فرق میدی کنترلر با کیبورد دارای میدی

25/1/14
15
7
3
ممد آقا ممنون.فقط 2 تا سوال هم داشتم امروز یه ارگ moco 5000 ایرانی دیدم میداد 1 تومان فقط گفت ورودی خروجی میدی نداره ولی اتصال usb داره حالا چطوره یعنی usb همون کار میدی رو انجام میده؟ یکی اینکه میدونی حدود قیمت این مدلی مکه گفتم الان چقدره؟

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
برای شما که میخواید تازه نوازندگی رو شروع کنید پیشنهاد میکنم حتماً کیبورد (ارگ!) تهیه کنید
البته اگه میخواید نوازنده ی کیبورد بشید،شما هنوز با کوردها و ریتم ها و ... آشنایی ندارید،خرید میدی کنترلر برای شما 5 اکتاو میاره با کلی سوال تو ذهنتون
اگه تازه قصد یادگیری دارید بهتره کیبورد تهیه کنید تا با کورد ها و ریتم ها آشنایی نسبی پیدا کنید

25/1/14
15
7
3
حالا باز در کل به نظر شما چه کیبوردی بگیرم برا شروع؟ میگن yamaha1000 خوبه یا مثلا برم سراغ korg ها؟

AliRezA Nasehi

کاربر با تجربه
عضو سایت
6/1/12
1,080
1,874
113
30
تهران
alireza-nasehi.com
حالا باز در کل به نظر شما چه کیبوردی بگیرم برا شروع؟ میگن yamaha1000 خوبه یا مثلا برم سراغ korg ها؟
درود بر شما.
به نظر من بیشتر به وضعیت مالیتون نگاه کنید.
اگر از نظر مال مشکل ندارید کرگ ها فوق العادن.
ولی اگر از نظر مالی تو مضیقه هستید یاماهای ارزون قیمت صرفا برای شروع کافی هستش.

11/4/12
1,603
334
83
QOM CITY
حقیقتا با این مدل ها کار نکردم و نمیتونم در مور
برای شما که میخواید تازه نوازندگی رو شروع کنید پیشنهاد میکنم حتماً کیبورد (ارگ!) تهیه کنید
البته اگه میخواید نوازنده ی کیبورد بشید،شما هنوز با کوردها و ریتم ها و ... آشنایی ندارید،خرید میدی کنترلر برای شما 5 اکتاو میاره با کلی سوال تو ذهنتون
اگه تازه قصد یادگیری دارید بهتره کیبورد تهیه کنید تا با کورد ها و ریتم ها آشنایی نسبی پیدا کنید
حمیدرضای عزیز دقیقا به نکته ی خوبی اشاره کردن. البته من طبق این بهشون پیشنهاد دادم چون گفتم شاید اگه الان یه ارگ تهیه کنن حالا حالاها نتونن میدی کنترلر تهیه کنند.در کل برمیگرده به بودجه و هدف مشخص

25/12/15
2
0
1
24
با سلام دوستان عزيز
سوالي دارم در مورد خريد ميدي . هدفم اهنگسازيه تا الان هم تجربه كار با ميدي رو نداشتم ، دنبال يه كار خوب تو رنج قيمتي ١/٨تا ٢/٥ميگردم كه از لحاظ كاريي واقعا كاربردي و با كيفيت باشه تو رنج قيمتي خودش ،ممنون ميشم از اين كه جواب سوالمو بديد با تشكر كوچيك شما

25/12/15
2
0
1
24
سلام مجدد
براي اهنگ سازي سبك electronic وalternativ ميدي كاربردي تر يا سينترسايزر؟ بيشتر دنبال يه سازي ميگردم كه تو زمينه فضا سازي كاربردي باشه تقريبا مثل پخش فضا سازي كه تو گروه massive attack ميبينيم .
معمولا اين گروه هاي بزرگ از چه سازي الكترونيكي براي اهنگ سازي استفاده ميكنن؟

2/5/16
38
21
8
30
سلام
  1. من قبلا کیبرد casio at3 داشتم .
    برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

حالا میخام 88 mk2 key audio بگیرم. این که نوشته نیمه سنگین نمی فهمم چه جوریه . یعنی از این کیبردی که من داشتم کلاویه هاش سنگین تره ؟

من سری قبل خیلی ضرر کردم با خرید کیبرد . چون توی خونه تمرین میکردم اما توی اموزشگاه نمی تونستم با پیانو اجرا کنم و پیشرفتی نداشتم .
  2. حقیقتش هدف اصلی من اهنگسازی هست . اما فکر می کنم قبلش باید پیانو (حداقل یک ساز) و نت خوانی رو بلد بشم . واسه همین اصرار دارم به یاد گیری پیانو . حالا دیگه گیج شدم چکار کنم . از طرفی بودجم هم نهایت یک تومن هست . لطفا راهنماییم کنید . فروشنده ها فقط به فکر فروش خودشونن

