غنچه --- کاری از محمد امیدوار تهرانی

شروع موضوع توسط alone_composer ‏3/10/12 در انجمن Classical

تاپیک غنچه --- کاری از محمد امیدوار تهرانی تالار Classical در persian-music.org.

1. alone_composer

alone_composer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    عمریه که اسم "یار" مصیبته ........ عمریه که درد من "حقیقته"

عمریه که باختم از "سادگی!" ........... اما هنوز... دلم پر از "صداقته" !!!

دوستان عزیزم سلام.

کاری را تقدیم حضورتان می کنم به نام: غنچه از آلبوم پرستوی مهاجر.

دوستان عزیزم برای این کار چند دقیقه ای بیش از 4 سال کار کردم به همین دلیل این اثر بسیار برایم ارزشمند است. بافت ارکستراسیون این کار در نوع خود مبتکرانه و جالب است زیرا از یک سو خانواده های ارکستر کلاسیک (بادی های چوبی - بادی های برنجی - زهی ها) و از طرفی دیگر سازهایی نظیر گیتار الکتریک با افکت های مختلف و متفاوتی را با هم ترکیب کرده است.

ترانه ی این کار را با تمام وجودم و با تمام احساساتی که لحظه به لحظه ی زندگی من بوده و هست سروده ام و فلاش بکی را که در آخر داستان غنچه به اول ماجرا زده می شود را بسیار دوست دارم.

نت نویسی پارتی تور نزدیک به 40 صفحه بوده که نسخه های اولیه مربوط به دست نوشته های من در سال 1377 می باشد. بعدا در سال های 84 تا 88 بارها بازنویسی شد و نسخه ی نهایی پارتی تور توسط نرم افزار Encore چاپ و ویرایش نهایی گردید.

دوستان مهربانم خواندن این کار هم داستانی بسیار طولانی دارد. اولین بار در سال 1377 در استودیوی شباهنگ صدا و سیمای خراسان آن را ضبط کردم و در سال 1378 در جنگ جوان (برنامه راه) پخش شد. بعد از بازنویسی سه بار پیاپی کل کار را مجددا بازخوانی کردم بار اول در استودیوی دوست هنرمند و عزیزم جناب آقای مهندس حمید شاه میرزایی و سال بعد این کار را در استودیوی خودم خواندم که مورد پسندم نبود و مجددا از ابتدا کل پروژه را از اول تا آخر خواندم در مجموع نزدیک به یکصد برداشت حاصل کاری است که می شنوید و آقای فرهاد هوشیار هنرجوی بنده بی نهایت برای ضبط این کار زحمت کشیدند و از ایشان ممنونم.

همینطور از استاد رضا باقری گوینده یبسیار توانمند و خوش صدا برای دکلمه ای که در اول کار برایم خواندند. اکنون نسخه ی نهایی این اثر را که پارسال ضبط شده می شنوید و امیدوارم با داستان این شعر و زندگی من همراه شوید...

شناسنامه ی اثر:

نام: غنچه

ترانه سرا - آهنگساز - تنظیم کننده - خواننده - نوازنده پیانو ، ضبط و میکس و مستر: محمد امیدوار تهرانی

نوازنده ی گیتار الکتریک: استاد مرتضی شهرامی و استاد علیرضا ثنایی

نوازنده ی گیتار آکوستیک: دوست عزیزم آقای مهران کریمان خراسانی

دکلمه ی ابتدای کار: استاد رضا باقری گوینده ی توانمند صدا و سیما

ناظر ضبط: مهندس حمید شاه میرزایی (این اثر ابتدا در استودیوی ایشان ضبط شده و سپس برای پاره ای تغییرات در شعر و اشکالات خوانندگی مجددا یک سال و نیم بعد در استودیوی خودم با نظارت آقای فرهاد هوشیار هنرآموز بنده در دو مرحله باز خوانی و ضبط مجدد شده است).

تاریخ شروع اولیه: پائیز 1377
    تاریخ اتمام پروژه: تابستان 1390

نت نویسی:Encore اجرای پروژه در کیوبیس به همراه سمپل های Vsampler Giga Studio Hypersonic Orkestral Edirol

بی صبرانه و عاشقانه در انتظار نظرات شما عزیزان مهربانم خواهم ماند.

محمد امیدوار تهرانی 12/7/1391

لینک دانلود:

06- Ghoncheh Mohammad Omidvar Tehrani (MP3 - 128k).MP3
    06- Ghoncheh Mohammad Omidvar Tehrani (MP3 - 128k).MP3

• خوشم اومد خوشم اومد x 10
  2. dreamsky

dreamsky عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, sonar
    واقعا خسته نباشید میگم بهتون واسه این کار زیبا......

وقتی کارهاتون رو آپلود میکنین خیلی خوشحال میشم چون میدونم که کار زیبا و کامل رو گوش میدم. اون هم با صدای بسیار بسیار زیبایه شما و میدونم که چقدر روی آهنگهاتون زحمت میکشید.

ممنون.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    dream sky عزیزم درود. ممنونم که به من لطف دارید. همه ی وجودم را در کارم می گذارم و عاشقانه تقدیمتان می کنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    درود بر محمد عزیز.
    بسیار زیبا هنرمندانه ، عالی و پر از احساس. همیشه از شنیدن کار های زیبای شما لذت میبرم. آرزوی موفقیت دوچندان برای شما دارم . . .

5. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    ممنونم رامتین عزیزم. ممنون از این همه لطف و محبتی که نسبت به بنده دارید. خوشحالم که کارم را پسندیدید.

6. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    باز هم گوش های ما مفتخر به شنیدن صدا و موسیقیه دلنشین شما شدند ... بسیار بسیار لذت بردم از موسیقی خوب شما جناب امیدوار مهربان .... ارتباط اشعار و موسیقی شما با یکدیگر واقعا تحسین برانگیز و جذابند ... منتظر شندین کار های بعدی شما هستیم :)

7. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    محمد سعید عزیزم درود بر شما. ممنونم از لطف و محبتی که نسبت به بنده دارید.

بارگذاری...