فرق میدی کنترلر با کیبورد دارای میدی

شروع موضوع توسط MAZDAK_MAJOR ‏13/4/13 در انجمن Midi Controller ( میدی کنترلر )

تاپیک فرق میدی کنترلر با کیبورد دارای میدی تالار Midi Controller ( میدی کنترلر ) در persian-music.org.

1. MAZDAK_MAJOR

MAZDAK_MAJOR عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    سلام دوستان سوالی داشتم .
    1.فرق میدی کنترلر با کیبورد دارای میدی چیه؟
    2.توکیفیت فرق دارند؟

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3

درود بر شما.
    خیر هیچ تفاوتی از نظر کیفیتی وجود نداره.
    هر دوی این دستگاه ها با وصل شدن به کامپیوتر فقط سیگنال میدی رو ارسال میکنند و در نوع عمل کرد این دو تفاوتی وجود نداره.
    تفاوت بین کارایی مدل های مختلف هست. برای مثال کیبرد میتونه خودش صدا تولید کنه اما میدی کنترلر ها فقط برای وصل شدن به کامپیوتر هستند. ممکنه نوع کلاویه و داشتن امکاناتی مثل Touch هم در مدل های مختلف متفاوت باشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    نظر شخصیم و میگم.به نظر من کلاویه های کیبورد یا همون ارگ /خیلی بهتره و میشه کار و طبیعی تر باهاش انجام داد

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این صحبت راجع به ارگ درسصت نیست.
    بعضی از نوازنده های حرفه ای که چندین سال با سینت سایزرها و پیانو های حرفه ای نوازندگی داشتند عنوان کرده اند که از نوازندگ با میدی کیبوردها راضی نیستند و کلاویه های یک پیانو رو ترجیح میدهند.
    البته خرید یک میدی کنترلر با شاسی خوب و حرفه ای مثل محصولات اکایی یا نوویشن یا cme میتونه خیی بهتر از یک ارگ هم قیمت خودشون باشه
    ارگ یا ارنجر اوزشی رو به هبچ عنوان توصیه نمیکنم.

5. MAZDAK_MAJOR

MAZDAK_MAJOR عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, sonar
    میشه یه مدل خوب از کیبورد تاچ دار معرفی کنید؟

6. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    موضوع اینجاست که به خاطر تحریمها در بازرا ایران کم پیدا میشه و مثل گذشته نیست .
    سری VF , UF از CME و همچنین m-audio axiom این میتونند کیبوردهای خوبی باشند.

ولی کیبوردهای بهتر و خیلی بهتر از همین مدلها هم هست که متاسفانه به دلیل گفته شده موجود نیست .
    هرچند که این کیبوردها هم هیچ نقصی ندارند و قطعا در شرایط حاضر بهتر از ارگ و... هستند.
    موفق باشی.

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    منظورتون از تاچ دار چیه ؟
    الان همه کیبوردها تاچ دارند
    اگه منظورتون کلاویه سنگین و همر اکشنه بحث فرق میکنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. KK-Music

KK-Music عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    سلام دوستان.
    من کیبوردم yamaha psr-260 از محصولات قدیمی یاماهاس که هم تاچ داره هم کلاویه های نرم و خوش دست.
    به نظرتون برای آهنگسازی مناسبه؟ 2تا پورت میدی هم داره و الان باش کار میکنم. اما امکانات میدی کنترلر هارو نداره.
    لطفا کمکم کنید چون مشتری خیلی داره

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله دوست عزیز
    کارتون رو انجام میده

10. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    اتفاقا دوست عزیزم برعکس.شما ظاهرا زیاد انواع کیبورد هرو از نزدیک لمس نکردید.من تقریبا میشه گفت با تمامی میدی کیبورد ها و ارگ ها تست زدم پس این حرف رو روی هوا نزدم.ارگ نسبت به میدی کیبورد ها بسیار کلاویه های طبیعی تری داره.پیانو که اصلا یه چیز دیگست و با ارگ یا میدی کنترلر قابل مقایسه نیست.البته من به نظر شما هم احترام میزارم دوست خوبم.خوب ببینید هرکسی با یه ابزاری راحت تر کار میکنه.مثلا من واقعا لذتی که از نواختن با ارگ میبرم اصلا با میدی کیبورد نمیبرم حتی اگه خدای لطافتم باشه کلاویه هاش.اما چون دوستمون واسه انتخاب مشورت خواستن بهتره که بزاریم به عهده ی خودش و پیشنهادم به دوستمون اینه که خودش حتما چندتا میدی کیبورد و ارگ رو از نزدیک باهاشون کار کنه و یا لمس کنه تا اون جور که خودش راحته تهیه کنه

