فواید لوپ ها ؟!

شروع موضوع توسط rh.mohammad ‏6/1/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک فواید لوپ ها ؟! تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    سلام دوستان .
    همیشه واسم سوال بوده که شرکت های لوپ سازی برای چی بوجود اومدن ؟ فایده ی این لوپ ها چیه ؟
    من خودم رو مثال میزنم .من بیشتر توی سبک راک کار میکنم و خب رسیدن به یه سری صدا ها (مخصوصا گیتار) واقعا سخته و امکانات بالایی میخواد . حالا اگه بیام از این لوپ ها استفاده کنم به نظرتون کار درستیه ؟ دزدی به حساب نمیاد ؟ بدون هیچ زحمتی بشینم سه چهار تا صدا رو بذارم کنار هم :smile (49):
    من که فکر میکنم اوج بی استعدادی آدم رو نشون میده .
    به نظرتون این همه لوپ برای چی بوجود اومده ؟
    خوشحال میشم دوستان لطف کنن یه توضیحی بدن که لوپ ها رو میشه برای آهنگسازی استفاده کرد یا خیر؟ چون خیلیا رو دیدم که استفاده میکنن و انگار خیلی هم پر طرفداره .

2. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    به نظر من اینکه بخوای کل آهنگ رو با لوپ بسازی خیلی کار بی خودی در می آد هرچند همه چی بر می گرده به استعداد شخص بعضی ها فقط با لوپ و یک میکس خوب و افکت گذاری خوب کارهای خوبی می کنند یا به عبارتی تمام کاری رو که یک تنظیم کننده میکنه رو با لوپ ها انجام می دند و این دیگه نمیشه بهش گفت فقط از لوپ و سمپل استفاده کرده بلکه خودش هم حرفی برای گفتن داشته ولی اگر هم تعصبی روی عدم استفاده از لوپ باشه به نظرم زیاده رویه گاهی مجبور می شیم مثلا یک سازی رو نداریم یا نوازنده مناسب با تکنیک نداریم یا آشنایی لازم با یک سازی مثل سازدهنی رو نداریم که بتونیم روی کیبورد یا یک ساز مجازی بنوازیم یا حتی گاهی چند هفته در گیر یک ایده خوب هستیم و چیزی به ذهنمون نمی رسه اون موقع لوپ ها و سمپلها می تونند کمک بزرگی باشند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    خیلییییییی از آهنگای موفق مدرن با استفاده از این لوپ ها انجام میشه
    ولی استفاده از لوپ به این سادگیهام نیست وگرنه از آهنگ بیرون میزنه
    باید دستکاری بشه تا رو آهنگ بشینه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...