فرم ثبت نام در مسابقه Next Persian Star 2010-2011

شروع موضوع توسط Mobin Taffakh ‏23/3/10 در انجمن موسیقی ایران

1. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +89 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    دوستاني كه ميخوان توي مسابقه Next Persian Star سري سوم 2010-2011 شركت كنند، فرم زير رو دانلود كرده و براي TvPersia ايميل كنند.
    اطلاعات تكميلي توي خود فرم نوشته شده.

راستي يه فايل Word 2003 هست.

دانلود از 4Shared

2. nicebasic

nicebasic خواننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهشمندم مسابقه ی Next Persian Start را بيشتر معرفی کنيد!

درود بر شما، دوست گرامی

اگر ممکن است، خواهشمند است درباره ی اين مسابقات قدری بيشتر توضيح بدهيد. با اين که در اين فروم، هنرمندان و افراد حرفه‌ای گوناگونی حضور دارند، اين نوع مسابقات، برای بسياری از افراد، تقريبا ناشناخته است. مثلا اين پرسش‌ها به ذهن خطور می‌کند:

1ـ آيا در مسابقات Next Persian Star خواننده‌ها حتما بايد به زبان فارسی بخوانند يا همين که ايرانی‌تبار و فارس‌زبان باشند، کافی است؟

2ـ آيا بايد اجرا به صورت زنده باشد يا اين که يک کار ضبط شده از خودتان را برای شرکت در مسابقه ارسال می‌کنيد؟

3ـ اگر قرار است اجرا به صورت زنده باشد، آيا اين اجرا با آهنگ خواهد بود و يا اين که بايد به صورت بدون کلام در حضور داوران خوانده شود؟

4ـ روش ارزيابی برای برنده شدن در اين مسابقه چگونه است و بر چه مبنايی افراد گزينش می‌شوند؟

5ـ چند نفر به عنوان برنده انتخاب می‌شوند و افراد برنده چه شانس و يا موقعيتی نصيب شان می‌شود؟

ممنون از توجه شما.

موفق باشيد.

3. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +290 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    فقط اگر ایرانی باشند و بتوانند فارسی صحبت کنند و اصلیت ایرانی داشته باشند مشکلی نیست
    در سری قبلی که چندی پیش به پایان رسید،یک شهرستانی حالا نمیدونم از کجا دقیقا
    به زبان محلی خودشون خوند و در مراحل آخر هم بود،پس محلی خواندن هم مشکلی ندارند!
    این برنامه همه کارها به صورت زنده است،یعنی پس از تعیین تاریخ و مکان شروع عزیزانی
    که ثبت نام کردند در محل حضور میابند تا از آنها سوالاتی به عمل بیاد و به جمع شرکت کنندگان
    می پیوندند...
    این مسابقه در 3قسمت اجرا میشود،قسمت 1 که به صورت تکخوانی با آلات زنده(در صوت داشتن)
    انجام میشود و بدون موسیقی است!
    قسمت 2،با دوکار زنده + موسیقی که توسط خود خواننده باید آنها را انتخاب کند
    قسمت3،با یک کار زنده+ موسیقی زنده که این بخش شامل مراحل نهایی است.
    این مسابقه مبنای داوریش رو نمیدونم،اما توسط داورانی که خود هنرمند هستند امتیاز داده میشود
    و انتخاب می شوند....
    پس از گذشتن از مرحله حذفی به مرحله زنده که رسیدند کمی دقت و سختگیری بالا میرود تا
    مرحله آخر،و سپس برندگان انتخاب شده و به آنها جوایزی ارزنده داده میشود(از جوایز خبری ندارم
    دوستان اگر میدونن بگن)

اینم از اطلاعات مسابقه که امیدوارم ناقص نباشه،اگه بود دوستان کاملش کنن و ممنون

4. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +446 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    من این وسط با یه چیز مشکل دارم و اونم اینه که کسی بیاد روی صدای من نظر بده که خودش کارای متوسط و یا حتی ضعیفی داره.... مثلا کارای امید و یا در نوع قدیمی ترش ستار حالا باز یه چیزی اما یه سری آدمای دیگه ای که مال این حرفا نیستن و حالا بیان رو کار من نظر بدن... اصلا خوشم نمیاد. نمی گم من خواننده ی توپیم... نه اصلا... منظورم اینه که مثلا ممکنه من بخوام راک بخونم و طرف شاید تو عمرش 1 دونه کار راک استاندارد رو هم گوش نداده باشه. چطور می خواد روی صدای من نظر بده؟ یعنی میاد بیاد بهم بگه "جنس صداتو دوست دارم":smile (50):

این برنامه اگه بخواد موفق باشه و خواننده و یا نوازنده به جامعه معرفی کنه باید سبک ها رو دسته بندی کنه تا در هر زمینه داوراش هم متخصص توی اون زمینه باشن.

