آخرین ارسال‌ها

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
photo-42-e1439655620139.jpg
صرفا دوست داشتم دو کار انجام بدم، اول توصیف غروب آفتاب با موسیقی؛ دوم این که تمام صداهایی که در یک آهنگ وجود دارن رو از یک ساز بگیرم. که خب دیروز محقق شد این امر. تمام صداهایی که در این قطعه می‌شنوید از یک گیتار الکتریکی تولید شده :)

افکت های مورد استفاده هم Eventide Blackhole, Valhalla UberMod, Valhalla Delay, Valhalla Shimmer و HY Delay هستند.

فایل های ضمیمه

Tsvn

عضو سایت
11/9/19
10
تبریک میگم دوست عزیز درک شما از غروب آفتاب خیلی گستردس (اگه آهنگ ساخته خودتونه)
خاطرم هست زمانی توی یکی از برنامه های رادیو جوان صداوسیمای خودمون(خیلی وقت پیش)
یک اهنگ ساز روسی رو داشت معرفی میکرد و یکی از اهنگ هاش رو گذاشت و گفت چشماتون رو ببیندید چیزی رو که میبینید یا حس میکنید برای برنامه بفرستید.
میتونم میگم اکثریت نظرات از جمله نظر خودم یکسان بود و وقتی توضیح اهنگ رو بعدش خوند که این موسیقی بی کلام در چه بابی ساخته شده همه مات مونده بودن که عع این که حدودا همون فکر و حس و تصور ماست
آهنگ شما هم از دید بنده حقیر داره یک روایت رو نقل میکنه که میتونه اون روایت غروب افتاب باشه ولی صرفا غروب افتاب نیست نقل و شرح یک روایته
و شاید دلیل این که میتونه برای شرح روایات دیگم استفاده بشه اینه که
غروب افتاب یک اتفاقه که مدام داره به اوجش میرسه یعنی میره که رخ بده یااگه از زوایه دیگه نگاه کنیم داره تموم میشه (وجود خورشید در ظاهر) و فورد میکنه بجای اوج

پس اگه نقل روایت رو نظر بگیریم به نظرم یک روایت بالا رونده یا پائین رونده باید باشه
اما چیزی که من توی این آهنگ میبینم شرح روایت شما بالا و پائین داره
نمودارش سینوسیه درواقع
یعنی اهنگ با صدای های مختلف هست که موسیقی بالایی کار حذف میشه و دوباره برمیگرده (اوج روایت) و دوباره...(رفت و امد این قسمت کار این حس رو منتقل میکنه)
اما در کل درکتون از غروب افتاب از نظر من خیلی زیبا و دارای جزئیاته
اینم اضافه کنم جدا از تصورات ودرنظر گرفتن محیط اصلی اهنگ، همراه با عکسی که فرستادین هم نگاه کردم

و فکر میکنم بیشتر آهنگتون داره از طلوع تا غروب رو توصیف میکنه (اگرم از اول منظورتون همین بوده خب متنتون این منظور رو نرسونده)
صفر تا صد خورشید در طول روز که خب بالا پائین داره (عین این اهنگ) ولی میشه این بالا پائین رو بیشتر طابق داد
بسیار زیبا و عالی،ان شاء الله که موفق باشید.

یاحق

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
یک اهنگ ساز روسی رو داشت معرفی میکرد و یکی از اهنگ هاش رو گذاشت و گفت چشماتون رو ببیندید چیزی رو که میبینید یا حس میکنید برای برنامه بفرستید.
اسم آهنگساز رو خاطرتون هست؟

آهنگ شما هم از دید بنده حقیر داره یک روایت رو نقل میکنه که میتونه اون روایت غروب افتاب باشه ولی صرفا غروب افتاب نیست نقل و شرح یک روایته
بله درسته. همه روزه افراد زیادی غروب رو تماشا میکنن، چه از داخل منزل خودشون، چه کنار دریا، چه تو تاکسی و مترو و ... در حال برگشتن به خونه‌شون. هرکدوم از این آدمها میتونه غروب آفتاب رو به نوعی برای خودش توصیف کنه یا روایتی براش بسازه. کسایی که آخرین خداحافظیشون در یک غروب غم‌انگیز بوده یا کسی که اولین بار همراه زندگیش رو در یک غروب دل انگیز دیده. فکر کنم در ذهن من هم چنین چیزی میگذشت که نتیجه‌ش شد این آهنگ.

و فکر میکنم بیشتر آهنگتون داره از طلوع تا غروب رو توصیف میکنه (اگرم از اول منظورتون همین بوده خب متنتون این منظور رو نرسونده)
خیر، دقیقا منظورم یک روایتی بود که در غروب آفتاب روایت میشه. شاید جهانی که همیشه آفتابش در حال غروبه.

Tsvn

عضو سایت
11/9/19
10
با این فرض نقل روایت به این شکل یعنی غروب آفتاب تم ماجراست،تم روایته
آره به قول فراستی درومده و مفهوم روایت گونه و داستانی رو میرسونه ولی خب میشه یک ماجرای دیگه
چون اینجا غروب افتاب تمه کاره و خود کار نیست
یعنی توصیف یک روایت در غروب افتابه
خیلی هم زیباست و جای کار هم داره
موفق باشی

Tsvn

عضو سایت
11/9/19
10
اسم آهنگساز متاسفانه خیر یادم نیست

11/8/14
39
سلام دوست عزیز. دارم کارتون رو دارم میشنوم. کار خیلی خوبیه. اکثر کارهایی که در این سبک و سیاق شنیدم بیشتر از 5 دقیقه اند و کارتون میتونست طولانی تر باشه...

بالا