شده ! به نظرم فوم تخم مرغی بهترین روش برای آکوستیک هست. شما از چند سانتی استفاده کردید ؟ از سه سانت ؟ فکر کن 5 سانتیش بهتر باشه !
دوست خوبم بستگی داره به اینکه هدفتون در استفاده از شانه تخم مرغی چی هست؟ برای یک فضا 2 سانت تخم مرغی هم کفایت می کند و برای یک فضا حتی 5 سانتی هم کفایت نمی کند.

بالا