فرق میدی کنترلر و میدی کیبورد و میدی کیبورد کنترلر ها

سلام دوستان میخواستم بدونم فرق میدی کنترلر و میدی کیبورد و میدی کیبورد کنترلر ها با هم چیه تو سایت مطلب زیاد نوشته بود ولی با چیزایی که من شنیده بودم کاملا تفاوت داشت . و آیا این که میدی کیبورد بیش از یک کنترلر پیانو رول و میدی کنترلر کنترل کننده پارامتر ها در میکسر و پلاگین ها و کیبورد کنترلر هم هر دوی اینهاس . آخه من یه جایی تو سایت خوندم که نوشته بود فرق میدی کیبورد و میدی کنترلر در اینه که میدی کیبورد صدا تولید میکنه (مثل ارگ) ولی میدی کنترلر خیر که این با شنیده های من کاملا متفاوت است .
مثلاm-audio keyrig 49 یک میدی کیبورد و oxygen 49 کیبورد کنترلر .
ایا غیر از اینه؟

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
سلام دوست عزیز. به صورت مختصر تا اینجایی که اطلاع دارم: کلا کیبوردها شامل گروه های زیر هستند : Arranger ها مثل کورگ Pa800,Pa80,یاماها PSR A1000و... Synthesizerها مثل : Yamaha Motif-Roland Fantom-G-Access Virusو...که برای ساخت صدا کاربرد بیشتری دارند. WorkStation ها:مثل وRoland E-50-Korg OASYS,Yamaha Tyrusو...که برای آهنگسازی مناسب هستند.(قدرت کوانتیز بالا-افکتهای متنوع و صداهای در سطح حرفه ای) Midi controller ها : که اکثرا فاقد صدای داخلی هستند مثل همون مواردی که نام بردید.با این تفاوت آنهایی که دارای صداهایی به عنوان پریست هستند با عنوان میدی کیبورد کنترولر(یا میدی کیبورد) و آنهایی که فاقد صدا هستند میدی کنترولر مطرح هستند. البته لازم به ذکر است که بعضی از کنترولرها فاقد کیبورد هستند و Knob and Slider Controllers نامیده میشوند مثل BCF 2000 از شرکت بهرینگر یا Control Universal از مکی که برای کنترل پارامترهای نظیر اتومیشنها و... کاربرد دارند.

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
یک میدی کیبورد نوعی از میدی کنترلر هست که به شکل یک کیبورد میتونه باشه.
نمونه هایی از میدی کنترلری بدون کیبورد رو میتونید ببینید:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

فایل های ضمیمه

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
سلام
شنیدم Keyboard هایی برای کامپیوتر هست که هم کلید های معمولی ( منظورم همین Enter و Shift و فلش ها و حروف الفبا ) و هم در قسمت پایین این کیبورد میدی کنترولر هست
میشه نظرتون رو راجع به این نوع Keyboard ها بگید؟؟
ایا میشه به عنوان Midi Controler ازش استفاده کرد؟؟
میدونید که اگه با Keyboard کامپیوتر چند کلید را با هم فشار بدیم صدایی از کارت صدا میاد و کیبورد قفل میکنه
اگه با این نوع Keyboard چند کلیدش را با هم بگیرید دیگه قفل نمیکنه؟؟
مرسی

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
شنیدم keyboard هایی برای کامپیوتر هست که هم کلید های معمولی ( منظورم همین enter و shift و فلش ها و حروف الفبا ) و هم در قسمت پایین این کیبورد میدی کنترولر هست
میشه نظرتون رو راجع به این نوع keyboard ها بگید؟؟
ایا میشه به عنوان midi controler ازش استفاده کرد؟؟
میدونید که اگه با keyboard کامپیوتر چند کلید را با هم فشار بدیم صدایی از کارت صدا میاد و کیبورد قفل میکنه
اگه با این نوع keyboard چند کلیدش را با هم بگیرید دیگه قفل نمیکنه؟؟
اين مدل هم هست و تو سايت هم در موردش توضيح داده شده .
اما به نظر شخصي من خيلي مناسب نيستن.
بهتره يه ميدي كنترلر بگيريد كه كلاويه هاش هم بزرگتره و دست براي نوازندگي بازتر هستش.