کلا با این برنامه موافق نیستم . تا نظر دوستان چی باشه.

5. nicebasic

nicebasic خواننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ديدگاه اينجانب در تاييد نظر دوست گرامی، جناب inferno

من هم در تاييد نظر جناب inferno که فرموده اند:

بايد بگويم اين سبک داوری نمی‌تواند خيلی عادلانه باشد. نمی‌توان گفت که يک شخص چون با موسيقی آشناست يا به يک سبک خاصی از موسيقی مسلط است، پس بايد درباره ی هر سبکی بتواند نظر بدهد. اين را شخصا به تجربه ديده ام.

مثلا آنهايی که به سبک راک و متال علاقه دارند، اگر يک آهنگ پاپ Slow يا يک آهنگ Ballad را بشنوند، آن را سبکی پيرمردی و خسته‌کننده توصيف می‌کنند و فقط دوست دارند خواننده داد بزند.

شايد دليل وجود فقط يک مسابقه هم بی‌رونق بودن و ضعيف نگه‌داشته شدن موسيقی ماست. در کشور آمريکا، که من البته به آنجا نرفته ام و از طريق اينترنت اخبار موسيقی و سينمای آن را بررسی می‌کنم، ده‌ها جايزه برای ارزيابی اهل موسيقی و سينما وجود دارد و نيز مکان‌های بی‌شماری برای کشف استعداد افراد در سن کم وجود دارد.

اميدوارم روزی برسد که ما اگر از آنها بيشتر نباشيم، حداقل اين قدر ضعيف تر نباشيم.

6. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنده هم با حرف جناب اينفرتو موافقم, اميد و ستار جزو افتخارات ما هستند اما يه سري خانوم معلوم نيست از چه روشي وارد اين محيط شدن.

7. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام بر دوستان
    شاید الان جای این صحبتها نباشه ولی داداشه گلم ما دوست نداریم خواننده فقط داد بزنه
    البته شما دوست عزیز و بیشتر دوستان تو این سایت پاپ کارن و انتظاری ازشون نمیره ولی در کل من پیشنهاد میکنم به صلایق هم احترام بزاریم. ...

8. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +93 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    کلا این برنامه صرفا جهت درآمد زایی و جذب تبلیقه
    اصلا در حدی نیست که ما بخایم تو این سایت تخصصی در موردش صحبت کنیم
    کارشن یه جور توهینه به موزیک ایران
    اگر اشتباه نکنم داور ها این سه نفرن رامین زمانی واهیک(اگر اشتباه نکنم) و ستار
    خوب ستار رو میشه تا حدودی قبولش داشت به عنوان خواننده
    ولی اون دو تای دیگه!
    کسی در مورد این دو نفر اطلاعاتی داره
    چون من خیلی نمیشناسمشون و نمی خوام در مورد کسی که چیزی نمی دونم نظر بدم
    مثلا رامین زمانی چه کاره شاخی تا حالا داشته به جز هنگامه (!)
    یا اون یکی واهیک اصلا چیکارس؟

9. inferno

امتیازات:
    +446 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    خوب ما هم داریم همینو می گیم..
    یه سری دوست دارن داد بزنن
    یه سری دوست دارن آروم بخونن
    یه سری صداشون خشنه
    یه سری صداشون نازه
    به همه ی اینا باید احترام گذاشت
    هر صدایی هم داور خاص خودشو نیاز داره.... که این برنامه دنبال همچین کاری نیس متاسفانه

10. sozan

sozan عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اقای وارتان مدیر شرکت ترانه هستند و دیگه نیاز به گفتن نیست که اکثرا رو ایشون به شهرت رسونده.

رامین زمانی:از نظر کامران و هومن: کامران متولد 25 نوامبر 197۵ و هومن متولد 23نوامبر 1980 است همون طور که گفتم در تهران به دنیا اومدن و در منطقه گیشا زندگی میکردن تا زمانی که کامران 12 سالش بوده از ایران به کانادا میرن مدتی در مونترال بودن و سپس به ونکوور میرن و همونجا هم درس میخونن و بزرگ میشن در همون ونکوور هم با رامین زمانی آشنا میشن و به گفته ی خودشون رامین مثل برادر بزرگ کامران و هومنه.

