فرق ریتم ها با هم

-UV-

عضو سایت
14/1/11
18
0
1
مشهد
لزوم ایجاد

ظاهراً مشکل شما با خطوط میزان است. یک آهنگ با هر ریتم دلخواهی را مد نظر قرار دهید. حال تمام خطوط میزان را از این قطعه حذف کنید به طوری که ظاهراً تمام نتها پشت سر هم هستند. اکنون بدون هیچ پیش زمینه‌ای شروع به اجرای قطعه نمایید. آیا هر دفعه که آن را می‌‌نوازید دقیقا همان قطعه اصلی‌ خواهد بود؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
25/4/13
103
50
28
تهران
سلام
من تازه دو ماهه که یادگیری کیبورد را شروع کردم ولی از این قضیه ریتم سه چهارم و چهار چهارم و ...... سر در نمی اورم یعنی نمی فهمم چرا نمی شه چیزی که در ریتم سه چهارم هست در ریتم چهار چهارم زد
اخه چه فرقی داره هر ریتمی بگذاری باهاش می شه بزنی
می شه دوستان یک توضیح کاملی بدهند از استادم پرسیدم و توضیحاتی داد که توی ریتم چهار چهارم در هر میزان چهار نت سیاه قرار می گیره ولی در ریتم سه چهارم سه تا نت برای همین اگه بخواهیم یک اهنگی که در ریتم چهار چهارم را در یک ریتم سه چهارم بزنیم یک نت اصافه می اید و یک نت به میزان دومی اضافه می شه و دومی دو نت اضافه داره و می دهد به میزان بعدی و همین جوری تا اخر پس کلا اهنگ به هم می خوره حتی برام یک اهنگ را در هر دو ریتم زدن فقط فهمیدم اهنگ ها با هم یک کوچولو فرق کردن فقط همین
ولی من هیچ چیز نفهمیدم اخه چه فرقی داره ریتم که چیز خاصی نیست یک خورده صدای که به طور مرتب پشت هم می ایند دیگه چه ربطی به میزان داره
تو رو خدا یک نفر کمک کنه همین جوری دارم در موردش فکر می کنم ولی به نتیجه ای نرسیدم
راستی این هم بگید که اصلا ریتم سه چهارم و اینها چیه می دونم که مثلا سه چهارم سه تا نت سیاه در هر میزان قرار می گیرد ولی دیگه چهاری که در مخرجش قرار می گیره به چه معنی یا مثلا شش هشتم هشتمش واسه چیه؟
با سلام دوست عزیز
خدمت شما عرض کنم که حرف شما درسته میشه 2/4 رو در 4/4 یا 6/8 زد ولی ارزش هر نت در یک میزان یکی نیست در یک میزان نت اول باید با شدت بیشتری زده بشه اگه تو ضرب خودش نباشه نت اول یک بار میشه نت دوم یک بار میشه نت آخر و همه چی به هم میریزه . کلاً ریتمت به هم میخوره مگر اینکه اون نت هرکجا که افتاد اون وقت با شدت بیشتری زدش که اینم کار سختیه . شما اگه خودت بری همینطور یه شعری رو زمزمه کنی میبینی که تاکیدت رو یک نت به صورت مکرر تکرار میشه فاصله همین تکرارها میشه یک میزان و اونجا که تاکید میکنی میشه نت اول حالا باید ببینی بین این دو چند ضرب زده میشه

1/7/13
2
0
1
تهران
با سلام
ببینید یه آهنگی رو که تو میزان 2و4 نوشته شده رو می شه تو 3و 4 زد ولی مشکلی که پیش میاد اینه که این دیگه یه آهنگ جدید با یه حس جدیده .
مشکل سر نشدنش نیست و اصلا به نظر من این سوال اشتباه است چون شما می گی نمیشه ، میشه ولی یه چیز دیگست .
فرض کن توی یک توالی نت من جای نت های دو را با می عوض کنم آیا دیگه نمیشه اون توالی رو زد؟ چرا میشه ولی یه توالی جدید میشه امیدوارم واضح گفته باشم.

ramtinmjj

عضو سایت
8/9/13
100
84
28
32
بهشهر
www.ramtinmj.vcp.ir
سلام
در مورد انواع ریتم ها اطلاعات میخواستم اگه میشه کمک کنید .چند نوع ریتم به جزء پاساژ و رگی سالسا هست؟ماهیتشون چی جوریه؟(تفاوت)

^ ^
1) ریتم های پیشرفته فانک
2) ریتم های شافل
3) ریتم های دولا چنگ همراه با های هست پا و واریاسیون راید
4) اجرای اوپن های هست در دولاچنگ - پاساژهای راک - تکنیک استروک رول و استیک شات
6) تکنیک دابل پدال
7) تکنیک هایی در ریتم نوازی - پاساژ لینی یروکامبی نشین و ... * مهم
8) ریتم های سینکو پی شن*
9) اکسنت در تریپلت
اگه مرجعی میشناسید لطفا معرفی کنید.

6/5/15
75
21
8
25
سلام...
دوستان اگه نام چند ریتم کاربردی رو بنویسن همراه نوع ریتم ممنون میشم
مثلا ریتم 4/4 رومبا

آخرین ویرایش:
25/10/22
1
0
1
بگذارید یه توضیح با مثال بزنم
فکر کنید با مترونوم ۶۰ چهار ضرب رو انتخاب کردید حالا چهار نت سیاه اجرا میکنید زمان هر نت میشه یک ثانیه این میشه ۴/۴

حالا تو همون زمان سه نت سیاه اجرا میکنید
پس زمان اجرای هر نت میشه یک و یک سوم ثانیه وریتم میشه ۳/۴

پس تفاوت در زمان اجرای نت در یک بخش خاص زمانی را با اعداد نشان میدن