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
اين مدل هم هست و تو سايت هم در موردش توضيح داده شده .
اما به نظر شخصي من خيلي مناسب نيستن.
بهتره يه ميدي كنترلر بگيريد كه كلاويه هاش هم بزرگتره و دست براي نوازندگي بازتر هستش.
من نیاز به یک کیبورد دارم که هم به Pc وصل شه و با برنامه Fl Studio ست باشه و بتونم با کیبورد مورد نظرم با ساز های این نرم افزار اهنگسازی کنم و میخوام این کیبورد جز با وصل شد به Pc در گوشه اتاقم نقش یک پیانو رو هم برام اجرا کنه
حالا اگر میدی کنترلر پاسخ گوی من میشه که یه مدل مناسبش را برام معرفی کنید و اگر نه ارگ لارمم میشود یه ارگ مناسب برایم معرفی کنید
من تا سقف 150 هزار تومان میتونم هزینه کنم
منتظر جوابتون هستم

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,187
8,513
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
به وسیله midi controller شما می تونید از طریق نرم افزارهای اهنگسازی صدای هر سازی رو داشته باشید
اما اگر می خواید بدون استفاده از PC بشه ازش استفاده کرد به قول عامیانه یک ارگ بخرید
که البته با این بودجه midi controller بخرید براتون بهتر هست فکر نمی کنم کیبورد مناسبی با این قیمت بتونید بخرید

آخرین ویرایش:

rmnmusicworld

عضو سایت
27/12/09
26
3
3
سلام دوست عزیز. به صورت مختصر تا اینجایی که اطلاع دارم: کلا کیبوردها شامل گروه های زیر هستند : Arranger ها مثل کورگ Pa800,Pa80,یاماها PSR A1000و... Synthesizerها مثل : Yamaha Motif-Roland Fantom-G-Access Virusو...که برای ساخت صدا کاربرد بیشتری دارند. WorkStation ها:مثل وRoland E-50-Korg OASYS,Yamaha Tyrusو...که برای آهنگسازی مناسب هستند.(قدرت کوانتیز بالا-افکتهای متنوع و صداهای در سطح حرفه ای) Midi controller ها : که اکثرا فاقد صدای داخلی هستند مثل همون مواردی که نام بردید.با این تفاوت آنهایی که دارای صداهایی به عنوان پریست هستند با عنوان میدی کیبورد کنترولر(یا میدی کیبورد) و آنهایی که فاقد صدا هستند میدی کنترولر مطرح هستند. البته لازم به ذکر است که بعضی از کنترولرها فاقد کیبورد هستند و Knob and Slider Controllers نامیده میشوند مثل BCF 2000 از شرکت بهرینگر یا Control Universal از مکی که برای کنترل پارامترهای نظیر اتومیشنها و... کاربرد دارند.
مگه فرق میدی کنترلر با میدی کیبرد این نیست که میدی کنترلر بدون کلایویه مثل Akai Apc40 Controller ولی میدی کیبرد کنترلر کلاوی داره مثل M-audio keystation61؟؟؟؟؟؟؟؟
من فرق میدی کنترلر با میدی کیبرد کنترلر رو نفهمیدم!!یعنی چی دارای صداهایی preset هست.

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
مگه فرق میدی کنترلر با میدی کیبرد این نیست که میدی کنترلر بدون کلایویه مثل Akai Apc40 Controller ولی میدی کیبرد کنترلر کلاوی داره مثل M-audio keystation61؟؟؟؟؟؟؟؟
من فرق میدی کنترلر با میدی کیبرد کنترلر رو نفهمیدم!!یعنی چی دارای صداهایی preset هست.

بله دوست عزیز به صورت دقیق تر به همین صورت هست که شما گفتید.میدی کیبورد کنترولر شامل کلاویه ها میشه ولی میدی کنترولر بدون کلاویه.اما بصورت عام به هر دو حالت میدی کنترولر گفته میشه.
البته بعضی از میدی کیبوردها دارای بانک صدای بسیار محدودی هستند مانند M-audio ProKeys Sono 61 که به علت تعداد محدود صداها بیشتر در خانواده میدی کیبورد کنترولرها قرار میگیرند.