رامین زمانی عزیز که این روزها که خیلی جاها ازش صحبت می کنن آهنگسازی خیلیا از جمله هنگامه جون رو بر عهده گرفته و هنگامه واقعا تا به این جای کار که به چنین محبوبیت و مشهوریتی که رسیده نیمی از اون رو از رامین زمانی داره رامین زمانی در مصاحبه با شبکه ی تپش راجع به هنگامه این چنین گفت:هنوز اگه دوتا آلبوم برای هنگامه می زدم و این دو تا آلبوم کار نمی کرد، فقط افسوس می خوردم که چرا مردم پس متوجه نشدن یا این که من کارم رو درست انجام ندادم. هیچ وقت نمی گفتم هنگامه خوب نبوده به چیزی که اعتقاد دارم،اعتقاد دارم و هیچ کس نمی تونه روی ذهنیتم تاثیر بذاره و به چیزی که قلبم بگه انجام می دم. نا خود آگاه اتفاق خواهد افتاد که شباهت هایی بین آهنگ های هنگامه، کامران هومن، لیلا و ...باشه ولی من خیلی مواظب هستم که آهنگ های کامران و هومن ،هنگامه و کسانی که من براشون آهنگسازی می کنم مثل هم نباشن.خیلیا ممکن هست که بگن این آهنگ ها ربطی به هم ندارن. نه این طور نیست آهنگ های هنگامه، کامران هومن به هم ربط دارن و علتش اینه که یک نفر داره اینارو می سازه.هدف من وقتی کارم رو انجام می دم اینه که من می رم تو جلد طرف مثلا می گم اگر من لیلا بودم چی کار می کردم . با تکنیکی که من می شناسم از آهنگسازی و با تکنیکی که دارم مثلا اگه حنجره ی هنگامه رو داشتم ،چه آهنگ و ملودی رو می خوندم . من به عنوان آهنگساز سعی می کنم خود خواهانه به این مسئله نگاه نکنم و خودم رو فراموش بکنم. با این دانشی دارم من می تونم صد آهنگ بسازم چون هارمونی عوض کردن می شه ملودی نمی گم صد درصد کار متفاوتی خواهد بود چون کسانی مثل لیلا شناسنا مه دارند و من سعی می کنم یک رنگ و بوی تازه ای ایجاد کنم چون من نباید لیلا رو عوض کنم.
    فرم ثبت نام در مسابقه Next Persian Star 2010-2011-oqhzph.jpg {username}-{filename}

11. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +93 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    آیا تحصیلات موسیقی داره ؟ آیا به صورت تجربی موزیک کار کرده؟ کدوم کارو تنظیک کرده؟ کدوم کارو ساخته؟ آیا تا حالا ساز دستش گرفته؟ و . . .
    ایشون نهایتا میتونه یه مدیر خوب باشه ولی نباید به خودش اجازه بده در مورد چیز مقدسی مثل هنر نظر بده

چیزای که در مورد رامین زمانی هم گفین تقریبا می دونستم ولی فکر نمی کنم آهنگ شازی برای کاکران و همون و هنگامه رزومه ی خوبی باشه(!)

12. inferno

امتیازات:
    +446 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    اصلا گیرم که تحصیلات آکادمیک داشته باشند یا اینکه حتی کار قوی در زمینه خاصی داشته باشند اما این دلیل نمی شه که تو هر سبکی صاحب نظر باشه که؟ مثلا آقای محمد نوری خوب تو ایران سری تو سرا داره و آکادمیک تحصیلات داره و هزار تا چی.... ولی به نظرم شاید ندونه بهترین رپ چیه؟ گروه های راک چه خصوصیتی باید داشته باشن تا جز بهترین ها باشن؟

بحث پیجیده ایه :smile (61)::smile (41):

13. shahram_er

shahram_er عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام

الان هیت داوران از دو دیدگاه خواننده رو انالیز میکنن:
    1- موسیقی (تمبر صدا ،تکنیکهای صدا، نحوه ادای کلمات ،کوک صدا در اجرای نتهای بم وزیر گام و...) 2- نحوه اجرا وفیزیک بدنی(ارتباط با مخاطب ،میمیک صورت ،حرکات بدن و...)

