فن بی صدا وجود دارد؟

شروع موضوع توسط DANIEL ADHAMI ‏7/6/14 در انجمن سخت افزار ( Hardware )

تاپیک فن بی صدا وجود دارد؟ تالار سخت افزار ( Hardware ) در persian-music.org.

1. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    سلام.دوستان آیا فن بی صدا وجود داره؟که کمک کنه به کاهش نویز در هنگام رکورد

2. iran2008

iran2008 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه فن معمولی رو سیستم اگه باشه و نو و تمیز باشه، صدایی نداره.
    من متخصص اهنگسازی و صبط نیستم ، ولی تو کار سخت افزار کامپیوترم. تا جایی که من الان تجربه دارم، فن های صدادار، اغلب کهنه شدند و یا خیلی گرد و خاک گرفته اند و برخی مواقع میبینید حالت چرب شدن پیدا کردن.
    شما خود سیستم هم گردگیری کنید و اگه فن خیلی وقته از عمرش گذشته فن رو تعویض کنید . فن کثیف باعث گرم شدن و کثیف شدن cpu هم می شود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    نه من شنیدم فن های بی صدا وجود دارن مخصوص کار مسویقی

4. iran2008

iran2008 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    والا همین الان یه فن معمولی همین 9 تومنی که الان 15 تومن شدن، رو سی پی یو من سواره. بیچاره اصلا صداش در نمیاد.
    البته ممکنه شما منظورتون اون فن های بزرگ که برای خنک کردن داخل کیس میزارن و با فن سی پی یو فرق میکنه باشه،
    اونم بازم من میگم که اگه نو باشه خوبه، ولی با توجه به اینکه اون فن ها به بدنه کیس پیچ می شوند، موجب لرزش و ایجاد صدای کیس می شوند.
    من خودم به شخصه کلا درب کیس رو همیشه باز و آزاد نگه میدارم و هر از گاهی کیس رو گرد گیری و تمیز میکنم.
    اینجوری هم کیس رو تمیز میکنم بموقع و هم اینکه هوا میخوره و خنک میشه. البته بستگی به فضای شما داره. ممکنه رفت و آمد زیاد باشه و الزامی بر باز کردن درب کیس ها نیست.
    در هر صورت بنده همون اول هم عرض نمودم که باعث جسارت دوستان هم نشود، شاید دوستان اهنگساز و صدابردار سراغ داشته باشن که من اطلاعی نداشته باشم.
    مرتب سر بزنید شاید یکی از اساتید پاسخی دهند.
    موفق باشید. یا حق

5. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    فن کم صدا هست . کمی گرونتر هستند
    سیستم های کولینگ وجود دارند که پیش رفته تر از فن استوک پروسسور کار میکنند ولی گرونتر هستند.
    همراه این فن ها مشخصات و پایه های نصب اون بر روی مینبرد هست و اکثر مین بردهای intel / amd رو ساپورت میکنند.

خوب این کار کاملا اشتباه هست . اگر اون سازنده و تیم تولید کننده صلاح میدونستند کیس رو بدون درب میساختند با این کار تولید یک کیس هم کمتر هزینه میبرد یک متر ورق در دو طرف کیس نصب شده که هوا به خوبی در کیس به گردش بیفتد. با این کار شما اون پروسسور کمی خنک میشود ولی قطعات دیگر خنک نمیشوند .

تقریبا کیسهای امروزی از کانوکشن یکسانی برخوردار هستند به غیر از کیس های خنک که کارشون چیز دیگریست ( برای مدینگ و اور ساخته میشوند )

و از قسمت جلو هوا رو مکش میکنند و در قسمت عقب با فنِ برعکس هوای گرم رو به بیرون هدایت میکنند ( ممکن هست در جلوی کیس شما فن باشد یا نباشد ولی ونت جریان هوا حتما هست )

فن بی صدا وجود دارد؟-Computer_case_coolingair_flow.png

بزودی در یک تاپیک مسایل کولینگ رو تشریح میکنم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...