فرق vst و vsti چیه؟ بیشتر بدانیم

سلام دوستان نکته ای درباره ی vst و vsti
اميدوارم خوشتون بياد. اما نکته مهم اینه که شاید خیلی ها اصلا ندونن VST چیه! پس من یه توضیح مختصر در باره VST Plugins به شما میدم .ببینید دوستان - وقتی یه کمپانی نرم افزاری رو تولید میکنه یه سری ابزار و امکانات بصورت دیفالت و سفارشی در اختیار کاربر قرار میده . اما تو نرم افزاری مثل FL Studio - یا حتی Photo shop - 3d MAX و خیلی از نرم افزار های حرفه ای ممکنه ابزاری نیاز باشه که تو نسخه اصل و سفارشی وجود نداشته باشه .در کنار این کمپانی ها شرکت های کوچک و بزرگی هستند که برای این نرم افزارهای اصلی - نرم افزار های جانبی ( Plug - ins ) تولید میکنن که مکمل نرم افزار اصلی هستند .Vst تو نرم افزار های مورد استفاده ما یه فرمت ضبظ و دسته بندی صدا و بطور کلی یه پکیج هست که برای ما میتونه ابزار - بانک های صدایی - انواع افکت و سینت سایزر ها رو به همراه بیاره و نسخه خام نرم افزار رو کامل کنه . بنا بر این ما میتونیم بسته به علاقه و سبک کاریمون Vst های مختلف نصب کنیم و از اونا استفاده کنیم .البته فرمت دیگه ای هم وجود داره که با حروف DXi از اونا یاد میشه . DXI و VST باهم تفاوت چندانی ندارن و کارشون تقریبا یکی هست .Dxi از خانواده DirectX ها هست و اکثر کمپانی ها تو پکیج هاشون هم Vst و هم DXI رو قرار میدن. انواع VST های موسیقی پلاگینز ها بطور کلی به دو دسته تقسیم میشن . 1- Instrument - 2 - Effect که پلاگینز های اینسترومنت رو با حرف ( i ) در آخر Vst نشون میدن.
VST i - اینسترومنت ها در حقیقت بانک های صدایی یا سینت سایزر هایی هستند که کارشون تولید صدا یا جمع آوری صداهای مختلف بسته به سبک یا سازبندی مشخص هست و شرکت های بزرگی تو این رشته فعالیت میکنن که تو بعضی موارد از خود شرکت اصلی تولید نرم افزار بزرگتر و حرفه ای تر هستند Hyper sonic - Super wave - Vanguard - Vanguard - Virtual Guitarist - , ... تو این دسته هستند.
Vst Effect این دسته رو با کلمه VST خالی نشون میدن. این دسته از محموع افکت های کلی یا تخصصی برای ویریش یا اعمال تغییرات و تزئینات یا در نهایت تصحیح و تقویت صدا تشکیل شده که روی صداهای مختلف قرار میگیره و تغییراتی روی اونها اضافه میکنه .در حین کار اولوت با اینسترومنت ها هست و بعد افکت ها روی اونها کار میکننن. اما خیلی از اینسترومنت ها ابزار و افکتهای اصلی رو دارن و میشه از خود اینسترومنت ها استفاده کرد اما تخصص افکت ها رو نباید فراموش کرد Reverb - Delay - Vocodorو افکتهای دیگه تو این دسته هستند .در اینجا نمونه های از vst هاي موجود و حرفه اي رو براتون گذاشتم ekf51g.jpg 29ct2d1.jpg

با تشکر

لطفا در مورد نصب و استفاده از پلاگينها هم توضيح بدهيد مثلا بنده 2 revitar را كه خودتان براي دانلود قرار داده بوديد را دانلود كردم اما تو هر مسيري كه بردم كپي كردم كار نكرد!!؟
چطوري بايد يك پلاگين را نصب كرد؟ تو چه مسيري؟

3/11/09
14
2
0
shahi
سلام دوست من

سلام دوست من
اگه پلاگینتون از نوع فایل dll باشه باید اونو تو جایی که FL نصب کردی، تو مسیره plugin\vst کپی کنی.
بعد میری اف ال و باز می کنی ، روی یکی از channel ها راست کلیک کن و از گزینه Insert ، گزینه More رو انتخاب کن.
حالا اون لیستی که اومدو Refresh کن ، حالا پلاگین جدیدت با رنگ قرمز مشخص شده، تیکشو بزن و اجراش کن.:smile (70):

24/11/09
1
0
0
تشکر -من خیلی وقته با vst o vsti کار میکنم اما تازه فهمیدم i اخر vsti واسه چیه - ممنوون:smile (38):

23/12/09
32
4
0
سلام. خسته نباشید. آقا محمد معلومه که شما استودیو دارین. میخواستم بدونم که افکتهایی که تو استودیو به آهنگها میدین رو با همین برنامه های کامپیوتر انجام میدین؟ اگه آره، با کدوم برنامه؟ ممنون

23/12/09
32
4
0
ببینید افکت هایی که روی این آهنگ و همچنین روی vocal گذاشته شده، با کدوم برنامه گذاشته شده. ممنون:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
دوست عزيز مهم نيست با كدوم برنامه كار كرده مهم اينه كه پلاگينها و نحوه استفاده اون چطور بوده.؟
و اين سئوالات رو بايد در تالار تجزيه و تحليل مطرح كرد.