این مسابقه بیشتر برای پاپ برگزار میشه ، حالا ممکنه توی سبکای دیگه هم شرکت کنن (ایراد هم از شرکت کننده هاست هم از برگزار کننده ها ! شما وقتی کونگ فو کار میکنی نباید بری توی مسابقات کاراته !!!)

به نظر من ایده این کار درسته ،خب یه سری کم وکاستی داره که داره برطرف میکنه ، شاید هیت داورا بهتر بود از :

اهنگسازایی که لحن ایجاد کردن استفاده میکرد (این نوع اهنگسازا علاوه بر خلق ملودی ،برای خواننده لحن ایجاد کردن مثل مرحوم واروژان و بابک بیات ،منوچهر چشم آذر ،فرید زلاند ، بابک افشار ،بابک رادمنش ، تورج شعبانخانی و...) نه اینکه رامین زمانی لحن ایجاد نکرده ولی سطح احساسیش با بقیه فرق داره( توجه کنید من نمیگم پایینتره یا بالاتره ،بهرحال انتظار مخاطب در همه سطوحه).

به نظرم وجود دو تهیه کننده (مثل وارطان آوانسيان:این حرفه در ایران تجربی است ،کسانی که هستند براساس سرمایه شخصی وتجربه شخصی و مهمتر از همه سلیقه شخصی کار میکنند ،وارطان با حمایت مالی وتبلیغاتی خود(شرکت ترانه )باعث صعود هنرمندای زیادی شد ،مطمینا در موردهای زیادی هم بخاطر سلیقه شخصیش از کشف هنرمندایی هم محروم بوده) برای دیدگاه تجاری مهمه، دلیل دو تهیه کننده صرفا برای اختلاف سلیقه هاست.

وجود یک تحصیل کرده خوانندگی( مثل دکتر اسفنديار قره باغي )ضروریه .برای تشخیص پارامترهای صدا( کوک بودن ،تحریرهای درست ،نفس گیری صحیح ، ویبره ها و....

مجموع یه همچین هیاتی میتونه تاثیری سلیقه ها رو کمتر کنه.

14. اليس

اليس

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من نتونستم فرم ثبت نام رو دانلود كنم؟ مي گين دقيقآ كدوم دانلود رو بايد بزنم؟ مرسي

15. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +89 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    دانلود از 4Shared

اينم لينك دانلود روي سرورهاي رپيدشير

دانلود RapidShare

موفق

16. Guitarist

Guitarist عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, nuendo
    با احترام،
    دوست عزیز، جناب وارتان اگرچه خیلی هارو در مسیر خوانندگی موفق کرده یا به قول شما "اکثرا رو ایشون به شهرت رسونده" اما باید دونست که ایشون به موسیقی از دید بیزینس نگاه می کنه ایشون یک مدیر برنامه است نه یک آهنگساز یا خواننده. . .!!!!!
    طبیعتا ایشون نمیتونه راجب هنر کسی از دید هنرمندانه نگاه کنه .
    یا به فرض مثال رامین زمانی با آهنگ سازی برای کامران هومن یا هنگامه و چند کار برای لیلا آیا باید ادعا کرد که با تجربه خیلی زیادی هم که نداره می تونه رو سلیقه بقیه تاثیر بذاره؟ همونطور که در مسابقه Next Persian Star بارها از ایشون دیدیم..!!
    و دوست عزیز توجه کنید که ستار از بخش روابط عمومی انستیتوی بین المللی دکترای افتخاری موسیقی دریافت کرده، جای رامین زمانی یا هنگامه هنوز زوده که کنار ستار باشه.

17. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من كه انتخاب هاشون اصلا روي علم صدا و موسيقي نيست , چرا كه خيلي ها بايد منع ورود به مسابقه ميشدن , نه اينكه به مراحل بالا تر راه پيدا ميكردن!

18. Guitarist

Guitarist عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, nuendo
    خیلی ها هم حقشون بود ولی بدلیل سلیقه یک "شخص" و و صرفا اینکه {"آهنگ بدی برای خواندن انتخاب کرده ای!!!"} از دور خارج شدند.

