فاکتور های دستمزد نوازندگان

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
25/5/14
1,074
686
113
31
Every where that there is Music
عرض ادب و احترام... شب دوستان بخیر و آرزوی سلامتی دارم براتون...
سوالی برام هست که خیلی مهمه....
میخواستم نوازنده های عزیز تجربه های خودشون رو در اختیار بزارن ممنون میشم...
1- فاکتور های تایین دستمزد نوازنده ها به چه صورت هست؟
2- مشتری ها تا چه میزان دستمزد رو حاضرن پرداخت کنن بیشتر؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,777
113
55
.
خب فکر کنم یه کم توضیح بیشتری باید بدی.
نوازندگی برای چه نیازی؟ استودیو؟ کنسرت؟ برنامه تلویزیونی؟ عروسی؟! :roflmao:

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
25/5/14
1,074
686
113
31
Every where that there is Music
خب فکر کنم یه کم توضیح بیشتری باید بدی.
نوازندگی برای چه نیازی؟ استودیو؟ کنسرت؟ برنامه تلویزیونی؟ عروسی؟! :roflmao:
استاد فرهود عزيز سلام و عرض احترام و ارادت... استاد بيشتر مد نظرم فاكتور دستمزد نوازنده هايي هست كه استوديويي ضبط ميكنن قطعات رو

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
186
140
43
63
مشهد
استاد فرهود عزيز سلام و عرض احترام و ارادت... استاد بيشتر مد نظرم فاكتور دستمزد نوازنده هايي هست كه استوديويي ضبط ميكنن قطعات رو
البته من فکر میکنم به شخص نوازنده و نوع قطعه مورد نظر هم بستگی داره دقیقا مثل اوضاع حال مملکت که دوتا بقالی کنار هم در ارائه یک جنس قیمتشون تفاوت داره و فقط وقتی قیمت رو میفهمی که مبلغ اون رو بگیری یا پرداخت کنی

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,777
113
55
.
نرخ دستمزد نوازنده ی استودیو ساعتی حساب میشه. الآن نمیدونم چقدر شده در ایران، ولی من مثلاً با نوازنده ویولن یه تایم استودیو فیکس میکردم و میومد و میزد، با توجه به زمانی که در استودیو بوده، بعد از اتمام کارش دستمزدشو نقد میذاشتم توی پاکت و بهش میدادم. تقریباً 15 سال پیش 70 هزار تومن بود ساعتی. زیر یک ساعت، همون یک ساعت محسوب میشه. معمولاً هم به ندرت پیش میاد که برای هر نوازنده بیشتر از یک ساعت طول بکشه. در اون مدت زمان که نوازنده در استودیو حضور داره، چه بنوازه، چه تمرینی بزنه، چه منتظر کش و قوس های صدابردار و ناظر ضبط باشه، جزو تایمِ پرداختیِ نوازنده محسوب میشه.
سختی و آسانی پارت هم در نرخ دخیل نیست. اگه یه قطعه برای یک نوازنده سخت بیاد، اون دیگه نوازنده استودیو نیست!
شخص نوازنده هم تغییری در نرخ ایجاد نمیکنه. مگر اینکه خیلی دیگه طرف اسم بزرگی باشه، یا برای خودش یه کلاس خاص گذاشته باشه، که من ندیدم. مثلاً برای ویولن چه علی جعفری میومد، چه همایون رحیمیان، چه خاچیک بابایان، همه همون قیمت رو میگرفتند.