samandar

عضو سایت
23/3/11
778
290
63
ایران
درود......دوستان من تا الان همیشه میدی کنترلر رو از طریق کابل یو اس بی به کامپیوتر وصل میکردم که خوب به طبع نیاز به نصب درایو اون ویندوز داره و باید سیدیشو گذاشت تو دیویدی رام و نصب کرد ولی الان یه کیبورد گرفتم که خروجی یو اس بی نداره و فقط میدی داره .میخواستم ببینم که ایا اگه من بخوام این یکبورد رو از طریق کابل میدی به کارت صدام که ورودی میدی داره وصل کنم و با نرم افزارهای اهنگسازی کار کنم باید چیزی هم تو کامپیوتر نصب کنم؟؟؟کارت صدام ورودی خروجی میدی داره.اخه تو پک دیجیتال پیانوم(p95) هیچ سیدی نبود ؟؟ایا برای وصل کیبورد یا دیجیتال پیانو از طریق کابل میدی به کارت صدا نیازی به نصب درایو ویندوز یا چیزی هست؟؟لطفا دوستان توضیح کاملی بدن .ممنون.

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,187
8,513
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
درود......دوستان من تا الان همیشه میدی کنترلر رو از طریق کابل یو اس بی به کامپیوتر وصل میکردم که خوب به طبع نیاز به نصب درایو اون ویندوز داره و باید سیدیشو گذاشت تو دیویدی رام و نصب کرد ولی الان یه کیبورد گرفتم که خروجی یو اس بی نداره و فقط میدی داره .میخواستم ببینم که ایا اگه من بخوام این یکبورد رو از طریق کابل میدی به کارت صدام که ورودی میدی داره وصل کنم و با نرم افزارهای اهنگسازی کار کنم باید چیزی هم تو کامپیوتر نصب کنم؟؟؟کارت صدام ورودی خروجی میدی داره.اخه تو پک دیجیتال پیانوم(p95) هیچ سیدی نبود ؟؟ایا برای وصل کیبورد یا دیجیتال پیانو از طریق کابل میدی به کارت صدا نیازی به نصب درایو ویندوز یا چیزی هست؟؟لطفا دوستان توضیح کاملی بدن .ممنون.
نه دوست ِ من نیازی به نصب چیز ِ دیگه ایی نیست
شما وقتی درایور کارت صدا رو نصب می کنید تمام i/o ها آماده استفاده هستن فقط کافیه توی برنامه مورد استفاده تون پرت میدی کارت رو به عنوان ورودی track انتخاب کنید

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
بعضی از کیبورد ها همراه خودشون یک درایور دارن(یا تو سایتشون برای دانلود هست)که با نصب اون به شما امکانات بیشتری داده مشه
برای مثال میتونید از ناب ها یا اسلایدر های روی کیبورد استفاده کنید
برای استفاده ی معمولی نیازی به این درایور نیست
Casio CT660 هم از طریق میدی به سیستم وصل میشه و بدون مشکل کار میکنه در حالی که هیچ وقت درایوری براش ساخته نشده و نخواهد شد
شما به یک کابل میدی نیاز دارید

7/12/09
96
63
18
شیراز
آیا در Casio CT660 دکمه های روی دستگاه توی محیط کامپیوتر قابلیت لینک شدن دارن؟
آیا یا تبدیل میدی به USB بازم وصل میشه؟
منظورتون از بدون مشکل چیه؟
آیا اگر این نوع اتصال به کامپیوتر صورت بگیره تاچ دستگاه کار خواهد کرد؟

مرسی

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
آیا در casio ct660 دکمه های روی دستگاه توی محیط کامپیوتر قابلیت لینک شدن دارن؟
این کیبورد دکمه ی خاصی نداره که بخواد لینک شه
آیا یا تبدیل میدی به usb بازم وصل میشه؟
بله میشه
هر 61 کلاویه کار میکنند
این کیبورد خیلی قدیمیه و تاچ نداره
ولی کار کردن و نکردن تاچ ارتباطی به نوع اتصال نداره،چه با کابل میدی باشه چه با usb اطلاعات مربوط به ولوسیتی ارسال میشن و میشه از قابلیت تاچ استفاده کرد

7/12/09
96
63
18
شیراز
آیا در Casio CT660 دکمه های روی دستگاه توی محیط کامپیوتر قابلیت لینک شدن دارن؟
آیا یا تبدیل میدی به USB بازم وصل میشه؟

مرسی