19. meja

meja

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من باید از سیاوش قمیشی و هلن...که هردو تحصیلکرده موسیقی و صدان به عنوان داوران استفاده بشه ...عالی میشه

20. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    نظرات همه رو خوندم
    نمیدونم این مسابقه مضحکه کی قراره برگزار بشه
    ولی جز دید تبلیغاتی برای این شرکت کوفتی چیزی برای هنرمندهای ساده دل !!! ( واقعا ) نداره.
    اگر هم میبینید که کسی پاشو به عنوان داور توی این مسابقه نذاشته دلیلش بر میگرده به این که
    1- پشت سرش حرف در نیارند .
    2- کسی حاضر نیست خودشو خراب کنه.
    3- توان تلوزیون اینقدر نیست که بخواد هزینه چند میلیونی بکنه و برایش 2 تا اسپانسر شامپو و خیارشور بگیره

ولی اگر قرار بود یه لیست داور انتخاب میشد
    نظر من استفاده از تجارب قدیم بود و تحصبلات روز که خوشبخانه به وفور در موسیقی ملی میهنی ما پیدا میشه
    و از اونجایی که نکته مهم یعنی چند بعدی بودن هنر موسیقی مطرح هست
    باید یک لیست داور مثل جشنواره موسیقی فجر تهیه بشه و در همه زمینه ها کاندیداها مطرح بشوند نه به صرف پخش در تلوزیون و تکرار مسابقه مسخره و شکست خورده گیتار شکسته ( با حضور الهام چرخنده و..)
    یعنی بخش شعر جدا بخش موزیک جدا بخش صدای خواننده جدا بخش اهنگساز جدا .
    توی جشنواره فجر به عکاس سر صحنه هم جایزه میدهند !! پس صدابرداری درست رو هم باید ملاک قرار داد/
    و هم از جهت قدیمی بودن و باتجربه بودن و هم از حیث تحصیلات اکادمیک یک هیئت انتخاب بشه و روی کار این عزیزان نظر بدهند که ما فقط 3 نفررو مییبینیم که رامین زمانی و واهیک و ستار هستند .
    هر کدوم کار شاخصی مطمئنا انجام دادند ولی سئوال اکثریت اینست که بالاتر از ستار دیگه نیست ؟
    ایشون مقامی دارند و تجربیاتی و قابل احترام ولی بهتر نبود یه کاری رو این شبکه انجام میداد و به درستی انجام میداد ؟ این همه خرج و تبلیغات و اخرش هم که از همین الان معلوم و مشخصه .
    پس همه چیز برمیگرده به عواملی که نام بردم.
    در ضمن هنگامه و نوش افرین در چندین مصاحبه میگفتند که اصلا با نت اشنایی ندارند ؟! حتی هنگامه تاکید داشت که اصلا موسیقی با گوشی بهتره و راحتتره .:smile (18):
    اینم از خواننده ای که این اقا معرفی کرد و تو زرد از آب در اومد . ولی بهترین صدایی که که این اقا کشف کرد فریدون اسرایی عزیز بود که هممون دیدیم با تنظیمات صفاریان چه کرد . و به حق نمیشه ازش به راحتی عبور کرد.

ولی اگر میشد هیئت داورانی انتخاب کرد نظر من چیز دیگری بود

1- موسیقی پاپ کلاسیک . : حسن شماعی زاده ، فرید زلاند عزیز ، برادران چشم آذر مخصوصا عمو ناضر عزیز ،

2- برای بقیه سبکها : کاوه یغمایی ، علیگیتور ، شادمهر ( جدیدا هم که با تیستو هم کاسه شده ) ،
    3
    - نوازندگی: ( خیلیها هستند ) شادمهر ، آرمیک ، بابک امینی ، کاوه یغمایی ، بابک ریاحی پور ، فیروز ویسانلو و برادران خواجه نوری .... ...( خیلی ها هستند که واقعا هم خوبند ولی در لیست نمیگنجند)

یقیینا هستند کسانی که به موسیقی آشنایی بیشتری داشته باشند ضمن این که در کار تیمی تعداد نظرات بالا میره و به ظرفات و ریز بینی هم کمک میکنه و حق کسی ضایع نمیشه مخصوصا این که قراره یه عده بعد از این مسابقه نام ستاره رو یدک بکشند !!!:smile (71):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/4/10
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ثبت نام مسابقه نکست پرشین استار

,
  2. برای ثبت نام برای برنامه نکس پرشین استار

,
  3. ثبت نام در نکست پرشین استار

,
  4. ثبت نام مسابقه خوانن,
  5. nextpersianstarشرکت در مسابقه ی ,
  6. شرایط ثبت نام مسابقه دنس tvp1