- - - - - - - - - -

دوست من-من بهت پیشنهاد میدم یه ارگ خوب بخری.چرا؟
    یکی اینکه جدا از اینکه کار میدی رو برات انجام میده مزایای دیگه هم داره.
    اول اینکه شما با میدی کیبورد فقط و فقط باید به کامپیوتر وصل بشی تا صداش در بیاد و حتما باید وی اس تی load کنی و ... تا بخوای نوازندگی کنی.اینارو واسه چی گفتم؟ فرض کن یه ملودی یه دفعه جرقه میزنه تو ذهنت.حالا بیاد و ویندوز بالا نیاد.هنگ کنه.یا هرچی.پس وقتی ارگ داشته باشی با 1 دکمه ی روشن میتونی اون ملودی رو پیاده کنی و لذت ببری./شما فرض کن میخوای بری یه جایی هنر نمایی کنی.آقا لب تاب و ببر.میدی کیبورد و ببر.وصلش کن اوه ه ه ... حالا تازه اگه ه ه لب تاب داشته باشید. ولی ارگ چی؟ راحت با 1 کیف حمل میشه و هنرنمایی تون رو انجام میدید.
    پس پیشنهاد میکنم قبل از هزینه کردن تمام جوانب رو بسنجید.یا علی

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  11. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    ببخشید آیا کیبوردهای Arranger رو هم میشه بعنوان میدی کیبورد به DAW تعریف کرد؟

12. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    میشه بپرسم شما چه کیبوردی رو با چه میدی کنترلری مقایسه کردید که با این نتیجه رسیدید؟

دقیقاً جواب سوالتون تو همین تاپیکی که پست دادید هست
    بله میشه

13. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    آیا این تعریف کردن به DAW فقط شامل کلاویه ها میشه؟
    یا روی لینک کردن دکمه های پنل Arranger ها و قابلیت تاچ سنسیویتی و بقیه چیزا هم میشه حساب کرد؟
    سپاس

14. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز من خودم هم میخوام به جای میدی کیبرد یه ارگ بخرم اما سوالم اینه که آیا پیچ بند ارگ هم توی داو کار میکنه یا نه چون بعضی از دوستان میگفتند که استفاده ارگ در داو ها فقط کلاویه ها کار میده و بقیه ی کلیدها کار نمیکنه میشه یه راهنمایی بکنید.

15. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام. بله گفته ی دوستان درست هست.البته در مود پیچ بند اینطور نیست.پیچ بند ارگ هم کنترلر میشه.
    البته به شما پیشنهاد میکنم میدی کیبورد تهیه کنید چرا که شما از تمام اجزای اون میتونید بهترین استفاده رو ببرید.موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  16. plkco

plkco عضو سایت

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آقایون سلام. امیدوارم جواب منو بدید. من 19 سالمه و تازه میخوام یادگیری نوازندگی پیانو رو شروع کنم ولی خب نمیتونم واسه تمرین پیانو بخرم چون گرونه. هدفمم از یادگیری اینه که بعدا بتونم نوازندگی کنم و صد البته آهنگ سازی. حالا پیشنهاد شما چیه ؟ ارگ یا کیبرد یا میدی کنترلر؟ چون میخوام از الان همزمان با یادگیری آهنگسازی آماتور هم انجام بدم آیا میدی کنترلر خوب نیست؟
    سوال بعدی من هم اینه که اگه میدی کنترلر از خودش صدا تولید نمیکنه و باید وصل شه کامپیوتر. خب یعنی باید نرم افزار خاصی تو کامپیوتر داشته باشی که باهاش صدای میدی ک رو دربیاری؟ یا فقط فایل های سمپل ممپل کافیه؟ لطفا توضیح بدید چجوری

آها یه چیزیم بگم من پول مول زیاد ندارم بدم ارگ یا کیبور آیا با میدی میتونم نوازندگی یادبگیرم یا نه؟

