فرق بین مانیتور صدا و هدفون مانیتور

شروع موضوع توسط shayan_shayan ‏23/9/14 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک فرق بین مانیتور صدا و هدفون مانیتور تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. shayan_shayan

shayan_shayan عضو سایت

شغل :
    آهنگساز
    امتیازات:
    +93 / 1 / -1
    نرم افزار:
    studio_one
    سلام دوستان

من وقتی مثلا یه آهنگی رو میکس میکنم وقتی از داخل هدفون مانیتور بهش گوش میکنم همه صداها سر جای خودشون هستند و کار میشه گفت تمیز هستش .. ولی وقتی همون کار رو با اسپیکر مانیتور گوش میکنم کار بدجوری کثیف هستش و تو ذوق میزنه ! میخواستم بدونم فقط مانیتورهای من اینجوریه که صدا رو کثیف نشون میده یا یه فرق اساسی بین کیفیت هدفون مانیتور و اسپیکر مانیتور هست ؟
    هدفونم : audio technica m-35
    مانیتور صدا هم : rcf ayra 6
    با تشکر

2. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز. خیلی فرق میکنن و جفتش هم باید باشند. مثلا شما وقتی از هدوفون کار رو میشنوید ، صدای قسمت چپ هدفون برای گوش چپ و قسمت راست برای گوش راست پخش میشه اما وقتی کار از مانیتورینگ پخش میشه گوش چپ صدای هردو مانیتور و گوش راست هم صدای هردو مانیتور رو میشنوند ، تداخل صدا ها باهم ، برخورد صدا به دیوار و سپس ورود به گوش ( که در هدفون این اتفاق نمی افتد) و ... خیلی تفاوت های دیگر... اما باز هم عرض میکنم هردو باید باشند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    درود بر شما.

این موضوع طبیعیه و شما باید بیشتر ملاک خودتون رو اسپیکر ها بزارید.
    هدفون به دلیل ساختار Near Field که داره معمولا شما صدا ها رو خیلی خوب توی گوشتون میشنوید و تفکیک شده که این باعش میشه خیلی از ایرادات رو متوجه نشید.

اما مانیتور صدا تصور درست تری رو از صدا به شما میده که البته به این معنی نیست که هدفون نقشی نداره خیلی از جزییات میکس رو میشه در هدفون بررسی کرد که در مانیتور ممکنه خیلی نمایان نباشه.

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...