فرق موسیقی جاز و پاپ

elahetaheri

عضو سایت
31/3/20
3
0
1
واقعا پاپ و جز قابل قیاس نیستن پاپ اسمش روشه برای مردم نوشته و نواخته میشه اما جز خیلی از اجرا ها شاید بداهه باشن و ازادی تمام دستای موزیسین و سازش هست

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
140
113
43
61
مشهد
میگن فرق موسیقی جاز و پاپ اینه که موزیسین های پاپ سه تا آکورد می زنن برای هزار تا تماشاچی ولی موزیسین های جاز برعکس!!!

این نوع برداشت کاملا شتباه
اولا موسیقی جاز رو هر گسی گوش نمی کنه و موسیقی پاپ موسیقی مردمی هست نه اون 8 .6 که بعضی ها فکر میکنن
دوم از لحاظ هارمونی بسیار با هم متفاوت هستند در پاپ معمولا از اکوردهای 3 صدایی و اکوردهایی که بر اساس فاصله سوم (تیرز Thirth) استفاده میشه
و اخر اینکه از لحاظ شعر مخصوصا نوع ساز بندی این دو موسیقی با هم متفاوت هستند
دوستان موسقی پاپ دارای قدمت بیشتری نسبت به جاز هست
دیگه ایقدر هم موسیقی پاپ خاک بر سر نیست که با 4 تا اکورد یک قطعه ساخته بشه شاید طرف سواد موسیقایی ش کم باشه اینها رو نمیشه به حساب هم بنویسیم

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
389
283
63
تهران
از لحاظ شعر فرقشون چیه
خیلی اهنگا هستن که با سه چارتا اکورد ساخته شدن.
حتی نمونه هایی ام هستن با یک اکورد ساخته شدن

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,958
2,828
113
تهران
این نوع برداشت کاملا شتباه
اولا موسیقی جاز رو هر گسی گوش نمی کنه و موسیقی پاپ موسیقی مردمی هست نه اون 8 .6 که بعضی ها فکر میکنن
دوم از لحاظ هارمونی بسیار با هم متفاوت هستند در پاپ معمولا از اکوردهای 3 صدایی و اکوردهایی که بر اساس فاصله سوم (تیرز Thirth) استفاده میشه
و اخر اینکه از لحاظ شعر مخصوصا نوع ساز بندی این دو موسیقی با هم متفاوت هستند
دوستان موسقی پاپ دارای قدمت بیشتری نسبت به جاز هست
دیگه ایقدر هم موسیقی پاپ خاک بر سر نیست که با 4 تا اکورد یک قطعه ساخته بشه شاید طرف سواد موسیقایی ش کم باشه اینها رو نمیشه به حساب هم بنویسیم
آقا اون جمله طنز هستش!
بعدم اینکه پاپ نوع سبک نیست . پاپ یعنی مجموعه همه سبکهای مردم پسند .
هارمونی سبکهای مردم پسند(پاپ!) مثل راک ، کانتری و ... از هارمونی جز هم گرفته شده و همین طور سازبندی اونها . یعنی شما تو موسیقی متن فیلم و بازی گرفته تا کارهای پاپ معروف میتونید نقش المان ها و هارمونی جز رو پیدا کنید.

آخرین ویرایش:

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
140
113
43
61
مشهد
آهنگ‌های اینجوری زیاد هست

Aretha Franklin - Chain of Fools

یه اهنگ از دهه 60 میلادی پیدا کردی گذاشتی
هنوز توی عصر یخبندان هستی
از اون گذشته من راجع به موسیقی مملکت خودمون و مردم خودمون صحبت کردم
یه چند تا تک اکوردی بزار تا ما هم گوش کنیم

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,265
1,709
113
یه اهنگ از دهه 60 میلادی پیدا کردی گذاشتی
هنوز توی عصر یخبندان هستی
از اون گذشته من راجع به موسیقی مملکت خودمون و مردم خودمون صحبت کردم
یه چند تا تک اکوردی بزار تا ما هم گوش کنیم
کجا راجع موزیک ایرانی‌ صحبت کردی‌؟ مگه جز موسیقی مملکت خودته؟ اصلا معلوم نیست که چی‌ داری میگی‌! توی دوره ۵۰ و ۶۰ از این آهنگ‌هایی‌ که فقط یک chord داشتن زیاد درست کردن. مخصوصا اون هایی که Jazz/Pop یا Gospel/Pop هستن. اون موقع این کار رو زیاد میکردن، پس معلوم هست که آهنگ‌های اینجوری قدیمی‌ هستن. حالا تو چی‌ میگی‌؟

10/4/10
293
402
63
چرا همیشه دنبال حاشیه هستیم؟!نمیدونم...اینجا بجای اینکه آدم چهارتا چیز یاد بگیره.بیشتر زدن تو سر هم رو یاد میگره.(نه جواب این نوشته ام رو بدید و نه جوابتون رو میدم)