projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
488
761
93
24
راستش دلم برای پست کردن آهنگ تو فروم تنگ شده بود. البته تو کل این مدتی که اینجا پست نکردم؛ هیچ کجا تقریبا چیزی پست نکرده بودم. چون نه دست به ساز برده بودم و نه از ویندوز استفاده کرده بودم (که همه ابزارهای آهنگسازیم توشن). مدتیه که شدیدا درگیر کار شدم اما خلاصه کنم، چند روز پیش واقعا دلم برای اون موسیقی drone ای که گوش می‌کردم و می‌ساختم تنگ شد. به همین خاطر دست به ساز شدم.
این آهنگ، ملغمه‌ایه از ذهن درگیر کار من، یک گیتار الکتریک Ibanez iJRG200u که تازه سیم‌هاش عوض شده (و حتی نمی‌تونه درست کوک نگه داره، پس دوستانی که گوش خوبی دارید، اگر وسطای قضیه کمی از کوک خارج شد ببخشید. گرچه مدام موقع ضبط چک می‌کنم که کوک خیلی هم از اصل خودش دور نشده باشه) و تعدادی افکت.
افکت‌ها هم برای خودم جالب بودن. شاید هیچوقت اینطوری افکتها رو نچیده بودم پشت هم.
کلا چهارتا افکت تو کل قطعه استفاده شده :
Blackhole Reverb, Valhalla Shimmer, Valhalla Delay, TSE808
البته یکی دو تا EQ و کمپرسور و ... هم هست، اما اونا چون «امت همیشه در صحنه» هستند و معمولا از چیزایی که همراه DAW نصب میشن استفاده می‌کنم، ازشون اسم نمیارم. من میکس‌پرسن خوبی نیستم؛ همه چیزم از پریست‌های آماده‌ست.
بگذریم.
افکت‌گذاری برای من جالب بود.
ریورب‌ها رو میذاشتم و با Mix و Feedback و ... بازی می‌کردم. تو Shimmer که یه گزینه دیگر هم داریم به نام Shift که خب گزینه مورد علاقه منه. در کانال‌های مختلف باهاش بازی بازی کردم و رسیدم به نتایج خوبی و خب هرجا صدا خوب بود دیگه بازی رو ادامه ندادم.
لایه اول که می‌شنوید، نت «رِ» در پایین ترین اکتاو ممکن (روی گیتار با کوک استاندارد)، بعدش یک لایه اضافه میشه که فواصل اول و پنجم آکوردهای سی بمل ماژور، دو ماژور، ر مینور و فا ماژور رو میزنه. تا اینجا رنگ خاصی نداره، اما لایه سوم (که احتمالا گوش آشنا به افکت‌ها Overdrive ای که TSE808 بهش داده رو هم تشخیص میده) فاصله سوم این آکوردهاست.
و خب در نهایت هم لایه ها یکی یکی محو میشن.
خلاصه که، این قطعه هم تقدیم به دوستان خوبم در فروم. امیدوارم که خوشتون بیاد و من رو از نظراتتون بی‌نصیب نگذارید.

فایل های ضمیمه