آخرین ویرایش: ‏29/1/14
  17. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز من خودم 2 ساله که پیانو کار میکنم و یک پیانو دیجیتال هم دارم. اگه هدفت پیانو زدنه که اصلا میدی کیبورد رو از سرت بیرون کن چون اون یه ابزاری برای آهنگ سازی و به درد یادگیری پیانو نمیخوره نه این که به درد نخوره درد سره زیادی داره دم به ساعت باید کامپیوتر رو روشن کنی و نرم افزار باز کنی وی اس تی لود کنی تازه میدی کنترلهایی که تاچ داشته باشه و به درد پیانو نوازی بخوره گرون هست و شما هم که میگی نمیتونی هزینه کنی. بهترین راه اینه که قبل از هر چیزی یه استاد انتخاب کنی وطبق توصیه و روش اون بری جلو و توصیه ی من به شما اینه که هرگز قبل از انتخاب استاد دست به هیچ اقدامی نزنی چون هر استادی شیوه تدریس خودش رو داره و ممکنه شما پیش یه استادی بری که با کیبورد باهات کار کنه. به هر حال این توصیه ی منه.

18. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    با سلام.ببین دوست من شما باید هدفت رو مشخص کنی.قراره چکاره بشی؟نوازنده ی چیره دست پیانو؟تنظیم کننده؟ یا تو مجالس ارگ بزنی؟
    خودت باید انتخاب کنی.اگه دنبال یادگیری پیانو به صورت حرفه ای هستی و میخوای نوازنده ی پیانوی چیره دست بشی شما باید یه پیانو تهیه کنی.اگه در کنارش بخوای کار تنظیم به صورت حرفه ای هم انجام بدی باید یک میدی کیبورد تهیه کنی.اما اگه میخوای فقط کیبورد نوازی رو یاد بگیری(ارگ) میتونی یه ارگ یا میدی کیبورد تهیه کنی.باز تمام انتخاب شما به بودجه و صد البته نیاز کاریتون بر میگرده.چون شما برای یادگیری پیانو اصلا نمیتونی روی ارگ و یا میدی کیبورد حساب کنی.چرا؟ چون اون پیانو هست و مخصوص یادگیری پیانو و این دو با کارایی متفاوت.مگر اینکه به طور عادی بخواید کاری انجام بدید.اما نسبت به بودجه ی کمتون میدی کیبورد های ارزون قیمت هم هستن که میتونین تهیه کنین چون ارگ ها نسبتا گرونتر هستن.
    شما باید بفرمایید که سقف بودجتون چقدره

19. plkco

plkco عضو سایت

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام مجدد. ممنونم از پاسخ هاتون . من اصلی ترین هدفم آهنگسازی و تنظیمه یعنی میخوام نوازندگی یاد بگیرم فقط و فقط برای کارای آهنسازی نه نوازندگی و مجلس بازی و... حالا برای این هدفم یعنی آهنگسازی و با سقف بودجه 1 تومان چی کار کنم؟ میدی یا ارگ؟

20. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب حالا بهتر شد. من به شما پیشنهاد میکنم یه میدی کیبورد تهیه کنید.چرا که شما از تمام اجزای میدی کیبورد میتونید بهره ببرید.اما وقتی ارگ تهیه کنید تنها میتونید از کلاویه ها استفاده کنید.به هرحال هرکدوم مزیتی نسبت به همدیگه دارن.
    انتخاب کنید:
    ارگ: تنظیم-آهنگسازی-تنها استفاده از کلاویه ها-کار کردن بدونه نیاز به کامپیوتر.جا گیر-سنگین-دارای آداپتور-تهیه ی کابل به صورت جداگانه براش-البته قیمت های بالا که شما با 1 تومان اگه بتونین یه ارگ یاماها 1000 دست دوم تهیه کنین.

میدی کیبورد: تنظیم-آهنگسازی-استفاده از تمام اجزا و ناب ها( به قول معروف دکمه ها)-نیاز به کامپیوتر و daw(نرم افزار آهنگسازی) برای کار کردن- سبک- فقط یه کابل میدی که داخل جعبه هست-سبک و حمل آسان- و قیمت های نسبتا منساب بسته به تعداد اکتاو ها شرکت های سازنده

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. فرق میدی کنترلر با کیبورد