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
773
705
93
گیلان
سلام.
اول خواهش میکنم خوب خوب فکر کنید و به این سوال پاسخ بدید. چه قدر مهمه صدا از خود ساز بیرون بیاد. اصلا مهم هست یا نه؟ و دیگه اینکه چه قدر دوست دارید ساز شما ظاهر پیانو داشته باشه؟ مهم هست اصلا یا اینکه فقط کلاویه هاش پیانویی باشه کافیه؟

2/5/16
38
21
8
30
والا تو این شرایط (اقتصادی) خیلی مهم نیست ! بیشتر شروع کردن اصولی مهمه که بعدن یک پیانو یا میدی حرفه ای تهیه کنم . و گرنه میدونم که هیچ کدوم از اینا به درد نمی خورن

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
773
705
93
گیلان
به نظر من بودجه رو افزایش بدید قربان. و یک اکسیژن 88 تهییه کنید. کلاویه تقریبا استاندارد شما رو کمک خواهد کرد هم پیانو تمرین کنید و کنترلر نرم افزار هم داره و در اهنگسازی ازش استفاده میتونید بکنید. درسته قیمتش زیاد شاید باشه اما بنظر بنده ارزش داره. جنسی رو میخرید که جواب خودش رو پس داده.OXYGEN-88-1-850x850.jpg

2/5/16
38
21
8
30
با میدی 5 اکتاو میشه پیانو رو شروع کرد؟ همونطور که گفتم بعد از یکی دوسال قصد خرید یه ساز حرفه ای رو دارم نه الان

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
773
705
93
گیلان
میدی 5 اکتاو با کلاویه پیانویی نداریم دوست عزیز. بعضی ها ظاهر کلاویه هاشون شاید پیانویی باشه اما جنسش سبک و یا نیمه سنگین هست. خیلی ها میگن فقط برای یک مدت کوتاه شاید بد نباشه. خیلی ها هم میگن که از همون ابتدا باید تمریت با کلاویه پیانویی باشه. اگه صدا حتما از داخل ساز بیرون بیاد چه برای حالا و چه در دراز مدت و همچنین ظاهر براتون مهم نباشه این اکسیژن 88 میتونه براتون خیلی خوب باشه به عقیده من. بعد ها اگه خواستید میتونید دیجیتال پیانوی خوب تهییه کنید. در ضمن 5 اتاو به هرحال کلاویه هاش از حد نرمال کمتر هست و باید با دکمه مخصوص نت ها رو جابجا کنید و بالا یا پیاین ببرید

2/5/16
38
21
8
30
اره منظورم همین maudio 61 mk2 (پنج اکتاو) بود . تمرینات کتاب بیر و واوایل پیانو تو محدوده همین 5 اکتاو هست . واسه همین گفتم با این شروع کنم و زیاد هزینه نکنم . اکسیژن گزینه خوبیه ولی خب قیمتش یک هشتصده. من نهایت میخام زیر یک تومن هزینه کنم برای شروع

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
773
705
93
گیلان
دیگه تصمیم گیری با خودتو هست. اگه همین نوع میخواید بگیرید لا اقل
M-Audio KeyStation 88 II
[doublepost=1462735041,1462734935][/doublepost]رو تهییه بفرمایید. یا اگه واقعا 5 اکتاو براتون مدت ها کافیست و تا خرید پیانو به مشکل بر نمیخورید میتونید میدی کنترلر 61 کلیده ولی daw comtroller ,وهمچنین دارم پد دار تهییه کنید با کلاویه نیمه سنگین اگه تو این رنج قیمت وجود داشته باشه
[doublepost=1462735254][/doublepost]یک مدل هم هست به نام m audio prokeys 88
که مثل میدی کنترلر با کلاویه های پیانویی فکر کنم اما تو خودش صدا داره و میتونید با وصل کردن اسپیکر به اون ، مستقال ار سیستم هم ازش استفاده کنید

Amir. M. M

عضو سایت
21/6/19
3
0
1
سلام ببخشید یه سوالی داشتم
میدی کیبورد ها فقط با اتصال به کامپیوتر میشه ازشون استفاده کرد یعنی راه دیگه ای وجود نداره؟؟

Amir. M. M

عضو سایت
21/6/19
3
0
1
دوس داشتم در کنار یاد گرفتن پیانو آهنگ سازی هم بکنم ولی ظاهرا برای یادگیری باید کیبورد بخرم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,328
10,532
113
54
.
دوس داشتم در کنار یاد گرفتن پیانو آهنگ سازی هم بکنم ولی ظاهرا برای یادگیری باید کیبورد بخرم
خب خیلی از کیبوردها پورت USB هم دارن که میتونی با استفاده از کابل، با کامپیوتر هم ازش استفاده بکنی. مثل یه میدی کیبورد.