علت وجود چند کیبورد در استدیوها

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏3/5/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک علت وجود چند کیبورد در استدیوها تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.من یه سوالی ذهنم و مشغول کرده.تو تصویر بعضی استدیو ها رو میبینم که چندتا ارگ و میدی کیبورد و این چیزا هست.علتش چیه؟بعضیاش حتی حالت طبقه ای داره و رو 2 تا پایس.مگه با یه میدی کیبورد نمیشه کار کرد؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    یکی از کیبورد در کنار میدی کنترلر استفاده میکنه، یکی هم به خاطر کلاویه های مختلف میدی کنترلرهای مختلف برای حس نوازندگی که به نوازنده میدن و و و و و
    همش به راحتی کاربر مربوط میشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خب علت های مختلفی داره :

1- در دوران باستان که کیبرد کنترولر زیاد رواج نیافته بود ، از کیبردشون به عنوان کنترولر هم استفاده می کردن حالا هم گذاشتن گوشه وقتی میخوان اتود بزنن ازش استفاده می کنن .

2- از صداهای این کیبرد ها استفاده می کنن ، یکی سترینگ خیلی خوبی داره و ... . از این طرف میدی رو وارد کیبرد می کنن و از اون طرف audio رکورد می کنن و از صداهاش استفاده می کنن و تمام مراحل ادیت پیش از رکورد درون daw شون انجام میشه

4. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    یه مساله دیگه هم هست که اضافه کنم. بعضی هاش یکی سینتی سایزره و اون یکی میدی کنترلر. بعضی وقتا هم شما پیانو دیجیتال رو هم میبینید که ممکنه با میدی اشتباه بگیرید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بستگی به نوع کار داره
    من خودم یه میدی کیبورد اکسیژن 88 کلید همر اکشن دارم. که برای کارهای پیانویی استفاده میکنم. و مسلما نمیشه باهاش برای نواختن درامز کار کرد
    در کانر اون یه edirol pcr 800 دارم برای درامز و لید نواختن و البته یه پد korg nano pad2 هم دارم که از اون هم برای درامز استفاده میکنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    و البته همینطور که کارای میدی کنترلر های مختلف رو باید در نظر گرفت جنسیت و نوع کیبورد های مختلف هم باید در نظر گرفت

ورکستیشن ها .. سینت ساینزر ها .. ارنجر های مختلف

که البته سلیغه و نهوه ی استفاده ی هر کسی کیبورد مورد نظرش رو تعیین میکنه..

به عنوان مثال بنده صدای سینت های رولند رو به کرگ ترجیح میدم .( در صورتی که کار کردن با کرگ نسبت به رولند کمی راحت تره ..! ) پس اینجا خودم تصمیم میگیرم که با چه سازی بهتر کنار میام.. اگه هم پول داشته باشم که هر دو رو در کنار هم استفاده میکنم :)

7. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من قبلا این توضیح رو برای دوستی ایمیل فرستاده بودم که از من در همین مورد سئوال پرسیده بود فکر مکنم برای اینجا کافی باشه.

در استودیوهای بزرگ که از سینت استفاده میکنند خیلی کم اتفاق میفته که شما میدی کنترلر ببینید. معمولا پیانو ، ورک استیشن ، سینت سایزر استفاده میشود که به همراه اینها یک سری وسائل جانبی هم مثل مازولرها و افکتها و میکسر استفاده میشود .

در سینت استودیوها معمولا سلیقه یک طرف هست ولی یوزر های متفاوتی هستند که علاقه دارند سینتهای انالوگ ویا دیجیتال رو گرداوری کنند. مهمترین دلیل استفاده اونها دلائلی هست که در پایین توضیخ داده شده.
    1- من دوست دارم صدا رو با سخت افزار بسازم و اصلا با نرم افزار راحت نیستم .
    2- من برای صدایی که میسازم هزینه میکنم و حاضر نیستم از سینتهای نرم افزاری کرک شده استفاده کنم.
    3- من از مشکلات کار با نرم افزار اگاه هستم و دوست دارم کالکشنی از سینتهای متفاوت با شخصیتهای متفاوتی داشته باشم.
    4- من از مشکلات کرک آگاه هستم و بارها سیستم من هنگ کرده و ترجیح میدم صدایی که میسازم رو رکورد کنم که مشکلات فریزینگ رو نداشته باشم.
    5- ممکنه در یک آن ملودی به ذهن آهنگساز برسه و بخواد اونو اجرا کنه که خیلی سریع با انالوگ سینت میتونه این کار رو سریع انجام بده ( کافیه کیبورد رو روشن کنه و نوازندگی کنه ) ولی تصور انجام این کار با پلاگین کمی سخته ( تا سیستم بوت بشه یوزر همه چی رو فراموش کرده. )

البته شرط داشتن یک سینت استودیو ، داشتن DI قوی و همچنین سواد کمی بالاتر از وضعیت امروز هست.
    نمونه بارز اون کسی مثل jean michel jear هست میتونید در یوتیوب استودیوی ایشون رو ببینید از کیبوردهای Nord تا arturia و .... رو در کارش استفاده میکنه و مطمئن باشید ایشون توانایی خرید لایسنس سینتهای نرم افزاری رو هم دارند ولی ترجیح میدهند که با انالوگ سنینتهای خودشون کار کنند..
    من وقتی از یک دوستی که نوازنده در یک بند معروف خارجی هست سئوالی مبنی بر استفاده از سینتهای نرم افزاری رو پرسیدم ایشون با تعصب به من گفتند سطح کاری من رو پایین میاره . ولی در عین حال هم هستند کسانی که با سینتهای نرم افزاری خوبی کار میکنند کار خودشون رو بلد هستند. و اتفاقا شهرتی هم برای خودشون دست و پا کردند.

سینتها هم متفاوت هستند دیگه اینجا قدرت هر سینت به کمک اهگساز میاد و ایشون رو مجبور میکنه که با توجه به استایلش چندتا داشته باشه . بعضی وقتها هم هست که کار بوسیله ورک استیشن ساخته میشه پس باید اون کیبورد هم در استودیو باشه.
    و میبینید که در هر استودیو چندتا کیبورد استفاده میشه.

موفق باشی.

8. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب یه سوال.بیایم فرض کنیم که هر کیبورد برای یه نوع نواختن به کار میره.خوب ما وقتی پیانو داریم.وقتی درام پرکاشن داریمو ... دیگه چه دلیلی داره از چندتا کیبورد استفاده کنیم؟ یعنی منی که 1 کیبورد دارم نمیتونم کار حرفه ای انجام بدم؟

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - علت وجود چند
  1. DANIEL ADHAMI
    پاسخ ها:
    10
    نمایش ها:
    121
  2. DANIEL ADHAMI
    پاسخ ها:
    8
    نمایش ها:
    222